Poznałam 3 wydziały - chemię, Oceanografię i geografię, ekonomiczny. Miałam też zajęcia na MFI i korzystałam z biblioteki. Baza zasobów jest duża, sprzętem uczelnia dysponuje naprawdę dobry, poziom nauczania i ja i moi znajomi, którzy mieli do czynienia z różnymi uczelniami w kraju oceniam jako naprawdę dobry. Warunek jedynie taki - trzeba chcieć. Nic nie przychodzi samo bez pracy, ale jeśli ktoś wie po co studiuje i sie zaangażuje w to co robi - można naprawdę wiele wiedzy zyskać na tej uczelni, a i dużo wsparcia znaleźć w prowadzących. Mam porównanie UG do PG i tą drugą pod każdym względem oceniłabym tragicznie. UG ogólnie rzecz biorąc sprawdziło się świetnie. Jedyne zastrzeżenie - zarządzanie i rozdysponowywanie środków pieniężnych. 3/4 szło na prawo i ekonomia, jako te "reprezentatywne" gdzie inne wydziały miały wiele do zaoferowania, dużo ciekawych projektów i badań, ale nawet na zajęcia terenowe zaczęto ucinać finansowania i zmniejszać ich ilość, gdy są one mega ważne. Drugie nie tyle zastrzeżenie co uwaga - UG ma słaby PR i nie jest postrzegana jako dobrą uczelnia, ale naprawde trzyma wysoki poziom.