Odpowiadasz na:

Przez lata biegałem codziennie bez względu na porę roku. Teraz tego nie robię bo zacząłem odczuwać ból w stawie. Poczytałem trochę na forach biegaczy i wiem że nie jestem wyjątkiem. Wielu biegaczy... rozwiń

Przez lata biegałem codziennie bez względu na porę roku. Teraz tego nie robię bo zacząłem odczuwać ból w stawie. Poczytałem trochę na forach biegaczy i wiem że nie jestem wyjątkiem. Wielu biegaczy dorabia się kontuzji. Bieganie jak się niektórym wydaje wcale nie jest cudownym sposobem na sylwetkę i kondycję. Bieg czyli skakanie z nogi na nogę obciąża stawy, mało tego zgodnie z prawami fizyki im mamy lepszą kondycję i szybciej biegniemy tym siły niszczące stawy są większe. Najgorsze jest to że firmy zarabiające na biegaczach umiejętnie promują i naganiają sobie klientów.
Ty twierdzisz że masz spory problem z rzepką ale nie odczuwasz bólu i najwyraźniej liczysz że tak będzie zawsze. Super ale cudów nie ma.
W mojej bliskiej rodzinie są 2 starsze panie. Nie biegały a i tak jedna ma bardzo duży problem z kolanami, druga mniejszy ale również odczuwalny. Nie musisz mi wierzyć ale porozmawiaj z kimś kto już jest dłuższy czas na emeryturze.
Zdajesz sobie sprawę że każdy człowiek się starzeje, chcesz na starość chodzić o kulach ?
Lepiej być mądrym przed szkodą a nie brnąć.
Ja przestałem biegać, zająłem się innymi sportami i na tą chwilę nie odczuwam bólu stawu, który się pojawiał podczas biegania.

zobacz wątek
7 lat temu
~aktywny

Odpowiedź

Autor

Polityka prywatności
do góry