Widok

Nowy Rok i Nowe Podwyżki

Przymorze Temat dostępny też na forum:
Witam!!!
Tydzień temu dostałem podwyżke od P. Adamowicza za "użytkowanie wieczyste garażu" z 83 zł na 173 zł(na przymorzu). Także metrażowo za garaż płace tak jak za mieszkanie gdzie mam wode i ogrzewanie. Chciałem sie zapytać o Wasze zdanie co myslicie na ten temat? Pozdro R.F.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Myślę że z dużą dozą prawdopodobieństwa Pan Adamowicz nie siedzi w swoim gabinecie i złośliwie podnosi opłaty każdemu gdańszczaninowi z osobna.

Opłata ta wynika z przygotowanego na zlecenie UM wyceny rzeczoznawcy, jest ona zlecana co kilka lat prawdopodobnie dlatego że niema potrzeby robić tego np. co roku. Wartość gruntu na Przymorzu rośnie przez prowadzone inwestycje np. nowe sklepy, bloki itp. To wszystko powoduje wzrost opłat.

Co zrobić? Jak żyć?
- możesz spróbować wykupić nieruchomość do miasta
- możesz zaskarżyć decyzje którą otrzymałeś, oczywiście argumentując ją wyceną niezależnego rzeczoznawcy (argumenty typu 'powinienem płacić mniej' są na poziomie starszaka z przedszkola)
- przenieść się w rejon Szadółek, tam wartość gruntu będzie zdecydowanie mniejsza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niestety ale się nie zgadzam podwyżka tak,ale nie taka wysoka bez przesady!! za garaż ??
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
~abc

2015-02-09 20:09'
'

To jest typowy leming, nie słuchaj się tego abc, odpowiedź jest prosta = zabrać jak najwięcej mieszkańcom a dać jak najwięcej deweloperom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Użytkowanie wieczyste to niestety nic fajnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko idzie w górę więc można było się tego spodziewać. Ale aż taka duża? Za co? To jest przesada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja place za dzialke w wieczystym 2500 + podatek 600, wiec nie pitol o garazu za 150zł bo to taniocha. Podwyzki dotycza takich jak ja...... a jak mnie nie stac to wykupie, sprzedam albo wynajme./podnajme.

Podwyzki sa poza nami a nie do lamentacji........ za 3lata -co jest juz zatwierdzone bedzie kolejne 100% podwyzki wiec zaplacisz ok 320zl!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale działka jest twoja czy miejska ?

Jak twoja to jest bezprawie bo jest twoja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Przeprowadzka (5 odpowiedzi)

Może ktoś z Was korzystał z firm zajmujących się przeprowadzkami i ma doświadczenie w tym...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

transport poszukuję tanio i solidnie (7 odpowiedzi)

hej może ktoś ma godny polecenia transport do przeprowadzki , potrzebne żeby załadować i...

do góry