Widok

okradła mnie pomoc domowa

Dałam jakiś czas temu ogłoszenie na trojmiescie.pl że szukam pani do sprzątania i wybrałam jedną około 30letnią co mówiła, że bardzo potrzebuje dorobić. Na początku byłam bardzo zadowolona ze sprzątania więc umówiłam się z nią że może przychodzić regularnie i zaufałam jej zostawiając ją samą z kluczami, które miała mi odnieść do pracy jak skończy. Niestety okazało się że mnie okradła, nie mam na to żadnych świadków ani nagrania. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i może poradzić mi co teraz mogę zrobić by odzyskać stracone mienie? Mam jedynie jej numer i serię dowodu osobistego ktore spisałam zostawiając klucze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałem podobną sytuację niedawno. Jak możesz, to napisz do mnie via PW więcej szczegółów, może to ta sama kobieta(?).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dawno dawno temu, choć trudno w to uwierzyć, nie było internetu. Nie było możliwości zadania pytania na Forum.
A mimo tego, ludzie jakimś cudem wiedzieli, że kradzież zgłasza się na Policję ;]
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4
Prawie 2 lata temu zostałam okradziona przez internet (wysłałam towar warty 350zł tuż po otrzymaniu elektronicznego potwierdzenia przelewu, które okazało się sfałszowane) i mimo zgłoszenia sprawy na policję potem do prokuratury i mimo sprawy w sądzie nie odzyskałam pieniędzy. Więc nie sądzę, żeby teraz bez żadnych dowodów policja zrobiła więcej w takiej sytuacji. Martwię się, że już nie odzyskam straconych rzeczy i pieniędzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szkoda że tak się stało.Nie można nikomu wierzyć.
Ja bym w życiu nie zostawiła kluczy obcej osobie, zostawiając ją samą.
Ta pani okazała się na tyle wyrachowana i zdesperowana, że posunęła się do kradzieży.
Niestety pozostaję Ci szukać osób które znalazły się w podobnej sytuacji przez tę panią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem strasznie na siebie wkurzona za naiwność a jednocześnie jest mi bardzo przykro, że nie doceniła mojego zaufania i choć mogła zarobić - ukradła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przykro mi, że tak się to skończyło.Czasem warto poprosić o sprzątanie osobę zaufaną wśród znajomych, albo skorzystać z biura.Taka osobę w razie czego,można by było łatwiej namierzyć i być może nie uniknęłaby wymiaru sprawiedliwości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tiaaa...znam to babsko :/ Świat jest jednak mały, a internet widać dobry wynalazek. Gdyby nie internet, to ta pani by dalej sobie grasowała.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co z tym fantem zrobimy? Mam iść już na policję czy czekać aż uzbieramy więcej okradzionych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@alantoina - jeśli to większa kwota, to zgłaszaj na policję. Gdy się zdecydujesz, daj mi znać via PW, podam Ci dane kontaktowe do mnie, aby policja mogła się ze mną zdzwonić w razie potrzeby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka, jak bierzesz znajomą znajomych to zazwyczaj działa w drugą stronę. Nie okradnie Cię, co prawda, ale nie przykłada się. Ja wiecznie po dziewczynach poprawiałam. Kilka razy bez słowa, no bo to znajome znajomej... później zwracałam uwagę i w końcu podziękowałam im. Teraz mam chwilowo więcej czasu i sprzątam sama, ale z tym prasowaniem najgorzej. Nienawidzę tego robić ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sprzątałam u ludzi i zawsze, po jakimś czasie, zostawałam sama w ich domach i nigdy, nigdy nie przyszło mi na myśl żeby coś ukraść, nawet jak nie miałam pieniędzy na życie. Przecież to wiadome od samego początku że się wyda. Poza tym kto dawał mi pracę a ja miałabym mu i w gruncie rzeczy sobie szkodzić? Dla mnie tacy ludzie to zwykłe dno. Szkoda tylko, że potem zostaje nieufność która przekłada się na innych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie.Ktoś daję kobiecie pracę, by mogła zarobić, a ona okrada. Trzeba nie mieć skrupułów i wyobraźni żeby coś takiego zrobić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi się wydaje że szukanie pracy u tejże pani to zwykła przykrywka do okradania. Tylko tutaj jest dwóch poszkodowanych a ilu może być jeszcze takich? Ludzie bardzo często nie zgłaszają takich rzeczy bo się wstydzą tego, że zostawili w gruncie rzeczy obca osobę w swoim domu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Niestety pozostaję Ci szukać osób które znalazły się w podobnej sytuacji przez tę panią.

Niekoniecznie.
Możliwe, że psiarnia zleje zawiadomienie o kradzieży.
Ale możliwe też, że pani była wcześniej notowana, były wcześniejsze zgłoszenia i drogą operacyjna psy miały panią jako podejrzaną, ale przesłanki były za słabe, zeby uzyskac nakaz przeszukania.
Ty, mając jej dane osobowe, możesz ruszyć całą machinę. Pieski chętnie wzięłyby się za robotę, bo za jednym zamachem mieliby zamknięte kilka spraw (jesli przeszukanie by coś dało). A nic tak nie poprawia psu humoru na swięta, jak dobra statystyka wykrywalności :D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak btw:

Pamiętacie taki program "Usterka"?
W jednym z odcinków mowa jest o pracy osób sprzątających, pod nieobecność właściciela mieszkania.
Celowo są zostawione łakome "kąski" w postaci biżuterii czy gotówki.
Mało kto się nie skusił.. niestety :/

Filmik na pewno jest dostępny na YT, bo tam go oglądałem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też to oglądałam:-) niektóre sceny wręcz komiczne...zwłaszcza " mycie" za pomocą śliny i szmatki:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro masz nr i serię dowodu osobistego to zgłaszasz to na policję. Jak się policji wskaże kto ukradł to jest szansa że się tym zajmą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też bym zgłosiła, bo faktycznie może już kilka osób zgłosiło kradzież przez tą Panią i twoje zgłoszenie może być przysłowiową kroplą która rozleje mleko tej Pani.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masakra,
sama pracowałam u ludzi i zostawiali mi klucze ale nigdy nie myślałam o tym , żeby kogoś okraść .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry