Widok

ul. Hebla - sprawa do wójta

Czy ktoś ma jakiś adres mailowy do naszego wójta albo może wójt czyta czasami to forum. Na stronach gminy jakoś się mailem nie chwali.

Chciałem polecić serdecznie wójtowi ekstremalną wycieczkę. Niech weźmie sobie swój prywatny samochód (ale osobowy nie terenowy) i tak z 10 razy przejedzie się z prędkością około 5-10km/h ulicą Hebla w Bojanie od asfaltu do skrzyżowania z ulicą majora Bojana. Potem niech sobie stanie na uboczu i popatrzy jaki na tej ulicy jest ruch.
Gwarantowane przeżycia ciekawsze niż jazda po muldach na nieratrakowanym stoku.

Mam także drugie pytanie gdzie można przesyłać rachunki za naprawy łożysk, zawieszenia, felg i urwanych tłumików na skutek jazdy po tym eksperymentalnym odcinku?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dotyczy to 95% powiedzmy "dróg" w Bojanie. Zapraszam też wójta na ulice Na Dambnik. Jak będzie miał czym jeszcze jeździć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan Wójt umie wyciągać tylko rękę po naszą kasę. Jak się dołożymy 2/3 to może zrobi, a potem się pochwali jak ona to działa dla naszego dobra.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
pamietajcie ze 3/4 mieszkancow bojana ma meldunek w gdansku albo gdyni co widac po rejestracjach aut przed domami bo gwe to wstyd czy jak? skad ma brac wojt na drogi skoro podatki mieszkancow bojana trafiaja do innych miast? oczywiscie nie dotyczy to wszystkich.. ale zwroccie uwage na rejestracje aut przed domami
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z nr rejestracji to nie tak. Można mieć zameldowanie stałe w innym miejscu, a czasowe w Bojanie. Podatek od nieruchomości płaci się zawsze wg miejsca położenia, różnica może być tylko w pod. dochodowym, z którego część wróciłaby do gminy.
Co do katastrofalnego stanu dróg to nie jest to wyłącznie kwestia finansów. Jak nie stać na asfalt, można dziury czymś zsypywać. Nie przez otwarcie klapy skrzyni i przejazd samochodem kawałka drogi, tylko ZASYPYWAĆ dziury! Ale do tego trzeba faceta z łopatą, a nie kierowcy za kierownicą. I to już wymaga myślenia. Mentalnie nasza władza jest w XVI wieku. Radni chyba bezradni.
Uszkodzenia fotografować i zgłosić szkodę gminie. Urząd jest zarządcą drogi i jest odpowiedzialny za ich stan.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam, 2miesiace temu uszkodziłem zawieszenie u mnie w aucie przez kamień który "nasz podwykonawca równania dróg" zostawił po sobie na drodze. Auto naprawiłem, kosztorys i zdjęcia wysłałem do gminy i ta powiedziała że nie ponosi odpowiedzialności za szkodę ale ewentualnie prześle wszystko do ubezpieczalni która tym samym tokiem myślenia odmówiła wypłaty odszkodowania. Wiec szkoda że glosowałem na tego naszego wójt,a myślałem że człowiek który ma tyle kasy nie będzie poświęcał się na promowanie swojej "twarzy" tylko weźmie się za porządną robotę.pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie i praktycznie UG mial rację. A dlaczego? Dlatego, ze każda gmina jest ubezpieczona od takich sytuacji. Więc nie jest 100% stroną w sporze tylko ubezpieczalnia, która ją reprezentuje. Więc bój trzeba toczyć z ubezpieczycielem. A jak wiadomo walka z jakakolwiek ubezpieczalnią jest ciężka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam służbowy samochód GA (jak wiele osób w Bojanie), prywatny GWE, zawsze na czas odprowadzam podatki i całe g.... z tego mam.
Co do wójta to jak przyjdzie czas wyborów to wtedy my wypnijmy się na niego. Mieszkańcy Bojana chcą przede wszystkim od wybranego wójta porządnych dróg, jest to wiecznie wałkowany temat.
Natomiast wójt uskarża się znajomym, że nowobogaccy z Bojana wiecznie czegoś chcą. NIE CZEGOŚ TYLKO PODSTAW PANIE WÓJCIE. Został Pan wybrany dla nas a nie dla ciepłej posadki.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lans na stronie gminnej jak i miesięczniku lokalnym delikatnie mówiąc da się zauważyć-nazwałabym to raczej kampanią przed wyborczą. No cóż jest możliwość darmowej promocji to dlaczego nie korzystać. Myślę że p. Wójt jak i nasi bojańscy radni czytają forum. A więc również zachęcam do zainteresowania się tą jakże poważną sprawą !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie mieszkajac w bojanie,a majac rejestracje GA gdzie jest odprowadzany podatek od nieruchomosci, do gminy Gdynia czy gminy Szemud?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Meldunek do podatków nie ma znaczenia tylko adres, który zgłaszasz jako adres zamieszkania. Ponadto większość jeździ albo autami służbowymi czyli swoich pracodawców albo autami w leasingu, a rejestracja jest na właściciela pojazdu a nie na użytkownika. Więc to nie koniecznie jest kwestia wstydu.
Podatek od nieruchomości odprowadza się do tej gminy, na terenie której jest nieruchomość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
o ile mi wiadomo to ktoś wystąpił z inicjatywą położenia płyt jumboalbo eko (już nie pamiętam) na ulicy hebla , ale mieszkańcy nie chcieli się dorzucić żeby pociągnąć to dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tu akurat uważam że gmina powinny działać inaczej. Organizując przetargi płacą kosmiczne pieniądze za kilometr drogi. Gmina powinna powołać jednostkę budżetową, zatrudnić tam projektanta i wziąć w leasing maszyny drogowe + ekipę do jej obsługi. Mieszkańcy powinni zrzucać się na wkład do maszyn a ci co nie dorzucili się powinni być obciążeni opłatą adiacencką. Taka maszyna przez kilka lat pracowała by non stop i powstały by solidne drogi a nie jakieś prowizorki z płyt i to pewnie taniej niż te prowizorki z przetargów. Projektanta już chyba mają bo ten co przygotowuje warunki do przetargów musi de facto zrobić projekt drogi.
Firmy w przetargach muszą zarobić a tak gmina może to robić po kosztach zatrudnienia i eksploatacji maszyn.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Np. gmina mogłaby się zainteresować taką maszyną:
http://www.youtube.com/watch?v=UZMJmi1p2xI
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
To by było za łatwe w naszym kraju :-\
Na wszystko muszą być
-procedury
-ustalenia
-czas do namysłu
-itd itp
Co to za kraj?
Cytując klasyka "Mariusz spieprzaj z tego grajdołu"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co z kasą którą nam dowalili za kanalizę. Opłata adiacencka od działki średnio wyniosła about 1700-1900PLN A kaska na zrobienie kanalizy była w dużej mierze z Uni. JA sie domyślam. Mam wrażenie że wójt jest uczniem miłościwie panującego nam premiera, gdzie podatek goni podatek.No i wieczny lans.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może ktoś przybliży koszty zakupu lub wydzierżawienia takiej maszyny, materiałów i robocizny? Może wójt do tego nie będzie nam potrzebny? Maja być jakieś extra pieniądze z Unii dla samorządów. Kto coś wie na ten temat?
Pomysł super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak to tak, wszyscy narzekacie a jak już ktoś przychodzi z inicjatywą to jesteście na nie bo nie chcecie nic dać od siebie? takie czasy, że jak ty nie dasz to nikt ci nie da. następnym razem radze się zastanowić, bo więcej zapłacicie za remont podwozia (zapewne coroczny) jeżdżąc dziurawymi drogami, niżeli mielibyście dać na tą zbiórkę pieniędzy na płyty.

ja rowniez jestem przeciwko przetargom. absolutna głupota, gdyż często można znaleźć firmę, która jest w stanie za 3 razy mniejsze pieniądze dać taką samą ilość płyt, ale nie bierze udziału w przetargu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niech ktoś przedłoży konkretna propozycję, co do kosztów, bez udziału gminy. Możemy przecież powołać zespół zainteresowanych, ominąć przetarg,i wywalczyć zaliczenie kosztów na poczet ewentualnych opłat adiacenckich. Co do zniszczenia samochodu, na Łanowej, przed położeniem płyt, samochód uszkodziłam 3 razy.
Wszyscy już mamy dość dziur na ul. Bojana, to woła o pomstę do Boga.
Wezwijmy wójta na określony termin niech się wyspowiada. Jak widać jest "uczony" skoro określa nas jako roszczeniowych. Niech sobie raz na dzień przejedzie prywatnym samochodem po drogach Bojana, to może zmieni zdanie. a poza wszystkim, wójtem chciał bardzo zostać, mamił nas, a teraz mu z nami ciężko. No to fru!,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co do kosztów rynkowych to załóżmy że każda działka ma 25m styku z drogą, droga ma 5m szerokości. Czyli chcąc zrobić połowę drogi przed posesją mamy 62,5m2 firmy kostkarskie za takie roboty z materiłem i podbudową i krawężnikami biorą około 120zł za m2 czyli mamy 7500 ale za większą ilość pewnie da się znacznie zjechać nie mówiąc o wykorzystaniu maszyny. Materiał kosztuje około 40zł za m2 czyli jest to około 2500zł To byłby wariant najdroższy.
Jeżelibyśmy chcieli drogę laną z betonu, którą później docelowo można pokryć cienką warstwą asfaltu to wyglądałoby to tak: zakładamy grubość drogi 20cm. Równiarkę gmina ma (tylko za rzadko jej używa) więc koryto drobi może wyżłobić. Z materiałów potrzebna by była stal zbrojeniowa i beton + trochę desek szalunkowych. Z metra sześciennego mamy 5m2 drogi czyli wychodzi 3400zł za dobry gatunek betonu B30. robocizna ogranicza się tylko do zaszalowania i rozprowadzenia betonu z gruszki. Taka droga byłaby moim zdaniem nie do ruszenia przez lata.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mamy radnych soltysa rade soleckq jak jest problem oni milczq P Hebla jest drogq soleckq na ulotce wyborczej czytalem skuteczni w dzialaniu do pracy Panowie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
W sklepie trzeba zaczepić radnego p. Jacka czesto sprawdza swoje ekspedientki rano. Łatwo namierzyć. A tak wogle to jak p. Ola Perz jedzi do domu bo chyba też w tam tym kierunku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sprawie drogi dzwoniłam do gminy i dowiedziałam się,że gmina daje płyty a położenie ich należy do mieszkańców.Informacje w pokoju nr 13.Płyty gminy ułożenie ich należy do mieszkańców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ktoś pomyślał co z pieszymi. Teraz autka pop.. ją ile fabryka dała co będzie jak będą płyty. Pewnie w powietrzu będą fruwali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akurat spacerując po płytach na Czarnej Górze mniej się obawiam niż idąc Hebla. Na płytach można się spodziewać że samochód będzie jechał prosto. Na Hebla nie ma pewności że kierowca cię zauważy gdyż jest skupiony na omijaniu dziur i często zmienia kierunek jazdy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale o jakich kosztach mówimy? Wczoraj w" UWADZE" TVN, podczas relacji z oszustwa przy sprzedaży węgla padła informacja, że dosypywany tłuczeń do węgla kosztuje 70 zł za tonę, węgiel 700 zł za tonę. To dlaczego ciężarówka drobnych kamyków wysypana na mojej ulicy miała kosztować 800 zł.? a miałam tez propozycję radnego załatwienia od właściciela sprzedaży za pół ceny?
Może te koszty należałoby ustalić by zbadać ile w tym jest przekrętów.
Też kiedyś facet za wyrównanie 80 mb drogi chciał "tysiączek" i to za " zlizanie". A więc pewnie tak jak to oni robią, bo po 3 dniach dziury są jeszcze głębsze.
Dzięki za poważne wpisy. Nie atakujmy się personalnie. Sprawa wymaga organicznej pracy. Może nam się uda.
Swoją drogą, powinniśmy poznać, ile kosztuje wyrównanie 1 km drogi i jak to jest rozliczane, i kto sprawdza poprawność wykonanych robót. itp.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
o jakich kosztach mówimy ? np. o takich gdzie materiał jest tańszy od kosztów transportu . ciężarówki które to wożą kosztują ponad ĆWIERĆ MILIONA (za 10 letniego rumpla,który musi za siebie pracować) dobra maszyna do "układania kostki" pewnie z milion , jak nie wiecej . Jaga mozesz np zastawić dom dla drogi jak chcesz sobie to "wypożyczyć" hehe... Miasto Gdyni dysponuje sporym budżetem a ulic np na Kaczych Bukach nie chcą zrobić , bo nie mają kasy (albo są dzielnice które potrzebują czegoś bardziej) . a wy chcecie walczyć z wiatrakami gdzieś gdzie wiatr zawraca .... powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
HURRA HURRA, mamy kolejne złoto na Igrzyskach. No i w innym względzie też idziemy do przodu
http://www.szemud.pl/zamowienia-publiczne.html
wkrótce nastąpi postęp. Cieszmy się tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba nasz wójt się przejechał tą drogą :-)

Szacunek za szybką reakcję.
Jak ta droga powstanie do 31.07 tego roku to wójt ma mój głos.

Śledźmy jakie będą wyceny tego przetargu. Zobaczymy wówczas jak to się ma do pomysłu żeby gmina zorganizowała własną firmę do robienia dróg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może Pan Wójt przejedzie się też innymi drogami, np Na Dambnik? Przy takiej pogodzie piesi mnie wyprzedzają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kiedys obecny wÓjt obiecal na przedwyborczych odwiedzinach u mieszkancow którzy walczyli z ul.czarna gora ze jak wygra wybory droga bedzie ...wÓjtem zostal drogi nie ma ale po co mu droga on do pracy dojezdza asfaltem ktory mu wylal premier przy okazji euro 2012.
to nasówa prosty wniosek nastepnym razem należy sie zastanowic na kogo oddac glos
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zobacz na link wrzucony przez MMM - wójt właśnie realizuje obietnice. Będzie 4,5m szeroki, 8cm wysoki asfalt. Zabraknie tylko około 150m do płyt na Czarną Górę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no fakt wrzucony link jakby dokumentuje fakt ze cos zacznie sie dziac
w takim wypadku 150metrow dla zgranej sasiedzkiej ekipy ktora dzialala z ul.czarna gora to tylko mala wekendowa przebiezka oczywiscie z duzym szacunkiem dla ekipy i inicjatorow. napewno sie doloze do czynu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
drodzy miszkancy korzystajacy z ul. hebla i ulic prowadzacych do niej umozliwiajace dostanie sie do centrum naszej mjejscowosci oraz dalej mjejsc pracy i innych obowiazkow ciazacych na nas zjednoczmy sie z ben i podobnie aktywnymi miszkancami wspolnie osiagniemy sukces jest wielu niezadowolonych czas na troche odwagi .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hallo mieszkancy poruszajacy sie ul.hebla i nie tylko czy do waszych skrzynek na listy tez ktos wrzucil inf.o zbiorce funduszy na droge tzn.inwestycje na ul.hebla hallo.hallo co wy na to?????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
...i ci sami piesi oraz rowerzyści jadą lub idą na bezdechu gdy drogą tą jadą samochody gdy jest sucho. A o mieszkańcach mających domy przy samej ulicy nie wspomnę... to samo tyczy się Wrzosowej, i Św. Józefa. Czytam tak co tu ludzie piszą.... osobiście załatwiałem w 2013 z ZDiZ w Gdyni żeby dokończyli inwestycję i położyli płyty do granicy z Bojanem, bo chcieli zakończyć na lasku tam gdzie stanęli. Położyli jak położyli ale jest. Jak teraz widzę że Gmina w d*pie to ma, to żal mi tych straconych nerwów na załatwianie tej sprawy... ech. Jednak trzeba raz na jakiś czas pojechać do Gminy, za przeproszeniem z***... parę osób siedzących w pokoju i wtedy coś drgnie. A najlepiej zadzwonić do koleżanki z Polsatu i TVN żeby zrobili reportaż o tym jak gmina dba o mieszkańców i drogi. I chyba tak też zrobię :-) 604 944 746, to moja komóra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kancelaria@szemud.pl to jest adres e-mail do wójta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Zaginiona figurka (3 odpowiedzi)

Dziś w nocy z 3/4 kwietnia b.r. doszło do aktu wandalizmu i profanacji. Z kaplicy przy ulicy...

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? (684 odpowiedzi)

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z...

Chodnik (7 odpowiedzi)

Na ulicy hebla dzieci chodzą ulicom przegłosowany 3 lata temu bardzo duża grupą i co do dzisiaj...

do góry