Odpowiadasz na:

Re: koszty notarialne przy zakupie mieszkania

Trochę nie tak.

Na podstawie umowy w zwykłej formie (tzn tylko papierowej) posiada się roszczenie o zwrot zadatku/zaliczki, ceny, odszkodowanie itd. Tzn. sądownie można dochodzić... rozwiń

Trochę nie tak.

Na podstawie umowy w zwykłej formie (tzn tylko papierowej) posiada się roszczenie o zwrot zadatku/zaliczki, ceny, odszkodowanie itd. Tzn. sądownie można dochodzić tylko zwrotu kasy, a ten kto ją wziął może jej już nie mieć.

Na podstawie umowy przedwstępnej notarialnej dodatkowo, jeśli się zapłaci całość ceny, ma się roszczenie o wykonanie umowy poprzez przeniesienie własności nieruchomości (mieszkania) - jeśli sprzedający uchyla się od stawania do aktu, można sądownie go do tego przymusić. Do przeniesienia własności nieruchomości prawo wymaga formy aktu notarialnego.

Potwierdzenie notarialne umowy - nie słyszałem o czymś takim, ale jeśli chodzi o umowę z podpisem notarialnie poświadczonym to oznacza tylko, że podpisy złożyły faktycznie osoby które notariusz wylegitymował - w skrócie, parktycznie nic nie daje jeśli strona przeciwna nie kwestionuje że to ona podpisała.

zobacz wątek
8 lat temu
~Tro

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry