Widok

Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Hydepark Temat dostępny też na forum:
Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

Charyzmatycy. Zalecam jak najdalej posuniętą ostrożność. Moim zdaniem w większości przypadków jest to koń trojański wpuszczony do Kościoła. O tej konkretnie wspólnocie nie wiem nic, ale wspólnoty charyzmatyczne jadą po emocjach na maksa. Rzekome zaśnięca w Duchu Świętym są tam masowe, widziałem nie raz. Ponadto dochodzi tam do uzdrowień, którą są krótkotrwałe, więc albo autosugestia albo szatan. Może ma pan rację, ze kobiety są bardziej podatne na emocjonalne jazdy i łatwiej im się zatracić w tych wspólnotach. Ich geneza jest protestancka, nie katolicka, niestety często nawiązuje do potwornego i przerażającego masowego opętania, które miało miejsce w Toronto i do dziś jest mylnie uważane za wylanie Ducha Świętego (słynne Toronto blessing).Proszę poszukać pana co się nazywa Piotr Rzoska. On się z tego uwolnił. Nie wiem, czy pomaga. Wygląda na w porzo gościa

https://www.youtube.com/watch?v=_P5B5Brz_lc
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie wiem dlaczego moderujecie mój wpis w którym zapytałem się grzecznie, czy w tej komunie (wspólnocie) się bzykają. Pytam serio, bo to jest powszechne w takich pseudo religijnych grupach. Gdybym znał odpowiedź, łatwiej było by o diagnozę problemu i poradę. Natomiast gdy obrażasz się na słowo bzykanie, to nie dziwi mnie to, jak zachowała się ta Pani.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

> Gdybym znał odpowiedź, łatwiej było by o diagnozę problemu i poradę.

Skoro nie wiesz, czy się bzykają, to nie znasz tej wspólnoty.
Co zatem chcesz diagnozować i jakich rad udzielać?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie wiem czym sr*k zasłużył na moderację swojego wpisu ale pewnie jak na rasowego trolla przystało nie napisał nic mądrego. Jedyne na co go.stać to bezsensowne trollowanie kolejnych wątków i późniejsze zarzucanie innym braku merytoryki i stosowania języka nienawiści.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Sadyl : dlaczego kobieta odchodzi od mężczyzny ? Dla pieniędzy, dla swojego i dzieci bezpieczenstwa, dla seksu. Co ja Ci zresztą będę to tłumaczył.
Krzyżaku: koga ja tu obraziłem ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

"...koga ja tu obraziłem ?"

Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania. Napisałem że jak zwykle nie jesteś w stanie napisać nic mądrego, trollujesz kolejne wątki a pierwszy zarzucasz innym brak merytoryki i stosowanie języka nienawiści. Ani słowem nie wspomniałem o obrażaniu kogokolwiek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

> Sadyl : dlaczego kobieta odchodzi od mężczyzny ? (..)
> Co ja Ci zresztą będę to tłumaczył.

Ani się o to nie pytam, ani tym bardziej nie interesuje mnie twoja, jakże oczywiście kompetentna, opinia na ten temat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Sadyl : a co jest przewodnim motywem postu, jak nie odejście kobiety? Jak pisał Sky, Krzyż skupia się na nie na tym co trzeba.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

"...Krzyż skupia się na nie na tym co trzeba."

Całe szczęście że choć ty się potrafisz skupiać na właściwych rzeczach pytając między innymi o to czy ktoś się z kimś gdzieś tam bzyka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

> ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny".

Niestety, ale wyglada na to, ze twoja żona padła ofiarą przemocy.
Jest to o tyle bardziej niebezpieczne, ze ta przemoc podszyta jest niby-religią.
Takie rzeczy jednak zdarzają się.
Takie para-religijne organizacje jak np organizacja kościoła katolickiego w Polsce robi to samo.
Poniżej masz zdjęcie przekazów na taką para-religijna organizację jakiegoś mężczyzny z Torunia od osoby, która przekazywała im pieniądze aż do śmierci.
Mało tego, te organizacje potrafią ogłupić całe państwa, np Druga Peerel przelewa im pieniądze z budżetu państwa.

Myśle, ze powinieneś jak najszybciej złożyć pozew do sądu o świadczenia alimentacyjne twojej pani żony na dzieci.
>Ich geneza jest protestancka, nie katolicka

Dobre, dobre :))))) LOL
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Uwierzcie mi że powody dla których ludzie uciekają do tych organizacji są bardziej złożone jak wam się wydaje i nie da sie tego w dwóch zdaniach ując. Może tak wyszukują ludzi na zakręcie życiowym potem przez rok czasu obserwóją weryfikują przy użyciu swoich psychologów zanim zaproponują przystąpienie. Po tym czasie jesteś ich.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam jeśli poczułeś się urażony ale pytanie wydało mi się nie na miejscu rozumiem że ogólne pojęcie o sektach jest niejednokrotnie mocno przerysowane i może kojażyć sie i z takimi praktykami. Odpowiem Ci że nie było tam tła seksualnego jedynie sprawy finansowe i budowanie swojej potęgi w pozyskiwaniu niezależnycvh finansowo członków. Bardzo mocno kładą nacisk na przedsiębiorczość która jest ich programem pilotażowym dla rodzin. W ten sposób budują swoją finansową potegę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam dobrze tą wspólnotę
Chętnie otwarcie na forum publicznym mogłabym zadać pytania
niektórym znanym ojcom z tej wspólnoty
Chchialabym się z nimi skonfrontować
Z mojej perspektywy (A znam ich z innej strony) nie mówią
prawdy o sobie
Można ich porównać do partii politycznej
Strasznie kłamią ich założyciele i ojcowie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W mojej ocenie to takie religijno-emocjonalno-duchowe swingers party.W dodatku za wymuszoną od Ciebie kasę.Chcesz więcej ,wrzuć monetę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z Tobą. Byłem kilka razy na tej wspólnocie. Potem kobieta zarzuciła mi że się wywyższam, bo swoim śpiewem przysłaniam Jezusa. Kolega który też zna się na muzyce, był wtedy i stwierdził że mam piękną emisję głosu. Ja jestm po studiach muzycznych a kobieta z tej współnoty co mi zwracała uwagę nie jest po studiach muzycznych. Ubolewam nad płytkością takich wypowiedzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

The raven bardzo dziekuję doskonale zrozumiałeś moje oczekiwania gdyż na tego rodzaju wypowiedzi oczekuję.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem, głupio osądzać. Jest na przykład grupa charyzmatyczna Marana tha kierowana przez starego ks. profesora Kowalczyka, który jest zasłużonym egzorcystą. Tam się nic złego nie dzieje, a wręcz przeciwnie, bardzo fajni ludzie. Tu w tej "twojej" widzę znajome twarze. Znaczy się nie moi znajomi, ale rodziny. Wiele lat działali w oazie. I ten schemat to jest mi bardzo dobrze znany. Oaza, czyli pozytywny ruch założony przez ks. Blachnickiego dawno temu. Tyle że tam się osiąga pewien stopień rozwoju i spora częśc ludzi chce się rozwijać dalej i odchodzi do Odnowy w Duchu Świętym. A Odnowa to jest wynalazek protestantów, który został włączony do Kościoła, bo to już jest posoborowy Kościół zinfiltrowany przez... a nieważne zresztą. Podobnie zresztą jak neokatechumenat, bardzo śliska sprawa. Tu się zaczynają schody. Jest pełno wspaniałych ludzi w Odnowie i w nekatechumenacie. Ale na spotkaniach zdarza się że dzieją się rzeczy spektakularne, niekoniecznie Boskiego pochodzenia. Wielu porzuca Kościół jako instytucję rzekomo skostniałą, pozbawioną ducha, która się sprzeniewierzyła Jezusowi i tak dalej. I idą do Zielonoświątkowców. A to już sekta. Powstali jakieś 100 lat temu w USA.
Skoro tak piszesz o tych biznesach, to może ci Twoi głoszą typowo sekciarską i protestancką teologię sukcesu. Jak oddasz wszystko Bogu, jak ufnie dasz 1/10 majątku i dochodów na wspólnotę to ci Pan Bóg pobłogosławi i będziesz miał zdrowie i sukces w biznesie. Ja tego nie wiem, czy oni to głoszą, czy nie głoszą. Ale to tak, w każdym razie, nie działa. Jest wielki sens w niesieniu swojego krzyża. I nawet, kurde, w cierpieniu, czego ja w ogóle nie lubię dotykać i rozkminiać jako dziecko szczęścia i wiecznej beztroski.
Czekaj coś tam słuchałem jakiś czas temu. Zaraz znajdę i zalinkuję. Ogólnie to czasy są takie bardzo szczególne teraz. Generalnie, jak jesteś wierzący, to Ci mogę podpowiedzieć jak niezawodnie zbadać, czy grupa charyzmatyczna jest bezpieczna czy poszłą w stronę sekciarstwa. To są dwie rzeczy. Po pierwsze trzeba podpytać, jaki mają stosunek do Maryi i różańca. Jeśli się krzywią, marginalizują Maryję, nie organizują wspólnego różańca albo gadają że to klepanki dla starych babć, to omijać szerokim łukiem. A druga sprawa to Najświętszy Sakrament. Jeśli ci tłuką do głowy, że nie trzeba klękać i trzeba przyjmować Komunię do ręki albo, o zgrozo, przełamują się Konsekrowaną Hostią i kruszą Nią gdize popadnie albo mówią, że to symbol, to też zwiewać w podskokach. To są te dwie sprawy, z którymi najbardziej zły walczy. Kurczę, ja już nie bardzo powinieniem pisać dzisiaj. Jest też w Gdyni taki kolo co się Lechu Dokowicz nazywa. On przez te wspólnoty przeszedł a teraz gada jak tradycjonalista. Pewnie ich przejrzał bo to jest wyższa inteligencja. Strasznie go hejtują, a ja tam mu ufam. Bardzo aktywny na fb, jak napiszesz do niego to może coś tam będzie wiedział.
No nie wiem, kurde, stary. Może coś tam nie byłeś w porządku w małżeństwie. Skąd ja to mam wiedzieć. Nie proponowali wam tam jakiejś wspólnoty Sychar czy terapii tylko od razu ariwederczi roma? Trudno wyczuć. Kościół musi być zróżnicowany bo Apostołowie to były skrajnie różne charaktery. Piotr furiat i choleryk, Jan bliżej charyzmatyków ze swoją dziecinną ufnością, jeszcze tam Szymon Zelota był czyli już w ogóle fundamentalista i prawie że terrorysta. Każdy ma swoją drogę. A teraz to już w ogóle wiesz. Jest obrzydliwa nierządnica i czysta niewiasta. Takie czasy, ze następuje oddzielenie

https://www.youtube.com/watch?v=WD1lJJCxq7Y
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

>Może coś tam nie byłeś w porządku w małżeństwie. Skąd ja to mam wiedzieć.

Oooo proszę, Szumowski jak już rozłożył szpitale w Polsce (17% personelu jest na kwarantannie), wprowadził teleporady.
To tak w ramach Polski Cyfrowej 7.0 czy coś tam jeszcze.
Tu powyżej widać je w praktyce, u psychoterapeuty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Panie, pan masz jakąś obsesję. My tu z panem Janem70 o poważnych sprawach se gaworzymy. Aczkolwiek niszowych nieco. To nie ma żadnego związku z prezesem Kaczyńskim ani z ministrem Szumowskim. Ani nawet z tym, że jakaś pani ze swoich własnych pieniędzy wpłacała bajońską sumę 30 zł miesięcznie na to, co tam sobie chciała. No różne są fetysze, ale kurde no. Bez przesady
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Za udział w dyskusji o sektach, bez nawiązania do polityki, bęcwał nie dostałby wierszówki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jeżeli post jest założony w temacie "Polityka", to czego może dotyczyć, bolesnych obstrukcji Krzyża ?
Jan70 napisał : " Odpowiem Ci że nie było tam tła seksualnego jedynie sprawy finansowe"
Czyli Bingo, trafiłem . Wprawdzie nie ten/teges, ale kasa . I co, mordy Wam wykrzywiło Sadyle i Crossy ?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że właściwym terapeutą z praktyczną wiedzą w tym temacie byłby Sadyl. Bez kobiety i bez kasy. A na dodatek opowiada ciekawe rzeczy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

>o poważnych sprawach se gaworzymy. Aczkolwiek niszowych nieco.

Dla ciebie 30 zł to mało, brawo ty. Dla tej Pani, która miała niewysoka emeryturę to mało nie było.
Sprawa jest poważna, to prawda. I zupełnie nie niszowa, skoro nawet organy Państwa są w nią uwikłane.
Chłop ma problem i nie ma co mu tam pirdoooolić o aspektach teologicznych.

PS. A Zielonoświątkowcy to tacy sami chrześcijanie jak inni. No może poza tym, ze bardziej niż katolicy przejmują się Ewangelią.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cały patronite działa tak, ze ludzie ustawiają zlcenie stałe z konta na co tam sobie chcą. Ktoś tam może mieć bekę z gości co dali jakiemuś oszustowi kilkadziesiąt tysięcy na seicento, w które borowiki przydzwonili a on kasę zawinął i sajonara. Albo dla Mateusza Kijowskiego, co miał długi alimentacyjne i coś tam z fakturami było. Whatever.
Ja tam nie znam sprawy autora. Tak se kombinuję, bo zawsze wypadałoby wysłuchać drugiej strony mimo wszystko.
ZAś Zielonoświątkowcy to jest... Nosz kurde, to nie jest ani czas ani miejsce. Pentekostalizm. Stany Zjednoczone, bodajże 1901 rok, pastor Parham. Rany no, Duch Święty to jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Tu jest naprawdę łatwo dać się zwieść. To jest.. nie wiem jak to określić. Ten, dzięki któremu odkrywamy w Jezusie Boga i Zbawiciela. Nie da się zrobić drogi na skróty, bo nie ma zbawienia poza Chrystusem. Oni się odwołują bezpośrednio do Ducha Świętego. O, jesszcze to. Cały hymn o miłości to jest jedna wielka mowa przeciw fałszywym charyzmatom. Przeciwko tej sztuce dla sztuki któr się u nich odpierdzila, żeby było efekciarstwo. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał.... tak? i dalej
Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadał wszelką wiedzę,
i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił.
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.

Tak się rozpoznaje sekty i fałszywych charyzmatyków. Nie ma miłości, nie ma chęci służenia, a jest jakieś tam nastawienie na fejm i werbowanie sponsorów - to jest wielkie stolec.

szzołem towaszszystffu. ja jusz naprafde muszzsze spać.

Znaczy się nad jezioro z psami, gdyż z tym wirusem to jest, hehehe, jak mawiał kipling

całkeim

inna

historia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pewnie Sky przeszedł takie pranie mózgu i teraz jest zaślepiony nienawiścią do rządu, do ludzi, do wszystkich mających inne zdanie. Mechanizm jest ten sam: nie ma innej parti niż jedyna słuszna, wyraźny podział na My i Oni, oczywiście ci z poza sekty (partii) są odpowiedzialni za całe zło, no i facet iście mesjansko głosi swoje jedyne słuszne słowo nie dopuszczając myśli że może być inaczej niż mu się wydaje ... klasyczne działanie, i on właśnie poluje tu na tych niepewnych, lękliwych, szukających i podatnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8

"Czyli Bingo, trafiłem . Wprawdzie nie ten/teges, ale kasa . I co, mordy Wam wykrzywiło Sadyle i Crossy ?"

Yyyyyy, że co?

"Pewnie Sky przeszedł takie pranie mózgu i teraz jest zaślepiony nienawiścią ..."

Politruk nie przeszedł indoktrynacji. Politruk jest tu w pracy. Nawet w święta. A zaślepiony nienawiścią jest faktycznie. Do wszystkich mających inne poglądy. Bo jak tak człowiek głosi zlecony przekaz dnia i spotyka się w zasadzie z otwartym oporem i drwinami musi czuć frustrację.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Oficer prowadzący narzeka na kiepskie wyniki, dlatego bęcwał zapitala w Swięta, z całą zresztą, nieświętą trójcą.
Brak tylko czwartego ćwierćmózga, czyli "P". Czyżby wylali go ze stoczniowej stróżówki?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

No proszę, jakie trio z prawdziwą mową miłości i zupełnie nieadekwatnie do rozumu nadmuchanym ego.
A może coś w temacie macie do powiedzenia, czy to już przekracza możliwości intelektu ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ok. Spróbujmy jeszcze raz. Sam będziesz ustawicznie o tych wszystkich bolszewikach, komunistach, PRL-ach i innych organizacjach terrorystycznych trollując cudze wątki bzdurami nijak się mającymi do ich tematu a teraz masz do innych pretensje że piszą nie na temat? Nieładnie politruku, oj nieładnie. Hipokryzja w czystej postaci.

No i szkoda że zmoderowali fragment o glosto-dodo. Fajny był.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

O znowy zbadylony obraza innych.
Zatem przypomnijmy kim jest autor powyzszego, nie trzodak i mistrz intelektu.
1) wiek: 60 lat
2) stan cywilny kawaler, samotny facet, nie majacy dzieci i sensu zycia
3) miejsce zamieszkania: rudera w slumsach na dolnej oruni
4) ogrzewanie: koks/wegiel (jest rok 2020)
5) praca: ciec w domu starcow + master od ubezpieczen
6) auto: bmw sprzed ponad 2,5dekady
7) motto: moze moja bmka jest stara ale zabto jest czerwona i wśród meneli na dzielni jestem najlepszy
8) hobby/pasje: chlanie taniej wódy w ilosciach hurtowych 6 dni w tygodniu. Podczas spelniania w/w pasji robi pod siebie. Jego ex konkubina Iza opisala to ze szczegolami jak wycierala wymiociny i nie tylko z podlogi. Jesli nie wytarlabto spal w tych odchodach.
9) przyjaciele/znajomi: tak, z tego forum.

Opisany wyzej facecik krytykuje innych. Dolozyc do tego nalezy chorobe glacy spowodowana frustracja, ktora wynika z przegranego zycia i obecnej wegetacji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

the raven. Twoja koncepcja ,że Twoja religia jest prawdziwa a inne są fałszywe jest moim zdaniem nie do obrony.Jest tysiące religii i każda tak właśnie uważa.Nigdzie nie jest powiedziane ,że to Ty czy Twoja religia posiadłeś tą jedyną prawdę.W przypadku Jan70 wydaje mi się że byłoby to gaszenie pożaru benzyną.Tak samo jak korzystanie z pomocy kościelnego psychologa czy psychoterapeuty.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

To nie jest moja koncepcja. Przecież jeśli jest Bóg, to nie my go stworzyliśmy, ale On nas. I nie my decydujemy, jaki On jest. Gdzieś musi być prawda. My umrzemy, a prawda nadal będzie niezmienna. Nie możesz powiedzieć "twoja koncepcja o istnieniu prawa grawitacji jest błędna" i radośnie skoczyć z wieżowca. Tylko że grawitacji możemy doświadczyć, a wiara zostawia ogromny margines wątpliwości, bo jest łaską. Bóg zrobił, co mógł żeby się przybliżyć stając się Człowiekiem. Bo człowieka możemy posłuchać i albo to przyjąć albo nie.
Czy są różne religie? W potocznym mniemaniu tak. Ale coraz bardziej się skłaniam do tego że poza chrześcijaństwem są po prostu doktryny. I islam jest doktryną i judaizm, odkąd ludzie spisali Talmud albo co gorsza poszli w kabałę, czyli kryptosatanizm. No buddyzm jest bliski religii bo jest owocem pewnego objawienia. Stawia na samodoskonalenie, lecz mantry to już jest próba przywołania i obłaskawienia demonów, co chrześcijaństwo precyzyjnie i spójnie wyjaśnia.
Przyjdzie kiedyś taki moment, kiedy wszyscy staną się chrześcijanami bo ujrzą Jezusa. Ale kto ja jestem, żeby dawać gwarancję. Mistycy z Nim rozmawiają bardziej realnie niż ja teraz z Tobą. Oni już nie wierzą tylko wiedzą. Ale ich doświadczenia i tak nie mają mocy przekonywania. Ja wcale nie mam ambicji tu kogoś nawracać czy indoktrynować. Człowiek zapytał, ja pobieżnie sprawdziłem, że to charyzmatycy. Teraz od Ciebie się dowiaduję, ze mają cechy sekty. Wyraziłęm opinię na temat ruchów charyzmatycznych, podparłęm to linkami z wykładów i to wszystko.
Znam teorie synkretyzmu, wiem też jak bardzo internet jest zalany bzdurami. Parę dni temu ktoś mnie przekonywał, że Ewangelia to jest kopia historii Horusa. Nie wiem, skąd to się bierze i skąd u ludzi taka łatwość przyswajania wszystkiego, co ktoś sobie wymyśli. Żade poważny egiptolog nie potwierdza opowieści o Horusie co zmartwychwstał. Tu mamy na wyciągnięcie ręki jedyną religię, w której Bóg zrobił dla Ciebie tyle, że oddał za Ciebie życie. No ja się nie spieram. Jak ktoś uważa, ze dobrze jest np. zostać mumią za życia, to proszę. Nie chcę być napastliwy
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pytaniedo raven: a ja jest roznica miedzy parafialnym kregiem rodizn przy parafii a Koinonia Jana Chrzciciela? Czy osoby z Koinonia Jana Chrzciciela to bardziej sformalizowany organizacja,stad narzucenie z ich strony o przekazywanie % od swoich dochodów? Mam znajomych w parafialnych kregach rodzin, tez sie angazuja kosztem sowjej rodziny( obowiązkowy idzula w 2tygodniowych rekolacjach co roku), ale nie mowili mi,ze byli cisnieci jesl chodzi o kase. Mozesz wyjasnoc roznice?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem nic o tej Koinonii (pierwszy raz słyszę w ogóle to słowo). Jeśli prawdą jest to, co napisali jan70 i mateo, to zaliczyłem ich do bardzo popularnego obecnie ruchu fałszywego charyzmatyzmu, który uważam za niebezpieczny i szkodliwy. Nie zgadzam się, że nieustanne pasmo życiowych sukcesów jest znakiem szczególnego błogosławieństwa Boga, bo to zalatuje takim odłamem protestanów co się nazywali kalwiniści. Może kojarzysz coś z historii - teoria predestynacji - powodzi Ci się w życiu znaczy się pójdziesz do nieba, a biedną hołotę to widać Bóg opuścił i nic nam do tego. Dziwny jest też powrót do przymusowej dziesięciny. To takie traktowanie Boga jako księgowego. Była taka Ewangelia o wdowim groszu, która wyjaśnia, jakie powinno być podejście do tacy. To mormoni płacą dziesięcinę. I właśnie ci roztańczeni protestanci, co się do Ducha Świętego odwołują, tańczą, śpiewają, mdleją, bełkoczą coś - jest tam coś na rzeczy, można się tym nawet zachłysnąć, ale ja to wątpię żeby to było działanie Ducha Świętego.
Natomiast te kręgi rodzin to znałem bardzo dobrze. Nie żadni tam przyjaciele ani znajomi, ale wiem o co chodzi. Spotykają się w swoich domach, mają księdza swojego wyznaczonego. Modlą się, czytają Biblię, rozważają prawdy wiary, a potem piją kawę, jedzą ciasto, gadają o wszystkim o czym chcą bo to są bardzo mocne przyjaźnie. Chyba nie znam żadnego małżeństwa, które by się tam rozpadło. Ci, których znam, to są już stare dziadki z kilkudziesięcioletnim stażem małżeńskim, wieloma dziećmi i wnukami. Bardzo mocne i stabilne związki. Raz na jakiś czas jeżdżą na dzień wspólnoty czyli taki zlot kręgów z całego miasta, a może diecezji... A rekolekcje uwielbiają, bo to forma wczasów. Tylko że bez alkoholu i jakichś tam dancingów. Znaczy się mają takie wieczorki rozrywkowe, kawały opowiadają, skecze odgrywają. Normalni ludzie.
Zawsze można tak zwane przykłady anegdotyczne podawać, czyli napisać, że Iksińśki to się modlił a pijak i złodziej.
Zresztą
ahahaha
Nie, nic nic

Jakieś mądre dane teraz

https://www.pch24.pl/usa--malzenstwa-katolickie-trwalsze-od-innych,18205,i.html

Ps. Nie wracam na forum. Jak ktoś merytorycznie pyta to czemu nie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

anonim:Parafiańszczyzna i plica polonica to jest.Sinus czy cosinus i tak minus i tak minus.LOL
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

the raven Twoja perspektywą jest ciągle tą tj.rzymskiego katolika rytu polskiego.Gdybyś chciał zweryfikować ją empirycznie wśród wg.Ciebie innych doktryn np.w innych krajach ,wśród innych wyznań, to rychło mogłoby się okazać,że to właśnie Ty jesteś tak postrzegany tzn. jako reprezentant innej i to niekoniecznie wartościowej i uznanej doktryny.Temat-rzeka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie może być polskiego rytu Kościoła. Warto czasem się zatrzymać i zadumać się nad tym, co się deklaruje jak już zagnają człowieka na jakiś ślub, chrzest czy pogrzeb. Bo nie mam specjalnych złudzeń, że to, co piszę to czytają głównie ludzie o tym poziomie zaangażowania i świadomości. "Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół". Dlatego z takim niepokojem patrzyliśmy na synod amazoński. To, co uchwalili tam, a papież zatwierdził w adhortacji staje się obowiązujące dla całego Kościoła.
Ta idea jest zresztą konsekwentnie niszczona. Gdzieś tak od Soboru Watykańskiego II, a właściwie to od pewnej mszy satanistycznej, bo idee soboru były przeważnie szlachetne. Nic na to nie poradzę. Wszystko jest bardzo jasno przepowiedziane w Apokalipsie św. Jana. Na razie trwa bolesny dla mnie rozpad i zgnilizna, przed nami spektakularny upadek, gdzie krew się będzie lała szerokim strumieniem, a potem boska interwencja i ocalenie. Ale ocalenie kryształu, czegoś zupełnie czystego. Swoją opinię, co zrobić, żeby znaleźć się w drużynie pierścienia, czy też po jasnej stronie mocy, to mogę wyrazić. Tylko ze jakoś nie widzę tu zainteresowanych. Jest taka Ewangelia o perłach i wieprzach, no właśnie.
Warto zastanowić się, co nam zrobiono z Mszą oczywiście. Ale warto też wiedzieć, ze ostateczną instancją, taką kartą atu kasującą i biorącą wszystko zawsze jest....

miłość po prostu

Wybrzmiało to? No to do państwa z kolonii, kononii, czy jak to się nazywa, kononowicz nie będzie niczego

https://www.youtube.com/watch?v=nGR8RffrpAE
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

the raven. Rozumiejąc Twoją perspektywę i potrzeby chciałbym powiedzieć za Norwidem że można "różnić się pięknie i mocno".Treści które zamieszczasz to z mojego punktu widzenia próby ożywiania trupa są.To zawsze brzydko pachnie i nieciekawie się kończy, więc jestem już gdzie indziej.Oczywiście ,że jest coś takiego jak kościół lokalnego rytu polskiego.Patrz chociażby na całą "Cepelię" związaną z obchodami ostatnich świąt czy wykwity myślowe KEP.Dla innych nacji to czyste pogaństwo jest.Ja mam to już za sobą i dobrze mi z tym.Wliczając działalność Koinonii Jan Chrzciciel ,czy też inne formy wprowadzania się w baśniowy nastrój.Pozamiatane jest a masa upadłościowa wygląda właśnie tak. https://m.interia.pl/interia-tv/video,vId,2087152
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne nacje... To jest ciekawe, bo ja akurat tam obserwuję masowy i wielowymiarowy powrót do pogaństwa. To idzie przez horoskopy, wróżby i wahadełka, innym nurtem przez powrót do zupełnie pierwotnego kultu Gai czyli matki ziemi aż po ekhm ekhm kanibalizm. Tak, tam gdzie pogaństwo to kanibalizm pojawić się musi. Niektóre gwiazdy wyglądają naprawdę zdumiewająco młodo a Planned Parenthood dało się nagrać i fakt, do czego są używane szczątki ludzkie jest coraz bardziej znany. Ostatnio to nawet jakaś zorganizowana akcja uświadamiająca ma miejsce. A Holandia... No tam można kupić fajny samochód, super procedury, można sobie zarobić parę groszy. Ale starsi ludzie to już się panicznie boją trafić do szpitala.

https://www.youtube.com/watch?v=SPIWYtHmXms
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Jak o kanibalizm chodzi to polecam stary testament dokładniej poczytać, są fajne opisy klęsk głodu i wojen
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niderlandia, a nie Holandia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

the raven, mądrze piszesz i merytorycznie :-)
Jesteś wierzący w Jezusa?

Tak pytam. Nie musisz odpowiadać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

na dole napiszę bo trudno mi tu trafić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry
Jako założyciel wątku Jan 70 Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? Zwracam się o wyjaśnienie dlaczego z wyżej wymienionego wątku usunięte zostało ostatnie 10 miesięcy najistotniejszej dyskusji która aktywna była jeszcze dwa tygodnie temu.
Pozdrawiam Jan 70
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zupełnie mnie nie dziwi, że stara cię puściła w trąbę ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Idzcie sobie zwalcie wszyscy to moze wam przejdzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jan 70 .Wszystko wskazuje na to że natrafiłeś na życiową partnerkę która mogła być zaburzona eklezjogennie.W związku z tym zaczęła obracać się w środowiskach ludzi podobnie zaburzonych lub mających podobne deficyty lub potrzeby.Co do tej wspólnoty to mam podobne doświadczenie, jednak już na starcie ,pomimo wielu prób z ich strony, odrzuciłem to, co na siłę próbują wciskać otoczeniu.Doświadczenie moje i mojej rodziny uczy że odrzucenie źródła zaburzeń jest drogą do zdrowia i równowagi.W czasie gdy mnie to dotyczyło Koinonia Jan Chrzciciel była uważana za sektę i taką informację uzyskałem na infolinii u Dominikanów. W związku ze skutecznością w prowadzeniu biznesu religijnego lokalny arcybiskup gdański przydzielił im kościelnego asystenta. Wiadomo,jak w każdym biznesie tego typu każdy chce wykroić coś dla siebie.Zarówno temu księciu jego kościoła jak i destruktywnej wspólnocie o której piszesz najmilsze są pieniądze.Reszta to sztafaż i ubrany w piękne słowa komentarz z ich strony.Ten biznes tak działa.Moja rada to jak najdalej od tego i ani złotówki.Nie karmić pasożytów.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję Panom the raven oraz Mateo oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny wasze wypowidzi są ciekawa i merytoryczne. The raven dziękuję za uwagi podsumuję to krótko faktycznie głoszą typowo sekciarską i protestancką teologię sukcesu. Jak oddasz wszystko Bogu, jak ufnie dasz 1/10 majątku i dochodów na wspólnotę to ci Pan Bóg pobłogosławi i będziesz miał zdrowie i sukces w biznesie. Jest to całkowitą prawdą jak i to, że obcy jest im kult Maryjny nie ma też miejsca na różaniec. Dziękuję za linki oraz namiar na Pana Leszka Dokowicza, którego miałem okazję poznać jak słyszę i on odkrył prawdę o ru***ach charyzmatycznych, posiada on ogromne doświadczenie w tym temacie.
Dziękuję Mateo z tego, co czytam posiadasz dużą wiedzę na poruszany tutaj wątek. Wraz z rodziną doświadczyłeś ogromnej krzywdy ze strony tej organizacji i o tym trzeba głośno mówić wręcz krzyczeć żeby ostrzec innych ludzi przed destrukcyjnym wpływem Koinonia Jan Chrzciciel na największą wartość, jaką jest rodzina. Pytam głośno, czemu kościół katolicki daje na to ciche przyzwolenie skoro ustanowił swojego asystenta, który powinien czuwać nad tym, co tam się dzieje. Zostawiam ten temat pod dyskusje zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Będę szczery, niestety trzeba być i**otą by wierzyć w te bzdury i jeszcze płacić za to, by utwierdzać się w przekonaniu że jest się d**ilem który zapłacił za to, by sobie i innym to udowodnić. Dobrze że jeszcze żyjesz chłopie, bo nie było samobójstwa w programie tego eventu. Głupich nie sieją, sami się rodzą. Miałem kolegę, który wraz ze swoją żoną byli tzw świętojebliwi. Należeli do jakiejś Rodziny katolickiej. Bozia królowała u nich w domu na każdym kroku. Było to chyba ze 20 lat temu. Teraz dowiedziałem się, że jego żona póściła się z jego najlepszym kolegą, a on odszedł od niej do swojej dawnej miłości ze szkoły, zostawiwszy jej 4 dzieci i kredyt hipoteczny na dom. I tyle dała im ta nauka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nareszcie, czeka nas, wspólny kosz :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widzę że jakimś przypałom nie podoba się moja opinia. Autor wątku zaprosił przecież do dyskusji i wyrażania swoich poglądów. Dlaczego zatem jakiś przygłup jeden z drugim wstawia "negata" ? To jest moja opinia, wstaw swoją zamiast krytykować moją. Nie rozumiem i nie żałuję przygłupów, którzy wchodzą w pseudo religijne organizacje przestępcze, i mają pretensje do władz kościelnych, że im tego nie zabroniły. To tak jakbyś skarżył się w latach 80 tych do Nikosia, że ukradziono ci samochód. Następni kretyni wpłacają pieniądze widząc Eldorado w ofercie AmberGold ( luuudzie, zwariowałem. Pieniądze rozdaję). Dali się wydymać jak arabscy handlarze przez Franka Dolasa w filmie. I na dodatek pyszczą na rząd, że nie powstrzymał ich od błędnej decyzji. Inni d**ile wpłacają swoje ostatnie grosze na przestępczą organizację kanalii Rydzyka, nakupowali od niego cegiełek Stoczni Gdańskiej i innych wirtualnych celów. W kolejce czekają kolejni durnie, którzy po rozmowie telefonicznej z nieznaną osobą, wyrzucają swoje pieniądze przez okno lub wrzucają do ulicznego kosza. Nie poruszę rzeszy kretynów otumanionych przez PIS. O tym piszemy codziennie. Naród i**otów ? Niestety, nie wygląda to optymistycznie. Ciemnota i gusła w narodzie tkwią mocno i są regularnie podsycane przez takie kanalie jak Kaczyński, Rydzyk. Nie wspominam o głosach biskupów, antyszczepionkowców, Gądków, klubów Gazety Polskiej i kij wie kogo jeszcze.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wow :) Szatan, nie Struś ~:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jan 70. Co do kościoła instytucjonalnego w Polsce ,ale nie tylko,to nie mam najmniejszych złudzeń ani pożądanego przez jego funkcyjnych systemu iluzji i zaprzeczeń. Nie mam też już dla nich pracy.W zakresie zaburzeń na tle eklezjogennym żony ,która wybrała regułę Koinonii Jan Chrzciciel to myślę że możesz uzyskać fachową pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych raczej już byłej życiowej partnerki.To możliwe choć zapewne nie będzie łatwe.Najważniejszym jest chronić dobrostan swój i rodziny przed działalnością tego typu "dzieł" firmowanych przez kościół. Na końcu zawsze przecież chodzi o pieniądze.
http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/47363,Jak-rozpoznac-ze-ktos-z-bliskich-znajduje-sie-pod-wplywem-sekty.html
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak Mateo ma rację sekty się boją braku dochodu finansowego i jawności podawania nazwisk i ich fotek a że ludzie lgną itworzą tekie środowiska to tylko dobrze dla oszustów temat rzeka filmować inwigilować pokazywać założycieli tego się obawiają a jeżeli zbierają kasę to skarbówka może łatwo ustalić dochody płacących i zbierających nie widzę problemu zgłosić i nie ma co zachodzić w głowę co oni tam robią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan70 To o czym piszesz zakładając ten wątek, pokrywa się z treścią tego artykułu. https://www.newsweek.pl/polska/kgb-grozna-w-kosciele/je08mx5
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta "wspolnota" często uczestniczy w mszach św w naszej Parafii o godz. 11.30. Spiewaja, tańczą. Zajmują spora część kościoła wtedy. Są tam ludzie z Bojana i chyba z Gdyni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli świry na całego.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I o to chodzi tam właśnie pozyskują swoich wyznawców przyszłych ofiar swojej destrukcyjnej działalności.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowna Karola to prawda, że piękną oprawą muzyczną wzbogacają mszę świętą. Prawdą jest i to, że w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w kościele spotykają się na celebrowaniu Ducha świętego gdzie wyłapują ludzi będących na zakręcie życiowym ludzi szukających pomocy. Wykorzystują bezpieczny kościół gdzie podają pomocną dłoń i tu rola kościoła się kończy. Sidła zostały zarzucone teraz wpadasz w ich system selekcji gdzie przechodzisz pranie mózgu. Mają do tego domy modlitwy oraz duże ośrodki jak ten w Bojanie czy Błotnicy. Tutaj nie ma kościoła tutaj są kolejne poziomy doskonałości, którym zostajesz poddawana żeby stać się żołnierzem Koinoia Jan Chrzciciel
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale przeciez w kazdej chwili mozna zrezygnowac z uczestnictwa w tych spotkanich? Czy cos sie podpisuje,ze trzeba potem to odkrecać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie, że można ale Koinoinia żeruje na osobach słabych. I jak już dadzą się w to wkręcić to idą w to na całego. Nie mówie, że wszyscy. Ale nawet jak 30% sie złapie to już zapewne jest sukces.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba mówisz o kościele na Grabówku. A potem są spotkania po mszy i modlitwa z włożeniem rąk. O to Ci chodziło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Janie, jesteś "zakręcony". Nie szukaj pocieszenia w żadnych wspólnotach, odnajdź siłę w sobie, zrób coś pożytecznego. Życzę Ci tego z całego serca.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

W d*pie z ciemnotą. Niech ich doją ;]
http://youtu.be/XBgRfaoHlu0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

https://www.koinoniagb.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Strona www Koinonia to jak piękna reklama która ma przyciągać klienta. Doskonale wiemy po co są reklamy, a no po to żeby kupić reklamowany produkt. Kupiłem ten produkt i przestrzegam to oszustwo i wyjątkowy szwindel, jak go kupisz to zrujnuje Twój portfel oraz Twoją rodzinę. To zielonoświątkowa ściema w wydaniu kościoła katolickiego bardzo kiepska podróba gdyż połowa tej wspólnoty odstąpiła od kościoła katolickiego kiedy stwierdziła że nie będzie dzielić się kasą z kościołem katolickim.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka masz rację niech ich doją ale przypomnij sobie co pisałem że ich działalność ma destrukcyjny wpływ na niczemu niewinne rodziny tych biedaków którzy ulegli obietnicy zbawienia. Wypiorą ci mózg tak że uwierzysz nawet w to że za sprawą ducha świętego przemawiasz w wielu językach. To dopiero jest jazda jak dobrych prochach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja, to mam bardzo dobrą pamięć, tylko krótką :]
Zara mnie co nowego zbałamuci i już.
Biblię warto czytać. Tam wszystko jest, w prostych słowach.
Prosta forma, bogata treść.
Ps
My już są zbawione. Tera żyć, jak człowiek trzeba... a że człowiekiem Jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce, to już trzeba się gimnastykować, na ile komu kręgosłupa staje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka w pełni zgadzam się z tym co napisałeś dokładnie tak samo myślę i czytam biblię gdyż jest ona niczym innym jak instrukcją obsługi człowieka którą przekazał Bóg. Teraz kiedy to zrozumiałe w dość bolesny sposób żyję pełnią człowieczeństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolinka ja tylko przestrzegam przed fałszywymi instruktorami ludzkiego życia którzy w ten wstrętny sposób chcą się wzbogacić. Bóg człowiekowi dał piękny dar tylko trzeba umieć z niego korzystać i nie dać się zmanipulować oszustom
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nic nowego. Nic strasznego.
Zaraz do lasu chodźmy. Już można.
Do wyborów tuż tuż.
TramPutinka czuwa.
Andziej, już po konsultacjach.
Na wybory, w maseczkach można dotrzeć.
Ps
Najważniejsze, że kolano nam i im się zgina ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koba dziękuję tak właśnie zrobiłem teraz jestem wolnym i szczęśliwym człowiekiem ale czuję się w obowiązku przestrzegać innych gdyż ludzie nie wierzą że take rzeczy dzieją się nadal. Dodam więcej obecne czasy sprzyjają powstawaniu takich organizacji bo jest coraz więcej ludzkich dramatów. Ludzie szukają pomocy i wpadają w sieci oszustów dla których stajesz się cegiełką w ich destrukcyjnej działalności. Z takich właśnie cegiełek Koinonia zbudowała całkiem pokaźny majątek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo siły dla Pana... Współczuję "utraty" malozonki mam nadzieję że słońce jeszcze zaświeci. Powodzenia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziekuje bardzo z pewnymi stratami trzeba się pogodzić i żyć dalej. Światełkiem są moje dzieci które dla mnie są największą wartością dla której trzeba żyć.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Jan jest teraz wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Tak przynajmniej twierdzi. Jeszcze niedawno był szczęśliwym mężem, ceniącym Pismo Święte, Coś czuję że Trollinka znalazła kolejnego zaburzanina..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

"Coś czuję że Trollinka znalazła kolejnego zaburzanina.."
Dziękujemy Wróżowi, zawsze na posterunku.
Bez obaw Bzibzieńku, Pańska pozycja jest niezagrożona.

Ps
To mam pitolić, czy mam nie pitolić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ależ pitol. Katuj, smagaj i przypalaj żelazem gorącym.
Zastanawiam się , czy to Ty lgniesz do nich, czy Oni do ciebie lecą. A że z odlotem mamy tutaj do czynienia, to proponuję założyć jakiś dział na forum typu : Oddział Zamknięty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ależ pitol. Katuj, smagaj i przypalaj żelazem gorącym."
Nie wierzę, że to nabazgrałeś. Dalece niesprawiedliwa uwaga.
Szyjka Ci się skurczyła?
Już raz mnie naciągnąłeś na wątek. Lenistwo śmierdzące. Nie chciało się strony przewinąć.
Ja, będę się gimnastykowała z jakimś rozwalonym Pudłem, a Ty, będziesz siedział, na rozkładanym stołeczku, pod drzwiami i zaglądał raz na ruski rok, drąc strusiego dzioba: "bełkot, bełko "
Środkowy palec.
Ps
Sam sobie załóż "Strusi wybieg" . Będę zaglądała, pomacać łydki i sprawdzić czy są strusie jaja.
Ha... "odlot". A gawno, jeszcze nie widziałam, żeby strusie latały :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szanowny samozwańczy nazwijmy to szumnie psychologu ludzkich serc nie pisz proszę o tym co najwyraziściej przerasta twoje możliwości intelektualne. Takie metody jakimi się posługujesz są mi znane z koinonii gdzie miałem okazję być poddany. Na całe szczęście nie uległem oszustwu jakie jest tam propagowane. Wiele musiało wydarzyć się w moim życiu żebym mógł się od tego uwolnić i dzisiaj mogę nazwać się wolnym człowiekiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Janie, co mam Panu powiedzieć. Ja tego po prostu nie rozumiem, jak można tak dać ciała ze swoim życiem. jak można dać się otumanić religią ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powiem krótko czasami jest tak że tonący brzytwy się chwyci. Ta brzytwa odcięła mi paluchy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ależ Trolinko, pomyśl sobie jak by to było pięknie. Zaburzanie, religijnie doświadczeni, odkrywcy spisków, obserwatorzy bytów równoległych, spauperyzowani inteligenci, samotne panny, z najwyższą średnią krajową....wszyscy w jednym dziale.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mamy, dalece różne, poczucie "piękna".
Łatki "ty nie myślisz", akurat nie pozbędę się. Zżyłam się z nią i polubiłam.
Stwarzając Potwora, trzeba się liczyć z tym, że obróci się przeciwko nam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Często jest tak że Twoje potwory są tylko w twojej głowie. Często są to chore myśli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie posiadam takowych. To była przenośnia, do jaq :)
Ma ambitny plan i wykona go sam.
Czekajmy, na Jego wątek.
Miłego dnia i do jutra.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zachęcam żeby wrócić do meritum sprawy czyli :Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam propozycję a może tak podyskutujemy o matce i o wielu innych które dla waszej organizacji porzuciły Dzieci i Dom a potem walczą o pieniądze. Proszę się wypowiedzieć jakie zaburzenia towarzyszą takiemu zachowaniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie bardzo rozumiem, co Pan masz na myśli pisząc "dla waszej organizacji".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam jeśli odebrałem Pański wpis jako wiadome mi źródło jeśli to Pana nie dotyczy proszę nie brać tego do siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To żeś się Pan zagalopował. Jedyna wspólnota która jest mi bliska, to Wspólnota Węgla i Stali oraz Wspólnota Dobrego Poczęcia. Na portalu krążą też członkowie tajnego stowarzyszenia Onana i Kapucyna. Jest też jeden Krzyżak.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Powiem tyle jest Pan szczęściarzem że nie jest panu bliski problem wspólnot charyzmatycznych. Raz jeszcze proszę przeczytać jaki temat forum tam znajdzie Pan pytanie i odpowiedź. Jest Pan szczęściarzem że zatrzymał się Pan na wspólnocie węgla kamiennego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie można chyba rozpatrywać tego w kategoriach szczęścia, bo kontakt ze wspólnotą nie jest kwestią przypadku, lecz świadomą decyzją. Tym bardziej , że można go przerwać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że kontakt ze wspólnotą może być świadomym wyborem ale może być dziełem przypadku kiedy szukasz pomocy dla ratowania rodziny i małżeństwa gdy wszystkie możliwości się wyczerpały. Pod wpływem emocji podejmujemy niewłaściwe decyzje za które przyjdzie nam zapłacić. Wspólnota która dziełem przypadku stanęła na mojej drodze okazała się katastrofalna dla mojego małżeństwa. Kiedy zorientowałem się czym jest Koinonia zrezygnowałem ze spotkań ale dla mojej żony było już za późno została wchłonięta przez tą organizacje do tego stopnia że porzuciła dom i dzieci i zamieszkała we wspólnocie. Nie mieli żadnych skrupułów gdyż wiedzieli co robią świadomie doprowadzili do rozbicia rodziny kiedy zorientowali się ze jako małżeństwo nie przystąpimy do koinoni. Jest to śmierdząca fałszywa obłuda bo sami mają dzieci a mimo to zabrali dziecku matkę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Forum założyłem po to żeby wypowiadali się ludzie o podobnych doświadczeniach i opisali swoje doświadczenia z tą wspólnotą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Założyłeś wątek, a nie forum. Dobrze trafiłeś, bo na tym forum powinieneś bez trudu znaleźć bratnie dusze z przesranym życiem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7

Oj tak........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jesteś nieznośny i szorstki jak papier ścierny, gruboziarnisty.
Dobrze, że musisz nosić maseczkę i nie zabijasz wzrokiem!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Trolinka - zmiataj z tego forum za plugawe zachowanie!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bełkot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Janie 70,a może R...68,żona nie porzuciła domu i dzieci(pełnoletnich),tylko Ty przez swoje postępowanie ją do tego zmusiłeś.A wymieniając w domu zamki i nastawiając syna przeciwko matce,pogłębiłeś tylko przepaść.Zapewniam,że nie jest ona bezwolną istotą,która, jak piszesz ,,została wchłonięta" przez Koinonię Jan Chrzciciel i z którą wspólnota ,,coś zrobiła". Do domu modlitwy uczęszczałeś 4 m-ce,a przerwałeś bo miałeś problem ze sobą.Jaki?Ty wiesz...Mam nadzieję,że prawda w końcu do Ciebie dotrze i dasz sobie pomóc.Zakłamywanie rzeczywistości do niczego nie prowadzi.
Info dla METEO-tak ,,mądre" Pan stawia diagnozy...Zapewniam jednak,że żona Jana 70 zdecydowanie nie wykazuje zaburzeń eklezjogennych.Panowie! Mam propozycję.Zamiast bawić się w psychoanalizę własnych i cudzych żon,zajmijcie się swoimi problemami.Mam wrażenie ,że w czasach zarazy u niektórych panów się one nasiliły.Pana Boga i wspólnoty w to nie mieszajcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 14

No, no. Robi się ciekawie. Od razu wiedziałem że sprawa nie wygląda tak jak ją opisał Jan z Banina.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przypominam że wątkiem na tym forum jest: Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?
Prywatne spory proszę rozstrzygać we własnym gronie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strasznie kasują
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

"O ile na początku działalności księdza Arganaraza Kościół patrzył przychylnie na jego misję, to z biegiem lat zaczęły się pojawiać wątpliwości. Ojcu Ricardo zarzucano, że handluje uzdrowieniami, że jego praktyki, zamiast jednoczyć wiernych, kierują Koinonię w stronę sekciarstwa. Mimo to w Koinonii nadal można znaleźć wielu katolickich księży, a Kościół, mimo licznych uwag pod adresem Arganaraza, tak naprawdę nigdy się od niego nie odciął.
Ksiądz profesor Andrzej Kowalczyk, rektor Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego, który obserwował powstawanie Koinonii w Polsce, uważa jednak, że wspólnota z wolna staje organizacją groźną dla samych jej członków.
Oni uprawiają chorą religijność twierdzi ksiądz Kowalczyk. Najbardziej niebezpieczne są ich modlitwy o uzdrowienia. Jeśli, mimo modlitwy, nie dochodzi do cudu ozdrowienia, to chorym przypisuje się brak wiary. Na początku ich działalności w Polsce razem braliśmy udział w szkołach ewangelizacyjnych. Zauważyłem jednak, że ich praktyki są ortodoksyjne, wzorowane na praktykach pierwotnego Kościoła, które dziś wydają się już absurdalne.
Kiedy się dowiedziałem, że argentyński ksiądz, szef wspólnoty, handlował we Włoszech uzdrowieniami, nadużywał władzy, przestałem z nimi współpracować. Jestem za tym, a mówię to w oparciu o własne doświadczenia, żeby się jak najdalej trzymać od tej wspólnoty. Jeśli szef jest niewiarygodny, to wszystko, co robią jego ludzie, staje się podejrzane." KGB groźna w Kościele .Newsweek 06.12.2009 r
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wierzył chłop w gusła, aż mu pupa uschła.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najciekawsze fragmenty : "Jeśli, mimo modlitwy, nie dochodzi do cudu ozdrowienia, to chorym przypisuje się brak wiary. "
Należę do tych z brakiem wiary. Choćby nie wiem co by Dobrą zmiana robiła, jakoś im nie wierzę.
" Handlował uzdrowieniami" . To już jest mistrzostwo świata. Za sam pomysł takiego biznesu, teka ministra przedsiębiorczości. Wężyk taki przykład : łowca wykupił uzdrowienie z hemoroidów. Zapłacił za to z tego, co zostało mu z kapitału po inwestycji w SM Ujescisko. Jak tyłek go bolał, tak boli. Nie pomogło, uzdrowienie nie zadziałało. Reklamacja też odrzucona, bo za mało wierzył. A.przecież wiadomym jest że " jak Pan Bóg dopóści, to i z kija wypóści". Wystarczy wykupić uzdrowienie i wierzyć.
Już wiem jakim biznesem zajmę się na starość. Taaka kasa, a i poru....ać będzie można za free. Dziękuję Janowi z Banina za ten wątek.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Było by błędem przypisać obcemu twórcy wątku pochwałę. Nie chodzi o Jana z Banina, ale o Jana Bojana.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

życzliwa,ad vocem.Pani głos tylko potwierdza moją wcześniejszą obserwację co do Was, że w Waszej sekciarskiej wspólnocie Koinonia Jan Chrzciciel, wszyscy ,wszystko, o wszystkich wiedzą.Dlatego nie kupiłem tego, co również i mi czy sąsiadom chcieliście wcisnąć.Państwo ewangelizatorzy Koinonii Jan Chrzciciel.Z mojego punktu widzenia,gdyby któryś z domowników wynosił do sekty wrażliwe dane i informacje w połączeniu z występującym u niego duchowym,religijnym czy też emocjonalno-psychicznym ekshibicjonizmem i religijnym uzależnieniem, to szybko przestałby być domownikiem (co nie znaczy,że członkiem rodziny).Zgodnie z procedurą dla np.narkomanów,czy alkoholików którzy wynoszą rzeczy z domu aby ćpać czy pić.Niebezpieczne po prostu to jest.Nie wątpię ,że jeśli idzie o przypadek Jana70 i jego żony, w Waszym kontekście ,to jest tam sporna kwestia pieniędzy. Jak zresztą w przypadku wpływu każdej sekty. Życzliwa,w Pani zapewnienie, że akurat żona Jana 60 nie wykazuje zaburzeń eklezjogennych jakoś nie wierzę, bo dla mnie to wszyscy zaburzeni w Koinonii Jan Chrzciciel jesteście. I uzależnieni behawioralnie. Więc nie dziwi mnie, że w swoim sekciarskim postrzeganiu rzeczywistości się wspieracie.Widać to zresztą również i tutaj. Pomoc dla Jana 70 o której Pani pisze,szczególnie od Waszego psychologa czy też "opiekuna duchowego"czy innego Waszego religijnego lidera, to w mojej ocenie gaszenie pożaru benzyną.Nie wszyscy mają ochotę pomagać sobie zaklęciami medycyny pastoralnej, piorąc sobie mózg i płacąc za to dziesięciną i "daninami' wg. Waszych reguł"biznesu po bożemu" o czym już tutaj było.W dodatku kosztem własnej rodziny.Na pewno dobrze wiecie o czym piszę. Jan70 jasno to też artykułuje i chyba po coś założył ten wątek. Mam przy tym nadzieję że Jan70 z takiej normalnej,neutralnej światopoglądowo i opartej na dowodach naukowych oraz wiedzy pomocy już korzysta lub wkrótce ją dla siebie i swoich bliskich( których da się uratować) wkrótce znajdzie.Naprawdę "pięknie" ewangalizatorzy Koinonii KGB wpisujecie się w krajobraz po proboszczu Bużanie i skutkach prawomocnego wyroku w jego sprawie.Certyfikat od abp.Głódzia dla Was, w postaci" asystentów kościelnych"to tylko informacja zwrotna dla mnie ,ale nie tylko, że "strzyżenie owieczek"narazie dobrze Wam idzie oraz to, że jesteście fragmentem większej,zorganizowanej ale chorej całości.Wszyscy wiemy i znamy postać i "dorobek" Arcybiskupa Gdańskiego, a więc też i wysoką wątpliwość jakichkolwiek certyfikatów od niego.Pięknie się to zresztą składa z tym ,co w związku z finansami parafian działo się w pobliskim Kielnie z której zresztą wyodrębniono parafię w Bojanie... Cieszę się że została wyartykułowana od Was argumentacja w imieniu Pani żony Jana70 ,że ich dzieci są pełnoletnie.Z mojej strony tak po ludzku do Was, fanatycy religijni KGB...
Więc co,nie wymagają one dalszej miłości ,troski i uwagi? Przestały nagle być dziećmi swoich rodziców? Już można się urwać do chorego praktykowania religii od codziennego wysiłku,trudu wychowawczego oraz obowiązków rodzinnych i podążać z Koinonią oraz podobnymi sobie fanatykami "za Chrystusem"? Wszystko oczywiście po okazaniu empatii,zrozumienia i zbombardowaniu miłością i bożym miłosierdziem podczas Waszych spotkań i rytuałów...Oczywiście w zgodzie z "nauką" kościoła KRK i jego przydzielonych asystentów? Kupując za realne pieniądze"uzdrowienia",którymi handlujecie? Mylę się? Czy Tak właśnie działasz Koinonio, czerpiąc zresztą z doświadczeń instytucjonalnego kościoła?
Widzę,że tutaj gdzie pojawia się odpowiedzialność to od razu koniec z duchowością i twarde paragrafy muszą się Wam zgadzać. Bo wiecie że niszczycie więzy rodzinne.Szczególnie zaś niszczycie tych którzy nie chcą być jednym z Was i kontestują Waszą destrukcyjną działalność . Z mojej perspektywy jest jednak w prawie pojęcie dobrych obyczajów czy też zasad współżycia społecznego oraz zdrowy rozsądek.Dlatego też mając dzięki temu wątkowi szerszą wiedzę nie powierzyłbym Koinonii KGB żadnej sprawy i trzymał swoich bliskich jak najdalej od tej destrukcyjnej wspólnoty oraz zagrożeń które generuje.Przypadek Jana 70 i jego rodziny to kolejny argument,który jedynie utwierdza mnie w tym przekonaniu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://gloria.tv/post/sW3AbdCvJLhT6ibCdPCE9AHNB
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo Twoja wypowiedź jest esencją wątku proszę zwrócić uwagę, co spowodowały słowa Prawdy poparte artykułami. Wypłoszyły towarzystwo, które próbowało zlekceważyć niewygodny temat wątku wiadomo, o kogo chodzi. Cieszy mnie jednak to, że jest zainteresowanie środowisk zewnętrznych powyższym tematem, wszystko wymaga czasu a zobaczymy efekty. Mateo dziękuję za cenne rady dotyczące pomocy normalnej, neutralnej światopoglądowo i opartej na dowodach naukowych oraz wiedzy pomocy. Korzystam z takiej a jej efekty są nieocenione i z pełną odpowiedzialnością mogę każdemu, kto tego wymaga polecić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozwijanie silnej atmosfery jedności, zaufania, poczucia przynależności do grupy i wspólnoty poglądów przy jednoczesnej inwigilacji poszczególnych członków grupy przez liderów podgrup. Ograniczanie czasu na refleksje i wytwarzanie chaotycznej czy nieprzewidywalnej atmosfery, w której racjonalne planowanie i rozumowanie zarezerwowane zostaje wyłącznie dla przywódców. Kontrolowanie środowiska społecznego jednostki, poprzez odcięcie jej od źródeł alternatywnej informacji i ograniczenie kontaktów z naturalnym otoczeniem ofiary. Tworzony jest wtedy tzw. natłok zdarzeń jak obowiązkowe: codzienne służby, grupy domowe, ewangelizacje, konferencje, wykłady, szkolenia, spotkania i odwiedziny członków grupy itp. oraz rozliczanie z czasu.

Izoluje to ofiarę od jej naturalnego otoczenia oraz skutkuje pojawieniem się mistycznego myślenia i przekonania że kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam. Kontakty z rodziną i osobami z zewnątrz zostają ograniczone do minimum. Jednostki są aktywnie zniechęcane do utrzymywania relacji ze sceptykami z zewnątrz i członkami własnych rodzin, którzy nie aprobują działań grupy. Liderzy posuwają się nawet do wydawania oficjalnych zakazów spotykania się z danymi osobami.

Chodzi tu o to, by cele grupy stały się nadrzędnym i jedynym celem działania ofiary, podczas gdy wszystkie czynniki mogące podważyć wierzenia, system działania grupy są aktywnie eliminowane. Wszystko, co jest sprzeczne z linią wyznaczoną przez przywódców jest nakreślane jako wrogie i negatywne. Jest to dążenie do emocjonalnego i ekonomicznego uzależnienia jednostek od grupy, stosuje się też ukrywanie prawdziwych celów kryjących się w nauczaniu grupy, do momentu gdy adept będzie gotów je przyjąć za swoje i w pełni utożsamić się z nimi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Życzlwa > Wbrew pozorom, najprościej nie manipuluje się ludźmi prostymi, ale osobami chorobliwie ambitnymi, silnie zakompleksionymi oraz idealistami. Ofiary sekt, to prawie zawsze osoby pozytywnie myślące lecz nie posiadające kręgosłupa moralnego i stałego systemu wartości. Jedyny stały i od zawsze niezmienny system wartości nakreśla wyłącznie Pismo Święte.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Jedyny stały i od zawsze niezmienny system wartości nakreśla wyłącznie Pismo Święte. " - taki tok rozumowania doprowadził Ciebie do tego stanu w jakim jesteś. Nie ma "jedyny", nie tylko jest "Pismo Święte". Masz klapki na oczach i nie potrafisz pojąć że istnieje życie poza Pismem Świętym, że inni ludzie mają swoich Bogów i swoje pisma. Nie różnisz się z takimi stwierdzeniami od obłąkanych religią świrach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wątek dotyczy osób wierzących, chrześcijan, dla których Pismo Swięte jest opoką.
Jan porusza się w swym wątku wewnątrz wspólnoty chrześcijańskiej, narzekając na jedną z jej odnóg. W odniesieniu do siebie i innych osób zainteresowanych tematem, miał pełne prawo tak napisać.
Jeśli natomiast ty nie jesteś chrześcijaninem, to wątek ciebie nie dotyczy, zatem po kiego tu zaglądasz i mieszasz się w wewnętrzne sprawy wspólnoty/organizacji, której członkiem nie jesteś?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

jaq> Kompletnie na opak zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi czytaj proszę uważnie i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zwróć uwagę, jaki jest temat wątku, w którym kładę nacisk na problemy związane z uzależnieniami od organizacji charyzmatycznych takich jak koinonia Jan Chrzciciel, które posługują się wieloma narzędziami między innymi słowem z pisma świętego czy też czerpią z doświadczeń instytucjonalnego kościoła dla osiągnięcia własnych partykularnych korzyści. W żadnym wypadku nie poddaje pod osąd innych instytucjonalnych wartości a jedynie piętnuję jedną destruktywną w mojej ocenę odnogę wspólnoty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiara, na opak doświadczana i rozumiana, prowadzi do takiego finału jaki trafił się autorowi wątku. Wątek jest o robieniu ludziom z mózgu sieczki, pod pozorem religijnych doznań i wspólnego paciorka. Odniosłem się Panie Janie z Banina wprost do tego, co Pan napisał. Cyt : jedyny, zawsze niezmienny i wyłączny. Te przymiotniki ne są domeną ludzi otwartych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

jaq> jeśli twoją domeną jest otwartość to napisz proszę co tutaj robisz????. Skomentuj otwarcie proszę to >
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://3obieg.pl/kgb-sekta-wyrosla-przy-kosciele-katolickim/&ved=2ahUKEwjLuOCFhv_oAhWlk4skhujfa34QFjACegQIBhAB&usg=AOvVaw0Bplunu3kRuHYC5Vn7Puoa&cshid=1587662303250
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z przyjemnością odpowiem i skomentuję, tym bardziej że prosi o to "cała prawda", co jest bliskie Tischnerowskiej prawdzie, tej od g... prawdy. Co ja tutaj robię: czytam i komentuję. Nadziwić się nie mogę, jak można w łatwy sposób zrobić sieczkę z mózgu naiwnym ludziom. Komentować to rzecz zbędna. Jeżeli można wierzyć w ręce które leczą i ich obrys w gazecie, zaciek na ścianie elewacji, odblaski w szybie.....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tischnerowskiej prawdzie, tej od g... prawdy bliższa jest świento prawda, tys prawda. Ale dalej słowami przytaczanego przez jaq Tischnera Grecy to nie byli Grecy, ino górale, co udawali greka. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole. Tak wiec nie udawaj Greka, bo zwrotem g.....prawda sprawy nie rozwiążesz ani tez prawdzie nie dasz rady zaprzeczyć. Argumenty jaq argumenty i nie udawaj Greka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ks. Tischner jest przereklamowany. Pierwszy salonowy ulubieniec redaktora Michnika używany do projektu podmienienia Kościoła. Były to jednak czasy intelektualnyc sporów, jeszcze przed okresem jazgotu, umyslowego uwiądu i kultury obrazkowej. Teraz obrabia się letnich katolikow za pomocą takich intelektualnych miernot i smarkaczy w sutannach jak Gużyński, Kramer, czy Lemański.
Prowadzi pan prywatną krucjatę i publicznie się pan chwali, że żona odeszła. Więcej szkody niż pożytku z tego. Ledwie może procent ludzi wyczuwa obecne czasy i przynajmniej stara się zrozumieć, gdzie w Kościele jest działanie Ducha Świętego a gdzie atak szatana i głupcow.

https://m.youtube.com/watch?v=ulDnAhVopS4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Brawo, przykazanie miłości jakoś zapomniane, za to pogarda i wyższość : Tischner przereklamowany, ci, którzy myślą inaczej niż the raven to intelektualne miernoty i smarkacze w sutannach. A kim Ty jesteś ?
Nawet jeżeli publiczne skargi na małżonkę są niewłaściwe, to pierwszą rzeczą chrześcijanina jest pomóc, a nie potępiać i krytykować ex catedra "letnich katolików". A może to Ty jesteś fałszywym prorokiem, który kocha pouczać innych i mówić o znakach końca.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

the raven:Może z tego czerpiesz inspirację i dostrzegasz działanie duchów w tym Twojego Ducha Świętego ,w Twoim Kościele Katolickim rytu polskiego? To z profilu FB Andrzeja Gerlacha."O łajdactwach abp Leszka Sławoja Głódzia napisano setki zdań i dziesiątki artykułów, ale niech mi będzie wolno, że poświęcę mu dzisiejszy wpis. Dlaczego? Bo od kilku miesięcy do Nuncjatury Apostolskiej w naszym kraju wpływają liczne skargi od osób duchownych i świeckich, na niemoralne życie tego rozpasanego przedstawiciela naszego hierarchicznego Kościoła, a nuncjusz i jego urzędnicy od dawna grają na zwłokę i udają, że zajmują się tą sprawa, a tak naprawdę przeciągają ją w czasie, gdyż latem tego roku metropolita gdański kończy 75 lat i zgodnie z prawem kanonicznym może przejść wówczas na biskupią emeryturę. Oczywiście będzie wówczas szanowanym emerytem, zamieszka w swojej prywatnej rezydencji w rodzinnej Bobrówce, będzie miał nadal zagwarantowane milionowe dochody, a kiedy umrze zostanie pochowany z udziałem całego Episkopatu w kryptach biskupów gdańskich w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku - Oliwie. Dodam także, że nie będzie oczekiwał na Sąd Ostateczny jak wszyscy wierni zmarli, lecz jego koledzy biskupi ogłoszą całemu światu, że "odszedł do Domu Ojca".
Całe jego życie, okres watykański w Kongregacji Do Spraw Kościołów Wschodnich, biskupstwa w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, a teraz jako metropolita gdański, to jedno wielkie łajdactwo. Kiedyś poświęcę mu więcej czasu i opiszę te draństwa z detalami, ale nawet teraz, na kilka miesięcy przed emeryturą, abp Głódź czuje się zupełnie bezkarny, gdyż zapewne wie, że nuncjatura wykonując pozorne ruchy w jego sprawie, tak naprawdę nic mu nie zrobi. Nikt go do lata nie odwoła, nie pozbawi stanowiska, ani dochodów.
Jednym z powszechnie znanych łajdactw metropolity gdańskiego była kwestia krycia dewianta seksualnego i pedofila, ks. prałata Henryka Jankowskiego. Pamiętamy słowa Głódzia na jego pogrzebie, kłamstwa wypowiadane z ambony i od ołtarza w sprawie tego zwyrodnialca od Św. Brygidy.
Od tych wydarzeń minęło niemal dziesięć lat, a metropolita gdański nadal kłamie. I znów w sprawie zwyrodnialca, dawnego kapelana "Solidarności".
Załączam do tego wpisu początek listu wysłanego w imieniu metropolity gdańskiego przez kanclerza kurii metropolitarnej, ks. Rafała Detlaffa, z dnia 12 września 2019 roku, do ofiary ks. Henryka Jankowskiego, Pani Barbary Borowieckiej, dawnej mieszkanki Gdańska, a obecnie zamieszkałej w Australii, informujący ją, że nic w sprawie jej oprawcy nie można zrobić, gdyż nie pozwalają na to przepisy prawa kanonicznego. Gdańska Kuria Metropolitarna powołuje się przy tym na Kongregację Doktryny Wiary w Watykanie.
A tymczasem okazuje się, że Watykan podjął decyzje o konieczności zbadania przez gdańską kurię sprawy oskarżeń o zachowania pedofilskie względem nieletniej Barbary Borowieckiej i innych dzieci w latach sześćdziesiątych. Skąd to wiem? Nie ujawniając moich źródeł informacji mogę stwierdzić jedynie, że do gdańskiej kurii wpłynęło pismo z warszawskiej nuncjatury, która działając w imieniu Stolicy Apostolskiej stwierdza: "że zasadne jest wyjaśnienie sprawy ks. Henryka Jankowskiego".
Abp Leszek Sławoj Głódź powołał więc przed kilku miesiącami specjalną komisję w sprawie zarzutów stawianych zmarłemu w 2010 roku ks. Henrykowi Jankowskiemu. Powołał, bo musiał, ale zrobił to niechętnie. Powołał, ale dyskretnie i po cichu. Komisja ma działać przy Gdańskim Trybunale Metropolitarnym, ale jak wynika z pisma metropolity, jej zadaniem jest zbadać sprawę ks. Henryka Jankowskiego poprzez "jedynie zebranie informacji w aspekcie historycznym".
Dopiero teraz Pani Barbara Borowiecka dowiedziała się o powołaniu tej komisji, ale kanclerz gdańskiej kurii, ks. Rafał Detlaff, informując ją o tym, od razu powołał się w piśmie na "wytyczne konferencji Episkopatu Polski, które mówią, że nie należy wszczynać postępowania kanonicznego przeciwko zmarłemu duchownemu, chyba, że wydawałoby się zasadnym wyjaśnienie sprawy dla dobra Kościoła". Co to oznacza w praktyce? Już wyjaśniam. Jeżeli dana sprawa już na etapie wstępnym świadczy, że jakiś duchowny kogoś molestował, gwałcił lub wykorzystywał seksualnie, to należy odmówić procesu kanonicznego, powołując się na fakt, że ten duchowny nie żyje. Jeżeli natomiast jest szansa na uznanie zarzutów za niewiarygodne lub nie w pełni wiarygodne, to należy podjąć postępowanie kanoniczne w celu wyjaśnienia jej dla dobra Kościoła. I to są oficjalne wytyczne naszego Episkopatu!!! Doprawdy, przedziwna moralność!!!
Znając niemal całe życie abp Leszka Sławoja Głódzia mogę stwierdzić jedynie jedno. Nie wierzę w obiektywizm żadnej komisji powołanej przez niego, w archidiecezji rządzonej przez niego i złożonej z kościelnych urzędników metropolity. Nawet, jeżeli raport tej komisji będzie sporządzony na polecenie nuncjatury warszawskiej i Stolicy Apostolskiej.
Instytucje sądowe Kościoła nie mają żadnego moralnego prawa rozstrzygać spraw związanych z pedofilią czy wykorzystywaniem seksualnym, gdy sprawcą przestępstwa jest osoba duchowna. Kościół jest bowiem w takiej sytuacji sędzia we własnej sprawie. Zupełnie nie rozumiem osób, ofiar nadużyć seksualnych osób duchownych, które zgłaszają się do sądów czy trybunałów kościelnych, składają tam jakieś przysięgi, zobowiązują się przy tym do milczenia i zgadzają na procedury prawne narzucane im przez prawo kanoniczne.
Do rozstrzygania wszelkich sporów z Kościołem powinny być jedynie sądy powszechne. Kościół reaguje prawidłowo wyłącznie wówczas, gdy grożą mu potencjalne wysokie odszkodowania dla potencjalnych ofiar. I o tym trzeba pamiętać zawsze, bez względu na nasz osobisty stosunek do religii i wiary.
To oczywiście mój prywatny pogląd na tę bulwersująca kwestię. A co o tym myślicie Państwo?"
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co z tego? Zgoda, jakbym pisał książkę o wplywowych pedofilach na szczytach władzy i show buisnessu to kilka akapitow lub jakis podrozdzial poswiecilbym Kościołowi. Ja o zupełnie innych sprawach wspomnialem. Film Kler, wrzutka Sekielskiego... To wszystko było już wymaglowane i rozprute na atomy. Nie chce mi się o tym
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

tr/the raven. Właśnie to, że wypowiadasz się na forum Bojano,które jest częścią pewnego krajobrazu i lokalnego kolorytu w który wpisuje Gdański Arcybiskup,jego kościelny asystent przy Koinoni Jan Chrzciciel i prawomocny wyrok w sprawie byłego proboszcza Bużana z Bojana czy też proboszcza aferzysty z pobliskiego Kielna jak również księdza z pobliskiego Chwaszczyna doprowadzonego do zakładu karnego z zarzutami pedofilskim. Co wygląda na pewną zorganizowaną prawidłowość lub siatkę pedofilską.Niektórzy nie piszą książki a żyją realne życie, mając dorastające dzieci i ponosząc trud ich wychowania. I chcą aby funkcjonowały w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu.Twój kościół,jego agendy i funkcjonariusze nie są gwarantem tego podstawowego parametru wychowawczego.Przechodząc do sacrum to nie dostrzegam w postępowaniu Twojego kościoła działania żadnych duchów.W tym Świętego.
Jan 70.Rozumiejąc Twój stan po stracie i rozpadzie rodziny chcę Tobie powiedzieć,że postępujesz dobrze dzieląc się swoim doświadczeniem i ostrzegając innych w tym najbliższe Tobie otoczenie.Dziękuję Ci za to.Od tego są takie narzędzia jak to forum.
Celem uzupełnienia:https://oko.press/abp-glodz-zapewnia-ze-nie-ukrywal-przestepcow-przed-watykanem/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Als- kim jest raven ? To jeden z internetowej triady "intelektualnej. Wie wszystko o wszystkim, tak przynajmniej sobie wyobraża.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie mam pojęcia ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miłość nie polega na robieniu szpagatu ani sluzeniu dwóm panom. Ja się nie nazywam Gowin, któremu nie wiadomo o co biega. Ani Holownia tez nie. Jeśli są środowiska jawnie antyklerykalne, proaborcyjne itd. i one co i rusz szukają "swoich" kapłanów , to ich sprawa. Mnie z nimi nie po drodze i wsio. Jeszcze x. Bonieckiego, kolegę satanisty Darskiego możesz do listy dopisać. Poza tym to jest forum, narzędzie pewne. Mam tu swój styl pokazywania siebie, niekoniecznie musi on odpowiadać życiu. Nie jest moim bozkiem dialog po linii ciepłe kluchy i olaboga, czy ja kogoś nie urażę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mateo, nie wiem nic, kim jest Andrzej Gerlach. Tłumaczę, że operuję na zupelnie innej płaszczyźnie i nie licytuję się na ilość zła i dobra popelnianego przez konkretnych ludzi. Procentowo to margines zawsze będzie wynosił ok. 8 % bo Judasz to jest 1/12 pierwszego Kościoła. Teraz następuje apokaliptyczny rodzial niewiasty od nierzadnicy. Jezus założył Kościół oparty o Piotra, który zdradzil przy pierwszej okazji i Pawła, mordercę opetanego żądzą krwi. W tym był plan pewien. Tak strzelam zdaniami, bo nie widzę tu zadnej widowni dla mych stan upow. Sakramenty sprawowane przez wszystkich, o których piszesz są ważne i mają pełna moc. I ja o tym. Resztą zajmują się sedziowie moralnosci, czasem powoduje nimi miłość i troska, czasem nienawiść i tlumienie własnych rozterek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Szanowny tr .Możesz zawsze spróbować empirycznie zweryfikować to co w linkach powyżej.Możesz też się wprowadzać dalej wprowadzać w baśniowy nastrój przy pomocy dowolnych mitologii lub bajek, mantr ,kadzideł czy też ważnych lub nie, dla Ciebie sakramentów czy zaklęć. Twoja sprawa i zdrowie.
W sytuacji jednak gdy zaczynamy mówić o dobrostanie lub bezpieczeństwie rodziny to "gatki-szmatki" się kończą. Tak też rozumiem świadectwo Jana70 i to co on sam zobaczył i doświadczył w swoim Kościele i wspólnocie religijnej Koinonia Jan Chrzciciel ,do której wraz z małżonką przynależał.Dla Ciebie może to przyczyna do trollowania i zabawy kosztem innych.Dla Jana70,dla mnie oraz naszych i nie tylko rodzin oraz sąsiadów to otaczająca nas rzeczywistość i rzeczywiste problemy wynikające z działania lokalnego Kościoła Rzymskokatolickiego,jego Arcybiskupa czy też lokalnych, destruktywnych ruchów religijnych.Tak jak w tym przypadku Koinonia Jan Chrzciciel, działających za jego przyzwoleniem u boku tego kościoła. Tutaj w Bojanie oraz rozsianych po okolicy ich domach modlitwy.I w pełni rozumiem i nie odmawiam tobie operowania i poruszania się w sferze sacrum i ram nakreślonych przez Twój kościół. A tak przy okazji,anonimowo.Dzieci masz?Do kościółka prowadzasz? W "nauki" wyposażasz? Smakuje?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dialogi dziada z obrazem nie są moim hobby. Nie jestem też zainteresowany weryfikowaniem. Ani licytacja na przykłady anegdotyczne. Mogę sprawdzać liczbę domów samotnej matki prowadzonych przez Kościół i porównywać z tymi, które zalozyly organizacje broniace praw kobiet, czyli praw do bezkarnego zabijania kobiet w wieku prenatalnym. Ale nie o to chodzi. Zmaczy liczba tych dtugich wynosi zero, a pierwsza jest dość znaczna. Mogę też napomknac o dominikankach, które jako jedyne poszly pomagac starszym w dpsach i o wloskim księdzu, ktory zmarl bo oddal swoj respirator. Ale to jest Twój gambit. Uparte dążenie do wyprowadzenie moich figur na Twoją połowę szachownicy.
Nauki, o których piszesz są czynnikiem decydujacym dla powstania najwspanialszej cywilizacji w dziejach ludzkości a odrzucenie ich prowadzi do katastrofy, która trwa. Malo tego. Spośród wszystkich profesji programowo pracujacych z dziećmi, Kościół nadal jest najbezpieczniejszy. Możesz oczywiście w imię zacietrzewienia wyslac dzieci na wolontariat do obozu dla uchodzcow a nawet na love parade w Berlnie. A nawet do choru Polskie Slowiki czy pod opiekę tuzow pedagogiki jak Andrzej Samson. Nic mi do tego. Nie poruszam spraw prywatnych.
Wstawki o basniach i kadzidelkach kiedyś zrozumiesz. Najpozniej po śmierci, co każdego czeka i co pozostaje mi życzyć, by nastapilo jak najpóźniej. Bo mnie smierci z powodu swirusa antyklerykalowie życza dość regularnie, jak wszystkim, co deklaruja ostatnio tesknote za Eucharystia. Nie rozumiesz nic i ciagniesz w swoją stronę podpierajac sie zreszta oko press czyli bodajze Pacewiczem z biuletynu satanisty Sorosa zwanym GW oraz Blumsztainem co pi...li a nie rodzi. To nie jest retoryka, ktora do mnie może trafić. Sorry, pomylka. Przesledz dyskusję. Zdanie o charyzmatykach i grupach opisanych przez Jana70 wyraziłem. Moje zdanie o Kosciele posoborowym jest krytyczne, ale na szczęście mam obietnicę Chrystusa, ze bramy piekielne go nie przemoga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ad vocem: Panie tr. "Sumienie samo dąży do dobra-wystarczy go posłuchać" to Sokrates z Aten.469-399 p.n.e.Myśl starsza od Twojego kościoła i chrześcijaństwa.
Dążenie ludzi do dobra, którzy nie znali Chrystusa. Biblia jeszcze nie istniała. Myśl genialna w swej prostocie, świadcząca o posiadaniu szerokiej wiedzy o świecie i relacjach międzyludzkich. W porównaniu, wypowiedzi księży kościoła katolickiego brzmią niewiarygodnie infantylnie i prymitywnie.W tym niestety i to co prezentujesz na tym forum.Rozumiem jednak lenistwo większości ludzi,deficyty a więc potrzebę podręcznika z serii "Życie,moralność,dobro itp. dla opornych". Twoja najwspanialsza wg.Ciebie cywilizacja ma swój "złoty wiek " za sobą.To czego jesteśmy obecnie świadkami to "pudrowanie trupa".To widać i czuć.Osobiście,obserwacja tego co tutaj lokalnie oraz w krajach gdzie Twój kościół jest w mniejszości skłania mnie do konkluzji i podjętej już decyzji że nie będę wykupywał polisy od zbawienia od instytucji i ludzi tego pokroju i o takiej reputacji.Brak możliwości kapitalizacji tj.sprawdzenia wypełnienia ogólnych warunków umowy po mojej śmierci wobec sprzedającego.Po prostu wiem również jak funkcjonuje religijny biznes i nie interesuje mnie wymiana takiej obietnicy za realne walory płatnicze.To wszystko.Oczywiście nie odmawiam Tobie dobrego samopoczucia,baśniowego nastroju i upierania się przy swoim systemie iluzji i zaprzeczeń oraz aktywności w ramach wybranego przez Ciebie związku religijnego.Powodzenia.Jednak jak najdalej ode mnie i mojej rodziny.Nic tutaj po Was ewangelizatorzy KRK, w tym Koinoni KGB.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i biednego Sokratesa kill im, a jego uczeń Platon napisal Panstwo, czyli przerażający projekt ustroju spoleczno-politycznego, będący zresztą uwielbiany przez wspolczesnych, ateistycznych architektów New World Order.
Mój udział w dyskusji dotyczył sporu wewnątrz Kościoła katolickiego, niszczonego z jednej strony przez wrzutki dotyczące spraw finansowych i obyczajowych, a z drugiej przez wyrosłe z protestantyzmu ruchy charyzmatyczne jak wspólnota opisana przez Jana.
Podstawy historii są zbyt czasochlonne dla mnie teraz. Grecja była oparta o masowe niewolnictwo i degrengolade obyczajową. Nie wiem, co infantylnego jest w naukach chrzescijanstwa skoro staly się fundamentem najbardziej przyjaznej czlowiekowi cywilizacji. Uniwersytety to Kościół, katedry gotyckie to Kościół, Kopernik to duchowny a twórca teorii wielkiego wybuchu to belgijski ksiądz. Islam jest średnia alternatywą a ateizm to ZSRR, Kambodża Polpota, Chiny Mao Tse Tunga albo ludobojcza rewolucja francuska.
Nie ma co się cieszyć z upadku cywilizacji łacińskiej. Będzie albo kalifat albo technokratyczne szaleństwo Muska, Gatesa, Rockefellerow etc.
Oriana Falacci to bardzo dobrze rozumiala na przyklad. Ateistka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

> "Sumienie samo dąży do dobra-wystarczy go posłuchać" to Sokrates z Aten.469-399 p.n.e.Myśl starsza od Twojego kościoła i chrześcijaństwa

Sorki, że jako osoba osobiście nie zaangażowana w kwestie wiary, religii czy Kościoła się wtrącę,
ale chciałbym nieśmiało przypomnieć, że w Atenach za życia Sokratesa, podobnie zresztą jak w innych
państwach, funkcjonowało niewolnictwo, czyli selektywne uznanie części przedstawicieli gatunku homo
sapiens jako istoty nie mające ludzkich (mówiąc współczesnym językiem) praw podstawowych, w ogóle
do społeczeństwa nie zaliczanych. Jest to w pewnej kolizji z poglądami Sokratesa.
Dopiero wyznawcy faceta zrodzonego w Betlejem uznali, że każdy człowiek, kim by nie był, został
stworzony na obraz i podobieństwo Boga, co było zupełnym novum w ówczesnym świecie.

PS: powyższy wpis próbowałem zamieścić ok. 40 min. przed wpisem Kruka. Do tej chwili użerałem się z moderacją, próbując dociec, co w nim jest "zakazaną frazą lub spamem". Bez rezultatu ofkoz.
A ponieważ udało mi się zamieścić go tym razem, po "ręcznej" interwencji cenzury, uznaję, że Sztuczna Inteligencja, śledząca Forum, ma poglądy antychrześcijańskie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest takie wielotomowe dzieło Poemat Boga Czlowieka. Maria Valtorta. Lezala sparalizowana i twierdzila, że gada z Jezusem i Maryja. Opisala całe życie Jezusa w wielu tomach, a przy tym wplatala w tę barwna opowieść wykladnie teologiczne na poziomie profesorskim. Twierdzila, że sama często nie rozumie, co pisze tylko jest to dyktando. Pius XII zachwycił się i kazał publikować bez zadnych poprawek, a Ratzinger jako kardynal od spraw wiary krecil nosem, ale jako papież nie zanegowal.
Jestem sceptyczny ale są tam ciekawe spostrzeżenia. Np. ze Bóg często wysłuchuje prosb Indian pierwotnych zanoszonych do drzewa albo Murzynow modlacych się o deszcz do czegoś tam. Brak świadomości nie przekresla przeciez miłości bożej a duch boży i prawo naturalne jest w nas wlane. Prawo moralne we mnie - Kant. Agnostyk. Dalszej części tej sentencji już na uczelniach nie podają.

Są dwie rzeczy, które napełniają duszę podziwem i czcią, niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie. Są to dla mnie dowody, że jest Bóg nade mną i Bóg we mnie.

Ja tak z telefonu dzisiaj. Szkoda już oczu. The end
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dopiero wyznawcy faceta zrodzonego w Betlejem uznali, że każdy człowiek, kim by nie był, został
stworzony na obraz i podobieństwo Boga, co było zupełnym novum w ówczesnym świecie.

Owszem facet zrodzony w Betlejem to głosił i praktykował, gorzej z jego przedstawicielami handlowymi na ziemi... :
1.Niewolnictwo - Kler, uznając niewolę za jeden ze skutków grzechu pierworodnego, nie kwestionował jej prawnego charakteru.,
2. Błogosławienie wojen (czerpanie z nich korzyści) i agresorów (od wypraw krzyżowych po dzień dzisiejszy)
3. Okaleczanie dzieci (chóry kastratów), kwestia nierozliczenia pedofilii była już tu wymieniona
4. Czarownice na stosie, ludobójstwo Indian i i nie tylko, w ramach nawracania
Lista jest długa, praktyka niestety odbiega od teorii, piękne idee stały się narzędziem marketingowym, a fanatycy głosząc "jedynie słuszne poglądy' i opluwając innych, uważają się za świętych mężów niosących pochodnię wiary i wypalający grzech. Czasy wypraw krzyżowych i walki z herezją się skończyły. Gram szacunku i miłości bliźniego i tolerancji dla innych. Miejsca jest dosyć dla wszystkich, także dla księdza Bonieckiego, podającemu rękę Adamowi Darskiemu. Rozumiem, że Chrystus rozmawiający z jawnogrzesznicą czy celnikiem, byłby na Twojej czarnej liście.

A propos sióstr dominikanek, który ruszyły na pomoc do DPS, brawo, szacun, tylko co robią w tym czasie tabuny kleryków, księży pozbawionych obecnie zajęcia ? Praca przy chorych, pokrzywdzonych to praca niegodna ? tylko kobiety się do tego nadają ?
Uprzedzę odpowiedź adwersarzy, państwo polskie od zakończenia II wojny światowej opłaca ZUS za duchowieństwo (była to rekompensata za skonfiskowane dobra kościelne, która mimo, że komisja majątkowa zwróciła już ten majątek, ma nadal miejsce)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panie tr.Jak na tego rodzaju mistyczne doznania w Twoim kościele,tak wielki dorobek na który się powołujesz, przemilczając przy tym oczywiste zbrodnie i przemoc będące tego dorobku integralną częścią z zadziwiającym trudem i oporem idzie wzięcie odpowiedzialności i zadośćuczynienie złu które wyrządził i wciąż wyrządza Twój kościół i jego hierarchia.Zadziwia mnie naprawdę że z takim dorobkiem i bazą moralną tak to właśnie wygląda w XXI wieku.Twój głos jest dla mnie tylko jednym z chóru, który coraz bardziej fałszuje.W świetle osobistych doświadczeń i doniesień Jana 70 oraz kilkuletniej kwarantannie i obserwacji jakiej poddałem wzajemne relacje, wskutek aktywności tego kościoła w miejscu zamieszkania którym jest również działalność Kononii Jan Chrzciciel podziękowałem już i zakończyłem wzajemne relacje.Innym osobom ,w tym Janowi70 i jego rodzinie życzę pokoju i spokoju jaki stał się udziałem mojej rodziny.Nastąpiło to po wyeliminowaniu zaburzeń na tle eklezjogennym i fanatyków religijnych z naszego życia.Destrukcja i kłopoty z tego tylko były.Teraz "torba i kij" oraz bezrobocie dla kleru w tym odcięcie kasy.To działa! Polecam. Koniec.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo mnie cieszy troska o ewangeliczną i Chrystusową ortodoksje. Popieram. Z tą historią to jest wiele nieporozumień. Stosy plonely masowo w krajach protestanckich. Wyprawy krzyżowe to również piękny etos rycerski. Pierwotnie chodzilo o zabezpieczenie szlaków pielgrzymkowych. To są też zakony szpitalne: Krzyżacy, Joannici - kawal wspanialej historii Europy. O działalności jezuitow wśród Indian dobrze opowiada Misja z de Niro. Balwan kardynal i konkwistadorzy, często element społeczny, co nie miał nic do stracenia i uciekal do nowego świata też się trafiał.
Skutkiem spotkań Jezusa z grzesznikami były nawrócenia a przynajmniej wezwanie do nawrócenia. Idź i nie grzesz więcej a nie tylko; i tak Cię kocham, robta co chceta.
Zadania księży to po pierwsze udzielanie sakramentow, po drugie gloszenie slowa Bozego a działalność charytatywna w dalszej kolejności. Dobrze, żeby to wszystko łączyli, ale Kościół nie jest instytucją stricte charytatywną. Patrzy szerzej, bo wychodzi z założenia, że ostatecznym celem jest zbawienie.
Nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Trwa taki challeng 'zagnij katola' od wieków, a w wieku XX i XXI to już jest wyścig o super puchar. W Związku Radzieckim to była oficjalna cześć polityki i kultury. Sajuza nie ma, Kościół jest i będzie. Oczywiście jest przepowiedziane, że zostanie ukrzyzowany, a nawet że odbędzie się to przy powszechnym tańcu radości. Ciało musi bowiem podążyć drogą swej Głowy. Zło jest ogólnie bezdennie głupie bo wpisuje się w plan zbawienia a tego zupelnie nie widzi. Prawdziwy Kościół rozpoznać będzie można nie po tym, że oplywa w luksusy i jest hołubiony lecz po tym, że jest przesladowany. To się zresztą dzieje, wydawać by się mogło, że w stopniu oznaczajacym nadchodzący przełom, czyli Boską interwencję symbolicznie opisana jako przeniesienie Niewiasty w bezpieczne miejsce na pustyni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

No tak, panie Mateo. Tylko ze odsetek ateistów w spadajacym samolocie zwykle spada gdzieś tak w okolice zera. O kapłana na lozu smierci prosił np. gen. Jaruzelski, co nie jest dla mnie powodem do szyderczego śmiechu lecz szczerej radości. Nie podk...ie pana tekstem: będę się za pana modlił bo to budzi podejrzaną agresję nawet u bardzo stabilnych psychicznie ludzi. Nawet rozumiem czemu.
Różne są furtki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

the raven. Tytuł wątku to "Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?" Może pora na paciorek i własny wątek gdzie indziej, obejmujący pańskie zaangażowanie ekumeniczne czy też zaburzenia eklezjogenne?Nic Pan o mnie nie wie ani o sposobie w jaki realizuję potrzeby wyższe, żeby robić takie wycieczki w moim kierunku.Zważywszy ,że w doświadczeniu Jana 70 który założył ten wątek dostrzegam elementy tego co było udziałem mojej rodziny.Jeśli to Pana uspokoi i jakoś Panu pomoże to proszę się, w tym również za mnie, pomodlić.Dobrej nocy.Jeszcze bardziej kolorowych snów życzę.Btw.Dziękuję za to świadectwo wrażliwości właściwe środowisku które tutaj tak ładnie Pan tutaj zaprezentował.Peace and LOL.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do The Raven :
Wyprawy krzyżowe to również piękny etos rycerski. Pierwotnie chodzilo o zabezpieczenie szlaków pielgrzymkowych. To są też zakony szpitalne: Krzyżacy, Joannici - kawal wspanialej historii Europy. O działalności jezuitow wśród Indian dobrze opowiada Misja z de Niro. Balwan kardynal i konkwistadorzy, często element społeczny, co nie miał nic do stracenia i uciekal do nowego świata też się trafiał.

Etos rycerski ????? Kasa, wpływy polityczne i trzymanie ludu za mordę. Etos okupiony krwią i nieszczęściem nie jest etosem. Templariusze byli potęga finansową, dlatego tak źle skończyli - polecam Królów przeklętych, przy okazji dowiesz się jak "moralnie" funkcjonował kościół na czele z papiestwem, intrygującym i szukającym swoich korzyści. Krzyżacy akurat zasłużyli się dla rozwoju gospodarczego Polski, ale nie za to się ich chwali.
Misja ? Chyba nie obejrzałeś filmu do końca. Kilku naiwnych jezuitów uwierzyło w słowa Chrystusa i stworzyło autentyczną wspólnotę z Indianami, a papież radośnie ich przehandlował i pozwolił, by projekt spłynął krwią niewinnych. Niestety dla urzędników KK bogiem był pieniądz i władza.
Jaruzelski, do końca życia ubolewał nad podziałem polskiego społeczeństwa, ofiarami stanu wojennego, był z bardzo wierzącej rodziny i może był to ukłon w tę stronę i próba ochronienia przed chorą nienawiścią części Polaków, córki i wnuka (patrząc na wyjców na cmentarzu w czasie jego pogrzebu, chyba miał rację)

A co powiesz na Religę ? Mimo nacisków "życzliwych" miał pogrzeb świecki, a Wisława Szymborska, Janusz Morgenstern, Zofia Nasierowska, Maciej Zembaty, Władysław Szpilman, Teresa Torańska, Władysław Kopaliński czy Zbigniew Zapasiewicz ? Wielu ludzi chce mieć niereligijny pochówek, rodzina dla pozorów organizuje uroczystość religijną, a ksiądz się zgadza (kasa, kasa, kasa), zresztą w Polsce większość pogrzebów jest katolickich....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poziom wypowiedzi , język, znajomość tematu -buduje. I to wszystko w Bojanie!. Nie do wiary. Trak trzymać.
Wiara to łaska, są trudne momenty w życiu, że spoglądamy tam, do góry, tam tez szukamy bliskich, którzy odeszli. Niech każdy odnajduje swojego Boga, gdzie chce byle nie czynił nic złego bliźniemu swemu i światu, który go otacza.
Można tylko zazdrościć głębokiej wiary tym, którzy zarażają dobrem.
Pozdrawiam erudytów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ale co ja moge powiedzieć na temat wyżej wyminionych? Wcale nie poruszałem tematu pogrzebów. Ten wątek pnie się już jak bluszcz w sposób zupełnie niekontrolowany. Oni wszyscy po prostu już wiedzą. To przecież nie jest tak, że jak ktoś wierzy w nic, to po śmieci staje się niczym. Szaleniec, który wysadza się na tłocznym targowisku lub na stadionie po śmierci spotyka Jezusa a nie gromadę pięknych hurys i suto zastawione stoły.
I jeszcze Jaruzelski? To, co mówił ma prawie zerową wartość historyczną. Na pierwszym semestrze studiów uczą, że wspomnienia i pamiętniki na temat swojego własnego życia są jedynie źródłem pomocniczym i skrajnie niewiarygodnym. A Monikę uwielbiam, bo jest najlepszą prowadzącą wywiady, jaką znam. Pisałem tylko tyle, że generał przed śmiercią przyjął sakramenty, z czego bardzo się cieszę. Kościół zresztą nigdy nikogo nie potępił, nie orzekł, że ktokolwiek trafił do piekła i nigdy tego nie zrobi. Ani wobec Judasza, ani Hitlera ani Stalina.
Pogrzeb nie jest sakramentem. Namaszczenie chorych jest na przykład. Nie kojarzę żeby trzeba było za to płacić.
Królowie przeklęci to jest mimo wszystko powieść. Całkiem niezła, ale powieść. Zresztą celowo pominąłem Templariuszy z wielu względów. Krzyżacy i Joannici są pasjonujący. Sienkiewicz nie mógł pisać o wojnach z Rosją, to pisał o krzyżakach. Sporo namieszał. To wszystko jest historia tworzona przez ludzi. A depozyt wiary jest niesiony od dwóch tysięcy lat i dopiero teraz narażony jest na bardzo poważne wypaczenie.
Zresztą, czasem warto wylać se kubeł zimnej wody na głowę i otrzeźwieć. Bo walą media tymi wyprawami krzyżowymi, inkwizycją, co wyglądała zupełnie inaczej niż się to przedstawia, stosami, jakimś Gott mit uns na pasach. Halo! Trzecia Rzesza: jedyna programowo i metodycznie niszczona i mordowana grupa zawodowa to byli księża. Kolbe dlaczego trafił do Auschiwtz? Bo był żydem, czy gejem? Pewnie niedługo taką wersję ktoś ustali. W każdym większym kościele na Kaszubach jest lista pomordowanych kapłanów. ZSRR - kolejne planowo ateistyczne państwo. Chiny po rewolucji kulturalnej. Mała Albania Hoxhy, gdzie ludzie byli mordowani za wieszaki w kształcie krzyża. W ogóle wszystkie kraje za żelazną kurtyną. Masoński Meksyk - jest świetny film Cristiada, był opór żeby to wyświetlać w kinach. Halo! Ziemia! Chrześcijanie sa prze-śla-do-wa-ni. Są najbardziej prześladowaną grupą religijną na całym świecie. No ale biorą ludzie takie kalki, którym zasypany jest internet. Jakieś historie z roku 1095. Krzysztof Pieczyński nagrywa filmy i pomiędzy fotonami z kosmosu i czarownicami na fallicznych miotłach coś tam opowiada o 500 milionach ofiar Kościoła. Mit szlaechetnego dzikusa z Amerki Pd, którego chrześcijanie wyrżnęli. Bo Aztekowie wcale nie składali masowo krwawytch ofiar i nie wycinali ludziom serc na żywca. Choroby ich głównie zdziesiątkowały, katar zwykły. Taka kolej rzeczy. Ktoś musiał w końcu ogarnąć nawigację i zbudować porządne okręty. No ale jak Gibson nakręcił Apocalypto to mu sie oberwało, że rasista. Ten to w ogóle ma szczęście, że żyje, bo się wyrwał z potwornego bagna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

"Zresztą, czasem warto wylać se kubeł zimnej wody na głowę i otrzeźwieć"
Mógłbyś? ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Izabell, dla Ciebie zawsze:

https://www.youtube.com/watch?v=R5wTQPlHHL4
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jesteś chodzącym ideałem, dopóki nie wpadniesz w szał pisania, nie na temat.
http://www.youtube.com/watch?v=bL7_erzhtRQ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żegnając się z Państwem. Dotyczy szczególnie Prywatnego Stowarzyszenia Ewangelizacyjnego Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana,kleru katolickiego z Bojana ,Kielna ,Chwaszczyna i dalej(wszędzie to samo) oraz wszelkiej maści fanatyków.
To nie moje dlatego będzie w cudzysłowie.
"To w co wierzysz nie jest problemem.Twoja ideologia czy religia nie są problemami.Problem jest wtedy gdy każesz mi wierzyć w to co Ty a ja nie chcę.Problem jest wtedy gdy mówisz że jestem złym człowiekiem bo nie wierzę w to co Ty.Problem jest wtedy gdy Twoja ideologia lub religia narzuca mi swoje racje za pomocą terroru administracyjno państwowego.Możemy żyć w pokoju obok siebie i nie musimy ewangelizować na siłę.każda ideologia lub religia zakłada że wszyscy muszą zacząć ją wyznawać.Ale świat tak nie działa i nigdy nie będzie tak działał.Jest tysiące ideologii i religii na Ziemi.Każda uważa się za prawdziwą.Każda uważa też że inne są fałszywe.Gdzie jest więc prawda i dlaczego uważasz że to to Ty posiadłeś tę prawdę?"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemoc_symboliczna
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znaczy... podobno trolinkujemu jakieś lokalne forum z Bojana, a nie tylko hp. Może się wbijemy na jakieś wesele. Póki co, to idę pod ten prysznic i thx za ewakuacjĄ

https://www.youtube.com/watch?v=8xYtkJO22W8
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Proszę zostać. Nalegam. Pierwsze "słyszę" :) o tej Koi...coś tam (marketingowo porażka) i z zainteresowaniem śledzę wątek.
Zgadzam się w zupełności, z wieloma wnioskami, jakie tutaj zostały przedstawione.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziękuję tr. Zmontuję z tych 4 sekund, wersję 4godzinną ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

koba. Sam fakt, że w coś wierzysz, nie czyni tego prawdziwym.Co do reszty zgoda.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Raz jeszcze przypomnę co jest tematem wątku> Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co? Słowami Alberta Einstina chcę zakończyć tą potyczkę na poglądy religijne, które powinny stać się tematem całkiem osobnego wątku.
Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mate0 chapeau bas!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mistrz często zwykł mówić, że jedynie Milczenie prowadzi do
przemiany człowieka.
Nie można jednak było wydobyć z niego, czym jest owo Milczenie.
Pytany o to, uśmiechał się, a następnie kładł palec na ustach, co
tylko wzmagało zamęt w głowach uczniów.
Pewnego dnia jednak nastąpił przełom, gdy ktoś zapytał:
- A jak można dojść do tego Milczenia, o którym mówisz?
Mistrz powiedział coś tak prostego, że uczniowie wpatrzyli się
uważnie w jego twarz, czy przypadkiem nie żartuje. Nie żartował.
Powiedział im:
- Gdziekolwiek jesteście - patrzcie, choć byście sądzili, że nie
ma niczego do zobaczenia.
I słuchajcie - kiedy wszystko wydaje się spokojne.
istrz często zwykł mówić, że jedynie Milczenie prowadzi do
przemiany człowieka.
Nie można jednak było wydobyć z niego, czym jest owo Milczenie.
Pytany o to, uśmiechał się, a następnie kładł palec na ustach, co
tylko wzmagało zamęt w głowach uczniów.
Pewnego dnia jednak nastąpił przełom, gdy ktoś zapytał:
- A jak można dojść do tego Milczenia, o którym mówisz?
Mistrz powiedział coś tak prostego, że uczniowie wpatrzyli się
uważnie w jego twarz, czy przypadkiem nie żartuje. Nie żartował.
Powiedział im:
- Gdziekolwiek jesteście - patrzcie, choć byście sądzili, że nie
ma niczego do zobaczenia.
I słuchajcie - kiedy wszystko wydaje się spokojne

https://info.wiara.pl/doc/259817.Wspolnota-czy-na-pewno-katolicka
https://info.wiara.pl/doc/259817.Wspolnota-czy-na-pewno-katolicka
https://info.wiara.pl/doc/259817.Wspolnota-czy-na-pewno-katolicka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam do dyskusji tematem watku jest > Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie Co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Każdy wierzy w to co chcę. Naukę, pieniądze, wiedzę czy religię. Narzucanie swoich poglądów w każdym przypadku jest śmieszne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Janek z Bojana przechodzi traumę i niczym masochista powraca do tematu w którym to opisał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panie Janie, koinonia to maszynka do dojenia ludzi o słabej psychice z kasy i tyle w temacie. Możemy sobie dorabiać do tego tysiące teorii i toczyć godzinne dyskusje. Jednak u źródła znajdziemy i tak żerowanie na ludzkich słabościach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaq ? Zaś twoja rola nie zmienna i w swej natury przekonaniui stoi na straży nieuczciwoći tych co za uczciwych się uważają. Boli cię słowo prawdy czy może prawdy jesteś wrogiem a może zdobywasz sprawności do osiągnięcia wiekszej doskonałości. Jaq= wojowniku kłamstwa strażniku koinonii wierny sługo to za mało sprzedaj się cały w drodze do upragnionej złudnej chwały.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Maszynka to mało powiedziane to cały systwem fanatyków którzy dla własnego interesu rozdepczą każdą wartość która nie jest zgodna z dobrą nowiną której jak im się wydaje są nosicielami. Są nosicielami zarażliwej choroby jaką jest Religioholizm w najgorszym wydaniu. Choroba ta niszczy całe rodziny deprawuje i pozbawia emapatii. Osoba nieposiadająca tej umiejętności jest ślepa emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Jest wiele przykładów takich jak porzucenie rodziny dzieci dla obiecanego przez sektę zbawienia. Jestem Ciekaw jakie bedzie rozczarowanie oraz osobisty dramat kiedy w końcu prawda odsłoni złudzenie jakiemu zostały poddane ofiary.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, dlaczego kościół jest tak prześladowany, dlaczego ludzie tak się na niego uwzięli? Nie lubią go?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W księgarni jest jeszcze do kupienia książka pt: "sodoma"- autor Martell
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli jest tak jak napisałeś to niewiele mają oni wspólnego z Drogą Pańską.

Powinieneś to wytłumaczyć żonie na podstawie Biblii, m.in mąż jest głową żony, nie "jakiś tam brat" itd

Ponadto stale się módl i w tej sprawie, tylko do Ojca i tylko poprzez Syna.

Diabeł za główny cel obiera rozbicie rodzin, zwłaszcza tych rodzin, "które interesują się Biblią".
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdy rozum śpi (albo coś z nim nie tak) budzą się upiory. Powyższe.wpisy.obu Panów cechuje silne zaupiorzenie. Co z ludżmi robi religia....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pomijając takie " drobnostki" jak to, że nie rozróżniasz Prawdy od fałszu czyli Kościoła Syna Jahwe od zwodniczych nauk demonów propagowanych poprzez przeróżne religie - na świecie istnieje około 30.000 "Religii" z czego około 20.000 to są wyznania tzw protestanckie.

Nie widzisz także, że ów człowiek ma problem, jeśli nie przekona żony, że trafiła w miejsce niekoniecznie miłe Bogu to może utracić ją i swoją rodzinę a ponadto i inni pewnie mają lub będą mieli podobne problemy.

Wiedz także, ze wiara nie jest sprawą wszystkich a tylko Wybranych - Jan 1:12-13 - dla świata jest wręcz głupotą.

Jak napisano? - " Albowiem spodobało się Bogu zbawić co niektórych za pomocą głoszenia głupiej Ewangelii..." i dalej: " a jeśli nawet nasza Ewangelia czyli Dobra Nowina / Dobra Nowina o Królestwie Boga - Księga Daniela 2:44/to jest ona głupotą dla tych którzy GINĄ..."
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Jan ma problem, bez wątpienia. A co jest żródłem tego problemu ? Otumanienie religią.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zmienną cechą obu Panów od religii, jest podobny styl wypowiedzi na forum. Stawianie tezy, i zaproszenie do dyskusji na jej temat. Gdy wypowiedż nie leży w klimacie tezy, pojawia się szatan i brak daru wiary u interlekutora.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szatan o ile jest taki post /temat a czasami konieczność, pojawia się kiedy trzeba.

To realna osoba, Potężna.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

" Szczęśliwi świadomi swoich potrzeb duchowych...". - Jezus.
Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi zagadnieniami skutecznej sprzedaży/ Mieszkam w Gdańsku, jestem /PRAWDZIWYM/ Chrześcijaninem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kolejny cytat niby Jezusa, którego nigdzie w Biblii nie ma? Brzmi jak fragment kazania na górze, czyli slawnych 8 blogoslawienstw, ale już na pierwszy look zalatuje współczesnym antropocentryzmem. Jezus powiedział, że blogoslawien są świadomi swoich potrzeb? To nie był coach personalny ani buddyjski czciciel demonów. Otwórz biblię, to chyba Mt rozdział 5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Straśnie męcocy jesteś Salomonie, jak powiedziałaby moja babcia ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z roweru bym spadła ;)
Moja by dorzuciła coś o "psiapsiowym jaju" :D
Durne chłopy :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie jestem powołany do rozweselania.

" Cóż ci do nas? Przyszedłeś nas dręczyć przed czasem..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto Pana powołał i do czego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bóg mnie powołał do m.in

a. Synostwa - Ewangelia Jana 1:12-13

b. Głoszenia Dobrej Wiadomości o nadchodzącym Królestwie Jahwe - Księga Daniela 2:44 , Ewangelia Mateusza 24:14
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A jak się odbywa takie powołanie? Dlaczego Pan jako świadek Jehowy jest tak natrętny ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Salamonie.Współczesne rodzicielstwo wygląda już inaczej. https://plus.gloswielkopolski.pl/wspolczesni-ojcowie-chca-byc-zaangazowani-rozmowa-z-marta-majorczyk-pedagogiem-i-doradca-rodziny/ar/c6-15038498
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pewne nakazy, warunki i zasady pozostają niezmienne od czasów dawnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Salamonie.Początkiem religii jest strach.Daj sobie spokój człowieku.Żegnam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawy wątek. Moja mama przez wiele lat uczęszczała do koinoni. Znam to z własnego doświadczenia i widze jak koinonia manipuluje ludźmi i powoli ale skutecznie odciaga członków wspolnoty od rodziny. Dla mamy przestalo sie cokolwiek innego liczyc, tylko domy modlitwy i koinonia byla na pierwszym miejscu. Sam kiedys po namowie pojechalem do Gdyni z mamą na koinonie i powiem szczerze byłem przerażony zwłaszcza jak pod koniec wszyscy zaczeli machać kopertami z pieniedzmi i z wielka radościa wręczali je ich kapłanowi ? Przywódcy ? Nie wiem jak to nazwac. Ja bym określił go jako zwykłego oszusta. Tak koinonia rozbiła moją rodzine.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdyby to trafiło na kogoś z mojej rodziny, to ten guru od koionani stow, wyleciał by oknem z drzwiami. Dziwię się że jeszcze nikt mu nie obił facjaty.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie no, szatan, nie Struś :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każda religia żeruje na słabych. Szczegulnie w tym kraju
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Joga/ dziękuje bardzo za Twoją wypowiedź dotyczacącą tematu wątku, który założyłem po to, aby ludzie tacy jak Ty odważnie dawali świadectwo prawdzie o destruktywnej wspólnocie, jaką jest koinonia Jan Chrzciciel. Apeluje do wszystkich, którzy mają podobne doświadczenia osobiste czy też takie, jak joga którego matka uległa szkole przemiany umysłu pod wpływem działań koinonii. Widzicie do czego doprowadza destruktywne działanie koinonii na umysły swoich członków którzy zakochują się we wspólnocie ale nie w Bogu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Joga koinonia opłaca swojego asystenta kościelnego po to aby móc funkcjonować w ramach tegoż kościoła. Jest to transakcja wiązana obie strony mają z tego korzyści. Pytanie gdzie w tym wszystkim jest Bóg. To tylko puste słowo do robienia kasy. Zatracili się w pozyskiwaniu dóbr materialnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam jeszcze że stworzyli sobie piękną oprawę w którą uwierzyli i każą wierzyć innym nie bacząc na koszty swojej działalności. Jak myślicie jakie znamiona nosi takie postępowanie.???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdybyście mieli jaja, to ta sekta była by historią. Ale niestety, spodnie u Was nosi kto inny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

jaq, pokaż im swoje i działaj. Daj przykład, mocnych w gębie przed tobą tu już wielu sie wypowiadało.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja zaczekam... na ten pokaz jaj :]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lukrecja dziewczyno folguj. Najwyraźniej masz braki w tej materii.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ba! Tam braki. Na to strusie czekam już któryś rok ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałem że w koinonii znalazłaś nowego męża.!)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Myślałam, że jesteś koleżanką, z poczuciem humoru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Problem nie dotyczy moich bliskich. Oceniam i komentuję to, co wypisują inni na ten temat. Bo po coś o tym piszą. Jak już powtarzałem za jednym bandytą, religia to opium dla mas. Otumania i uzależnia. Sama w sobie nie jest groźna, ale gdy trafi na podatny grunt, ludzi o słabym charakterze, mających zaniżoną samoocenę, to wciąga ich niczym nos Kaszuby tabakę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

też przestań wciągać, bo mózg się tobie lasuje. KŁapiesz jęzorem i tyle potrafisz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

SF, tlen podałeś, kiedy ja właśnie chciałem już tylko lekkie i zwiewne głupoty tu zamieszczać. Bo czuję przytłaczający ciężar różnych bzdur. Zabrano nam sezon ogórkowy. Kiedyś to w sierpniu to sie czytało, że morze wyrzuciło na brzeg rybe co wygląda jak potwór, Wołoszański spuszcza się do studni za bursztynową komnatą, a barszcz Sosnowskiego znów atakuje.
A teraz albo najbrudniejsza kampania prezydencka ever, albo ekranizacja tej sceny z Żywota Briana, w której żydowski partyzant zażądał, że chce być kobietą.
Jeśli o istnienie Jezusa chodzi, to nie ma tam zbyt szerokiego marginesu na wiarę. Jakiś musi zawsze być, bo inaczej biblijna scena z wątpiącym Tomaszem nie miałaby sensu. Ale raczej jest to kwestia wiedzy i nauki. Są 3 Ewangelie bardzo ze soba zbieżne. Kryminolodzy orzekli, ze sa to modelowe zeznania świadków tych samych wydarzeń. Wzajemnie się uzupełniają, doprecyzowują i uwiarygadniają. Drobne różnice w opisach tylko dodają temu wiarygodności. Jest czwarta Ewangelia, św. Jana, pisana dość późno i będąca swoistym poematem o Jezusie, która opowieść o Nim ładnie spina i również uwiarygadnia. Wreszcie Dzieje Apostolskie i listy Apostołów, którzy Jezusa znali, a jeden z Jego wyznawcami bardzo długo walczył (św. Paweł).
A oprócz tego skromne źródła niechrześcijańskie, w których Jezus pośrednio jest wymieniany.
W sumie istnienie tej postaci jest dużo lepiej dowiedzione niż np. istnienie Sokratesa, o którym jedynie Platon pisał.

Takie było pytanie, więc odpowiadam, lubo nie wiem czy o to chodziło. Bo kluczem do chrześcijaństwa jest wiara nie w Jezusa, czyli w żydowskiego cieślę, który pod koniec życia został kaznosdzieją, ale wiara w to, że zmartwychwstał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

the raven z Tobą to do rzeczy i nawet naukowo można o wierze pisać :-)
Na końcu napisałeś hmm "wykluczająco" bo przecież ten właśnie cieśla Jezus był zabity i on (ten sam) potem Zmartwychwstał :-) Co do wiary to właśnie nie da się jej jakoś zmierzyć, udowodnić naukowo itp. Wierzysz albo kombinujesz (nie piszę tu o chwilowych wachaniach wiary - sprawa naturalna) i... o to właściwie Ciebie pytałem - jak u Ciebie? Jeśli pytanie zbyt osobiste to oczywiście nie musisz odpowiadać ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

O barszczu Sosnowskiego mówią w radiu że w jakiejś gminie (nie pamiętam niestety w której) z nią walczą już od lat i... mają sukcesy :-)
Co do Jezusa jeszcze to napisałeś prawie scenariusz filmu "Sprawa Chrystusa" - polecam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Znam. Trochę mi się już mieszają te filmy. Jest "Sprawa Chrystusa", jest też "Bóg nie umarł" i "Czy naprawde wierzysz". To są protestanckie filmy. Te trzy akurat całkiem niezłe. Jest też kilka gorszych z tej protestanckiej stajni, w których za dużo nieprwadopodobieństw i kiczu odnotowałem. "Spotkanie" jest całkiem fajne, z Jezusem-barmanem.

Z tym wykluczaniem to chodziło o to, że przyjęcie istnienia i męczeńskiej śmierci Jezusa nie jest specjalnie trudne. Są źródła, sa też przedmioty po Nim. Tabliczka INRI się zachowała, fragmenty korony cierniowej, tunika, o którą legioniści rzucili losy, chusta z Oviedo, którą miał na twarzy po śmierci, nawet legendarny Graal raczej na pewno istnieje i ma się dobrze. Stoi sobie w katedrze w Walencji. Całun Turyński to też, moim zdaniem, autentyk, choć tutaj spór był i będzie pewnie do końca świata.
Natomiast zmartwychwstanie i wstąpienie do Nieba to już czysta wiara. Mnie się to też logiczne wydaje, ale to nie są bezsporne dowody. 11 apostołom nagle pojmano i zabito przywódcę. Jest napisane, że siedzieli przerażeni i zamknięci w pokoju i myśleli już tylko o tym, czy po nich też oprawcy przyjdą. A potem wydarzyło się "coś", co sprawiło, że tych 11 przerażonych facetów nabrało odwagi i pewności siebie tak wielkiej, ze 10 z nich oddało bez wahania życie. Ukrzyżowani byli niektrórzy, jednego obdarto żywcem ze skóry, któremuś tam głowę ucięto, innego zrzucono w przepaść... Coś dużego musiało się wydarzyć, skoro nie wrócili po cichutku do swoich domów i rybackich sieci. Zresztą nawet jak już zobaczyli zmartwychwstałego Jezusa to i tak nie wiedzieli co robić i poszli po prostu na ryby, jest taka scena Ewangelii. Dopiero wylanie Ducha Świętego podziałało. Psychologicznie i logicznie mnie się w tej opowieści wszystko zgadza.
A ze mną to jest tak, że jak ja głosze jakieś płomienne deklaracje, to zaraz mi Pan Bóg pokazuje, jaka ta moja wiara mała i słaba. Sam już nie wiem. Ogólnie to tak. Tę religię przyjmuję za prawdziwą. Tę, ze Bóg stworzył świat, potem wylało się zło, potem stał się człowiekiem i został zabity by to zło odkupić, zmartwychwstał i w końcu czasów powróci. Tylko że w takie rzeczy to wierzy też np. diabeł. Tu jeszcze o miłość chodzi. Przede wszystkim. I tu się schody zaczynają.
Jeśli ta koncepcja wydaje się trochę baśniowa i nierealna to co powiedzieć o założeniu, że cząsteczka DNA powstała bez żadnego planu i z niczego? To próbowano wyliczyć i prawdopodobieństwo wynosi faktycznie zero.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Całun Turyński to też, moim zdaniem, autentyk,"
Twoja opinia jest poparta faktycznymi badaniami, które wykonałeś, czy tak Ci się wydaje?

"zmartwychwstanie i wstąpienie do Nieba to już czysta wiara."
Tu się zgadzamy, bo faktycznie dowodów na zmartwychwstanie jest zero. Jeśli takim dowodem jest opis zachowania 11 facetów sprzed 2 tysięcy lat, to jesteś prawdziwym "naukowcem wiary". Rozumiem gdyby zachował się film, a nie tylko jakiś opis w kilku fragmentach książki.

"to co powiedzieć o założeniu, że cząsteczka DNA powstała bez żadnego planu i z niczego? To próbowano wyliczyć i prawdopodobieństwo wynosi faktycznie zero."
Jakieś źródło tej wiedzy? To, że jeszcze nie wiemy jak powstało życie, nie znaczy ze powinnismy wierzyć w baśniowe książeczki sprzed tysięcy lat, bo nasza aktualna wiedza jest o wiele dokładniejsza i idziemy w dobrym kierunku, tylko jeszcze sporo drogi przed nami.

Teorii powstania życia jest kilka - szkoda, że w szkole marnuje się czas na "lekcje" religii, zamiast poświęcić je na konkretną, sprawdzoną i udowodnioną wiedzę.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o więcej uczciwości. Te dywagacje z nauką nie mają nic wspólnego, to raczej cherry-picking wygodnych faktów i naginanie swoich teorii, żeby pasowało.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

> Teorii powstania życia jest kilka - szkoda, że w szkole marnuje się czas na "lekcje" religii, zamiast poświęcić je na konkretną, sprawdzoną i udowodnioną wiedzę.

Skoro kwestia powstania życia ze strony nauki doczekała się jedynie teorii, to jaka konkretna, sprawdzona i udowodniona wiedza miałaby być w tym temacie przekazywana w szkole?

Przypominam ponadto, że w szkole uczą (a przynajmniej kiedyś uczyli) mitologii Greków i Rzymian, co raczej również trudno podciągnąć pod wiedzę naukową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Całun? Nie ma bardziej intensywnie badanej tkaniny w dziejach ludzkości. Nie potrzebujesz żadnych moich badań, bo dorobek naukowy jest tu ogromny. Zyd i ateista Barrie Schwortz się na przykład podjął badania pod kątem swojej wiedzy z zakresu fotografii. Radze się zapoznać najpierw, a potem wyskakiwac z argumentem, że skoro ktoś osobiście nie badał to ma siedzieć cicho. Zasad fizyki kwantowej tez nie badalem. Ani teorii względności.
To o DNA też jest zbadane i obliczone. Prawdopodobienstwo jest faktycznie zero. Twierdze tp z cała odpowiedzialnością i pisanie ze nie bo nie jest dzicinne i nic nie wnosi. Teorii to może być sporo. Zwlaszcza w ZSRR były na propsie, ale wszystkie poległy. Nigdy nie-życie nie zapoczatkuje życia i zawsze tam, gdzie jest dzieło to jest i stwórca.
A świadków zmartwychwstania bylo więcej niż 11. Historia nie zaczyna się od wynalezienia kliszy filmowej. Film z bitwy pod Grunwaldem zalinkuj w wolnej chwili zanim ktoś ją zaneguje. Generalnie w Ewangeliach wszystko się zgadza. I z psychologicznego punktu widzenia i z punktu kryminalistyki.
Nikt nie broni być ateista. Trochę tto skompromitowane przez ZSRR, Chiny, Albanie i całe te słusznie minione czasy. Rozsadniejsza furtką wydaje się bycie agnostykiem. Ale co kto lubi. W spadajacym samolocie odsetek ateistów ponoć drastycznie spada. Tak to już jest. Pascal dowodził że jest to postawa nieoplacalna. Może być? Na barometrach i w prognozie pogody jest wspominany miliony razy dziennie. Ogólnie to naukowcy w przytlaczajacej większości w Boga wierzyli. Zwlaszcza ci od nauk scislych i teoretycznych. Z biologami jest pewiem problem bo gapią się na pierwotniaki i im się wydaje że to tak hop siup. Ze z ziarnka piasku to już maly krok do ameby
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1


jak można w XXI wieku wierzyć w palący się krzak na pustyni, ludzie ogarnijcie się. Poczytajcie trochę, są naukowe opracowania skąd się wzięły w ogóle religie, skąd są zapożyczenia w starym testamencie, dlaczego te historie nie są oryginalne i bazują na fundamentach innych religii, dlaczego nie ma żadnej konsekwencji w obrazowaniu boga między starym a nowym testamentem. Ale to najpierw trzeba w ogóle to przeczytać, czego znana mi zdecydowana większość nigdy w życiu nie zrobiła. Bo nie zadać sobie nigdy pytania "dlaczego?" i nie spojrzeć na to wszystko z boku, nie przeanalizować dlaczego zasadniczo ja to w ogóle robię, czy to nie przypadkiem dlatego, że wszyscy tak robią, jest według mnie przejawem niskiego ilorazu inteligencji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pan/pani antysemita? Bo gorejący krzak to opowieść o Mojżeszu. Byłbym ostrożniejszy z tym wyszydzaniem żydów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3


no i chrześcijan, a co z tego wynika - katolików. Stary testament katolików też obowiązuje, ale ksiądz tego na kazaniu nie powie, bo każdy, kto by choć raz przeczytał ten ST to by do kościoła nigdy więcej nie wszedł.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nonsens. Idź w niedzielę na Mszę to się przekonasz. Są trzy czytania. Pierwsze prawie zawsze ze Starego Testamentu, czasami (bardzo rzadko) z Apokalipsy. Potem czytanie z listów, a potem Ewangelia. Mało tego, pomiędzy czytaniami jest zawsze śpiewany lub recytowany Psalm. A Księga Psalmów to jest również Stary Testament.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2


The best of, którego w kościele nie usłyszysz a Cię obowiązuje, bo wiadomo, podchodzimy wybiórczo do tego co bóg powiedział, typowa katolicka logika, albo jeszcze lepiej - to wcale nie o to chodzi, to tylko taki symbol o znaczeniu odwrotnym niż myślisz:

Księga Wyjścia 21:20-21
Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.

Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29
Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Księga Psalmów 137:9
Szczęśliwy, kto schwyci i rozbije o skałę twoje dzieci.

Tych cytatów jest więcej, w zasadzie to cały stary testament taki jest. To teraz słucham pokrętnej logiki dlaczego w sumie to obowiązuje ale nie obowiązuje bo by psuło Twoją narrację.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mitologia akurat jest bardzo ciekawa, bo pokazuje sposób myślenia ludzi w czasach gdy wiedza na temat otaczającego świata nie była tak rozwinięta jak teraz. Za kilkaset lat na historii będzie się pewnie uczyło o mitologii chrześcijańskiej.

Z Twojego postu odnoszę wrażenie, że nie rozróżniasz hipotezy i teorii. Ta czy inaczej i hipotez i teorii można uczyć w szkole, żeby dzieci uczyły się, że prawdziwa wiedza nie jest objawiona, ale zdobyta ciężką pracą wielu ludzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kolumb. Brawo. 2 tysiące lat ludziom nie przeszkadzały te cytaty, ale je odkryles ku szczęściu całej ludzkości. Jakieś prawa pustynnego plemienia, które Bóg wybrał by ponieść swoje przesłanie miłości i plan zbawienia. Zaraz tu nam wyrazisz zdziwienie, czemu katolicy napletkow sobie nie ucinaja i schabowe pozeraja.
W Jezusie naprawdę stare prawa się wypełniły a stare przymierze zostało zastąpione nowym. Powtarzam, z tymi uwagami to nie ten adres. Ortodoksyjnych żydów polecam poszukać i ich pytać.
A czytać Biblię to radzę nie od dechy do dechy. Najpierw 4 Ewangelie. Potem Dzieje Apostolskie. Potem Listy. I dopiero potem Stary Testament, już rozjasniony przez Boga który stał się czlowiekiem. I na koniec Apokalipsę. W razie dalszych wątpliwości to jest katechizm Kosciola, najlepiej w wydaniu sprzed heretyckiego soboru watykanskiego II, pisma doktorow Kosciola i encykliki papieskie. Ale te 3 ostatnie sprawy to niekoniecznie. Bo objawienie to się generalnie na Jezusie skonczylo. Wszystko, co potem to już mniej lub bardziej trafne niesienie depozytu. Choć oczywiście ponieważ On żyje to się czasem objawia, np. Faustynie. Pisma mistykow to jeszcze osobna sprawa. Kto Bogu zabroni. Tyle że nic nowego już nie powie.
Nie wszystko da się wyjaśnić krotkim postem na forum
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Generalne uwagi są takie:
1. mylisz hipotezę z teorią
2. kiedy wołam "sprawdzam" nadal migasz się od podania źródeł do swojego twierdzenia o prawdopodobieństwie powstania DNA
3. to, że komunistyczni zbrodniarze promowali ateizm nic nie wnosi do tematu - zapewniam Cię, że z wiekszością ludzi, chocby najodleglejszych Ci swiatopogladowo dzielisz część swoich przekonań. Jakie ma znaczenie, że Hitler był chrześcijaninem i do 1945 roku opłacał składkę na Kościół?

To co robisz, to Galop Gisha technika używana podczas debaty, która skupia się na przytłoczeniu przeciwnika wieloma argumentami, bez względu na ich rzetelność. Twoje argumenty są miałkie, gdzieś tam może podparte o prawdę, ale bardzo płytkie w swojej istocie.

A teraz szczegóły:
> "A świadków zmartwychwstania bylo więcej niż 11"
No i? 2 tysiące lat temu 11 lub więcej ludzi stwierdza, że ich znajomy zmartwychwstał. Współcześnie są ludzie twierdzący, że Ziemia jest płaska i jest ich więcej niż 11. To jest dowód?

> To o DNA też jest zbadane i obliczone. Prawdopodobienstwo jest faktycznie zero. Twierdze tp z cała odpowiedzialnością i pisanie ze nie bo nie jest dzicinne i nic nie wnosi.

Poproszę o te wyliczenia. Aktualnie nie ma konsensusu naukowego na temat tego JAK powstało życie z materii nieożywionej, ale to jest spór o sposób, a nie o to, czy tak się stało. Co więcej, pojawiają się głosy naukowców, którzy twierdzą, że ze względu na dużą reaktywność tlenu, powstanie życia na planetach takich jak Ziemia jest nieuniknione.

> Nigdy nie-życie nie zapoczatkuje życia i zawsze tam, gdzie jest dzieło to jest i stwórca.
Nie jesteś w stanie tego dowieść żadną uznaną metodą, więc nie ośmieszaj się swoimi wyuczonymi zaklęciami z kieszonkowego podręcznika apogletyki.

> Zasad fizyki kwantowej tez nie badalem. Ani teorii względności.
Czerpiesz wiedzę o świecie z książki spisanej przed 2 tysiącami lat przez ludzi, którzy też raczej nazbyt krytycznie nie myśleli, skoro uwierzyli w jakieś zmartwychwstanie. Domyśliliśmy się już, że astrofizykiem nie jesteś.

> Historia nie zaczyna się od wynalezienia kliszy filmowej. Film z bitwy pod Grunwaldem zalinkuj w wolnej chwili
Różnica między bitwą między dwoma wojskami, a zmartwychwstaniem po 3 dniach od śmierci jest taka, że to pierwsze jest realne, a drugie zmyślone. Czy bitwy pojawiały się i pojawiają nadal? Tak. Czy ludzie zmartwychwstają? No, nie.

Reasumując, zamiast uprawiać Galop Gisha i wysyłać 50 wątłych argumencików, przedstawi kilka konkretów - będzie sens na to odpowiadać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale o kim Ty piszesz? O tych Miśkach kolorowych z CERN, co sobie pierdzielneli posąg Shivy czyli kolejnej sprytnej sztuczki Lucyfera? Czy o celebrycie tym biednym pokurczonym, który i tak koniec końców popadl w skrajny nihilizm i wieszczyl, ze wszystko skonczy się nocoscia i chaosem?
Daj spokój. Uczeni ludzie zawsze dochodzili do Boga albo do nihilizmu. Tu nie ma żadnego konfiktu. Bo ktoś po prostu te prawa matematyki i fizyki ustalił.
Ateizm nie jest nowoczesny. Tak jak rozwoj usg i ogolnie nauki pokazuje, że aborcja to jest zabojstwo. Im wiecej czlowiek widzi i odkrywa tym bardziej Boga kocha. Tudziez tym bardziej czuje się przerazony bo coś mu tu nie styka ale im jest starszy, tym trudniej zawrotke zrobić. No jak jest szefie? Babcie swoją nazwiesz i**otka?
Nic mnie TO wszystko juz nie obchodzi. Nie ewamgelizuje juz tu nikogo
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2


No szkoda, że wraz z XXI wiekiem i kamerami w każdej komórce skończyły się cuda, opętania, duchy, kosmici, gorejące krzaki i inne ufo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mamy współczesnych " prawdziwych" ewangelistów Mateusza (premier), i Łukasza ( b.min.)/- tak ogłoszono na Jasnej Górze. Obaj przy wielkiej kasie. Inni się nie liczą, to po co sięgać do jakichś sparciałych zapisów? Wiara to piękna sprawa ale niech nikt w nią nie ingeruje i nie narzuca, a jak jest prawdziwa, to żadna tęcza jej nie uwłacza. Podziwiam dyskutantów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tr, prosimy o konkrety. Gdzie te wyliczenia odnośnie materii ożywionej i nieożywionej? Pisałeś bzdury, które pewnie jakiś klecha Ci na rekolekcjach włożył w głowę. Poszukaj sobie artykułu "Polacy w "Science" pokazali chemiczne "drzewo początków życia"" - bardzo świeża publikacja, w której polscy naukowcy udowadniają, że powielasz bzdury.

> O tych Miśkach kolorowych z CERN, co sobie pierdzielneli posąg Shivy czyli kolejnej sprytnej sztuczki Lucyfera
Co za bzdury. Postawili posąg, który jest symbolem życia, a Ty musisz być nieźle zmanipulowany, żeby wierzyć, że to pod natchnieniem jakiegoś nieistniejącego bożka z mitologii wpojonej Ci od dziecka. I co niby kawałek betonu ma do dobrej roboty, którą wykonują?

naukowcy z CERNu: potwierdzili istnienie bozonu Higgsa
naukowcy kościelni: potwierdzili, że bez wytrysku nie ma grzechu pedofilii

(XD)

Nie wiem też o jakiego celebrytę Ci chodzi, ale rozumiem, że każdy kto nie wielbi waszego celebryty Wojtyły jest zły.

Masz marne argumenty, na które nie masz dowodów, więc ciężko będzie Ci tu kogoś zmanipulować, tzn zewangelizować. Cieszy nas, że to wreszcie zrozumiałeś. Życzymy miłego dnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nie klam, ateista, nie klam. Nigdy materia nieozywiona nie dala poczatku zyciu. Nie lzyj. Pokaz jakis dokument z ta teoria o pedofilii, jakies zrodlo, a jak nie to odszczekaj. To co napisales to agresywny belkot wykluczajacy rozmowe. Wszystko juz bylo. To jest retoryka Urbana i mrocznych czasow stalinizmu. Sam widzisz, ze nie ma nic nowoczesnego w agresywnym ateizmie i wszystko co tworzysz jest stare i skompromitowane
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ponadto Sziwa nie jest sybolem życia tylko symbolem wielowymiarowym, jednakże dużo bardiej chaosu i zniszczenia niż życia. Zatem znowu kłamstwo.
I wreszcie zaczepianie mnie jest gigantyczną pomyłką z Twoje strony. Bo ja naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałbym być w defensywie wobec chamskich, nienawistnych agresorów. Swoich kumpli z Faktów i Mitów, albo Sokuz z buraka mozesz obsztorcowywać i żądać od nich dowodów na cokolwiek. Do Twoich fetyszów pedofilskich i do czego z kolegami potrzebujecie wytrysk też się nie wtrącam i nie zamierzam ich komentować.
Powtarzam Ci ze prawdopodobieństwo losowego powstania cząsteczki DNA na skutek losowego łączenia aminokwasów jest równe 0, a następnie liczba zer jak stąd do księżyca i na końcu jedynka. A najpierw trzeba założyć, że aminokwasy jakoś losowo z niczego powstały. Jeśli uważasz, ze szympans nawalając przez milion lat w klawiaturę laptopa w końcu utworzy sonet Szekspira, to dla mnie jest to ciemnota. I jest to moja opinia, na którą nie muszę przytaczać żadnych dowodów.
Jeszcze się biję z mysłami, czy w ogóle cokolwiek przytaczać. Ok, znaj serce. Książka Stephena C. Meyera: Signature in the Cell. DNA and the Evidence for Intelligent Design, Harper One, New York 2009 .Tu masz wyliczenia.
A przy okazji zastanó się ile trwa ewolucja człowieka. Bo zdaje sie że wierzysz że najpierw tak z niczego rozwinęły się dinozaury, a potem na maleńskiej Ziemi cały proces ropoczął się od nowa i z bakterii wyewoluował człowiek. To się tak bardzo kupy nie trzyma, że czasem nawet rozumiem frustrację i agresję. Bez odbioru. Miłego dnia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

> Swoich kumpli z Faktów i Mitów, albo Sokuz z buraka mozesz obsztorcowywać i żądać od nich dowodów na cokolwiek.
Oni nie są moimi kumplami, to tylko Twoja projekcja. Trollowe fanpejdze czy to z lewej czy prawej strony są dla mnie żałosne.

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem jednak, że uważasz że dowodów mogę żądać tylko od lewacki trolli, bo Ty przecież wierzysz w te swoje brednie, a wiara to wiara i dowodów nie wymaga?

> A ponadto Sziwa nie jest sybolem życia tylko symbolem wielowymiarowym
Mnie nie oburzają pomniki postaci z żadnej mitologii, ale Cię chyba boli, że postawili pomnik jakiegoś hinduskiego bóstwa, a nie Twojego ukochanego obrońcy pedofili Wojtyły.

> Powtarzam Ci ze prawdopodobieństwo losowego powstania cząsteczki DNA na skutek losowego łączenia aminokwasów jest równe 0
Powiedział random z internetu, nie podpierając się żadnymi obliczeniami. Nie ma co, wszyscy wierzymy Ci na słowo.

> Jeszcze się biję z mysłami, czy w ogóle cokolwiek przytaczać. Ok, znaj serce. Książka Stephena C. Meyera: Signature in the Cell.
Kolego, ale wiesz, że Stephen C. Meyer jest znany z tego, że wierzy w słuszność pseudonaukowej teorii inteligentnego stworzenia. Skoro koleś wierzy w coś co jest pseudonauką, to ten dowód jest dokładnie taki jak zakładałem - żaden.

> A przy okazji zastanó się ile trwa ewolucja człowieka. Bo zdaje sie że wierzysz że najpierw tak z niczego rozwinęły się dinozaury, a potem na maleńskiej Ziemi cały proces ropoczął się od nowa i z bakterii wyewoluował człowiek.
Musisz się jeszcze trochę douczyć jeśli myślisz, że całe życie wyginęło z dinozaurami, a proces ewolucji zaczął się od zera. Zacznij choćby tu https://pl.wikipedia.org/wiki/Ptaki.
Czy tak naprawdę nie wierzysz w ewolucję? Pytam, bo trzeba być naprawdę zamknięty w małej bańce informacyjnej, żeby jej nie zrozumieć. A może nauczyciele Ci dokładnie nie wyjaśnili i jej nie rozumiesz?

> Jeśli uważasz, ze szympans nawalając przez milion lat w klawiaturę laptopa w końcu utworzy sonet Szekspira, to dla mnie jest to ciemnota.
Nie, ale też nie tak działa ewolucja. Przypadkowe są zmiany, ale ich weryfikacja już nie. A w przypadku szympansa nawalającego w klawiaturę nie ma żadnej weryfikacji, więc albo manipulujesz świadomie, albo nie rozumiesz jak ewolucja działa.

> Do Twoich fetyszów pedofilskich i do czego z kolegami potrzebujecie wytrysk też się nie wtrącam i nie zamierzam ich komentować.
Bardzo dobrze wiesz z czego to był cytat, powiedział tak jeden z Twoich guru ubranych w czarne suknie, w internecie jest film z tą wypowiedzią.

Znowu potwierdziłeś, że tacy apogleci jak Ty są moimi ulubionymi. Pseudonaukę traktujecie na równi ze sprawdzoną wiedzą, trochę sofizmatów, a zawsze na końcu możecie powiedzieć, że "ale ja w to wierzę". Przesmieszne, ale głównie smutne, że dorośli (chyba) ludzie nie potrafią odróżnić bajek od rzeczywistości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Chodzi o to, że kłamiesz, manipulujesz i sam sobie przeczysz. Stosowanie tego typu zabiegów wobec mnie jest pomyłką. Przekonanie o własnej wyższości i uzurpowanie sobie prawa do pouczania innych przez garstkę krzykaczy jest po prostu żenujące i akurat ja nie mam najmniejszego zamiaru dawać się na to złapać.
Bo tak naprawdę zaliczasz się do garstki agresywnych krzykaczy, którzy są w mniejszości. Wiedzą to i próbują swoją pozycję umocnić agresją i wrzaskiem. W Większości ludzie tego nie chca i nie kupują. Chcą świąt z kolędami i pasterką i nie chcą żeby ktokolwiek się do nich przypierdzielał, ze sobie zdjęcie papieża powieszą. Tak jak chcą chrzcić dzieci, wyspowiadać się przed operacją, brać śluby kościelne itd. I średnio sobie życzą, zeby bojówki o mentalności stalinowskich zmpowców wyzywali ich od ciemnoty i zaścianka.
Żaden dokument kościelny i żadne nauczanie Kościoła nie zahacza nawet o jakieś wulgarne powiedzonka, które przytaczasz. Jest to po prostu kłamstwo. O Janie Pawle I wypisujesz kolejne kłamstwo.
I sam sobie przeczysz bo używasz pojęcia teoria ewolucji, a jednocześnie zachowujesz się jakby to było prawo, zasada, czy twierdzenie ewolucji. Jest prawo Pascala, zasada dynamiki Newtona, twierdzenie Pitagorasa. I z tym nikt nie polemizuje. Coś zostało wyprowadzone i udowodnione. A z ewolucją jest teoria. Jak nie widzisz różnicy, to sam do szkoły wróć i przestań ludzi zaczepiać. Nikt nie neguje przystosowania wewnątrz gatunków, bo to można zaobserwować. Osioł może dostać pasków i stać się zebrą. Ale skrzydeł już nei dostanie i pegazem sie nie stanie. Po prostu empirycznie nie zaobserwowano jak do tej pory przejścia jednego gatunku w drugi. Zwłaszcza, że na zasadzie losowej mutacji musiałyby powstać w tym samym czasie osobnik męski i żeński - żeby jeszcze tę mutację przekazać dalej. To zresztą jest zupełnie nieważne. W pełni się wyłożyłeś i skompromitowałeś z taką wściekłością broniac tego co jest jedynie teorią, czyli nie zostało udowodonione. Bronisz czegoś, na co nie ma ani jednego dowodu, a jednocześnie żądasz od kogoś dowodów? Coś Ci się chyba we łbie pomieszało. Niebywała bezczelność. Zwłaszcza, ze ja piszę o rachunku prawdopodobieństwa. O czymś co można wy-li-czyć. I co zostało wyliczone.
Zrozum, ze to Ty jesteś w mniejszości i Ty bredzisz i piszesz głupoty. I to katolicy mają od Ciebei prawo żądać dowodów na Twoje brednie .PRoszę. JEden jedyny przykład, kiedy nie-życie dało początek życiu. Jeden podaj .Może być w jakimś laboratorium. Jeden przykład proszę ziarna stworzonego przez człowieka. Takiego co by zakiełkowało, wyrosło i dało początek roślinie. Albo jeden jedyny przypadek przejścia jednego gatunku w drugi. I nie mówię o przystosowaniu. Nie móię o wyprowadzeniu mopsa z wilka ani o latających wiewiórkach. Prosz eniech stworzą rybę z żaby albo kaczkę z kota, cokolwiek. Byleby to potem się mogło rozmnażać i radzić sobie w naturze. Ja rozumiem, że to niby miliony lat trwało, ale z drugiej strony ponoć było bezrozumne i bezmyślne. A teraz są laboratoria, jest inżynieria genetyczna i człowiek rozumny, który nad tym czuwa i teoretyczne może ten czas bardzo skrócić. Zreszta to nie jest do końca istotne. To , ze ja uważam Darwina za oszusta, to jest to moja opinia. Bo Kościł nigdy teorii ewolucji nie odrzucił ani z nią nie walcze. No ale jak ktoś nie zna kompletnie nauczania Kościoła i myśli że ono wynika z cytatów nagranych ukrytą kamerą przez Sekielskiego, to potem pisze takie głupoty. Są encykliki, są dukemnty kościelne, jest katechizm. Wszystko tam jest opisane.
Nigdzie też nie napisałem, ze posąg Sziwy mnie drażni czy mi przeszkadza. Pokazałem tylko, jacy to są naprawdę "ateiści". CERN się skończył jako instytucja naukowa, kiedy wyrzucili z pracy człowieka za poglądy. Jeśli tego nie rozumiesz, to ja Ci nie będę wyjaśniał dlaczego tak jest. Bo kopanie zdechłego konia nie jest moim hobby. Tu jest opisany koniec CERN jako instytucji naukowej:

https://kopalniawiedzy.pl/CERN-Alessandro-Strumia-poglady-rownosc-plci,28894

A tutaj ich durne, sataniste i okultystyczne zabawy. Śmieszne, nie? Bardzo poważni naukowcy

https://www.youtube.com/watch?v=SeE3pw4qSbA
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

>Chodzi o to, że kłamiesz, manipulujesz i sam sobie przeczysz. Stosowanie tego typu zabiegów wobec mnie jest pomyłką. Przekonanie o własnej wyższości i uzurpowanie sobie prawa do pouczania innych przez garstkę krzykaczy jest po prostu żenujące i akurat ja nie mam najmniejszego zamiaru dawać się na to złapać.

Zauważ, że ja komentuje każdy Twój argument, a Ty rzucasz ogólnikami, próbując zagadać adwersarza. Powtarzam, to jest tzw galop Gisha, często stosowany przez ludzi bez twardych argumentów.

>Bo tak naprawdę zaliczasz się do garstki agresywnych krzykaczy, którzy są w mniejszości. Wiedzą to i próbują swoją pozycję umocnić agresją i wrzaskiem. W Większości ludzie tego nie chca i nie kupują. Chcą świąt z kolędami i pasterką i nie chcą żeby ktokolwiek się do nich przypierdzielał, ze sobie zdjęcie papieża powieszą. Tak jak chcą chrzcić dzieci, wyspowiadać się przed operacją, brać śluby kościelne itd. I średnio sobie życzą, zeby bojówki o mentalności stalinowskich zmpowców wyzywali ich od ciemnoty i zaścianka.

Stare dobre argumentum ad populum. "Większość tak robi, więc mają rację". Kiedyś większość myślała, że słońce kręci się wokół Ziemi. Nie jestem przekonany, czy wiesz jak jest teraz :). Jako ciekawostkę podam Ci garść statystyk. Otóż w niedzielnych mszach bierze w Polsce udział 38,2% osób, a do komunii przystępuje 17,3% Polaków. Dane stąd: http://www.iskk.pl/images/stories/Instytut/dokumenty/Annuarium_Statisticum_2020_07.01.pdf. To katolicka instytuacja, więc chyba nie posadzisz ich o kłamstwo? Polacy mądrzeją..

> O Janie Pawle I wypisujesz kolejne kłamstwo.

Przypadki kościelnej pedofilii o których teraz często słyszymy miały miejsce za panowania Wojtyły w Watykanie. Skoro księża i biskupi są poddanymi władcy Watykanu, to na kim spoczywa moralna odpowiedzialność? O ile mnie pamięć nie myli dopiero w 2001 roku Wojtyła pokusił się o jakieś zmiany w kierunku wysyłania zboczeńców do świeckich sądów, zamiast na inną parafię. Co Wojtyła robił tyle lat pontyfikatu poza ogłupianiem Polaków? Trudno powiedzieć.

> I sam sobie przeczysz bo używasz pojęcia teoria ewolucji, a jednocześnie zachowujesz się jakby to było prawo, zasada, czy twierdzenie ewolucji. Jest prawo Pascala, zasada dynamiki Newtona, twierdzenie Pitagorasa. I z tym nikt nie polemizuje. Coś zostało wyprowadzone i udowodnione. A z ewolucją jest teoria. Jak nie widzisz różnicy, to sam do szkoły wróć i przestań ludzi zaczepiać.

Jest też udowodniona teoria grawitacji, z nią też dyskutujesz? Raz Ci już tłumaczyłem, ale widzę, że nie wystarczyło, więc zrobie to ponownie.
Albo lepiej posłużę się cytatem:
"Teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej. Odróżnia ją to od potocznego rozumienia słowa teoria, które sugeruje spekulatywność charakterystyczną dla hipotezy naukowej."

Tu masz jeszcze jeden artykuł: https://www.damianparol.com/teoria-vs-hipoteza/.

Naprawdę ośmieszasz się wysyłając ludzi do szkoły, a sam nie rozumiejąc czym jest teoria, a czym hipoteza. Co więcej, już Ci to tłumaczyłem z tydzień temu, ale jesteś odporny na wszystko co nie jest zgodne z Twoim wąskim światopoglądem.

> A z ewolucją jest teoria.

Tak, ewolucja to teoria naukowa, dobrze potwierdzona. Gdybyś chciał się czegoś o niej dowiedziec, to polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=JSBwsRTqNq8
https://www.youtube.com/watch?v=Omm_KaIY6_0

> Po prostu empirycznie nie zaobserwowano jak do tej pory przejścia jednego gatunku w drugi.

No wcaaaaale. Najpierw poczytaj o https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstawanie_gatunk%C3%B3w. A potem w ramach ćwiczeń poszukaj informacji o ziębach Darwina, bo to sytuacja gdzie faktycznie na naszych oczach pojawił się nowy gatunek.

> Zrozum, ze to Ty jesteś w mniejszości i Ty bredzisz i piszesz głupoty. I to katolicy mają od Ciebei prawo żądać dowodów na Twoje brednie

Znowu argumentum ad populum, a dowody na moje twierdzenia zawsze podaję w postać źródeł wiedzy. Polecam robić to samo, bo wygalda na to ze twoje twierdzenia wymyslasz tak sobie na chlopski rozum, a on bywa zawodny. Metodę naukową wymyślono już dobrę paręset lat temu i poki co robi lepszą robotę.

>Coś Ci się chyba we łbie pomieszało. Niebywała bezczelność. Zwłaszcza, ze ja piszę o rachunku prawdopodobieństwa. O czymś co można wy-li-czyć. I co zostało wyliczone.

Teraz robisz Argumentum ad personam, czyli probujesz mnie obrazić z braku argumentów. Nie podaleś zadnego dowodu ani zadnych obliczen, powiedziales tylko ze jakis pseudonaukowiec zrobił psuedowyliczenia w swojej książce. Skoro powszechny konsensus naukowy jest taki, ze hipoteza inteligentnego projektu nie jest udowodniona, to o czym mamy dyskutować? Pamiętaj też, że obliczenia powinny opierac się na solidnych założeniach, a tego widocznie brakuje pracy Twojego idola.

> Eden jedyny przykład, kiedy nie-życie dało początek życiu. Jeden podaj .Może być w jakimś laboratorium. Jeden przykład proszę ziarna stworzonego przez człowieka. Takiego co by zakiełkowało, wyrosło i dało początek roślinie.
Inżynieria genetyczna ma się dobrze, a link do pracy polskich naukowców którzy pokazali ze da się zrobić materie organiczna z nieorganicznej już Ci wysylalem w ubieglym tygodniu. Zauważ, że proces powstawania życia jakie znamy trwał jakies 4.5 miliarda lat. Myślę, że nawet nie mamy jeszcze komputerow tak silnych zeby przeprowadzic symulacje zycia na planecie na przestrzeni takiego czasu, ale to kwestia czasu. Przyrost wiedzy ludzkosci jest wykladniczy, tak na marginesie.

> To , ze ja uważam Darwina za oszusta, to jest to moja opinia.

Nie jesteś też naukowcem, ani czlowiekiem dążącym do poznania prawdy, więc nic to nie zmienia.

> Bo Kościł nigdy teorii ewolucji nie odrzucił ani z nią nie walcze.

Kościoł w swojej historii walczyl z teorią heliocentryczną, więc jak dla mnie nie jest instytucją opiniującą prace naukowców.

> No ale jak ktoś nie zna kompletnie nauczania Kościoła i myśli że ono wynika z cytatów nagranych ukrytą kamerą przez Sekielskiego, to potem pisze takie głupoty. Są encykliki, są dukemnty kościelne, jest katechizm. Wszystko tam jest opisane.

Wiem, bylem czescią Kościoła i znam go od srodka, bo zostałem zapisany do tej sekty bez mojej wiedzy. Dlatego też wiem jaki jest zgniły i dlatego go opuściłem.

> Nigdzie też nie napisałem, ze posąg Sziwy mnie drażni czy mi przeszkadza. Pokazałem tylko, jacy to są naprawdę "ateiści". CERN się skończył jako instytucja naukowa, kiedy wyrzucili z pracy człowieka za poglądy. Jeśli tego nie rozumiesz, to ja Ci nie będę wyjaśniał dlaczego tak jest. Bo kopanie zdechłego konia nie jest moim hobby. Tu jest opisany koniec CERN jako instytucji naukowej:
https://kopalniawiedzy.pl/CERN-Alessandro-Strumia-poglady-rownosc-plci,28894

W kwestii tego wyrzucenia się zgadzamy, ale to nie deprecjonuje osiągnięć CERNu. No chyba, że uznamy tez taki argument: "Dziwisz chronił pedofili, więc cały Kościół jest skończony"?

>A tutaj ich durne, sataniste i okultystyczne zabawy. Śmieszne, nie? Bardzo poważni naukowcy
https://www.youtube.com/watch?v=SeE3pw4qSbA
No patrz pan, kolejny co się na pranka nabrał: https://www.sciencemag.org/news/2016/08/prankster-scientists-perform-fake-human-sacrifice-cern oraz https://en.wikipedia.org/wiki/CERN_ritual_hoax.
Z tego co pamiętam odsetek ateistów wsród naukowców jest duży i coraz większy, dlatego takie zabawy od razu można uznać za trollowanie, jeszcze przed dokładnym sprawdzeniem u źródła.

Czy chcesz, żebym Ci coś jeszcze wyjaśnił? Z chęcią to zrobię, z podaniem sprawdzonych źródeł, bo na ogólniki, wyzwiska i naciągane fakty nie ma co dyskutować. Podszedłem do tego posta rzetelnie, proszę o refleksję i zrobienie tego samego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nic nie wyjaśniłeś. Ciągniesz w swoją stronę tworząc jakąś papkę, z której nic nei wynika, a która ma stwarzać pozory rzetelnego argumentowania. Jest prawo grawitacji tudzież prawo powszechnego ciążenia. A teoria Dawrwina pozostaje teorią i wcale nie jest udowodniona. Wręcz przeciwnie, zupełnie się kupy nie trzyma. A udowodnione jest tyle, ze już sam Dawrin naciągał fakty do swojej teorii. Jest ona dokładniue tym, co nazwałeś hipotezą.
Świat został zasiedlony różnymi gatunkami przez rozumną istotę. I dokładnie wszystko na to wskazuje.
Zięba Darwina nie jest żadnym nowym gatunkiem. Ta nazwa pochodzi od tego, ze Darwin te ptaszki obserwował. I one są typowym prykłedem tego, o czym pisałem, czyli dostowanie wewnątrz gatunku. To nie jest tak, ze jak zarzucisz wątek rozstrzelonymi kłamstwami z różnych dziedzin, licząc na to, że nie jestem omnibusem i nie przejrzałem ani całej światowej literatury ani całej wikipedii, to ja się przestraszę.
Nie dałe się nabrać na żaden fake. Nie twierdziłem, ze w Cern złożono ofiarę z dziewczyny. Tam byli goście w adidaskach. Pokazałem, że głupio się bawią i jeden z Twoich linków to potwierdził a drugi.... nie istnieje .Jest prawdą, ze było to w CERN i jest prawdą że zrobili to tamtejsi naukowcy. Od początku twierdziłem, że się bawili, ale sam fakt postawienia tam Sziwy jest zastanawiający.
Jan Paweł II nie ogłupiał Polaków .I tak się mozna przekrzykiwać w niestokończoność, bo taki komunikat nie niesie żadnej treści. Zresztą nie było Jego rolą robienie czegokolwiek dla Polaków, tylko odegranie roli w planie zbawienia. I zrobił bardzo dużo. Nie wiem, o czym pisać. O Encyklikach o Fatimie, czy o kanonizacji św. Faustyny i uznaniu Jej za doktora Kościoła?
Nie wiem, co tam jeszcze było. Teoria helicentryczna nie ma paradoksalnie większego znaczenia. Z punktu widzenia innej galaktyki, to Słońce też się obraca. Wszystko jest kwestią odniesienia. Zdolny programista potrafiłby zrobić symulację w której wszystko się obraca wokół Księżyca. I też by to działało. Bo wszechświat w ogóle jest w ruchu. Kościół promował po prostu model ptolemeuszowy, bardzo trudny i skomplikowany, ale wszystko się tam zgadzało i obliczenia na nim oparte naprawdę działały. A w teorii Kopernika nie zgadzało się nic. Zupełnie nic. Dopiero musiał przyjść Kepler, który wykazał, że ciała niebieskie krążą po elipsach i wtedy to nabrało sensu. Ale to trochę lat minęło. Model kopernikański jest uznany za słuszny, bo jest prosty i oczywisty, łatwo przyswajalny. Jednak też nie jest rola Kościoła weryfikowanie teorii i praw naukowych. Tu chodzi o miłość i o zbawienie.
A to, że wojujący ateiści są grupą irytujacych krzykaczy, to też jest moja opinia. Wchodzi do baru ateista, gej i weganin. Skąd wiadomo? Bo to pierwsze co powiedzieli, zanim jeszcze piwo zamówili.
Nic madrego i światłego nei było ani w maoistowskich Chinach ani w programowym ateizmie ZSRR ani w Albani Hoxhy. Wszystko już było i wszystko poległo .A Kościół istnieje i będzie istniał. Choć oczywiście zostanie mocno sponiewierany. Nie może być tak, że głowa zostało ukrzyżowane, a ciało będzie sobie opływać w luksusy. Kościół ukrzyżowany będzie, Watykan splądrowany będzie, papież zabity też będzie .Też jesteś częśćią tego planu. Tyle że niekoniecznie po słusznej stronie. Judasz tak samo był jak najbardziej częścią planu zbawienia. Nie da się przeskoczyć scenariusza ułożonego przez Boga. Coś jak w tych infantylnych filmnach Oszukać Przeznaczenie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skoro podesłana wiedza jest dla Ciebie zbyt trudna, to nie ma sensu kontynuować wysyłania Ci jej źródeł.

Trudno się dyskutuje z ignorantami, zwłaszcza tak zadowolonymi ze swojej niewiedzy.

> A Kościół istnieje i będzie istniał.
Tak jak istniała wiara w egipcie, grecji i rzymie. ostniała aż ludzie uznali, że jest przestarzałą parodią samej siebie, a to samo zaczyna się już w Watykanie.. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

@ateisto jestem przekonany, że jesteś w wielkim błędzie.
Czym więcej nowych, zatwardziałych ateistów, tym Kościół Katolicki staje się mocniejszy.
W ostatnim czasie za przyczyną mediów temat Kościoła Katolickiego również w mojej rodzinie jest bardzo często poruszany. Niestety, ostatnio ujawniane przestępstwa wśród kleru nie pozostają bez wpływu, szczególnie na moje dorosłe dzieci. Córka zadała mi kiedyś pytanie: od kiedy stałem się taki religijny. Wydawało mi się, że od zawsze, ale muszę potwierdzić, że przez bezpardonowe ataki na Kościół, które mają miejsce w ostatnim czasie, moja religijność staje się coraz bardziej ortodoksyjna.
Wychowałem się w czasach PRL, w których publiczne wyznawanie wiary było nie tylko tematem drwin partyjnych aparatczyków, ale często uniemożliwiało pracę i zajmowanie kierowniczych stanowisk. Mimo to, ludzie trwali w wierze. Nauczeni przez swoich rodziców i dziadków wiedzieli, że Bóg, honor i Ojczyzna, to słowa nieodłączne, a wykreślenie któregokolwiek było równoznaczne ze zdradą.
Dzisiaj, dla wielu każde z tych słów nie ma żadnego znaczenia i stanowi źródło żartów.
Czasy się zmieniają, to fakt, a Kościół Katolicki trwał, trwa i będzie trwał... to też fakt
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

> @ateisto jestem przekonany, że jesteś w wielkim błędzie.
Czym więcej nowych, zatwardziałych ateistów, tym Kościół Katolicki staje się mocniejszy.

Mam tego świadomość. To też wynika niejako z danych ISKK - mniej ludzi chodzi do kościoła co niedzielę (38% Polaków) w porównaniu do poprzednich lat, ale więcej przystępuje do komunii (18%). W moim odczuciu to nadal dobre zjawisko - coraz mniej ludzi ślepo podąża za tłumem i chrzci dzieci, bo 'co rodzina powie?'. Mam nadzieję, ze już wkrótce rząd przestanie tak hojnie dotować Kościół powołując się na koronny i coraz mniej aktualny pogląd, że większość Polaków to katolicy.

Nie rozumiem ciagłego przywoływania wspomnień czasów PRLu przez wierzących. Przecież ateizm współczesnych Polaków nie ma z nimi nic wspólnego. Laicyzacja to światowy trend, a przecież nie cały świat doświadczył komuny. Nie zagłębiałem się w przyczyny u innych, może to wynikać z lepszego dostępu do wiedzy i tego, że ludziom trudniej jest wmówić wiarę w rzeczy nadprzyrodzone. Sama postawa KK też nie jest bez znaczenia, bo za długo ukrywali skandale, które teraz wypływają. Ale to są dywagacje.
Skoro PRL został przywołany, to ja powołam się na wcześniejsze czasy - kiedy Polakom siłą wciśnięto katolicyzm, żeby Niemcy nie mieli argumentu nawracania pogan dla usprawiedliwienia ataku na Polskę. Tak, kiedyś nasi przodkowie porzucili własną wiarę i przekonania i dali sobie narzucić chrześcijaństwo. Podejrzewam, że władza w tamtych czasach tak samo drwiła z polskich pogan, jak partyjni aparatczycy z wierzących za PRLu.

> Czasy się zmieniają, to fakt, a Kościół Katolicki trwał, trwa i będzie trwał... to też fakt
Kościół pojawił się 2 tys lat temu, a wcześniej były inne kościoły, które też miały trwać wiecznie. KK jest w sytuacji jakiej jest na własne życzenie, może byłoby inaczej gdyby sam słuchał nauczania jakie wpaja świeckim.

A czy to że KK bedzie trwał wiecznie to fakt? Byłbym ostrożniejszy, bo o ile o przeszłości możemy dyskutować, to przyszłości nikt nie zna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

>Laicyzacja to światowy trend
Chyba bardziej dotyczy Europy

Odniosę się do jeszcze jednej kwestii:
>A czy to że KK bedzie trwał wiecznie to fakt? Byłbym ostrożniejszy, bo o ile o przeszłości możemy dyskutować, to przyszłości nikt nie zna.
W tej kwestii różnica pomiędzy ateistami, a katolikami jest taka, że przyszłość KK może być niewiadomą tylko dla ateistów.
Opierając się na przeszłości, KK przetrwał już potężne zawirowania. Okres komunizmu jest tego przykładem i tylko dlatego został przytoczony.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

> Chyba bardziej dotyczy Europy
Otóż nie. Proszę poczytać badania na temat spadku religijności młodych ludzi: https://www.pewforum.org/2018/06/13/young-adults-around-the-world-are-less-religious-by-several-measures/.

Największy światowy spadek to Polska (29%) i Kolumbia(19%), a tuż za nimi Tunezja, Iran, Jordania, Puerto Rico i Liban (po ok 16%). Ten spadek jest tak samo duży w krajach muzułmańskich jak i chrześcijańskich.

>W tej kwestii różnica pomiędzy ateistami, a katolikami jest taka, że przyszłość KK może być niewiadomą tylko dla ateistów.
To nieprawda. Ani ja, ani Pan, ani papież nie wie jaka będzie przyszłość. I zapewniam Pana, że wszystkie przytoczone osoby mają taką samą wiedzę na temat istnienia bądź nieistnienia KK za 1000 lat - zerową. To, że Pan w coś wierzy nie zmienia faktu.

Okres komunizmu jest bardzo często przywoływany, praktycznie zawsze po to, żeby zdeprecjonować ateistę, mimo, że większość z nich nie ma nic wspólnego z komuną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

>....wszystkie przytoczone osoby mają taką samą wiedzę...
Wiedza naukowa, wszelkie informacje, zarówno te prawdziwe jak i fałszywe są dostępne dla każdego te same, ale wnioski na ich podstawie można wyciągać całkowicie odmienne. Z wielką przyjemnością czytam komentarze ~tr, bo argumentacja przedstawiona przez ~tr jest dla mnie bardzo przekonująca, natomiast Twoja nie, choć nie ukrywam, że wniosła wiele do dyskusji. Insynuujesz, wyciągając nieuprawnione wnioski na podstawie opracowań różnych naukowców, że Prawdy Wiary są fałszywe. Żądasz dowodów, a sam nie potrafisz udowodnić.
Oczywiście nie oczekuję żadnych dowodów, bo takich po prostu nie ma.
Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia - można uwierzyć, albo nie. Dusza ludzka jest nieśmiertelna - można uwierzyć, albo nie. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna - można uwierzyć, albo nie ...
Mając wątpliwości, zgodnie z zakładem Pascala, korzystniej jest jednak uwierzyć. Ja wątpliwości nie mam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Temat nie dotyczy wiary. Nie dajcie sią w puszczać w ten schemat : wierzę - mam rację, nie wierzę - nie mam racji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Temat nie dotyczy wiary, ale ściśle wiąże się z wiarą.
Odnośnie wiary jedni piszą: wierzę - mam rację, a inni: nie wierzę - mam rację.
Odnoście tematu głównego wątku takiej zależności ze strony wierzących nie zauważyłem, natomiast ze strony niewierzących, owszem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie, o to mi chodziło. Niby starasz się o obiektywną ocenę adwersarzy, ale przytyk dajesz w stronę tych "niewiernych". I pomyśleć, że Ty i ja jesteśmy wierzący....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie daję nikomu przytyku, lecz stwierdzam fakty.
Nie zauważyłem ani jednego komentarza, który zawierałby usprawiedliwienie, powtarzam usprawiedliwienie udziału osób w sektach ze względu na ogólnie pojętą wiarę chrześcijańską.
Jest nawet odwrotnie, katolicy potępiają sekty religijne.
Zauważyłem natomiast, że osoby niewierzące uogólniają i traktują każdą religię jak sektę religijną, tym sam według niewierzących każdy wierzący jeżeli trafi do sekty, jest sam sobie winien,... czyli niewierzący ma rację, bo jest niewierzący?
Kilka przykładów:
~elo 194.49.105.*
(1 tydzień temu)
Bardzo łatwo. Próbuje wciągnąć swoje otoczenie, rodzinę, dzieci. Na przykład poprzez chrzest.
KK to sekta jak każda inna.
~anonim 37.47.210.*
(1 tydzień temu)
Każda świętojebliwość można podciągnąć pod sektę. Niezależnie od wyznania. Żyjemy w czasach nauki.
~wdr 89.230.176.*
(1 miesiąc temu)
-* Religia jest opium ludu *-
Jan70 - ty stwierdziłeś że wolisz "miękkie narkotyki" , żona woli "twarde" - pytasz się na forum czy "twarde" są ok ?
No więc - wszystkie "ryją beret". Jedne bardziej drugie mniej. ¯
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Joga pozwoliłem sobie raz jeszcze przytoczyć Twoje słowa gdyż wielu stara się zatrzeć prawdziwą treść wątku który założyłem dla takich jak my dla których destruktywna działalnść koinonii Jan Chrzciciel przyczyniła się do osobistych dramatów i rozpadu życia rodzinnego. Musimy głośno i wyrażnie o tym mówić to nasz obowiazek wobec rodzin którym sekty religijne zniszczyły życie. cytat joga - Ciekawy wątek. Moja mama przez wiele lat uczęszczała do koinoni. Znam to z własnego doświadczenia i widze jak koinonia manipuluje ludźmi i powoli ale skutecznie odciaga członków wspolnoty od rodziny. Dla mamy przestalo sie cokolwiek innego liczyc, tylko domy modlitwy i koinonia byla na pierwszym miejscu. Sam kiedys po namowie pojechalem do Gdyni z mamą na koinonie i powiem szczerze byłem przerażony zwłaszcza jak pod koniec wszyscy zaczeli machać kopertami z pieniedzmi i z wielka radościa wręczali je ich kapłanowi ? Przywódcy ? Nie wiem jak to nazwac. Ja bym określił go jako zwykłego oszusta. Tak koinonia rozbiła moją rodzine.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

the raven może przełóż sobie wiedzę, nauke (a widzę że masz jej dużo) na szalę modlitwy, wiary i zaufania do Jezusa a zobaczysz czy poskutkuje. Co do tych filmów to nie wiem czy protestanckie ale ten co polecałem kupiłem z "Gościem niedzielnym" ;-)
Jan 70 no właśnie rozmowy o żywej wierze i faktach religijnych powinny skłonić ludzi do nie wierzenia w sekciarskie banialuki, jak myślisz!?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczęśliwy Facet -Tematem mojego wątku na forum nie jest rozpatrywanie prawd wiary czy rozstrzyganie o jej słuszności. Odpowiem słowami Chrystusa -Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska-. Wiara religia i jej odłamy stały się narzędziem w rękach szaleńców, o których tutaj piszę. Wspólnoty religijne kościoły czy sekty posługują się tym narzędziem dla budowania swoich targowisk i straganów, o czym pisze ewangelia św. Jana 2 13-22. Sekty religijne pozyskując nowych członków pozyskują równiaczach majątki, jakie by nie były duże czy małe a może żadne. Przy czym każdy nowy członek zaślepiony fałszywą ideologią wspólnoty zrobi dla niej wiele a może nawet wszystko. Zaprzeda się wspólnocie porzuci dla niej dom i rodzinę żeby budować fałszywe i oparte na dobrach materialnych wartości, które są w sprzeczności z tym, co głosi nauka kościoła. Powiedzą pieniądze nie są złe a my je potrzebujemy żeby budować swoją potęgę. Szczęśliwy Facet zobacz co się dzieje między innymi w Archidiecezji gdańskiej skomentuj postawę Abp .Głódź to przecież ona nadał asystenta kościelnego dla Koinonii, zapytaj po Co ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O tym asystencie kościelnym od Głódzia nic nie wiem więc nie bedę się wypowiadał. Co do przytoczonej ewangeli to bym raczej przyrównał do starego już kupczenia odpustami a obecnego gromadzenia majątku przez duchownych (Głódź ma jakiś dworek w okolicach Grohiczyna).
Chodziło mi o to żeby nie słuchać oszołomów tylko Pisma Świętego i... tyle czyli najzdrowsza jest żywa - osobista - relacje z Jezusem Zbawicielem!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drohiczyna miało być oczywiście ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cd Masz rację człowieku
To jest sekta
Znam ich bardzo dobrze
Strzeż się ich
Są bardzo ,niebezpieczni
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

-* Religia jest opium ludu *-
Jan70 - ty stwierdziłeś że wolisz "miękkie narkotyki" , żona woli "twarde" - pytasz się na forum czy "twarde" są ok ?

No więc - wszystkie "ryją beret". Jedne bardziej drugie mniej. ¯\_(ツ)\_/¯
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

wdr.=- nie tylko religia staje się opium dla narodu, często dzieje się to poprzez deficyty we własnej przestrzeni psychicznej, tyle że jest to już temat dla specjalistów, którym delikwent powinien się powierzyć. Tak przy okazji czuję potrzebę podzielenia się pewną niepokojącą wypowiedzią członka koinonii, która mówi i tu cytuję/ Kościół katolicki wypalił się jego czas przemija, nadszedł czas, kiedy to małe wspólnoty religijne budując swoją pozycję przejmą rolę kościoła.]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Link nie działa.
Dobra, panie Jan, daj pan spokój. Prawie nikt nie słyszał tu o tej niszowej wspólnocie. Jednynie pani życzliwa raz jeden jedyny zahaczyła o temat. Z jej słów wynika jednak, ze w wielu miejscach zawalił pan sprawę i szuka pan usprawiedliwienia oraz zemsty na dorosłych ludziach, którzy robią co chcą i dysponują forsą tak, jak chcą. Już nie będę pisał co tam mi wynika, bo raz że nie chodzi tu o pastwienie się nad panem, a dwa, ze sam nie chcę być hipokrytą, ale tekst jedynej pani wtajemniczonej w pana sprawy wisi przecież do dziś
Jedyny efekt, który pan osiągnąłeś jest taki, że dałeś pan pożywkę do ataków nareligię i Kościół. Słabych zresztą, bo ostatecznie zakończonych tym bendytą, satanistą i dewiantem Karolem Marksem. Mnie cieszy. Bo zakręcony Karoń ze 3 lata temu tłuł ludziom do głowy, że cała antykultura to jest Marks, że to całe gender i LGBT to jest Marks, a ostatnio te zamieszki i rozruby w Stanach to jest Marks. Pamiętam, że wtedy mnietu na tym forum pytali: "gdzie ty Marksa widzisz? Przecież to był jakiś XIX wiek...."
A teraz juz wszyscy o tym trąbią na prawo i lewo. Jedni uprzedzają i przestrzegają, drudzy, jak widać cytują i się tym chwalą.
Tyle, ze kolejnego kroku to jeszcze nawet KAroń nie wykonał. Bo marksizm=lucyferianizm. Bo służby Sajuza to na najwyższych poziomach były zakony okultystyczne. Bo ruska gwiazda, czyli pentagram to nie jest przypadek.
Złą robotę pan zacząłeś robić. Umacniasz ludzi w przekonaniu, ze szeroka droga prowadzi do czegokolwiek fajnego.

https://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=73625

https://sjp.pwn.pl/korpus/zrodlo/Komunizm;185,1;13281.html
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

~the raven - skoro uważasz, że jesteś nikim, bo nikt tu nie zagląda to dziękuję za samoocenę. Osobiście jestem innego zdania i mam prawo do swojego zdania na poruszany przeze mnie temat. Jesteś żołnierzem koinonii i taka twoja pieska natura, ale skoro psy ujadają coś jest na rzeczy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=288
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

~the raven- przeczytaj sobie arykuł, do którego udostępniłem link tam znajdziesz odpowiedź na swoje warczenie. Co do mnie nie hołduje żadnej ideologii ufam jedynie rozumowi i naukowym dowodom, które jednoznacznie i bezsprzecznie tłumacza wasze sekciarskie intencje i zachowania.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Ci nic nie poradzę. Po sąsiedzku jeden pan próbował podrywu metodą "na niewierność żony", ale z miernym skutkiem, zresztą szybko odkrył karty. To chyba też nie działa. A Ty sprawiasz wrażenie, jakbyś jedynie zemsty szukał. Szkoda zdrowia... Do Sychara idźcie może. Pomóc może i nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi.

Ja pod jednym dachem z charyzmatykami? Dobre to by było. Pooodnieśmy wszyscy nasze serca... Podnieśmy wszyscy nasze dłonie..Tralala. I gestykulacja jak łaaaaj em si ej :))))

https://youtu.be/cxOg6buqywE?t=177
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

tr człowieku co z tobą jesteś na prochach. Takie głupoty wypisywać??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszędzie te spiski ;]

Wszystko jest dobre, ale w granicach rozsądku. Tu na forum 3/4 to różnego rodzaju fanatycy jak nie Kościoła to PiSu lub Platformy ze swoimi teoriami spiskowymi, skaczą pozostałym do gardeł, bo im ksiądz z ambony to zasugerował albo przewodniczący na zebraniu partyjnym, każdy swoją wojenkę prowadzi....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

wdr mylisz się gdyż o pilotce piszesz jako jeden z nielicznych. Zamysłem założyciela wątku jest pisanie o destruktywnym wpływie wspólnot religijnych na przykładzie jednej z nich, gdzie tu dostrzegasz elementy polityki bo nie bardzo wiedzę. To co robisz nazywa się trollowaniem wątku w wiadomym celu ale jak już ktoś tu napisał psy ujadają a karawana Idze dalej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Primo to o polityce (pilotki żadnej nie znam) raczej nie piszę, owszem skomentuję coś czasem jak mnie razi wywód, ale wątków nie zakładam i nie angażuję się w propagandę, bo zdanie o obu stronach mam podobne. No, ale może o czymś nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ to możesz spróbować to podważyć.
Secundo trolowaniem wątku bym tego nie nazwał raven odniósł się do mojego wpisu to ja odniosłem się do jego ¯\_(ツ)_/¯ cóż rozmowa czasem ewoluuje - nie zawsze trzyma się sztywno ram wyznaczonych przez autora.

Co do religii to każda religia - to nic innego jak forma ucieczki od rzeczywistości , nie ma znaczenia czy to jakaś wspólnota, sekta czy któraś z tych "oficjalnych religii" , jeden ucieka w używki drugi angażuje się religijnie - jak już tu napisałem wszystko może być dobre w granicach rozsądku. Ogólnie wszystkie religie to takie kupowanie działek w galaktyce Andromedy, no ale niektórzy tego potrzebują , ja to rozumiem , chcą zająć czymś szare komórki - ich sprawa. Gorzej, gdy czują potrzebę nakłaniania innych do swoich "jedynie słusznych poglądów".

A tak ad hoc mógłbyś wysilić szare komórki i do konwersacji na forum znaleźć sobie nick ¯\_(ツ)_/¯
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

the raven, wczytałam się w te Twoje wywody i tak sobie myślę, że albo coś w życiu przegapiłam, sferę dotąd przeze mnie nie dotkniętą, albo Bóg czuwał nade mną przed zachwaszczeniem umysłu i duszy bzdurami. Wiara we Wszechmogącego chyba jest potrzebna, ma jakąś moc sprawczą, której nie obejmujemy umysłem. Drążenie i poznawanie pseudo dowodów, wymyślanych przez człowieka, to chyba strata czasu i w rezultacie zubożenie człowieczeństwa. Tu i teraz jest tak dużo do zrobienia dla siebie i innych, a "po czynach ich poznacie" a nie pranie mózgów.. To chyba przez te upały i zarazę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mhm. Jeden muzyk klasyczny powiedział do drugiego: kupiłem wczoraj Twoją płytę.
-Ach, a więc to byłeś Ty - podskoczył z radości ten drugi

"the raven, wczytałam się w te Twoje wywody..."
Serio? Ktoś to czyta? Na forum to są kreacje różne. Ostatnio coś pisałem po kiepskiej nocy i chciałem sprawdzić, czy w gołe umiem zdania formułować. Sam już nie pamiętam, o co mi szło. Mój udział w wątku zakończył się. Sorry, obleźli mnie a potyczki tego typu to nie ja. Staram się unikać.
Upały latem normalka, a zarazy nie ma. Z Bogiem zaś jest jak z grawitacją. Jego istnienie lub nieistnienie wcale od nas nie zależy i od tego co sobie wymyśliliśmy. Dowodów nie będzie bo tak sobie Pan Bóg wymyślił, żeby dać nam szansę uwierzyć nie widząc. Ale geeralnie jak ktoś lubi teorie, że w wyniku wybuchu w drukarni moze powstać encyklopedia to proszę. Powtarzam się z tym błyskotliwym bon motem zasłyszanym kiedyś od jednego Maćka co nigdy nie chciał jarać. Zakład Pascala polecam. Proste, pragmatyczne, da ludzi co lubią se twardo postąpać a nie filozofować. Wiara w Boga jest bardziej opłacalna niż niewiara po prostu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Szkoda bicia piany wczytajcie się w ten artykuł a wszyscy którzy widzieli jak działa koinonia oraz jak przebiegają ich spotkania tutaj znajdą odpowiedź. Wypisz wymaluj jak z podręcznika:
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=288
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://dziecisawazne.pl/wychowanie-poza-religia/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak
Proszę o kontakt na piotrusek@vp.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Piotrze jak widać nie brak tu dziwaków widocznie to do czego się modlą namieszało im w głowach równo nie dawno sam o tym się przekonałem osoba którą kochałem nie jest już tym samy człowiekiem a to za sprawą koinonii do której należy. Mieczem wojujesz od miecza zginiesz.
W czym mogę Ci pomóc Piotrze forum jest otwarte napisz jaki chcesz poruszyć problem. Domyślam się że dotyczy wątku a tu jest miejsce żeby o tym napisać dla przestrogi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

piotrusek@vp.pl Prosi Pan o kontakt. Czy Pan lub Pańscy bliscy są również poszkodowani przez destruktywną wspólnotę religijną Koinonia Jan Chrzciciel?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

piotrusek@vp.pl przyłączam się do pytania Mateo czy ktoś Pana czy Pana rodzinę skrzywdził tak jak moją.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wy serio potrzebujecie pomocy, najlepiej jakiegoś specjalisty. Proponuję zacząć od srebrzyska...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Witam serdecznie a czy wolno mi zapytać kto stawia takie specjalistyczne diagnozy. Według Twojej teorii szkoła przemiany umysłu koinoii jest lepszym rozwiązaniem. Zycie w permanentnym amoku religijnym jest uzależnieniem. Ale to da się wyleczyć tylko trzeba wiedzieć co dla mnie jest ważniejsze chora religijność czy może rodzina która według biblijnych przekazów jest dobrem nadrzędnym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tak nerwowo.Nic czego byście nie znali.Tylko w w drugą stronę. Sakralne karate : master jezusuki
Jedną ręką chwyt za serce
Drugą ręką chwyt za kieszeń
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=288
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Janie 70 z Banina, ile jeszcze będziesz zadek zawracał tymi konoonanistami ? Zamiast wyrwać jakiegoś młodszego lachona, roztrząsasz swoje gożkie żale, niczym chłop obornik na polu. Nudne to jest.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

@jaq, kto ci każe czytać ten wątek?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ile można w kółko drążyć problem, zamiast go rozwiązywać. Ale jak już wcześniej napisałem w tym wątku, wszyscy ci pokrzywdzeni przez Koonanistów nieomal sami do tego doprowadzili, bo mają rozum wyprany przez religię. Żaden normalny facet nie pozwolił by sobie na robienie z siebie i rodziny szmaty. Tylko do tego trzeba mieś co w spodniach nosić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

~jaq - nie ma przymusu zaglądania na mój wątek, jeśli to robisz musisz mieć jakiś cel ???. Jeśli masz to co chłopy w spodniach noszę przestań mieszać bo nie masz nić sensownego do powiedzenia w materii która jest tematem wątku. Poszukaj sobie chłopie inną kość do obgryzania i warcz na innych jeśli taka jest twoja rola. Zapamiętaj sobie że mała kropla skałę drąży. Znałem kobietę która cztery lata drążyła temat żeby jej najmłodszy syn porzucił partnerkę gdyż ta nie akceptowała rodzinnego interesu. Widzisz jaka troskliwa mam pcha się do małużeńskiego łóżka żeby postawić na swioim do mojego też usiłuje ale już jest za ciasno. Pozdrawiam Cię chłopie idż swoją drogą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rozumiem twoją irytację, ale z tego co czytam i widzę, swoim memłaniem nie rozwiązałeś ani o drobinę problemu z tą bandą. A co najwyżej, podzieliłeś się publicznie ( !) swoją niedolą, jakby to mogło w czymkolwiek Ci pomóc. Zgłoś przestępstwo do prokuratury, lub weź sprawę w swoje ręce i obij mordę temu guru. No ta, ale do tego trzeba chłopa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

~jaq.- Ile kto ma cierpliwości, tyle ma mądrości. Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie. Cierpliwością i pracą ludzie się bogacą.
Żegnaj drogi kolego idź swoją drogą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

I co Ci z tej mądrości, rzekomo wynikającej z cierpliwości przyjdzie ? Takie złote myśli, to mógłbyś udzielać pacjentom w okienku Kasy Chorych, miesiącami czekającym w kolejce do specjalisty. Pasuje mi do Ciebie życiowa prawda : Wierzył chłop w gusła, aż mu d.... uschła .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

~jaq Odszukaj się gdzie jesteś na którym etapie w poniższym artykule daj sobie odpowiedz kto tu w gusła wierzy. Daj chłopie spokój.
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=288
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś mi się wydaje że Pan jan70 z Banina jest jednym z tych, ( np Salamon) którzy szukają nowych naiwnych, podatnych na wciskanie kitu o chlebie z nieba i wiecznym zbawieniu. Pod pretekstem krytyki przestępczej działalności jakiś Ko Onanistów, próbuje w zakamuflowany sposób przygarnąć do swojej racji, nachalnie lansując ( wielokrotnie) link do strony "chleb z nieba" . Oczywiście jest to nie zamierzone.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A na jakim etapie "zbawienia" jesteś Ty, który nie dopuszcza głosu krytyki głoszonych przez Ciebie frazesów, zgłaszając mój wpis do usunięcia ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

~jaq Wiesz co chłopie Tobie szkoła przemianu umysłu według Koinonii równa namieszała w głowie ale co tam im więcej ujadania tym lepiej. Uderz w stół a norzyce się odezwą. Kto wie może za swoją rolę dostąpisz wiecznej, no właśnie Czego??? Żołnierzu Koinonii taką masz niechlubną rolę. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem i proszę o argumenty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

~jaq- Już Ci tłumaczę Twoja rola polega na Trollingu i w tej właśnie chwili przestaje karmić Trolla przez bezsensowną dyskusję. Idź sobie chłopie ja już skończyłem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zabrakło argumentów Panie Janie ? Nie każdy oponent to troll. Po prostu zabieram głos w dyskusji do jakiej Pan zaprosił czytelników, twierdzę jedynie że kierują Panem zgoła inne intencje, niż ta o ostrzeżeniu przed sektą. Dowód ? Proszę : co ma wspólnego z motywem przewodnim tematu, linkowanie przez Pana od ponad miesiąca strony "chleb z nieba" ? Przy okazji, gdy uderza się w stół, to odzywać się mogą nożyczki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4