Widok

To chyba jakieś trefne miejsce

http://youtu.be/UUGhbJCbwq4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
te słupki wyciął dziś samochód: http://korki.trojmiasto.pl/Cztery-osoby-powaznie-ranne-w-wypadku-we-Wrzeszczu-n89986.html

drugie foto
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aż mnie zmroziło jak usłyszałem o tym wypadku. Wydaje się, że nie można bezpieczniej niż na ddr. Zrobiłem ten filmik 2 lata temu. A dzisiaj...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a... myslalem ze to z dzisiaj, jakos po wypadku...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można bezpieczniej jeśli ma się kask.
Nie zapewni on 100% bezpieczeństwa ale wiele osób żyło by dłużej gdyby go miało w czasie jazdy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja jeżdżę w kasku po ulicy i na ddr, a jednak dopadli mnie na ddr, na szczęście skończyło się na potłuczeniach. Dziś troje rowerzystów dokładnie w tym samym miejscu nie miało tyle szczęścia. Czy coś wiadomo o tym, czy mieli kaski? Nie ważne, widać, że ddr nie zapewnia bezpieczeństwa przed szaleńcami w samochodach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też jeżdżę w kasku i też miałem spotkanie w samochodem na ddr przy Jaśkowej (ale nie w wiadomym wszystkim miejscu). Samochód przez chodnik wjechał na ścieżkę bezpośrednio przede mnie a ja po zderzeniu wylądowałem na płocie.
Ulic staram się unikać. Nie zawsze tak było ale kilka sytuacji z jazdy po ulicy sprawiło że zdecydowanie wolę ddr nawet po opisanej powyżej sytuacji.
Na ddr jest bezpieczniej niż na ulicy ale 100 % bezpieczeństwa nigdzie nie ma. Powiedzmy sobie szczerze że na ddr niebezpieczne sytuacje coraz częściej powodują też sami rowerzyści.
Nie liczmy na innych. O bezpieczeństwo trzeba dbać samemu dlatego powinno się jeździć w kasku na głowie, a nie np kasku w koszyku co już widziałem. Samo posiadanie kasku nie wystarcza
Wypadek przy Galerii to cholerny pech, ten idiota równie dobrze mógł go spowodować w innym miejscu. Pamiętajmy że od zieleniaka do klifu (poza odcinkiem w Sopocie) ddr jest poprowadzona właśnie przy tej samej głównej wielopasmowej ulicy 3 miasta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie pech tylko debil/morderca za kółkiem urządzający sobie wyścigi w środku miasta
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba zrobić wielką czarną masę krytyczną.
http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,127406,17816850,Zmarla_rowerzystka_ranna_w_wypadku_we_Wrzeszczu.html#BoxLokTrojImg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale co chciałbyś nią osiągnąć? Betonowe zapory i zasieki wzdłuż ścieżek? Estakady dla rowerów czy tunele dla aut? Masa krityczna może mieć jakiś wpływ na urzędników, ale nie na idiotów za kierownicą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może należało by ruszyć policję bo to co się wyprawia na drogach w Gdańsku to świadczy o drogówce a raczej jej braku. Przepisy łamane wszędzie i non stop.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Warto pamiętać ze rowerzyści nie są grupą wzorowych obywateli, którzy stoją na straży prawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rowerzyści nie są od stania na straży. A prawa powinni sobie wyjeździć. Nikt tego za nich nie zrobi. Ja przez 24 lata jeździłem po zebrach w pobliżu domu, aż wyjeździłem pasy rowerowe. No nie sam oczywiście :))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ty tak poważnie czy to jest żart ?
To teraz już wiem czemu rowerzyści jeżdżą po pasach :-)
Ludzie litości, zanim coś napiszecie zastanówcie się trochę.
To że gdzieś pojawił się przejazd nie jest efektem wcześniejszego łamania prawa i stwarzania niebezpiecznych sytuacji przez rowerzystów zwłaszcza przez 24 lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poważnie. Trzeba jeździć po pasach, oczywiście tam, gdzie jest to uzasadnione, przy tym umiejętnie i ostrożnie. Wtedy waaaaadza wymaluje pasy rowerowe albo wprowadzi taki znak jak w Niemczech (tempo pieszego). I nie jest to łamanie, tylko tworzenie prawa. A piechota niech bardziej patrzy dookoła a nie tylo na czubek buta albo monitorek. Ja zresztą przez te 24 lata zawsze piechocie ustępowałem i czynię to nadal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam, trzeba. A złapany "in flagranti delicto" trzeba wykorzystywać sytuacje. W zależności od temperamentu, możliwości i nastroju:

~ albo skrzętnie gromadzić i publikować śmieszniejsze mandaty,
~ albo nie zważając na koszty własne wlec rzecz do sądu i być ogólnie upierdliwy i kolczasty, by zniechęcać do egzekwowania szczególnie durnego prawa (tzw.litygacja strategiczna) a może i kiedyś wymusić jego zmianę (choćby napacianie przejazdu obok przejscia)
~ albo po prostu spieprzać policji rowerem (co polecam, przyjemne),

bo pieszo nie dogonią, po schodach i pod prąd nie pojadą furmanką
motoru nie wniosą pod górę, a może do kogoś dotrze, że potrzebna jest całoroczna drogówka rowerowa i całkowita zmiana mentalności "psiarni", by nie ośmieszali się aż tak grubo, jak choćby przy tym karambolu koło Wysepki, który zainicjował wątek, albo w przypadku rajdu po Molo i w srylionach innych przypadków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nikt mnie nigdy nie gonił. Więcej powiem. Mam jeszcze w okolicy wiele przejść bez pasa rowerowego i bez świeteł. Pieszych tam niezbyt wielu, ale samochodów sporo. Oczywiście po nich przejeżdżam jak mi po drodze, zwykle sam. I co się dzieje? Kierowcy grzcznie hamują i czekają, chociaż się wcale nie pcham i nie pędzę. Czyli oni też by chcieli, żeby było jak w Norwegii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie. Obowiązkowe pranie mózgów kierowcom. Tak robiono w Londynie. Ale przede wszystkim okazanie solidarności. Wiem. To w Gdańsku słowo niemodne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to troche jakby się trzymać za ręce żeby nie padało
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie. Trzymać się za ręce. Milczący protest. Stać w ciszy, ale z rowerami. Żadnych haseł ani transparentów. Taki mob w miejscu tragedii. W czarnych tiszertach, obojetnie. W czymś czarnym. Jak tak będzie stało parę setek (a może tysięcy) przez pół godziny, to wszystkie media się zlecą i będą pytać o co chodzi. A jak nie, to będzie padało. Ciekawe, na kogo padnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napewno chłopaków w tjuningowanych autach to ruszy*

_______________________________
* - jak się przypadkiem o tym dowiedzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Marsze protestu po zamachach terrorystycznych nie mają na celu ruszenia terrorystów. Tylko przede wszystkim władze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te słupki to już od dawna są powyginane, każdy w inną stronę. Blachersi w nie regularnie wjeżdżają. Strach koło tych słupków przejeżdżać rowerem, bo jak taki słupek jest wygięty w stronę ścieżki i akurat patrzysz wzdłuż jego osi, to możesz w niego wjechać i się pokaleczyć.

OWSZEM, w tym miejscu nie powinny być takie liche rurki, tylko rury grubościenne, grube na 20cm, zakotwiczone ze dwa metry w grunt. Dlatego jestem przeciw wycince drzew przydrożnych. Lepiej w drzewo jak we mnie.

OWSZEM, trzeba by zrobić specjalną Masę Krytyczna, kilkusetosobową, złośliwie w godzinie szczytu w środku tygodnia, by Owicz wyjął palec z zadka i kazał tam coś zrobić, bo to miejsce jest autentycznie trefne. A przecież nie wygląda na takie.

Ale "Rogerzyści" jedzą teraz z dzióbka Owiczowi. Trzeba by wbrew nim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie. Nic złośliwego. Może masowy udział w pogrzebie? Np. pożegnanie dźwiękiem tysiąca dzwonków. Ale koniecznie skonsultować to z Rodziną Zabitej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie dojdziesz danych. chyba że ogłoszą, jeśli taka ich wola.
nie wierz w te tysiące. nie jesteśmy zorganizowani.
Masy są nieliczne. komercha wypiera wszystko.

natomiast na miejscu można by już teraz postawić Ducha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
" Jechałem na rowerze tuż obok osób, jak się później okazało, poszkodowanych w wypadku. Ruszyliśmy spod świateł przy Galerii Bałtyckiej. Tamta grupka poruszała się dość wolno, więc szybko ich wyprzedziłem. Kobieta z doczepionym fotelikiem do roweru rozmawiała przez telefon. Tuż za nią jechała na rowerze młoda kobieta, a obok niej chłopak. Oboje kilka metrów za panią na rowerze z doczepionym fotelikiem - opowiada świadek zdarzenia, pan Marcin. Kobiety nie miały kasków, chłopak miał."

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Swiadek-wypadku-znajomi-sprawcy-wyczyscili-jego-auto-pod-nosem-policji-n90011.html?strona=9#opinie#tri
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Smutna informacja zwłaszcza,ze wczoraj wróciłam z raju dla rowerzystów.
1,5 m odstepu auta od roweru. Dobre oznakowanie. Drogi bez dziur. Kierowcy aut szanują rowerzystów. Górskie wąskie ulice. Często bez pobocza.
Przejechałam 300 km. Tysiące rowerzystów. Żadnego wypadku. Tyle, że nie znalazłam nikogo kto jechałby bez kasku.
Jakoś wszystko funkcjonuje tam dobrze. Kierowców aut i rowerzystów można by nazwać "interakcja-integracja"
Dlaczego tak nie jest u Nas ????

Mam nadzieję, że ta dziewczyna teraz śmiga tam u góry po takich bezpiecznych trasach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Norwegia? Chyba nie, bo bez kasków też jeżdżą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majorka. Nie wiem jaki jest tam przepis ale każdy, dosłownie każdy jeździ w kasku.
Może to nie przepis tylko jakaś wyższa świadomość o tym, że zycie jest tylko jedno :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cie wy, jak to się zmieniło, jak ja tam jeździłem, to w całej Palmie nie widziałem jednego rowerzysty w kasku. W drodze do Valldemossy kilku było, ale bardzo nieliczni. Stare dzieje, będzie z 10 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy polski rowerzysta powinien przynamniej raz w życiu pojechać do takiego czy innego raju, żeby zobaczyć, o co chodzi. O co chodzi z samochodami oczywiście.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozmawianie przez telefon podczas prowadzenia roweru to dużo większa głupota i ryzyko niż podczas prowadzenia auta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobra robota żołnierzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry