Odpowiadasz na:

Wakacje dziecka z dziadkami gdy rodzice są po rozwodzie

Mój syn ma obecnie 13lat. Z jego ojcem jestem 12lat po rozwodzie. On ma swoją rodzinę ja mam swoją. Nasz syn mieszka z nami i moim mężem i dwójka rodzenstwa. Jego ojciec zostawił nas dla innej... rozwiń

Mój syn ma obecnie 13lat. Z jego ojcem jestem 12lat po rozwodzie. On ma swoją rodzinę ja mam swoją. Nasz syn mieszka z nami i moim mężem i dwójka rodzenstwa. Jego ojciec zostawił nas dla innej kobiety gdy dziecko było małe. Nie interesował się nim wiele lat i tak jest do tej pory. Sporadyczny kontakt telefoniczny raczej to ojciec każe że to dziecko ma do niego dzwonić bo jak mu mówi,,masz darmowe minuty,, raz na dwa miesiące ojciec zabiera go do siebie na 1dzien. Dziadkowie czyli rodzice męża. Interesuja się bardziej od dwóch lat czasem do niego zadzwonią, zabiorą do siebie z noclegiem. Odwiozą. Dadzą 50zl na urodziny. My od nich nic nie wymagamy.
Jakiś czas temu babcia wpadła na pomysł że zabierze syna na zagraniczna wycieczkę. Więc zapytała nas tak,, zgodzicie się bym P... Zabrała na wycieczkę jade ja i dziadek i Inna wnuczka z drugiego małżeństwa ich innego syna na wycieczkę do Egiptu na tydzień. Opowiadala że będzie fajnie, że to all inclusive itp. Zgodziliśmy się od razu. Bo my zapewne z powodu małych dzieci w domu i stałej choroby najmłodszego dziecka nie russymy się nigdzie. Po jakimś czasie dowiaduje się od syna że syn musi w całości za wycieczkę zapłacić około 2200 plus jalas kasa w kieszeń. Ze babcia jedzie tylko jako opiekunka. Nie zapytała nas rodziców czy nas stać. Wiedziała że mamy chore dziecko że może być trudno wyłożyć taką sumę pieniądzy. Nie zaproponowała że może złożymy się na pół z jego biologicznym ojcem lub po jedna trzecia. Jak to jest u Was czy dziadkowie zabierając wasze dzieci gdy jesteście po rozwodzie płacą za wycieczki tu w kraju lub zagraniczne? Dodam że ojciec płaci od 12lat 400zl alimentów. Nie partycypuje w innych kosztach. Babcia co chwilę dzwoni dzwoni do syna i pyta ile już uzbierał pieniądzy i że musi się sprężyć. Wkurza mnie to trochę.

zobacz wątek
2 miesiące temu
~

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry