Widok

Pkm wybuduje rondo w rębiechowie

Będzie sie działo http://www.pkm-sa.pl/glowna/aktualnosci/pkm-wybuduje-rondo-w-rebiechowie-beda-utrudnienia-w-ruchu-ale-potem-bedzie-bezpieczniej/#more-2799
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
juz sie dzieje,korek w strone banina od turbinowki juz, masakra na maxa,szukajcie objazdow bo droga z wrzeszcza do banina moze trwac nawet do 3 godzin,powinno sie wy mosic na pkm zeby dorobili pas z plyt betonowych zamiast tymczasowej syganizacji swietlnej bo inaczej to rownie dobrze mzna sobie wziasc urlop 2 miesieczny zeby w psychiatryku nie skonczyc
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wystarczy lepiej światła wyregulować. W drugą stronę stały dwa samochody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
zobaczymy rano jak kaszuby rusza w strone gdanska.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najwyraźniej ktoś nie myśli. Budowę rozpoczęto prawie równocześnie z nadejściem zimy (ciekawe, jaka będzie jakość nawierzchni budowanej w tym czasie). A można było to zrobić latem, kiedy ruch był zdecydowanie mniejszy...
Podejrzewam, że rano będzie totalne pandemonium (jednak popołudniu jest większa dyspersja ruchu drogowego niż rano).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
Piszesz, że " ktoś nie myśli ". Rozwiąże zagadkę. Parę dni temu było spotkanie PKM z Żurawiczem - widocznie nikt nie oponował. Więc teraz do Osowy dojazd Barniewicką jest prawie niemożliwy a do Wrzeszcza dojazd będzie masakryczny jak za czasów wczesnego turboronda podczas budowy węzła Karczemki. I to wszystko w śniegach, mrozach i ciemnościach. Ale wiemy chyba jak podziękować władzy w najbliższych wyborach ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
http://www.radabanino.pl/informacje/243-spotkanie-z-zarzadem-pkm-ustalenia-przebiegu-drog-w-baninie

Zapomniałem załączyć link na dowód burzliwych obrad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Patrząc na mapę, dalej nie rozumiem jaki będzie dojazd do przystanku PKM w Rębiechowie - może ktoś mi rozjaśni tę zagadkę ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie. Czas w Żukowie postawić na Platformę. To co się dzieje w UG jest skandalem!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
~Baninianka
Rozumiem, że jesteś specjalistką od kładzenia asfaltu i prac drogowych? Zadałaś sobie trud znalezienia odpowiedzi dlaczego prace zaczęły się właśnie teraz, a nie w lecie? Pewnie nie, więc cytuję ze strony PKM:
"Pierwotnie Budimex planował zakończyć te prace latem br. Jednak, jak się okazało, nasz wykonawca zbyt optymistycznie określił pierwotny termin przywrócenia ruchu na ul. Piaskowej za co wszystkich okolicznych mieszkańców, zmuszonych do korzystania z długiego objazdu, serdecznie przepraszamy.
Powodem tego opóźnienia były m.in. przedłużające się z powodów formalno-prawnych procedury związane z uzyskaniem dodatkowych pozwoleń na rozpoczynającą się obecnie przebudowę skrzyżowania w Rębiechowie."

Zamiast nakręcać kolejną aferę napiszcie do kogo trzeba, a najlepiej do rzecznika PKM. Z bicia piany na forum NIC nie wyniknie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
x-wing
podziwiam Twój brak krytycyzmu i pokorę wobec głupoty urzędników :)
Jak rozkopią ulicę i spadnie śnieg i będzie trzymał do marca to sądzę że w kwietniu sam przyznasz rację Baniniance. Miłego stania w korkach :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja to nazywam konstruktywnym podejściem. Ty to nazywaj jak chcesz. Zamiast stać w korkach i wylewać żale na forum może lepiej zrobić coś, co uzdrowi sytuację?
No ale nie, ponarzekam, wyleję wiadro pomyj ma urzędników, robotników, innych forumowiczów, zrobi mi się lepiej, rano poprzeklinam stojąc w korku, ale nic nie zrobię, bo nie miałbym co jutro na forum napisać. Grunt, że ONI są winni.
Głupota urzędników? Wszyscy są tak samo mądrzy jak stoją z drugiej strony. Identycznie jak w teleturniejach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
~x-wing
Zgadłeś - specjalistką od kładzenia asfaltu nie jestem, ale mam doświadczenie z pracami ziemnymi w takim okresie.
Kilka lat temu - w listopadzie - zrobiono przy moim domu głęboki wykop pod wcinkę w gazociąg (podłączał się sąsiad). Gwałtownie zmieniła się pogoda, mróz zbrylił ziemię tak mocno, że aż do wiosny sama rozwieszaliśmy zabezpieczenia ostrzegawcze, żeby nikt do tego dołu nie wpadł. Zgłoszenia do gazowni nie dawały rezultatu, gdyż wytłumaczono nam, że jest zbyt duży mróz na wykonywanie prac ziemnych.
A żebyś się już tak bardzo nie cietrzewił, to dodam, że z PKM jestem w stałym kontakcie i doprawdy nie kręcę żadnej afery i nie biję piany - wyrażam swoją opinię, która może być odmienna od Twojej.
I jeszcze jedno - potrafię czytać ze zrozumieniem :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to wybacz i trzymajmy kciuki za lekką zimę oraz szybki postęp prac :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
na pewno będzie ekspresowy ów postęp prac skoro o godzinie 16:30 nie było tam ani jednego pracownika...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Popłacz jeszcze trochę to lepiej będzie ci się spało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
W związku z tą budową mogliby wyłączyć światła w porze rannej na górce, może by to usprawniło dojazd do ronda turbinowego... ale pewnie to marzenie...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
prawdopodobnie beda wylaczone swiatla, jak bede mial info na 100 procent dam znac
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzisiaj rano korek od świateł do Biedronki...brawo! ktoś ma jakiś pomysł na poniedziałkowy poranek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapewne x-wing z Żurawiczem Ci wytłumaczą. Myślałem że x-wing będzie za swoje wypowiedzi bił się w piersi dopiero na wiosnę ale sądzę, że będzie to pod koniec przyszłego tygodnia. Ciekawe, że gdzie się pokaże Żurawicz ( brylował na konsultacjach z PKM w sprawie tej przebudowy ) to jest mega wtopa :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko pogratulować zatwierdzajacemu projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robot bez wskazania objazdów na czas wylaczenia jednego pasa ruchu czyli gminie zukowo.... Dalsze działania pozostawiam do przemyslen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kierunku Wrzeszcza objazd przez Kolejową i Spacerową i wyjeżdżasz zaraz za wahadłem. W drugą stronę niestety objazdu brak :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pas wyłączono na drodze powiatowej czyli nadzorcą są Kartuzy!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
znam ten objazd...ale spod Biedronki...i tak trzeba się dostać do lipowej...owszem, można wcześniej rypać zawieszenie na osiedlowych ścieżkach...współczuję mieszkańcom kolejowej i spacerowej...mają przerąbane...;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lotnicza jest powiatowa ale rondo będzie w ramach piaskowej i gdanskiej a one gminne.

" 17 października 2014 r. w UG Żukowo odbyło się spotkanie burmistrza Jerzego Żurawicza z przedstawicielami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, w tym z prezesem Krzysztofem Rudzińskim. Na spotkaniu ustalono przebieg dróg dojazdowych do przystanku PKM w Baninie. Utworzona w ramach prac PKM droga techniczna (utwardzona) ma łączyć się z ulicą Piaskową, a ulica Piaskowa zostanie połączona za pomocą utworzonego ronda z drogą główną - ul. Lotniczą."

" Pomorska Kolej Metropolitalna wybuduje rondo na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Piaskowej w Rębiechowie. W związku z pracami ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo. Utrudnienia potrwają do końca 2014 roku, ale nowa organizacja ruchu powinna w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. "
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Lotnicza jest powiatowa ale rondo będzie w ramach piaskowej i gdanskiej a one gminne. "
Sugerujesz, że samo rondo będzie gminne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyciągam wnioski z cytatów z oficjalnych komunikatów, z których wynika, że będzie to przebudowa w ramach ulicy Piaskowej i Gdańskiej a nie ul. Lotniczej, mimo, że Lotnicza w tym miejscu będzie miała już inną organizację ruchu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyłączenie pasa jest na ul. Lotniczej!!!!!!! która jest doga powiatową i zgodę musi wydać powiat a nie gmina
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i racja :) Ale czy to powiat czy gmina to i tak jest to pomyślane do bani.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jest do bani?? Ludzie przecież jak chcą coś zrobić na już istniejących infrastrukturach to musimy jakoś to przeżyć. Wcześniej czytałam ,że źle bo nic nie robią. Polakowi nie dogodzisz. Poczekajcie jak zaczną za parę lat budować obwodnicę metropolitalną i jak ciężarówki będą rozjeżdżać zarówno Banino jak i Miszewo , a przy okazji nie będziemy mogli dojechać do 20-tki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
~ja poniekąd się z Tobą zgadzam, bo Polacy mają naturę zrzęd, ale musisz przyznać, że rozpoczynanie takich prac w okresie pierwszych mroźnych dni przed samą zimą, zamiast w wakacje gdy ruch na drogach był mniejszy (widać to było np. w kwestii kursów autobusów) jest trochę niedorzeczne. Przecież jak spadnie śnieg to zostawią tą drogę tak bo nie da się prowadzić prac ziemnych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"poniekąd się z Tobą zgadzam, bo Polacy mają naturę zrzęd, ale" trochę jednak pozrzędzę ;)

Było powyżej napisane dlaczego nie zaczęli tego zgodnie z planem w lecie. Jeszcze na dobre nie zaczęli, a już 99% jest na nie. Trzymajcie lepiej kciuki, żeby chłopaki szybko się uwinęli :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zupełnie ciebie nie rozumiem. Zaczynanie budowy dla samego faktu jej zaczęcia jest irracjonalne i po prostu głupie. Wkopanie łopaty nie spowoduje przesunięcia zimy, śniegów i mrozów, choćby nie wiem jak bardzo chcieli a my mocno trzymali kciuki. Dla nas natomiast ma to znaczenie zasadnicze. Remont z 2-3 miesięcy może wydłużyć się do 5-6. Wiosną dowiemy się i usłyszymy odkrywczo, że zakończenie budowy w terminie było niemożliwe z powodu zimy. Czy nie lepiej, sensowniej i ekonomiczniej jest rozpoczynanie budowy w momencie gdy jej ukończenie będzie możliwe ? Każdy z nas , kto budował dom musi się ze mna zgodzić. Dlatego trudno mi przejść do porządku nad tak bezmyślnym utrudnianiem życia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jeśli zima nadejdzie w styczniu, to będą stali oparci o łopaty przez 2 miesiące w oczekiwaniu na śnieg? W zeszłym roku prace drogowe w całym kraju trwały prawie do końca stycznia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rozumiem, że jesteś z tych którzy liczą w życiu na farcika ale coraz częściej w tym kraju wszystko kończy się maksyma " sorry taki mamy klimat " - a ja wolę by nikt nie ryzykował i nie utrudniał mi zycia - ale pożyjemy zobaczymy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak już jest w naszym pięknym kraju, że każdy zna się na polityce, medycynie, budowie autostrad, jest najlepszym kierowcą, architektem, wie co myśli sąsiad, kim jest inny forumowicz i czyj pies s****komu na podjeździe.

A cała reszta to głupki, amatorzy, nie myślą, wzięli w łapę, koledzy Żurawicza itd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Nowa silownia. Ruszyły prace (5 odpowiedzi)

Ruszyły prace związane z budowa nowej silowni w Baninie, niedaleko biedronki

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry