Widok

A myślałem, że Adamowicz zarządzał miastem przeciętnie lub kiepsko...

Na początku wspomnę - nie jestem elektoratem PIS, ani Konfederacji i żadnej partii określającej się jako prawa strona sceny politycznej. Nie jest mi też po drodze z lewicą. Przez wiele lat głosowałem na lokalne, oddolne inicjatywy polityczne (związane np z ru***ami miejskimi).
Nigdy nie byłem fanem Adamowicza, ale uważałem go za mniejsze zło niż kogoś z powinowactwa z PIS. Z tego też powodu zagłosowałem w ostatnich wyborach na Dulkiewicz. Jednak obserwowanie jak to miasto nie ma sprawnego zarządzania, jak nie dba się o jego mieszkańców tylko pcha się nas wszystkich jako mięso armatnie do swoich partykularnych walk politycznych, przy okazji nie poprawiając największych bolączek mieszkańców - to zwyczajnie ręce załamuję. Myślałem, że było kiepsko za Adamowicza, ale nie mam złudzeń, że Dulkiewicz jest dramatem dla tego miasta.
Nigdy nie dostaniesz już mojego głosu - filozofia mniejszego zła tutaj zwyczajnie nie działa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ciekawy jestem jakich to bolączek mieszkańców nie wyeliminowała Dulkiewicz?
Czy nie za dużo niektórzy wymagają od innych, nie dając nic od siebie?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Odpowiedź nie napiszę skąd wyjęta. Mamy prawo rozliczać władze bo żyją z naszych podatków. Bolączki mieszkańców :syf w mieście, komunikacja pod zdechlym azorkiem, oddanie miasta deweloperom, mieszanie w radach dzielnic żeby mieszkańcy nic nie mieli do powiedzenia. Od siebie mogę dać lub nie mój głos w wyborach. Kobieta jest osobą publiczną i niech się liczy że musi być poddana krytyce!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wszystkie zarzuty są względne.
Ja dostrzegam w mieście porządek, a nie syf, komunikacja według mnie nie jest zła, deweloperzy budują na potęgę i odnotowuję ten fakt po stronie plusów, podobnie jak i działalność rad dzielnic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pani prezydent? Niech sobie pani nie pochlebia. Największy sukces pani to kwietne łąki XD
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sugerujesz, że Pani prezydent śledzi wpisy na forum i komentarz pozytywny może być tylko jej autorstwa?
Ciekawe jak wytłumaczysz wygrane wybory?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zmanipulowanymi ludźmi. Władza robi mieszkańcom pod górkę ale mają wmowione że to dla ich dobra. Większość to niestety łyka bez popitki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Na tym polega kampania wyborcza, żeby przekonać do siebie wyborców. Ty nazywasz to "wmawianiem", ja przekonywaniem do swojej racji. Używając Twojego nazewnictwa, Płażyński też próbował zmanipulować mieszkańców i wmówić ludziom, że będzie lepszym prezydentem. Był jednak mniej przekonujący we "wmawianiu" i manipulacji, przez co dostał mniej głosów :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdańsk nie jest miastem dla ludzi zamkniętych w swoich racjach, "jedynie słusznych" poglądach. Zaściankowych i ksenofobicznych, zamkniętych na nowe idee i pomysły. Dlatego nikłe są szanse prawicowych, narodowych polityków na objęcie władzy w naszym Gdańsku. Pytasz jeden z drugim dlaczego Pani Dulkiewicz wygrała wybory ? Dlatego że sytuacja z jaką się zmierzyliśmy po morderstwie Prezydenta Adamowicza spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Do prezydentury miasta trzeba być wcześniej przygotowanym, wdrożonym, liczyć się z tym i wcześniej to planować. Wybraliśmy Panią Dulkiewicz. Był ktoś lepszy ? Lepiej przygotowany ? Chyba nie. Ale to ja tak myślę. Myślę także, że nie był lepiej do tej funkcji przygotowany Kacper Płażyński, bo do czego w ogóle On jest przygotowany ? Wiem i widzę że Pani Prezydent czasami daje plamę swoimi decyzjami i wypowiedziami, nie zawsze ludzie z jej magistratu podejmują mądre decyzje ( patrz ostatnio kolportaż decyzji podatkowych w Gdańsku), ale jak już napisałem, dostała za zadanie zarządzanie miastem nie do końca będąc na to gotową. Wspierajmy ją.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Po owocach ich poznacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy spojrzeć na artykuły z dzisiaj. Pierwszy z brzegu o paczkomatach dla urzędów - absurdalne argumenty urzędników, świadczą o tym, że im się nie chce i nikt od nich nie wymaga zaangażowania. Co wydarzyło się, aby ułatwić dostarczanie pism do urzędów zamiast paczkomatów - odpowiedź jest prosta - nic. Takich artykułów jak ten wspomniany jest pełni codziennie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

https://www.youtube.com/watch?v=lcZDE7QO6JY
"Szczęśliwym" nabywcą okazał się człowiek związany lokalną PO- Rafał Dubel notabene Wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza,nawet operat robiła osoba związana z Urzędem Miejskim w Gdańsku-Sławina Kosmólska-notabene zaniżony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ludzie! Czym się tak podniecacie?
Chyba mało kto wierzy, że do polityki idzie się dla idei. PIS bezczelnie poobsadzał swojakami nie tylko stołki kierownicze, ale nawet szatnie w biurowcach spółek skarbu państwa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby do wyborów PISowcy nie szli z hasłami walki z nepotyzmem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Poradnik eko-polityczny (7 odpowiedzi)

W związku z faktem, że władzę przejęli prawdziwi fachowcy, tacy jak Szczerba i Joński, trzeba...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

do góry