Widok

Pierwsze Auto

Niedługo będę rozglądała się za swoimi pierwszymi czterema kółkami. Chce na ten cel przeznaczyć około 10 tys zł. Chciałabym zasięgnąć opinii, jakie auta polecacie i możecie zaliczyć do mało awaryjnych.. Dziękuję za opinię i pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak za 10000 zł to używka. Jak masz pecha to kupisz auto z kiepską historią (co z tego, że u innych polecany model jeździł bezawaryjnie kiedy Twój może mieć licznik po korekcie).
Grunt to zakup z dobrego źródła, najlepiej serwisowany jak najdłużej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sorry, nie każdego stać na wypasione fury za 120 tyś zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam 10 letnim Fordem Focusem jeżdżę wiec wiem co mówię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ile lat ma Ci starczyć to auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na kilka na pewno ... Na użytek typowo miejski. Bez większych ekscesow :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ford Fiesta VI, Citroen C3, Opel Corsa D.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Citroen C3 jest trochę za mały..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie decyduj się na Francuza, auta niemieckie mają tańsze części.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wymiana klocków i regulacja zawieszenia w jednym z nowszych BMW kosztuje jedyne 60 tys. ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

A Ty od razu z BMW wyjechałeś ;). Za 10 tys. to co najmniej 10-letnie i starsze. Volkswageny i audi są ok, ople już mniej, mercedesy - zależy jaka klasa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem, nie znam się zupełnie na samochodach.
Dlatego chciałem doradzić kupno nowego w leasingu albo na raty...
Dlaczego? Bo płacisz już z 700zł / mc za jakiegoś koreańczyka i masz wszystko w d*pie ;)

Ale jak ma starczyć na kilka (4+?) lat to... i got nothing...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko w d*pie? Te nowsze auta psują się szybciej niż te starszego typu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic mi się nie zepsuło ani razu. A od kilku lat bawię się tylko w leasing.
Może mam niebywałe szczęście...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skąd wiesz, przecież się nie znasz :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czerwone lampki się nie świecą ;P
W sumie raz złapałem gumę... Ale to się nie liczy...

A w starym samochodzie - a miałem vw golfa - psuło się WSZYSTKO co chwilę...

Jak się nie znasz - a nie znasz się, bo pytasz o radę - to nie kupuj używanego.
A jak już, to jedź kupować z kimś kto zna się b.dobrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za 10 tysięcy kupi tylko używany.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leasing odpada, raty również., nie każdy sobie może na to pozwolić Aradash :)
Jeżeli Tobie się udało, gratulacje.. ja tyle szczęścia nie mam ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"udało"? :D
Jeśli możesz wydać 10 000 na samochód jednorazowo, to możesz też wydać 20 000 w 2-3 lata - i jeździć nowiutkim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brak słów.. mędrzec się znalazł!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwsza złota zasada nie kupuj od handlarza
Druga zasada nie kupuj od handlarza
.....
Bawiłem się w to kiedyś pod Warszawą i powiem Ci szczerze że i z dwóch robiło się jeden.
Auta 4 letnie z zachodu mają czasem po 200 tys przebiegów ale u nas mentalność że jak + 200 tyś to lepiej nie kupować i większość kupuje z 160-180 tyś przebiegiem gdzie rzeczywisty sięga 400-500 tyś ale to sami ludzie chcą się dawać oszukiwać. Miałem kiedyś perełkę 10- letnią z mały przebiegiem to prawie nie było klientów, przekręciłem ją + 100 tysięcy i sprzedała się w dwa dni. To tak na marginesie. Nie kupuj auta od handlarza i ważne. Pytaj czy pokolizyjny bo kolizja to jest każda stłuczka samochodu. A z wypadkiem to jest tak że jak nawet wpadnie się autem pod tramwaj i nic Ci się nie stanie to auto jest nadal bezwypadkowe bo nikt nie ucierpiał a tylko pokolizyjne, dlatego 99% aut od handlarzy jest bezwypadkowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuj francuza, kup niemca! Ile razy to słyszałam wybierając auto :( myślę, że to stereotypy choć fakt.. żyły i we mnie;) ale cóż, jak kobieta się zakocha to już koniec. I kupiłam, 4 lata jeżdżę i nic się nie dzieje, poza jakąś wadą fabryczną, którą masowo naprawiali. Ogólnie jestem zadowolona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Francuzy są ładne w środku czego nie można powiedzieć o autach z niemiec. Estetyka francuskich aut jest dużo ładniejsza i prawie w każdym nie widać maski jak się jedzie, ktoś to tak wymyślił chyba że kobieta jak siedzi to ma głowę bliżej przedniej szyby niż kierownica ale to już inna sprawa. Nie traktuj samochodu jak czegoś stałego dziś kupić a może za rok sprzedaż. Po za tym tam gdzie 3 Polaków tam 4 opinie. Każdy opowiada się za lub przeciew z doświadczenia ale tak naprawdę każde nowe auto jest spoko a to jakie trafisz od handlarza to już tylko loteria. Uważam że nasze krajowe samochody tzn kupione u nas w salonie i u nas jeżdżące są w dużo lepszym stanie niż auta z zachodu tam nie dba się o samochody jak u nas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie to auto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki samochód?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze gadają. Wszystko zależy nie od modelu, lecz od konkretnego egzemplarza. Teraz w kooperacji robi się samochody. Niektórzy zarzekają się np. że nie wezmą nigdy fiata, po czym kupują opla. Bo niemiecki niby. Podczas kiedy to jest często prawie to samo (np. płyta podłogowa dokładnie ta sama). Znajdź dobrą stację diagnostyczną i nie żałuj stówki, niech sprawdzą, co mogą. Online możesz sprawdzić natomiast historię auta w Polsce - od razu widać, czy sprzedający coś kręci. Jak dostaniesz toyotę avensis w dobrym stanie, albo volvo v40, czy też focusa zadbanego to powinnaś być zadowolona. Choć teraz dobrych samochodów to już nie ma. Gdyby volvo czy mercedes robili samochody tak jak kiedyś, to zbankrutowaliby już dawno. Teraz wszystko jest na 2-3 lata. Nowy iphone, nowy samochód, nowa dziewczyna do zabrania na Maderę i tak dalej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O, facet potwierdza moje słowa (na temat jakości). W kwestii Niemca czy Francuza - miałam tylko jednego Francuza, a kilka Niemców, jak coś "poszło" we Francuzie, to koszta były ogromne, niemieckie auta w Polsce mają tańsze części, mają też zamienniki nie gorsze od oryginalnych. Ale to moje zdanie, oczywiście. No i fakt bardzo ważny, jak napisało wyżej kilka osób: ważne jest źródło i kto autem wcześniej jeździł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na samochodach kompletnie sie nie znam.
Jest mi tez obojetny wyglad, tzn nie zakochuje sie w jakims konkretnym modelu, ksztalcie.. Najwazniejsze zeby jezdzil, bo sama nic zrobic nie umiem, a nie znosze chodzic do warsztatu, choc blisko mam przemilego i kompetentnego mechanika (na pierwszy rzut oka ponury).
Ale ze swojego doświadczenia jesli chodzi o uzywany samochod to moge polecic stara Honde Civic.
Kupilam taka stara 4 lata temu.. Przez te 4 lata jedyne co zrobilam to wymiana zarówek i klockow i kupilam nowe opony. Ostatnio nie chciala zapalic, ale wg mechanika to byla wina alarmu... Choc podejrzewam ze akumulator tez przydaloby sie wymienic.
Wg mnie, jak na stary samochod, 4 lata uzywania bez awarii to niezle..
Acha, samochod byl kupiony za posrednictwem wlasnie jakiegos przygodnego handlarza- posrednika.. Ale pozniej przypadkowo gdzies na skrzzowaniu na czerwonym swietle spotkalm poprzedniego wlasciciela i mielismy okazje pogadac przez otwarte okna. Krotko, bo tylko dopoki swiatla na zielone sie nie zmienily.
minus mojego starego uzywanca to niestety rdza sie pojawila w jednym miejscu . Chcialabym cso z tym zrobic zeby mi jeszcze autko posluzylo.. Jesli ktos zna kogos kto takie rzeczy robi to moze poleci/?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za wszystkie rady :). Z jednego pytania zrobiła się wielka dyskusja.. :))
A co sądzicie o 10-15 letniej Skodzie Fabii bądź Seacie Cordoba?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W skodzie szybko blachy rdzewieją...
Seata nie miałam, ale może Hiszpan będzie lepszy od Francuza i Niemca ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam jedną Cordobę na oku i nie wiem czy warto zaryzykować :D ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zabierz ze sobą kogoś, kto ma pojęcie o autach, wie, na co zwrócić uwagę i o co zapytać. I faktycznie nie żałuj stówy na przegląd na stacji diagnostycznej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie masz doświadczeń z samochodami. Z pewnością nie pomogą ci w wyborze używanego auta głosy forumowiczów, których przecież nie znasz , Czytając zaś ich wypowiedzi widzę że ich "doświadczenie" polega na powtarzaniu bredni : nie kupuj od handlarza, lepszy niemiec bo tańsze części. To są bzdury bez sensu powielane. Każdy ma jakieś swoje doświadczenia, które niekoniecznie pokrywają się zasadą " że na pewno tak będzie, bo szwagier i powiedział ".
Moja rada : zdaj się na fachowców, czyli na handlowców pojazdów używanych . Mam na myśli zarówno te salony niezależnych sprzedawców, jak i te autoryzowane które sprzedają używane auta nie koniecznie swojej marki, przyjęte w rozliczeniu za zakup nowego pojazdu. W większości samochody przez nich oferowane mają gwarancje 3 -6 miesięczną oraz wystawioną opinię o stanie technicznym, wystawioną przez niezależnego rzeczoznawcę. Ponadto, gdybyś chciała, możesz zamówić własnego rzeczoznawcę samochodowego z takich firm jak Dekra czy PZMot. Namiary znajdziesz w necie. Opinia rzeczoznawcy kosztuje od 100 do 250 zł. Wygląda to zazwyczaj tak, że rzeczoznawca dokonuje oględzin stanu pojazdu na stanowisku diagnostycznym w obecności sprzedającego i kupującego. Stwierdzone w trakcie badania usterki i koszt ich usunięcia od razu mogą być wyceniane przez sprzedającego . Będziesz wiedzieć jaki jest obecny stan techniczny i ile trzeba będzie dopłacić za usunięcie usterek bądź wymianę normalnie zużywających się części. Rzeczoznawca sprawdzi dokumenty pojazdu i jego przebieg. Od razu także możesz negocjować ze sprzedającym taki koszt w cenie pojazdu. Ni musisz obawiać się że ktoś cię oszuka .
Wybór auta : zacznij od wyboru 2 - 3 samochodów, kieruj się względami estetycznymi, wyglądem i funkcjonalnością. Gdy już spodobało ci się auto, poproś o jazdę próbną. Oceń czy łatwo i płynnie zmieniasz biegi, czy auto jest zwrotne, ciche po prostu czy dobrze ci się go prowadzi. Gdy już wybierzesz takie 2-3 auta, poproś o opinię o stanie technicznym i rozważ powołanie swojego.
Nie kupuj z silnikiem diesla. Wybierz auto na benzynę z działającą klimatyzacją.
Jeżeli masz jakieś pytania, służę radą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Nie kupuj z silnikiem diesla. Wybierz auto na benzynę z działającą klimatyzacją.

Właśnie zrobiłeś to samo, co inni, których skrytykowałeś.
Ja mam długoletnie doświadczenie z samochodami niemieckimi, dlatego dzielę się tymi doświadczeniami tutaj.
Skoro Szafirowa zapytała forumowiczów, to dostała od nich odpowiedzi. A że są różne i podyktowane doświadczeniami, to chyba właśnie o to w tej dyskusji chodziło ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy ma swoje doświadczenia, nie neguję twoich. Zasadność wyboru pierwszego auta na benzynę z klimatyzacją dla dziewczyny w cenie ok 10 000 zł pozostawiam opinii wiedzących dlaczego.
Opinia o dostępności, zamiennikach i cenach części do aut z Niemiec czy Francji wymaga znajomości tego zagadnienia, a nie powielania bezsensownych opinii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżę dieslem i nie narzekam. Może mnie uświadom? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ja mam polemizować z tobą czy doradzać dziewczynie nie znającej tematu ?
Mogę z tobą polemizować, tylko nie wiem jakie są twoje doświadczenia. Bo moje wynikają z profesji jaką zajmują się od ponad 25 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli zakładasz, że Szafirowa obrazi się, że mi odpowiesz, to odpuść. Jeżdżę autem 15 lat. Jeśli to za mało, żeby wg Ciebie mieć jakieś pojęcie, to nie nalegam na odpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie w tym rzecz że jeździsz 15 lat autem, tylko czy potrafisz komuś doradzić w jaki sposób auto ma kupić. Siedzę przy laptopie Samsung, to jest mój trzeci laptop, pracuję z komputerami od początku lat 90 tych, ale nie potrafił bym doradzić jaki kupić. To jest ta drobna różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykładem tego, co znaczy i jaką moc ma słuchanie się "dobrych rad" są Kaszubi. Nie twierdzę, że to jest zamknięta, hermetyczna społeczność . Ale coś w tym jest, że od blisko chyba 20 lat, rejestracje samochodów na GWE, GKS, GKA przyczepione są do jakich samochodów ?
Kto wie dlaczego, i że koniecznie TDI ?
Nie ma w tym niczego racjonalnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szufladkujesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Błagam. Przeniescie się z tą kłótnia na odmowę prywatna. Dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co to jest odmowa prywatna? ;>
I przecież się nie kłócimy, dyskutujemy, a Ty możesz przecież na tym skorzystać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ROZMOWA PRYWATNA miało być! Jakoś nie skorzystałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aleś drażliwa. Przecież skończyliśmy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Aleś drażliwa.

Może to PMS? U niektórych kobiet przybiera on postać chroniczną ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciesz się że łowca nie wystąpił w roli doradcy, to byś miała wtedy jazdę. No i weź człowieku odpowiedz na prośbę o pomoc. Never more !
Bym zapomniał, jeszcze jedna podpowiedź : ubezpieczenia OC ostatnio bardzo wzrosły. Na jej wielkość duży wpływ ma pojemność silnika, dlatego racjonalnym rozwiązaniem będzie coś pomiędzy 1,2 a 1,4 litra.
PS. Mikronezja : dlatego m.innymi poleciłem silnik benzynowy. Mało jest na rynku silników diesla o takich małych pojemnościach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

>Ciesz się że łowca nie wystąpił w roli doradcy

Jeszcze nie wszystko stracone ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jednego mnie nauczyła tamnie "dyskusja". Tematów poważnych nie ma tu raczej co poruszać :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie oceniaj jak nie znasz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szafirku, unikam używanych aut, głównie z wygodnictwa;) Ale skoda vs seat -> seat. Skody nawet na płycie VW sprawdzają się co najwyżej do 10 lat - po tym czasie (a nawet wcześniej) niedowołanie słychać gromkie chrupanie korozji, nawet w przypadku garażowania. Odradzam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szafirowa, przecież ta rozmowa jest poważna, moje rady jak najbardziej są podyktowane doświadczeniem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Squirrel-lka dziękuję :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zdążyłem skończyć edycji swojego wpisu, a rozmowa poszła już daaaaleko.
Ja nie zasłużyłem na dziękuję ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie potrafiła zinterpretować i wyciągnąć istotnej dla niej informacji z tego co napisałeś - więc nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kurcze, przecież napisałam o seatach i skodach to samo, co Wiewióra, tylko zamiast korozja użyłam określenia rdzewienie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Szafirowa:
Po pierwsze: Twoje pytanie nieporównanie bardziej nadaje się na forum "motoryzacja" niż HP.
Po drugie: na forum "motoryzacja" tego typu pytanie pada dość regularnie. Wystarczyło prześledzić kilka takich wątków.
Po trzecie: mimo, że na forum "motoryzacja" (teoretycznie przynajmniej) jest znacząco więcej osób orientujących się w zadach i waletach różnych marek, to i tak dyskusja zbytnio nie odbiega od tego, co widzisz w niniejszym wątku. Bo dla jednej osoby tylko marka X a dla drugiej tylko Y. Plus masa zasłyszanych legend i stereotypów.

A moja prywatna opinia:
Dyszka na pierwsze auto wydaje mi się za dużo. Za połowę tej ceny kupisz coś, czym bezproblemowo pojeździsz kilka lat. W tym czasie sama się przekonasz, czego od auta oczekujesz, co Ci odpowiada a co drażni.
I drugie juz kupisz sobie takie, jakie Ci pasuje.

Bo na razie Twoje szukanie przypomina (również dosyć częste) wątki "Przeprowadzam się do Trójmiasta. W jakiej dzielnicy radzilibyście zamieszkać?"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie bądź taki mądry
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jaq dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fakt, strzeliłam dubel z Mikro - sorry, przegapiłam. Nie wiem, na czym polega trik, ale generalnie seaty lepiej od skody stoją z blachą - sprawdzone u siebie i znajomych. Ara wyskoczył z leasingiem i to nie jest zły pomysł, choć nie wiem, jak wyglądają koszty w razie 'W'. Raven z kolei słusznie zwraca uwagę na fachurę przy boku w momencie negocjacji - podstawa moim zdaniem, chyba że bierzesz auto od znajomego znając historię pojazdu... I tak dalej. Reasumując - wbrew pozorom każdy z piszących wniósł coś wartego uwagi. Przejrzyj na spokojnie, Szafirku - zyskasz obraz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szafirowa, kocham cię ! Ktoś mi podziękował a nie obsobaczył na forum. Niebywałe, jak sukces naszych skoczków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty poza ratą leasingową wyglądają tak: 0 - no chyba, że robisz od cholery kilometrów to trzeba zmienić opony/klocki/olej etc...
Z leasingiem bierzesz pakiet ubezpieczeń a serwis masz 2 lata darmowy w ASO - po 2 latach bierzesz nowe auto albo wykupujesz to które masz. Ale trzeba decydować w momencie podpisania umowy - bo są różne. Może być wyższa rata i korzystniejszy odkup albo odwrotnie... Osobiście nie widzę sensu wykupować auta - po co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq ja nie z tych, którzy wchodzą tu by ludzi gnoić..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaq pogadamy prywatnie? Jeśli oczywiście masz czas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

-Szafirowa, kocham cię !
-Jaq pogadamy prywatnie?

łohohohoho!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Aradash zacznij już sobie wyobrażać naszą przyszłość z jaq. O losie!!! To, że chce porozmawiać z kims prywatnie, nie oznacza nic więcej poza rozmową. Nie wiem czy jesteś sobie w stanie wyobrazić, że czasami bywa tak, iż chce się z kimś zamienić parę słów - nie tylko na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zachowaj tłumaczenia dla męża ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Jeżeli związek mamałżeński wyklucza rozmowy damsko męskie poza związkiem, to życzę Ci powodzenia z takim myśleniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szafirowa, Aradash Ci po prostu... zazdrości ;P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

@μ:

Sądzisz, że sam chciałby usłyszeć od jaq'a wyznanie miłości? ;>
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mikronezja - ciekawe czego :D ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

@~Mikronezja
Jak widzisz nie tylko ja nie mam poczucia humoru ;]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To już zauważyłam wcześniej ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolę być podejrzanie poważna, niż dziwacznie śmieszna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ależ my tu wszyscy jesteśmy poważni i to wcale nie podejrzanie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sobota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sobota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sobota jest
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

powtarzam : sobota
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie musisz powtarzac :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sobota, sobota, czy to hasło na dzisiaj? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym roku o tej porze padał deszcz....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deszcz ze śniegiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam samochody japonskie-wytrzymale, tanie czesci,mnostwo zamiennikow,latwo dostepne i zazwyczaj na nie jest tansze oc :-) honda civic np,bardzo fajne autko.
Nie polecam za to roverow i opli,z wlasnego doswiadczenia...ciagle cos do naprawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak oceniacie tego Seata? https://www.otomoto.pl/oferta/seat-cordoba-140-tys-km-oryginal-salon-pl-1-wlasciciel-2003-rok-okazja-ID6yH86N.html#b87853d4de
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po 1 to jest auto z Olsztyna
po 2 z komisu
po 3 po obrazkach się nie ocenia...
trzeba jechać i zobaczyć...

zobaczyć stan blachy i progów

zobaczyć czy wszystkie elementy mają ten sam odcień
czy wszystkie el. pasują do siebie idealnie... (drzwi do karoserii, maska, błotniki, bagażnik)
czy szyby są oryginalne z roku prod. samochodu
jeśli nie - to znaczy że auto miało co najmniej stłuczkę

sprawdzić czy silnik (zimny) odpala bez problemu, czy nie kaszle...

przejechać się na pewno... przy okazji sprawdzić jak działa sprzęgło

jak ma ABS to rozpędzić się i wcisnąć hamulec do dechy - zobaczyć czy działa

nie wiem co tam jeszcze.... mówiłem że się nie znam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aradash.. A może ja jestem z Olsztyna ;p
Dziękuję za wywód :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po 4. Nie prosiłam o ocenę zdjęć tylko modelu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No tak, bo wszystkie modele danej marki są identyczne i identycznie rdzewieją i się identycznie psują.
Dodatkowo w przypadku stłuczki/wypadku mają identyczne uszkodzenia i identyczne objawy.

pitole to nie pomagam więcej nikomu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aradash
Nikt Cię o pomoc nie prosił.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

To może napisz, do kogo adresujesz niniejszy wątek, żeby pozostali nie produkowali się nadaremno.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Racze wątpię żeby Aradash coś sobie z tego robił.. On komentuje wszystko co się pojawia. Chyba głównie z nudów!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wszystko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pokaż mi choć jeden wątek, w którym Ciebie nie ma Aradash!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Np. "Mamusie marcowo-kwietniowe 2017". Sprawdziłam ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0



On miał wiele wątków, ale ostatnio konto usunął ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukaj z google po IP ;)
78.31.152.*
193.34.3.*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spadaj :p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szafirku, autek ma być rodzinny? Jeśli tak, to ok. Na miejską solówkę chyba wybrałabym coś mniejszego. Kryteria oceny auta wg Ara brzmią sensownie, warto wziąć pod uwagę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, rodzinny..:) coś mniejszego czyli np co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup sobie 126 p i nie zawracaj gitary!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuję za radę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

widać napalona jesteś na tego seata bo, w innych działach też o niego pytasz. Kup go bedzie po problemie, wszystkie uwagi i tak masz w poważaniu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Napalony/a to może jesteś Ty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Do pierwszego auta polecam zakupić sobie nawigację https://efinch.pl/nawigacje-gps, aby nigdy się nie zgubić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Hydepark

Detektyw - wywiad gospodarczy (3 odpowiedzi)

Szukam pomocy detektywa, który będzie w stanie dla mnie wykonać wywiad gospodarczy pod kątem...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

głośny seks za ścianą (105 odpowiedzi)

Za ścianą mamy parkę, która bardzo głośno uprawia seks w nocy np. 4 rano, łóżkiem walą w ścianę i...

do góry