Widok
Ja najbardziej lubię ćwiczenia z obciążeniem. Warto sobie kupić ciężarki na początek nawet 3 kg wystarczą. Podczas takiego treningu można się naprawdę nieźle zmęczyć, spala się więcej kalorii i można sobie ładnie sylwetkę wyrzeźbić. Trzeba to jednak połączyć z jakimś intensywnym treningiem interwałowym i wtedy efekty gwarantowane :)
Było warto. Wczesniej wypróbowałam wiele różnych sposobów. Ogólnie również mam duża pupę i dotego niestety cellulit. Postanowiłam sie szarpnąć i zafundowałam sobie taki masaż po namowie mojej trenerki na silowni ( sama chodzila ponieważ pomimo tego,że cwiczy oraz pracuje wtym zawodie to również miała skłonności do cellulitu - niektóre dziewczyny mają aką urodę). Ogólnie po pierwszym zabiegu nie widziałam efektu ale już po kolejnych to centymetry nikneły z pupki.
Clinica cosmetologica. Na stronie jest cennik: Jeden masaż może niebyć tani ale jak kupisz pakiet to już będzie o wiele taniej.Zreszta sama mozesz sobie przeczytac http://wymodelujsylwetke.pl/zabiegi/endermologia-cellu-m6-integral/
Moim zdaniem aerobic:
http://sklepgwinner.pl/blog/aerobik-sport-na-zime/
Możesz sobie sama zresztą poczytać jak wpływa na organizm. Jest to bardzo energiczny sport tak wiec na poczatku może wydawać się to ciężkie. Jednak z czasem organizm zaczyna się przyzwyczajac. Nie dość,ze spala się kalorie i traci kilogramy to jeśli zapiszecie się do dobrej trenerki to jeszcze wymodelujecie sylwetkę .
Poza tym jest to dobry sport na zimę,dla tych którzy wolą ćwiczyć w pomieszczeniach.
http://sklepgwinner.pl/blog/aerobik-sport-na-zime/
Możesz sobie sama zresztą poczytać jak wpływa na organizm. Jest to bardzo energiczny sport tak wiec na poczatku może wydawać się to ciężkie. Jednak z czasem organizm zaczyna się przyzwyczajac. Nie dość,ze spala się kalorie i traci kilogramy to jeśli zapiszecie się do dobrej trenerki to jeszcze wymodelujecie sylwetkę .
Poza tym jest to dobry sport na zimę,dla tych którzy wolą ćwiczyć w pomieszczeniach.
Ja najbardziej lubię ćwiczenia z obciążeniem. Warto sobie kupić ciężarki na początek nawet 3 kg wystarczą. Podczas takiego treningu można się naprawdę nieźle zmęczyć, spala się więcej kalorii i można sobie ładnie sylwetkę wyrzeźbić. księgowa Kraków - http://tworzefirme.pl/opinie-ksiegowa-krakow/
Zmiana nawyków żywieniowych, bez drakońskich diet, ćwiczenia na siłowni ze sprzętem, ciężarem własnym, bieganie, rower. To cała filozofia. Fakt, że trzeba być systematycznym i sztywno się trzymać pewnych zasad (u mnie np. zawsze śniadanie przed wyjściem do pracy! nigdy wcześniej nie jadłam o 7 rano, do tego 3-4 posiłki, z białego pieczywa odeszła na 100% żytnie, makaron razowy lub kukurydziany, alkohol+jakieś niezdrowe jedzenie to ewentualnie w weekend, słodyczy raczej nie jem, wiec nie musiałam ograniczać i ćwiczenia (siłka, w domu z chodakowską, bieganie, rower2-4 w tyg). Joga, pilates, to co najwyżej w ramach relaksu a nie gubienia kilogramów.
Ahaa i co do biegania, to chyba jednak tak bardzo nie obciąża, bo ja mam rozwalone rzepki w stanie praktycznie do operacji, a nie przeszkadza mi to w bieganiu, juz prędzej spinning/ rower/ rolki. Warto może po prostu spróbować i tyle.
Powodzenia :)
Ahaa i co do biegania, to chyba jednak tak bardzo nie obciąża, bo ja mam rozwalone rzepki w stanie praktycznie do operacji, a nie przeszkadza mi to w bieganiu, juz prędzej spinning/ rower/ rolki. Warto może po prostu spróbować i tyle.
Powodzenia :)
Zdumiewająca jest głupota ludzka. Jeśli ktoś ma problem z rzepkami i biega to jest kretynem. Nawet jeśli na tą chwilę nie czuć bólu to za miesiąc, pół roku czy nawet 2 lata ból się pojawi na 100%. I co wtedy ? I co jeśli będzie bolało podczas chodzenia. Bieganie nie jest najlepszym sposobem na aktywność dla wszystkich.
Najlepsze efekty w gubieniu zbędnych kilogramów daje poranny wysiłek optymalnie jest więc dojeżdżać do pracy rowerem.
Najlepsze efekty w gubieniu zbędnych kilogramów daje poranny wysiłek optymalnie jest więc dojeżdżać do pracy rowerem.
Przez lata biegałem codziennie bez względu na porę roku. Teraz tego nie robię bo zacząłem odczuwać ból w stawie. Poczytałem trochę na forach biegaczy i wiem że nie jestem wyjątkiem. Wielu biegaczy dorabia się kontuzji. Bieganie jak się niektórym wydaje wcale nie jest cudownym sposobem na sylwetkę i kondycję. Bieg czyli skakanie z nogi na nogę obciąża stawy, mało tego zgodnie z prawami fizyki im mamy lepszą kondycję i szybciej biegniemy tym siły niszczące stawy są większe. Najgorsze jest to że firmy zarabiające na biegaczach umiejętnie promują i naganiają sobie klientów.
Ty twierdzisz że masz spory problem z rzepką ale nie odczuwasz bólu i najwyraźniej liczysz że tak będzie zawsze. Super ale cudów nie ma.
W mojej bliskiej rodzinie są 2 starsze panie. Nie biegały a i tak jedna ma bardzo duży problem z kolanami, druga mniejszy ale również odczuwalny. Nie musisz mi wierzyć ale porozmawiaj z kimś kto już jest dłuższy czas na emeryturze.
Zdajesz sobie sprawę że każdy człowiek się starzeje, chcesz na starość chodzić o kulach ?
Lepiej być mądrym przed szkodą a nie brnąć.
Ja przestałem biegać, zająłem się innymi sportami i na tą chwilę nie odczuwam bólu stawu, który się pojawiał podczas biegania.
Ty twierdzisz że masz spory problem z rzepką ale nie odczuwasz bólu i najwyraźniej liczysz że tak będzie zawsze. Super ale cudów nie ma.
W mojej bliskiej rodzinie są 2 starsze panie. Nie biegały a i tak jedna ma bardzo duży problem z kolanami, druga mniejszy ale również odczuwalny. Nie musisz mi wierzyć ale porozmawiaj z kimś kto już jest dłuższy czas na emeryturze.
Zdajesz sobie sprawę że każdy człowiek się starzeje, chcesz na starość chodzić o kulach ?
Lepiej być mądrym przed szkodą a nie brnąć.
Ja przestałem biegać, zająłem się innymi sportami i na tą chwilę nie odczuwam bólu stawu, który się pojawiał podczas biegania.
Twoim problemem nie było bieganie, tylko to, że "biegałeś codziennie". Raz, że to zbyt intensywne, a dwa, gdzie czas w takim razie na ćwiczenia siłowe wzmacniające mięśnie? Sorry, ale byłeś typowym biegaczem, który poza bieganiem nic innego nie widział, do tego od razu narzucony mocny rygor ćwiczenia codziennego. Tak samo zrobisz sobie krzywdę biegając codziennie, jak chodząc codziennie na siłownię czy nawet jeżdżąc codziennie intensywnie rowerem (nie mówię o dojazdach do pracy rowerem).
Zapraszam do dołączenia do naszej grupy na FB - https://www.facebook.com/strefafitandwellness
Odpowiednia dieta + treningi + suplementy dają odpowiednie wyniki.
pozdrawiam
Odpowiednia dieta + treningi + suplementy dają odpowiednie wyniki.
pozdrawiam
Chodziłam na fitness, chociaż jeśli chodzi o mnie to o wiele bardziej wole basen Nie obciąża stawów jest przyjemny . No i w okolicy mojej otworzyli ostatnio nowy basen, z którego aż przyjemnie jest korzystać
Jeśli chcecie skutecznie schudnąć do bikini to najwyższy czas aby zabrać się za siebie.....
Na tej stronie jest ciekawy wpis:
http://sklepgwinner.pl/blog/7-porad-jak-schudnac-do-bikini/
Opisane jest jak schudnąć do bikini.
Jeśli chcecie skutecznie schudnąć do bikini to najwyższy czas aby zabrać się za siebie.....
Na tej stronie jest ciekawy wpis:
http://sklepgwinner.pl/blog/7-porad-jak-schudnac-do-bikini/
Opisane jest jak schudnąć do bikini.
U mnie bardzo skuteczny okazał się trener personalny, wybrałem tego : http://capitalstudio.pl/ udało mi się schudnąć 15 kg w 4 miesiące i poprawić znacznie wygląd sylwetki. Polecam współpracę z takim specjalistą z kilku względów. Po pierwsze pomógł mi w ułożeniu planu treningowego dla początkujących. Po drugie odpowiednio dobrał dietę i składniki odżywcze, które muszę w ciągu dnia spożyć no i dołożył suplementy diety, które również pomogły w zrzuceniu wagi. Jeszcze jedna ważna rzecz - motywacja. Bez tego za wiele się nie osiągnie, oczywiście miałem chwile zwątpienia ale, na szczęście właśnie trener je rozwiewał, pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Trener personalny kosztuje. Jeśli kogoś stać to OK ale i tak trener za nas się nie odchudzi. Mało tego nie będzie z nami cały dzień i nie przypilnuje czy się obżeramy po treningu czy nie.
Odchudzić się to jedno ale prawdziwym sukcesem jest tak naprawdę utrzymanie wagi.
Jeśli ktoś chce to wszystko znajdzie w internecie, plan treningowy, dietę, suplementy.
Suplementy osobiście odradzam.
Dieta ma być na całe życie tak więc lepiej ułożyć ją sobie samemu tak żeby były w niej rzeczy które lubimy ale oczywiście nie wszystkie.
Żeby się odchudzić tak naprawdę trzeba tylko tego chcieć.
To mózg ma panować nad ciałem a nie odwrotnie.
Odchudzić się to jedno ale prawdziwym sukcesem jest tak naprawdę utrzymanie wagi.
Jeśli ktoś chce to wszystko znajdzie w internecie, plan treningowy, dietę, suplementy.
Suplementy osobiście odradzam.
Dieta ma być na całe życie tak więc lepiej ułożyć ją sobie samemu tak żeby były w niej rzeczy które lubimy ale oczywiście nie wszystkie.
Żeby się odchudzić tak naprawdę trzeba tylko tego chcieć.
To mózg ma panować nad ciałem a nie odwrotnie.
Zdecydowanie fitness i trening cardio. Jeśli ktoś nie chce obciążać kolan to proponuję sesje na Orbitreku lub wioślarzu. Intensywny wysiłek powyżej 30 min przyniesie szybko efekty, do tego delikatna poprawa diety i sukces murowany. W wyborze zajęć proponuję skorzystać z tej wyszukiwarki:
https://razdwasport.pl/zajecia-sportowe/klub-fitness-gdansk/
https://razdwasport.pl/zajecia-sportowe/klub-fitness-gdansk/
Ja stosuję się do uwag z tego artykułu http://www.kobiety.pl/fit/metody-na-szybkie-spalenie-tkanki-tluszczowej
Mimo, że jest to tekst dedykowany dla kobiet i znalazła go moja dziewczyna, to muszę przyznać, że panowie też mogą śmiało korzystać z zawartych tam porad.
Mimo, że jest to tekst dedykowany dla kobiet i znalazła go moja dziewczyna, to muszę przyznać, że panowie też mogą śmiało korzystać z zawartych tam porad.
Zdecydowanie fitness, ważne jednak jest też psychika i żeby się chciało właśnie :)
https://www.facebook.com/zebycisiechcialo/videos/2056616854662225/UzpfSTc5OTIyNDIzMDE0NTYzMToxNTU4NzYwMDA0MTkyMDQ2/
Obejrzyj koniecznie wywiad z Panią Moniką Dabkiewicz, która mówi o tym.
https://www.facebook.com/zebycisiechcialo/videos/2056616854662225/UzpfSTc5OTIyNDIzMDE0NTYzMToxNTU4NzYwMDA0MTkyMDQ2/
Obejrzyj koniecznie wywiad z Panią Moniką Dabkiewicz, która mówi o tym.
Moim zdaniem najlepsze jest bieganie. Próbowałam różnych sportów, a teraz już tylko biegam. Możesz dopasować treningi do swojego trybu życia, a co najważniejsze trenujesz na świeżym powietrzu. Zaglądam też na https://www.runners-world.pl/, bo jest tam dużo fajnych wskazówek na temat biegania.
Joga nie jest tak dobra na odchudzanie.Są to bardziej ćwiczenia relaksujące, wzmacniające kręgosłup. Nie chcę abyście mnie tutaj źle rozumieli, sama jestem zdania, że joga jak najbardziej jest dobra. Jednak nie liczcie na to, że dzieki niej odchudzicie sie nie wiadomo ile kilogramów :)
O wiele lepsze są fitness, ćwiczenia wytrzymałościowe, trening obwodowy. Czy też ćwiczenia siłowe ( warto jest zastanowic sie nad trenerem)
Dieta równie ma duże znaczenie. Jedną z bardziej skutecznych jest na przykład dieta kopenhaska https://zdrowie.tvn.pl/a/dieta-kopenhaska-efekty-jadlospis-i-przepisy
O wiele lepsze są fitness, ćwiczenia wytrzymałościowe, trening obwodowy. Czy też ćwiczenia siłowe ( warto jest zastanowic sie nad trenerem)
Dieta równie ma duże znaczenie. Jedną z bardziej skutecznych jest na przykład dieta kopenhaska https://zdrowie.tvn.pl/a/dieta-kopenhaska-efekty-jadlospis-i-przepisy
ostatnio byłem na treningu EMS, gorąco polecam, bez żadnego chodzenia na siłownię, po pierwszym treningu czułem jakby każde mięśnie, super sprawa, więcej można poczytać na stronie https://studio-modulo.pl
Zdecydowanie polecam - https://www.hop-sport.pl/wioslarze/
Do aktywności w domu super sprawa i ogólnie całkiem fajne/przydatne rozwiązanie, bo można trenować i robić inne rzeczy. Mnie akurat taka aktywność się nie nudziła. Zestaw do tysiaka zdecydowanie wystarczy na potrzeby domowe, a przynajmniej u mnie to się sprawdziło.
Do aktywności w domu super sprawa i ogólnie całkiem fajne/przydatne rozwiązanie, bo można trenować i robić inne rzeczy. Mnie akurat taka aktywność się nie nudziła. Zestaw do tysiaka zdecydowanie wystarczy na potrzeby domowe, a przynajmniej u mnie to się sprawdziło.
Dobre jedzenie, dobry trening https://tribesquad.pl/ z mądrymi ludźmi, dobry sen i skuteczny relaks. Mówi to ktoś, kto się 10 lat borykał z nadwagą, aż w końcu przyszedł czas skumania zależności w życiu. : )
Ćwiczenia są ważne ale ważna jest też odpowiednia dieta. Ja poleca skorzystać z oferty firmy https://goodboxfit.pl/kalkulator-kalorycznosci-czestochowa-przepisy-i-dieta-idealna-dla-ciebie/ ta firma przygotuje odpowiednie posiłki zdrowe i świeże i dostarczy na adres jaki wcześniej wskażecie.
Oczywiście dieta, ruch (polecam od siebie https://tribesquad.pl/treningi/krav-maga-dla-dzieci-mikolow/ ) i sen. Strasznie się długo męczyłem z kilogramami, dopiero dietetyczka mi nakazała w sumie spac więcej, brac ashwagandhę żeby spać, wietrzyć, kłaść się bez kompa do łóżka itd. No i kurde, jak mi się sen uregulował, to i dieta i ruch zaczęły lepiej działać Jednak sen jest ważny dla wszystkiego, a tak go olewamy.
Z własnego doświadczenia wiem jak trudno zmotywować się do ruchu w trakcie zrzucania nadmiaru kilogramów. Moim sposobem na to okazał się taniec i z całego serca polecam wszystkim kanapowcom :) Modeluje ciało, poprawia nastrój i sprawia że nie czujemy się jak na przymusowej lekcji w-fu. Serio u mnie idealnie na super ciało i spalanie kalorii zadziałało właśnie to! :) Wiem ze swojego że nie jest łatwo zacząć ale polecam serdecznie warsztaty taneczne oraz lekcje tańca indywidualnego u https://madenska.com/ Duża dawka pozytywnej energii i endorfin :) Pełna swoboda, super atmosfera i profesjonalizm Sylwii Madeńskiej nauczą tańczyć każdego! :)
JA nigdy nie lubiłam ćwiczyć, dlatego stweirdziałm, że nie będę się katować i skupię się tylko na diecie i spróbuję więcej spacerować. Odchudzam się z dietą 1:1. Mają duży wybór posiłków na ciepło, zimno, słono, ostro, słodko, na każdy humor i zachciankę coś się znajdzie :D Na razie zrzuciłam z nimi (bez żadnych ćwiczeń) 4 kg i liczę na więcej!
No ja generalnie zastanawiam się nad nieco bardziej wymagającą aktywnością. Chciałabym pozbyć się tłuszczu z brzucha i ud. Szukam porad, wskazówek i sprawdzonych sposobów. Myślicie, że można się kierować tymi sposobami? https://zbijamywage.pl/przydatne-przy-odchudzaniu/jak-szybko-schudnac-z-brzucha-10-sprawdzonych-sposobow/
Mam pytanie do bardziej doświadczonych Pań. Czy takie domowe sposoby jak przedstawione w poradniku: https://zdrowe-odzywianie-online.pl/odchudzanie/domowe-sposoby-na-przyspieszenie-metabolizmu-ktore-dzialaja/ faktycznie przyniosą efekty? Wiek mam już taki, ze metabolizmowi muszę dopomóc:)
Polecam zdecydowanie gumy do ćwiczeń, proszę - https://www.hop-sport.pl/tasmy-i-gumy-do-cwiczen/
Plus jest taki, że za ich pomocą można w domu wykonać w zasadzie każde ćwiczenie, które zrobicie na siłowni.
I moje doświadczenia są takie, że to przynosi efekty. A co u was?
Plus jest taki, że za ich pomocą można w domu wykonać w zasadzie każde ćwiczenie, które zrobicie na siłowni.
I moje doświadczenia są takie, że to przynosi efekty. A co u was?
Proces odchudzania trzeba zacząć od zdrowego odżywiania. W produkty do swoich dań zaopatruję się na stronie https://jawo2008.pl/. Mają wszystko czego potrzebuję. Znajdziecie u nich wiele ciekawych produktów w dobrych cenach :)
zakwas buraczany jest swietym dodatkiem do odchudzania bo prawie nie ma kalorii i pobudza metabolizm
https://kiszonespecjaly.pl/pl/menu/zakwas-buraczany-216
https://kiszonespecjaly.pl/pl/menu/zakwas-buraczany-216
Moje pytanie brzmi następująco. Trening treningiem, ale jak regenerować organizm po wysiłku? Pytam, bo trafiłam na taki porandik: https://zdrowepasje.pl/zdrowie/trening/co-robic-po-treningu-5-kluczowych-wskazowek i zastanawiam się, czy jest wiarygodny i czy można stosować wskazówki z niego?
Myślę, że to dobry kierunek - https://www.hop-sport.pl/wioslarze/
A wiadomo, że każdemu może odpowiadać całkiem inna forma aktywności.
U mnie to robi fajną robotę, daje ciekawą zmianę. Jakie są Wasze propozycje?
Macie coś fajniejszego niż wioślarze?
A wiadomo, że każdemu może odpowiadać całkiem inna forma aktywności.
U mnie to robi fajną robotę, daje ciekawą zmianę. Jakie są Wasze propozycje?
Macie coś fajniejszego niż wioślarze?
Ja uwielbiam fitness i taniec. Od jakiegoś czasu chodzę regularnie na zajęcia taneczne i widzę efekty. Ale bez odpowiedniej diety daleko się nie zajdzie. Polecam sobie poczytać artykuły o zdrowym odżywianiu i znaleźć dietetyczne przepisy . Warto wejść na ten blog sportowy https://zoesport.pl/ Znajdziesz tam dużo informacji. Świadomość, wiedza pomogą Ci w osiągnięciu celu. Powodzenia!
A co sądzicie o tym - https://hop-sport.pl/lawki-treningowe/ ?
Bo ja uważam, że jeśli masz ławeczkę, a do tego trochę obciążenia, to wystarczy, żeby wykonać sensowny trening.
Bo czego Wam tutaj brakuje? Jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
Można tak sobie ustawić całkiem fajny trening.
Bo ja uważam, że jeśli masz ławeczkę, a do tego trochę obciążenia, to wystarczy, żeby wykonać sensowny trening.
Bo czego Wam tutaj brakuje? Jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać.
Można tak sobie ustawić całkiem fajny trening.
Wg mnie najlepsze efekty przynosi siłownia. Ładna wyrzeźbiona sylwetka to największa zaleta. Ja ćwiczę 3 razy w tygodniu w kombinezonie sportowym Moove Wear https://moovewear.com/kategoria/kombinezony-sportowe/ i efekty widzę po 3 miesiącach.
Jeżeli jeszcze nie wiesz czy siłowe ćwiczenia Cię interesują to zacznij ćwiczyć z Agatą Zając. Bardzo dużo ma filmików na YouTube i dba o technikę. Nie wydasz kasy a się dowiesz czy to to ;)
Ogólnie dieta nadal jest podstawą:
https://swiadome.pl/artykuly/dieta-niskoweglowodanowa-od-mojcatering-com-pl-klucz-do-skutecznego-odchudzania/
Przy ćwiczeniach świetnie sprawdzi się na pewno dieta niskowęglowodanowa.
Ogólnie dieta nadal jest podstawą:
https://swiadome.pl/artykuly/dieta-niskoweglowodanowa-od-mojcatering-com-pl-klucz-do-skutecznego-odchudzania/
Przy ćwiczeniach świetnie sprawdzi się na pewno dieta niskowęglowodanowa.
Zacznij od 3x trening silowy w tygodniu 2x dol ciala 1x gora, po kazdym 20min cardio, nie znam twoich parametrow ciala ale zorientuj sie czy 1600kcal to nie za malo. Lepiej zaczac od wyzszych kcal i obcinac niz potem utknac w martwym punkcie.
https://police24.pl/pl/901_biznes-plus/10617_jak-szybko-schudnac-po-40tce.html
Zwykle odchudzanie po 40 nie jest takie proste, ale na to również są dobre sposoby :) Na stronie jest opisane jak się odchudzić w tym wieku.
https://police24.pl/pl/901_biznes-plus/10617_jak-szybko-schudnac-po-40tce.html
Zwykle odchudzanie po 40 nie jest takie proste, ale na to również są dobre sposoby :) Na stronie jest opisane jak się odchudzić w tym wieku.
Ogólnie pytam
Jakie znacie ćwiczenia, które dają efekty do osoby, która nie za bardzo może ćwiczyć siłowo/wyczynowo ze względów zdrowotnych, a jednak chciałaby być dość sprawna i mieć kondycję- głównie chodzi o kondycję i wizualne sprawy czyli klasyk chyba, a dużo ćwiczeń mi po prostu odpada
Szukam też jakiegoś fajnego roweru elektrycznego na dalsze wypady: https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-city,2,15373 Czy ktoś podzieli się tutaj opinią na temat rowerów od Fischer?
Jakie znacie ćwiczenia, które dają efekty do osoby, która nie za bardzo może ćwiczyć siłowo/wyczynowo ze względów zdrowotnych, a jednak chciałaby być dość sprawna i mieć kondycję- głównie chodzi o kondycję i wizualne sprawy czyli klasyk chyba, a dużo ćwiczeń mi po prostu odpada
Szukam też jakiegoś fajnego roweru elektrycznego na dalsze wypady: https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-city,2,15373 Czy ktoś podzieli się tutaj opinią na temat rowerów od Fischer?
To jest dobry kierunek - https://hop-sport.pl/wioslarze
Regularność, zaangażowanie i powinno być tylko coraz lepiej.
Kwestia jedynie taka, na czym dokładnie wam zależy.
Ale tak naprawdę można fajnie ukształtować sylwetkę.
Regularność, zaangażowanie i powinno być tylko coraz lepiej.
Kwestia jedynie taka, na czym dokładnie wam zależy.
Ale tak naprawdę można fajnie ukształtować sylwetkę.
To zależy, czego dokładnie oczekujesz joga świetnie działa na redukcję stresu i poprawę mobilności, ale jeśli Twoim głównym celem jest odchudzanie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie fitness lub trening siłowy/cardio. Super opcją jest też skorzystanie z pomocy trenera personalnego wtedy plan jest dopasowany konkretnie do Ciebie i efekty przychodzą szybciej, bez błądzenia. Jeśli masz kartę Multisport, warto przetestować różne zajęcia i zobaczyć, co Ci najbardziej odpowiada ważne, żebyś miała z tego frajdę i chciała wracać.
Każdy z Was dobrze uzupełnia temat, ale warto jasno podkreślić jedną rzecz: jeśli mówimy o odchudzaniu, to fundament jest zawsze ten sam ujemny bilans kaloryczny. Można trenować godzinami, próbować jogi, interwałów czy ciężarów, ale dopóki kalorie na wejściu są równe lub wyższe niż te na wyjściu, ciało nie zacznie spalać tłuszczu. Dopiero gdy jemy trochę mniej (albo dokładniej mniej, niż organizm potrzebuje), zaczyna się realna redukcja.
Oczywiście aktywność fizyczna bardzo pomaga, bo zwiększa to wyjście i pozwala utrzymać więcej mięśni a im ich więcej, tym szybciej spalamy kalorie nawet w spoczynku. Dlatego dobre podejście to połączenie: trochę siłowni lub obciążeń, które budują masę mięśniową, plus aktywność, która poprawia kondycję i mobilność, jak joga. Ale sama aktywność bez diety zawsze będzie tylko dodatkiem.
Jeśli ktoś chce ogarnąć to w praktyczny sposób, polecam zajrzeć na https://mikolajwoch.pl/. Masz tam prosto wyjaśnione, jak podejść do deficytu, jak łączyć treningi z dietą i jak to zrobić tak, żeby efekty faktycznie były zauważalne, a nie przypadkowe. Świetne miejsce, żeby uporządkować podstawy i zacząć działać świadomie.
Oczywiście aktywność fizyczna bardzo pomaga, bo zwiększa to wyjście i pozwala utrzymać więcej mięśni a im ich więcej, tym szybciej spalamy kalorie nawet w spoczynku. Dlatego dobre podejście to połączenie: trochę siłowni lub obciążeń, które budują masę mięśniową, plus aktywność, która poprawia kondycję i mobilność, jak joga. Ale sama aktywność bez diety zawsze będzie tylko dodatkiem.
Jeśli ktoś chce ogarnąć to w praktyczny sposób, polecam zajrzeć na https://mikolajwoch.pl/. Masz tam prosto wyjaśnione, jak podejść do deficytu, jak łączyć treningi z dietą i jak to zrobić tak, żeby efekty faktycznie były zauważalne, a nie przypadkowe. Świetne miejsce, żeby uporządkować podstawy i zacząć działać świadomie.