nowy wąteknowy wątek
czy ugotowane mięso można mrozić?
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

Witam
Ugotowałam dziś indyka dla mojego malucha i po zmiksowaniu zamroziłam w pojedynczych porcjach. I tak siedzę i się zastanawiam czy można...Warzywa, że można to wiem, bo robię regularnie. Któras mroziła ugotowanego indyka? Ile może takie mięso poleżeć?

Re: czy ugotowane mięso można mrozić?

Podłączam się do pytania, też jestem ciekawa. Czy warzywa na pewno można mrozić? każde? No i jak długo może być zamrożone?

image
image

Mozna mrozic mieso w formie surowej i ugotowanej. Warzywa tez, pełno przeciez mrozonek warzywnych. Nie wiem ile moze polezec

ja mrożę...co prawda nie same mięso ale jakieś danie

mroziłam gotowane pulpeciki w sosie pomidorowym na przykład...często i gęsto mrożę kotleny mielone , schabik i karkówkę w sosie

czasem mam jazdę na gotowanie i zrobię więcej więc zamrażam porcyjki i w ten sposób mam gotowe jedzonko na następny tydzień

tak samo pomroziłam Małżowi jedzenie przy poprzedniej ciąży na czas porodu i mojego pobytu w szpitalu

image
image

Dziewczyny, mi chodziło o jedzonko dla Maluszka. Czy mogę ugotować, potraktować blenderem i zamrozić :)

image
image

Ja tak robię Jaśkowi nigdy nic nie było :)

image

image

Pewnie, że można!
Ja Wiki nawet zupy po ugotowaniu mroziłam!

image
image

dla Miśki też mroziłam i mrożę...zupki najczęsciej

mrożenie to najbezpieczniejszy sposób przechowywania żywnosci

image
image

a w czym mrozicie - tzn mozna w tych sloiczkach po obiadkach? czy np pojemniki plastikowe?

Dzięki dziewczyny :)

image
image

sara nie mozna zamrazac w szkle!!!! :):):) bo peknie

ja w plastikach zwykle albo w takich specjalnych woreczkach do zamrażania

image
image

Drogie moje :)

Zamrożone gotowe potrawy można przechowywać 2-4 miesiące.
Dla dziecka trzymałabym się dolnej granicy.

Co do pojemników to podpowiem Wam, że przy starszej córce korzystałam tylko i wyłącznie z pojemników jałowych z apteki kupowanych wiecie w jakim celu najczęściej :)

Są w dwóch rozmiarach więc dopasować porcje również mozna.

Jeszcze jedno. Żółtko, masło i świeże dodatki typu zioła nie dawajcie do zu[y jeśli wiecie że będzie mrożona. Lepiej zawsze podać takie dodatki na świeżo.

Mięso w zupce mrożonej czy daniu nie ma wpływu na to czy mozna mrozić czy nie.

no własnie tez mi to szklo srednio pasowalo - ale wczesniej wyczytalam ze ktoś mrozil :-)

ja też mroziłam w słoiczkach :) tylko dawałam wtedy mniejszą porcję.
Nigdy nic się nie stało :-)

image

image

Ja tez mrozilam zupki Mlodej, gotowalam kilka smakow i mrozilam, a niania rozmrazala rano :)
Bardzo lubilam ten system :)

Mrozilam w woreczkach i dodatki typu jajko, maselko czy oliwa z oliwek zawsze dodawalam "na swiezo" po rozmrozeniu :)
Zupki były z mięskiem zawsze

Nie wyobrazam sobie bez mrozenia pierwszego roku zycia Mlodej jak juz pracowalam :) Zawsze mialam pelny zamrazalnik zupek w roznych smakach :)

image

tez jestem na etapie gotowania i wolalabym mrozic

mrozicie w woreczkach taka papke? jakos nie moge sobie tego wyobrazic :) a po rozmrozeniu nie jest bardziej wodniste?

image