Widok

Activa Azaliowy Park Pruszcz Gdański - proszę o opinie.

Pruszcz Gdański Temat dostępny też na forum:
Ktoś już kupił, mieszka planuje? Polecacie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Planuje

Zastanawiam się nad bliskością LIDLa - czy nie będzie zbyt uciążliwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no tak my zamówiliśmy mieszkanie z drugiej strony od strony tych domków jednorodzinnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiadomo coś na temat szacunkowych kosztów utrzymania mieszkań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak byliśmy oglądac to mówili że czynsz około 350 ale to będzie dopiero wiadomo po czasie jak będzie zarządca itd planuję tak za miesiąc wybrac się do któregoś z mieszkanców 1 bloku i dowiedziec się jak sprawa wygląda.. w szczególności interesuje nas podłoga w mieszkaniach nad garażem trochę boimy się że będzie zimno..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
350zł za jak duże mieszkanie?
Podłoga jest pewnie nieźle zaizolowana. Druga sprawa to to, że budynek jest wilgotny i będzie wysychał jeszcze z 2 lata, więc i koszty ogrzewania na początku będą większe.
Rozumiem że mieszkanie wybraliście w 2 budynku na parterze po południowej stronie?
Na parterze bardziej przeraża mnie to, że ludzie przechodząc obok budynku zaglądają prosto w okna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
60 m, hmm tez o tym myślałam tylko to akurat jest to mieszkanie nad wjazdem do garażu więc za dużo ludzi w tym miejscu nie będzie, nie ma pod oknem ścieżki:) nam zależało na ogródku stąd ten wybór, kolejna sprawa to bezpieczeństwo jeżeli chodzi o parter chciałabym zamontować rolety antywłamaniowe.. ale tu jest ale,bo na coś takiego musi się zgodzić wspólnota mam nadzieje że nie będzie z tym żadnego problemu, chociaż zawsze może znaleźć się osoba której będzie coś przeszkadzać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A orientowałaś się jak z "ogródkiem"?
Będziesz musiała kosić trawę samodzielnie?
Jeśli tak - gdzie trzymać kosiarkę i skąd wziąźć prąd do jej zasilania?

Rolety antywłamaniowe fajnie, ale ciemno będzie cały dzień - kwiatki nie będą rosły na parapetach.

Byłem dzisiaj w okolicy - widziałem że kilka osób się już wprowadziło do pierwszego budynku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
rolety to raczej na noc albo jak się wyjedzie na weekend, rolety w zimę trochę pomagają zaoszczędzić ciepło które ucieka przez szybę co do ogródka ten który jest przy naszym wybranym mieszkaniu wielkości 24 m to jak tam wstawisz piaskownice i parę kwiatków nie będzie za dużo do koszenia:) powiem szczerze że myślałam o takiej żyłkowej ręcznej kosiarce a mamy zamówioną piwnicę to chyba się zmieści:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe a tak a pro po to z kwiatkami może być mały problem bo te bloki mają okna do podłogi i właściwie nie ma parapetów, więc nie ma gdzie stawiać kwiatków:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ojtam ojtam

myślałem też nad cambel town, ale MACH nie ma zbyt pochlebnych opinii...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaaa przegadaliśmy ale.. wybraliśmy tę stronę Pruszcza gdyż wracając z pracy z gdańska nie musimy już wjeżdżać do centrum tylko omijamy tym nowym wiaduktem po lewej stronie jeszcze przed sama tabliczka Pruszcz;) a do cambel to już się troszkę stoi w korku chyba.. zależy kto gdzie pracuje i którędy wraca z pracy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z Cambel jest za to blisko na obwodnicę, ale słabo z komunikacją miejską.

Wszystko ma swoje plusy i minusy jak to mówią...

Czytałem troche o activa, ludzie psioczą, ale nie aż tak jak na Mach (tzn. TGI teraz bo to to samo) itp...

Zarezerwowaliście też miejsce postojowe w garażu podziemnym? Nie wiem jak będą wyglądały miesięczne koszty utrzymania szczególnie po tym jak pondieśli podatek od garaży...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z garażu zrezygnowaliśmy zawsze mieliśmy samochód pod blokiem i dawaliśmy rade więc chyba teraz tez damy:) a 20 tys to dużo a potem jeszcze czynsz płacić dodatkowy moi znajomi na morenie w nowym maja i płaca 30 zł chociaż mało dość im wychodzi, bo słyszałam że Ci co mają garaż muszą płacić dodatkowo za mycie podłóg w garażu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z 3 strony miejsc parkingowych nigdy nie za dużo....

Na wszelkich osiedlach jest problem z parkowaniem

Fakt w przypadku activi są dwa za - kościół i lidl [ dwa parkingi gratis :)

Z drugiej stromy jak auto stoi na swoim i w ciepłym, to jak jest nawet warte te 20k to już jest na plus :)

PS, Czy tylko my we dwoje rozważamy mieszkanie na azaliowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
heheh wszyscy nasi znajomi słysząc nasz wybór pukają się w głowę , że to poza miastem wiocha daleko do rodziny do pracy itd itd już nie możemy tego słuchać ja z pracy jechałam tam o 16 równo 24 minuty to chyba nie jest AŻ tak daleko... a jak mam mieszkać w starym bloku na 2 pokojach i z wystającymi rurami z krzywymi ścianami na Zaspie tylko dlatego, że jest blisko i jest centrum to ja dziękuję... już mamy to za sobą...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znajomi przekonają sie jak jest naprawdę jak przyjadą na parapetówę.
Kilka kroków dalej odjeżdza N5.
W dzień jest lepiej bo masz 200, 205 i 207 a do tego busy co 15 minut w godzinach szczytu.

Samochodem też nie jest źle - bo jak zauważyłaś masz obok obwodnicę Pruszcza, kawałek dalej masz obwodnicę południową. Więc jeśli chcesz dojechać nawet do Gdyni nie musisz pchać się przez miasto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Ja mam mieszkanie z ogrodem super sprawa , mieszkanie ciepłe , okna szczelne i dźwiękochłonne , mieszkanie mam od lidla , i naprawdę nić nie słychać , jakość wykonania tynków bez zastrzeżeń , czekam na pierwsze ciepłe dni i pierwszego grilla odpalam na integrację z sąsiadami heheheh :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super w końcu jakaś pozytywna opinia od mieszkańca:)) no my też będziemy mieli z ogrodem to będziemy się integrować i grillować:) mam pytanie chcecie zakładać rolety antywłamaniowe? a i jak z czynszem?
Co do podłogi dużo ludzi poleca zrobienie jednak podłogi drewnianej tymbardziej na parterze bo niby jest cieplej niż na panelach a jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście kupiłem panele PREMIUM Krono przez internet 20 zł/taniej niż w sklepach :) podkład dałem 7mm i jest ciepło , dodatkowo dowiedziałem się że strop jest ocieplany styropianem i od garażu dodatkowo wełną mineralną , także spokojnie . rolet może kiedyś , na razie alarm i jak będą już mieszkali wszyscy to będę się starał o monitoring wewnętrzny , na dzień dzisiejszy są kamery i stróż obok na budowie . co do czynszu to na razie nie mam pojęcia , coś koło 350 zł
deweloper powiedział że za ogrzewanie i wodę rozliczymy się na spokojnie i w ratach jeśli ktoś będzie chciał do czasu zawiązania wspólnoty , także fajnie podchodzą do mieszkańców , a którą klatke i jakie mieszkanie was interesuje ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy zarezerwowane budynek 2 b2b5, a to tej wełnie i styropianie to już słyszałam bo sie dopytałam wcześniej:) Macie mieszkanie z kuchnią czy z aneksem. Byłam oglądać w budynku 1 to mieszkanie od strony lidla narożne bardzo podobne do tego które wybralismy, byłam ciekawa jak można zaaranżować kuchnie bo są one dość wąskie i do tego mają okno do dołu to już szafek i blatu tam nie można zrobic..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie mamy to mieszkanie , podaj e-mail a wyśle ci zdjęcia kuchni :)
pralkę wsadziliśmy do kuchni pod zabudowę , wydawało się nam że będzie mało miejsca ale okazuje się że jest bardzo dużo :)
kuchnie montują jutro więc będzie do zobaczenia na żywo w przyszłym tygodniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
weronikax@wp.pl

No właśnie to będziemy mieli podobne mieszkania:) robicie sobie sypialnie w tym mniejszym pokoju? oo nie pomyśłałam o tej pralce w kuchni:) małrzyłam o chociaż małym stoliku:) ale z drugiejs trony łazienka jest mała,...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
mam zarezerwowane mieszkanie na parterze z ogródkiem w trójce (z niecierpliwością muszę się jeszcze trochę naczekać)
Panie Piotrze proszę o info ile już Pan tam mieszka? Rozumiem ze ma Pan od strony wschodniej?
Jak ze światłem w mieszkaniu? Mam obawy, że będzie zimniejsze i ciemne pomimo szczytowego mieszkania i okien z dwóch stron.
Mogłabym też poprosić fotki kuchni, bo jestem ciekawa jak to powierzchniowo wygląda :)
lusioperka@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez mam zarezerwowane mieszkanie w budynku 2 na 1 pietrze ale zastanawiamy sie jak z opłatami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~mieszkaniec 2014-03-25 12:41 pisal jakie są wysokości opłat. Wystarczy przełożyć to na swoje mieszkanie i mniej więcej wiadomo czego się spodziewać, brakuje tam jeszcze opłaty za utrzymanie windy (15zł) o której też ktoś pisał w tym wątku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy już wiadomo jaka będzie wysokość czynszy za mieszkanie i opłat czynszowych za miejsca postojowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze nie wiadomo, szacowana wartość to ok 350zł w zależności od metrażu i innych czynników :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już wiadomo, miejsce postojowe 8 zł, winda ok 15zł...

chcesz wiedzieć dokładnie to skontaktuj się z nowym zarządcą to się dowiesz wszystkiego o czynszu

Dorota Słomian
biuro.aldom@op.pl
tel: 515038899
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy deweloper był w stanie dużo zejść z ceny? Bo nie ukrywam, że te są ogromne :( jesteśmy umówieni na oglądanie mieszkanka, bardzo mi się wszystko podoba- okolica, strona Pruszcza, wykończenie z zewnątrz, rozkład mieszkanka. Ale cena jest okropna- 4500zł/m2 to o wiele za dużo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli chodzi o negocjacje zawsze można spróbować , jednak cena adekwatna do zakupionego mieszkania , za tą cenę żadnego problemu ,
mieszkania suche ściany idealne proste prawie gotowe do malowania , dosłownie małe poprawki na ścianach , natomiast jak oglądaliśmy u konkurencji to masakra , jakieś dziwaczne kształty ścian , dodatkowo kominy wystawały ze ścian , i jeszcze na dodatek okna podrapane ,
znajomi kupili u Macha a dzisiaj chcą jak najszybciej sprzedać , jak chcesz problemy za i tak nie wiele mniejsze pieniądze polecam MACHA ,
POLECAM POCZYTAĆ OPINIE ACTIVA ZAKĄTEK JUSZKOWO , 80 % ZADOWOLONYCH KLĘTÓW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ile Twoim zdaniem byłoby ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Więc tak. Cena 4500zl/m2 to duzo za duzo. Góra 4tys. Pan który pokazywał nam mieszkanie- totalna porażka. Jeżeli activia chce coś sprzedać,to powinni zatrudnić kogoś,komu chociaż trochę zależy na kliencie. Wstyd. Normalnie miałam ochotę go walnąć. Szukamy dalej,bo najwyraźniej firma leci na renomie i myślą,że ludzie i tak to kupią. Wykończenie cudowne,rozklad też,ale jak od dzień dobry widzę takie podejście,to podziękuję. Szkoda :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
DO anonim !!!!
kupujesz mieszkanie czy kolesia z ACTIVI ? HEHEHEH
Pan Radek jest specyficzny hehehe , ale wszystko załatwia jak trzeba , ma po prostu swój świat .
polecam zobacz inne inwestycje i daj znać gdzie i co znalazłeś , a dodatkowo po roku od kupienia wejdź na forum i poinformuj ile dołożyłeś do mieszkania przez rok heheheheh
na 1000% wyjdzie ci kwota wyższa niż 4700 za m2 powodzenia :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Nie musisz sie tak obrażać. Moim zdaniem podejście do klienta powinno byc profesjonalne. I uważam ze skoro teraz ma mnie gdzieś, to pózniej wcale nie będzie lepiej. Bardzo podobają mi sie mieszkania, ale za taka cenę już w Gdańsku są tańsze mieszkania. Jak kogoś stać na taki, to bardzo sie cieszę i nawet zazdroszczę. Ale to dla mnie nie jest inwestycja na 30 lat, więc nie mam zamiaru dopłacać za to, ze ktoś na forum uważa inaczej. Widocznie sama muszę sie przekonać ze robię zle. Proszę sie mnie nie nabijac i nie podchodzić w ten sposób bo właśnie sie przez tego posta mega zniechecilam. A jeżeli pisze to sam pan Radosław to proszę o zmianę podejścia, bo wstyd. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
A że tak podpytam gdzie w Gdańsku są tańsze mieszkania?
Ile czasu zajmie Ci dojazd do centrum w godzinach szczytu?
Ile życia przestoisz w korkach?

Mi mieszkanie pokazywała jedna z dwóch pań - i szczerze mówiąc nie miałem uwag - i do pokazującej i do mieszkania. Fakt że kupujesz mieszkanie, a to że będą mieli Cie po zakupie mniej lub bardziej w d**ie to chyba normalne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szczerze mówiąc, to za żadne skarby nie chce mieszkać w Gdańsku, bo jestem z okolic Pruszcza i nie umiałabym się przestawić.
Nie muszę podawać przykładów, bo wystarczy zajrzeć na jakiekolwiek oferty i uwierz mi-są tańsze.

Szkoda, że ja nie trafiłam na jedną z Pań, bo bez kitu, straszny niesmak mam od tamtej pory. Akurat pracuję przy obwodnicy, więc z dojazdem nigdy nie mam problemu.

W Zakątku Juszkowo były normalne ceny, niestety zbyt późno zdecydowaliśmy się na zakup i w tym momencie zostało już tylko jedno mieszkanie, duże i też dla nas za drogie.

Jeżeli chodzi o Azaliowy to bardzo mi się podoba, może jeszcze wrócimy do tematu kupna, jak rzeczywiście nic ciekawego nie znajdziemy. Dziękuję za opinię. Jednak proponowałabym mniej jadu następnym razem :P czułam się jakbym kłóciła się z młodszym rodzeństwem.
Pooglądamy jeszcze kilka ofert i dam znać co tam nam się spodobało.

No i życzę spokojnego mieszkania :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
To znowu ja :)
Więc tak, kupiliśmy mieszkanie w Straszynie. Najbardziej skusiła nas cena. W azaliowym mieliśmy 58m2 za 260tys, w Straszynie mamy 65m2 za 220tys. Wykonanie bardzo dobre, niemal tak jak w azaliowym. Cena jest niższa, ponieważ nie mamy wind, ani parkingu podziemnego, ale coś za coś.
Wiem, że to nie centrum Pruszcza, że trochę dalej, ale i tak musimy z chłopakiem dojeżdżać do roboty, czy z azaliowego, czy ze Straszyna.

Gdyby można było negocjować cenę...no jakkolwiek...to wtedy może zdecydowalibyśmy się. Niestety, rozumiem zamysł, że ma to być ekskluzywne osiedle, a deweloper chce zarobić na renomie. Szkoda, że to już nie te ceny co w Zakątku Juszkowo.

Życzę wszystkim Wam miłego, spokojnego mieszkania, żeby remonty poszły szybko, a kredyty gładko :P zdrówka :)
I mniej hejtu na forach!

Peace :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A próbowaliście negocjować cenę?

Jak w straszynie z parkowaniem? Na jakim osiedlu / u jakiego dewelopera kupiliście jeśli można zapytać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W azaliowym? Próbowaliśmy, była propozycja całych 2tys(no szał...hehe).

W Straszynie na "Młodym Straszynie", ale z tego co wiem, to już wszystko wyprzedane. Czasami pokazują się na stronie mieszkania, na które ktoś nie dostał kredytu. W planach mają etap 2, ale widzę, nie prędko coś się ruszy. Deweloper Nex-Bud.

Z tego co zauważyłam, nie ma problemu z zaparkowaniem. Pokuszę się nawet stwierdzić, że jest luz na parkingu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Temat usechł czy nikt nie chce mieszkać w Azaliowym parku ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee tam nie chcemy pewnie, że chcemy czekamy aż się w końcu uda wejść na budowę=)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na budowę budynku nr 2? Jest wogóle taka możliwość?

Chyba że chodzi o rozpoczęcie swojej budowy (wykończenia)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no mamy jeszcze trochę do swojej budowy:0 czekamy na budynek nr 2:) na razie podziwiamy z zewnątrz:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co będziecie przebudowywać jeśli można zapytać? Nie dało się dogadać z deweloperem żeby to zrobił dla Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłem ostatnio na budowie, postępy robią wrażenie...

Fajnie że pomyśleli i z kilku miejsc postojowych zrobili komórki lokatorskie. Wcześniej była ich garstka, teraz napewno wystarczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozdrawiam sąsiadów, obecnych i tych przyszłych :-)
Mam mieszkanie w bud. nr 1 od strony pd-zach...
O zaletach tego miejsca nie trzeba nikogo przekonywać...wady to bliskość kościoła (pobudka o 06 rano) ale liczę że się przyzwyczaję ;-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Co do tych dzwonów to traktuję to jako darmowy budzik bez konieczności ładowania baterii , ale w soboty i niedziele niestety nie da się tego wyłączyć , czy wiecie cos na temat czynszu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
skontaktuj się z nowym zarządcą to się dowiesz wszystkiego o czynszu :)

Dorota Słomian
biuro.aldom@op.pl
tel: 515038899
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostałam listę składowych czynszu i jestem zaskoczona, bo za ogrzewanie będzie się płaciło nie zgodnie z tym, co się zużyje, ale za m2!! To jakieś średniowieczne rozliczenia....... które wychodzą dużo drożej i nie są zawsze sprawiedliwe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, coś musi być nie tak
Nie po to montują ciepłomierze w skrzynkach na korytarzach, żeby rozliczać za m^2.

Może takie rozliczenie jest prowadzone tylko na początku, kiedy nie zawiązała się jeszcze wspólnota itp?

Warto dopytać...

A listę składowych dostałaś od zarządcy? Może dałoby się ją "upublicznić" w tym temacie - napewno zainteresuje więcej osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaliczki od rozliczenia:
a/ woda i ścieki 9,19zł/m3
b/ podgrzanie wody 22,16zł/m3
c/ ogrzewanie lokalu 2,22zł/m2
d/ energia cieplna (moc zamówiona) 0,61zł/m2
e/ odpady budowlane 0,54zł/m2
f/ opłaty eksploatacyjne (sprzątanie, przeglądy) 0,50zł/m2
g/ ubezpieczenie budynku 0,10zł/m2
h/ zarządzanie nieruchomością 0,55zł/m2
i/ pogotowie lokatorskie 0,10zł/m2
j/ energia elektryczna części wspólnych 0,20zł/m2
k/ utrzymanie wind 0,44zł/m2
l/ pozostałe koszty (prowizje bankowe, opłaty pocztowe) 0,05zł/m2
m/ energia elektryczna i utrzymanie czystości w hali garażowej 8,00zł/miejsce postojowe

przewidywane zużycie wody zimnej i ciepłej jest po 1m3
sezon grzewczy jest od października do kwietnia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki...
31.03. jest spotkanie wspólnoty z bud. nr 1.
Zapytamy się o kwestię płatności za grzanie i nie tylko :-)

Pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
opłata za ogrzewanie za m2 to podobno zaliczka, rozliczenie będzie za to, co się zużyje. Po zawiązaniu się wspólnoty zostanie ustalona wysokość opłaty na fundusz remontowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopytajcie proszę jeszcze o kwiestie opłaty za uzytkowanie wind... 0,44 zł za m2 licząc że mieszkam w 62 m mieszkaniu opłaty miesięczne wyniosą mnie 27,28 zł to stosunkowo dużo przy mieszkaniu na parterze... i za nową windę od tylu mieszkań co miesiąc??? mieszkając w bloku jeżdząc na 9 piętro płacę 9 zł...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze interesuje mnie podgrzewanie wody nie wyadje się wam, że to dużo 22,16 za m 3 dla porównania w nowym, bloku jednym z najdroższych na Zaspie podgrzanie wody kosztuje 17.50 dla chętnych jestem w stanie podesłac skan rozliczeń czynszu wlasnie do CITY parku dla porównania ogrzewanie też tańsze...1.75 zł hmm może ten pruszcz taki drogi??? ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tam wielu mieszkańców składało się na utrzymanie windy, to i koszt od mieszkania był niższy. Jak jedynie mogę się domyśleć, koszty konserwacji są zbliżone dla takiej samej windy, niezależnie czy obsługuje ona 10, czy tylko 2 piętra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie no pewnie ze wiadomo idąc dalej w bloku 10 piętrowym w gdańsku płaci się za windę 4 zł :) no ale 27 za windę nowa i to jeszcze na gwarancji.. hmm trzeba walczyć o swoje:) bo idąc tym tropem co rok będzie to wzrastać, to i inne rzeczy aż czynsz sięgnie 800 zł i będziemy uciekać:) lepiej zawsze wychodzić z tej niższej kwoty:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a bylo juz jakies zebranie wspolnoty? jakies rozliczenia od zarzadcy dostaliscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

niesprzedane mieszkania

Drodzy mieszkańcy, a co jeśli sąsiedni lokal pozostanie niesprzedany? Czy nie będzie ochładzało i tworzyło wilgoci tez w moim mieszkaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie deweloper powinien ogrzewac takie mieszkanie na swoj koszt do momentu sprzedazy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mieszkamy w budynku 1 klatka A - piętro pierwsze, mieszkanie 62m. Pytaliście o opłaty - pierwsze wyszły 260 zł bez ogrzewania (tylko oplata stała) - dostaliśmy też rozliczenie za 3 miesiące, ponieważ przez ten czas nie ponosiliśmy żadnych opłat - wyszło ponad 800 zł za wodę ogrzewanie itp. Mieszkanie wschód - zachód, okna na kościół i "podwórko" - czyli blok nr 2 i plac zabaw. Wykończenie bez zastrzeżeń, mieszka się dobrze, na razie żadnych baboli nie ma. Salon z aneksem - można się przyzwyczaić, nawet fajnie udało się nam zaaranżować wnętrze. Mieszkałam wcześniej u Macha (Osiedle Jakuba) - standard bez porównania. Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Azaliowy Park Pruszcz Gdański

Witam.
Zastanawiam się na zakupem mieszkania w Azaliowym Parku i mam podobne odczucia jak osoba powyżej. Jakość jest naprawdę dobra (zwiedziłem sporo inwestycji w Gdańsku) ale cena jest mało atrakcyjna do tego Pan który pokazywał mi mieszkania nie chciał nawet rozmawiać o innej cenie. W podobnej cenie za metr wynegocjowałem lokal na Ujeścisku, skąd do pracy mam 5 km a nie 15 km, droga dwupasmowa a nie trakt. Budynki i klatki na azaliowym są naprawdę ładne ale to nie w nich się mieszka a w lokalu a ten wszędzie można ładnie zrobić. Ponadto developer chyba chce by na inwestycja była postrzegana jak na warunki Pruszcza jako troszkę bardziej luksusowa a tymczasem przed budynkami brak jest miejsc w których można usiąść i odpocząć, nie mówiąc już nic o mini placu zabaw i pobliskim Kościele oraz Lidlu. Inwestycja jest ciekawa ale nie za taka cenę za metr. Pamiętać trzeba że ciągle na rynku nieruchomości jest spory kryzys i wprowadzenie MDM niewiele tu zmienia (oczywiście przy oglądaniu lokali wmawia się nam coś innego ale jak ktoś się troszkę lepiej orientuje na rynku to i tak wie jaka jest sytuacja). Tylko w ostatnim roku w Gdańsku zakończyło działalność 2 deweloperów (jeden nawet nie zdołał dokończyć budowy). Słowo do Pana sprzedającego lokale - oglądałem kilka z nich 3 miesiące temu i żadnego z nich nie sprzedaliście a wystarczyło trochę ponegocjować i 1 by Pan sprzedał.
Pozdrawiam mieszkańców i życzę przyjemnego mieszkania.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Także zastanawiam sie nad kupnem mieszkania, ale w 4 budynku
Czy komuś kto mieszka w budynku nr 1 udało sie zbic troche cene?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
mam zarezerwowane mieszkanie na parterze z ogródkiem w trójce (z niecierpliwością muszę się jeszcze trochę naczekać)
Panie Piotrze proszę o info ile już Pan tam mieszka? Rozumiem ze ma Pan od strony wschodniej?
Jak ze światłem w mieszkaniu? Mam obawy, że będzie zimniejsze i ciemne pomimo szczytowego mieszkania i okien z dwóch stron.
Mogłabym też poprosić fotki kuchni, bo jestem ciekawa jak to powierzchniowo wygląda :)
lusioperka@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy w 4 ;) również sobie poczekamy ;) to nasze pierwsze mieszkanie.. jesteśmy w tym temacie zupełnie zieloni, ale liczymy, że to dobry wybór ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Jeśli chodzi o światło w mieszkaniu to tylko w korytarzu jest ciemno,
my mamy ciemną podłogę i ciemne szare ściany wraz z sufitem ,
ale na brak światła nie narzekam , słońce jest do godziny 14 - 15
a następne około 19 w drugiej części ogrodu , jesteśmy zadowoleni .
fotki kuchni wrzucam na e-mail .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ja mogę prosić o zdjecia tej kuchni i innych pomieszczeń? Będę wdzięczna
ania.matewska@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i nie dostałam żadnych zdjęć, bardzo proszę o foto, będę bardzo wdzięczna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Z żoną planujemy zakup mieszkania w budynku 2. I tak się zastanawiamy, jak wygląda już wykończone mieszkanie oraz życie na co dzień :)
Jeżeli ktoś jest chętny "pochwalić" się swymi mieszkaniami, a szczególnie kuchnia oraz łazienka (w "naszym" ma tylko 3.2m2, więc ciut martwimy się tym).
Proszę szanownych, mam nadzieje, przyszłych sąsiadów o kilka opinii jak się mieszka w budynku nr 1. Czy nie jest głośno w mieszkaniu? Windę słychać? Bo że ciepło i miło to już widzę z powyższych postów :)
Dodatkowo, natury organizacyjnej - czy komuś udało się negocjować stawki za metr z deweloperem?

Edit: Z góry dziękuje za zdjęcia na maila JiBKMa@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej!

mam pytanie do właścicieli mieszkań z ogródkami.. jak to jest z tym ogrodzeniem ogródka? możecie, czy wspólnota się nie zgadza? myślimy o takim drewnianym płotku żeby się osłonić od ulicy...

pozdrawiam!

paulina.wozniak@outlook.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, nie można...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć dobrze się mieszka :)

Jeśli ktoś może to również uprzejmie proszę o zdjęcia kuchni/łazienki na maila campaniarek@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cóż mogę napisać... Byłem bardzo bliski kupna mieszkania w Zakątku Juszkowo rok temu - ładne słoneczne jedyna wada na ostatnim piętrze bez windy i prawie bym kupił gdyby nie osoba sprzedawcy p. Pastuszki, nie zależało mu w ogóle na sprzedaży, dawał do zrozumienia, że to najlepsza jakość budownictwa /z opinii na forum mojeosiedle.pl wynika co innego/ no i najważniejsze negocjacje cenowe - zaproponował obniżenie o 5000 zł przy cenie 330000 za 79 metrów kwadratowych :-) Potem w ostatniej naszej rozmowie stwierdził, że przecież ja nie muszę wcale od nich kupować no i nie kupiłem. Wkrótce znalazłem z Hanzy dużo taniej przy takim samym metrażu - podejście sprzedawców - pełen profesjonalizm.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie internetowej piszą że skończyli budować budynek nr2.
I chyba stawiają kolejne dwa za lidlem...

To spore osiedle się zrobi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Łącznie ma być 6 budynków - 2 już istnieją, w 2 stawiają ściany (budynek 3 i 4 zawarty w planie osiedla), a obecnie leją fundamenty pod ostatnie 2 budynki (5 i 6, które nie zostały ujęte w planie osiedla) na "tyłach" Lidl'a. W efekcie Azaliowy będzie w kształcie litery L wokół Lidla.
Z infomracja od Dewelopera dowiedziałem się że 5 i 6 będą miały drogę dojazdową przy Lidlu, więc 1 i 2 od stony północnej będą miały nie lada ruch rano :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z jednej strony przy lidlu, ale czy nie będzie też przejazdu do Lawendowej?

Moim zdaniem dużo większy ruch generuje LIDL i te nawet kilkadziesiąt samochodów w ciągu dnia nie zrobi róznicy, ale ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na stronie piszą że podpisują już umowy.
Ktoś z Was podpisał?
Jak z cenami? Da się coś wynegocjować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie jest jakaś możliwość negocjacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy w pierwszych oddanych blokach są jakieś multimedia(telewizja,internet), czy jest ich brak?Widziałem na kilku balkonach anteny satelitarne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
sa kable pociagniete wewnatrz bloku, wyjscie w kazdym mieszkaniu - operator w tej chwili to Vectra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w 2 budynku masz światłowód i kabel koncentryczny wchodzacy do mieszkania, wiec pelna opcja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam przyszli sąsiedzi.
Jak się wam mieszka ? W grudniu planuje wprowadzić się do budynku nr 2. Trzeba by pomyśleć o jakiejś integracji.
pzdr
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czekamy na propozycję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słyszałem o poniedziałkowym spotkaniu wspólnoty budynku nr 2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
luru odkładajcie kasę na wyrównania dla activi i na wspaniałą panią która niby zajmie się administracją coś da wam do podpisania i tyle ją
zobaczycie , tylko co miesiąc będziecie płacić i do końca sam nie będziesz wiedział za co .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~pppr możesz napisać coś więcej na temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolego napisz coś więcej prosze, bo wydaje mi się że wdepnęliśmy w to samo stolec i będziemy musieli szybko się z niego wygrzebać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy w umowach przedwstępnych (notarialnych?) nie mieliście zagwarantowanej niezmienności ceny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi o cene mieszkania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nom....co jest napisane w umowie przedwstępnej? że cena może ulec zmianie w zależności od np. finalnego metrażu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie miałem takiego zapisu.
Była tylko informacja, że strony mogą odstąpić od umowy gdy powierzchnia zmieni się o 5%.

Ktoś robił z tym problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli deweloper żąda dopłat z tego tytułu to pozostaje jedynie spór o metodę pomiaru powierzchni (o ile nie została wcześniej określona) Powierzchnię mieszkania można sumować różnorako i za każdym razem można otrzymać inny wynik:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie do końca.
Oni (deweloper) z tego co pamiętam jasno określają w umowie wg jakiej normy będzie mierzona powierzchnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słuchajcie nie chodzi o zmiany cen mieszkań czegoś takiego nie było ,
ustalona cena zostaje taka jak została podana na samym początku .
miejsce postojowe w hali na początku 20000 tyś a za 6 miesięcy promocja za 10000. warto poczekać z zakupem .

jeśli chodzi o opłaty , czynsz około 450 zł zimą , 350 lato - do puki nie zawiąże się wspólnota nie płacicie nic :) ale po około 3 miesiącach przychodzi pierwszy rachunek około 750 zł następnie w kolejnym miesiącu 550 zł wszystkie opłaty do Activa warto więc odkładać od początku .

polecam wybrać innego administratora niż na bud. 1
na początku dostaniecie rachunki a tam tak namieszane że nie wiadomo za co się płaci dlatego wybierzcie innego administratora ,

kobieta która się u nas tym zajmuje przesyła rachunek raz na 4 miesiące a co 6 miesięcy i tak dostajecie wyrównanie z dopłatami bo nie potrafi ustalić normalnych opłat ,

powodzenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawiamy się bardzo poważnie nad zakupem mieszkania właśnie w budynku 1. Widzę, że większość z mieszkańców jest zadowolona ze standardu wykończenia i tego jak się mieszka. My też uważamy, że standard jest bardzo dobry. Mam jednak kilka pytań, gdyby ktoś zechciał rozwiać moje wątpliwości to będę bardzo wdzięczna.

Po pierwsze: Niepokoi mnie trochę sprawa opłat, tego zamieszania, o którym mowa w poście powyżej. W marcu 'mieszkaniec' podał, że rozliczenie wygląda tak:

'Zaliczki od rozliczenia:
a/ woda i ścieki 9,19zł/m3
b/ podgrzanie wody 22,16zł/m3
c/ ogrzewanie lokalu 2,22zł/m2
d/ energia cieplna (moc zamówiona) 0,61zł/m2
e/ odpady budowlane 0,54zł/m2
f/ opłaty eksploatacyjne (sprzątanie, przeglądy) 0,50zł/m2
g/ ubezpieczenie budynku 0,10zł/m2
h/ zarządzanie nieruchomością 0,55zł/m2
i/ pogotowie lokatorskie 0,10zł/m2
j/ energia elektryczna części wspólnych 0,20zł/m2
k/ utrzymanie wind 0,44zł/m2
l/ pozostałe koszty (prowizje bankowe, opłaty pocztowe) 0,05zł/m2
m/ energia elektryczna i utrzymanie czystości w hali garażowej 8,00zł/miejsce postojowe

przewidywane zużycie wody zimnej i ciepłej jest po 1m3
sezon grzewczy jest od października do kwietnia'

Czy to aktualne? AZALIOWA, przy jakim metrażu czynsz o którym piszesz? I jak wygląda sprawa z ogrzewaniem? Wyżej ktoś pisał, że te 2.22/ m2 to zaliczka, a potem jest rozliczenie faktycznego zużycia. Czy to prawda? Przyznam, że nie zauważyłam na kaloryferach żadnych mierników ciepła...

Co z opłatą za wywóz śmieci? Jest wyszczególniona opłata za odpady budowlane, ale nie za "zwykłe" śmieci.

Po drugie: Internet i tv- wiem, że podłączenia ma vectra. A czy ktoś z Państwa ma może orange? Na ich stronie ul. Azaliowa jest w zasięgu, zastanawiam się czy to prawda.

Po trzecie: wilgoć. Słyszałam, że Azaliowy Park stoi na podmokłych terenach. Na innym forum ktoś pisał, że przy budowie wypompowywano bardzo dużą ilość wody. Nie wiem czy to prawda. Najczęściej budynki, które stoją na podmokłych terenach nie mają ani piwnic ani hal garażowych, te mają... Czy ktoś z Państwa narzeka na wilgoć, gdzieś wychodzi grzyb?

Po czwarte: korki. Będziemy dojeżdżać do pracy do Gdańska, codziennie rano w Radiu Gdańsk mówią, że Trakt stoi. Zastanawiam się ile faktycznie czasu jedzie się do Gdańska w porannym szczycie (7:00- 8:00).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie i odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
być może przyszła sąsiadka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tym "płacicie nic" to chyba nie do końca tak.
Deweloper pobiera zaliczki wg własnego "widzimisie" do momentu powołania zarządu wspólnoty.

Czy na pierwszym zebraniu z panią administrator uchwalaliście stawkę którą będziecie płacili za administrowanie, regulamin jeśli chodzi o opłaty za ogrzewanie itp?

Czy myśleliście o zmianie administratora?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z Azaliowej do Dworca w Gda 6:50->7:15
ok 6min stoi sie przy poludniowej, 8min sandomierska-zaroslak

opłaty się troche zmienily, gdzies zmalazlo gdzies podskoczylo...wychodzi mniej wiecej to samo...
śmieci placimy kazdy sam, nie ma juz odpadow (to byl kontener bo jeszcze smietnikow nie bylo)

wilgoc...troche wychodzi przy klatkach schodowych kolo hali..wyzej w budynku nie ma :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję!! :D Bardzo dobre informacje. Zdecydowaliśmy się na mieszkanie, jak wszystko dobrze pójdzie- wprowadzimy się pod koniec roku.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co to za dodatkowe opłaty? Coś konkretnego? Możesz powiedzieć więcej na ten temat? Pytam, bo kupuję mieszkanie w B1 ;-)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
Skorzystam z okazji i podpytam o podłączenie licznika na Azaliowym.
Z żoną czekamy już ponad tydzień na licznik i nic... nikt nic nie wie, nikt nic nie mówi.
Sąsiedzi drodzy mogą coś podpowiedzieć ile to u Was trwało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czekałem 6 dni roboczych od zgłoszenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas 2-3 dni po podpisaniu umowy pojawił się licznik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam cały czas problemy z tym deweloperem ,jest ich tyle ,że jak ktoś chce wiedzieć coś więcej proszę pytać na maila piotrgd@op.pl zapewniam wszystkich że macie zły zapis w aktach oczywiście tych którzy już go podpisali pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem właśnie po zamknięciu formalności kupna mieszkania w Pruszczu Gdańskim ,niestety było dużo problemów zresztą jeszcze są (związane z aktem notarialnym)i jeżeli ktoś ma zamiar kupić mieszkanie w firmie ACTIVA lub DOMO służę zupełnie GRATIS wskazówkami ,żebyście uniknęli problemów takich przez które ja musiałem przechodzić ,zresztą zawsze wychodźcie z założenia ,że deweloper jest tylko do twojej dyspozycji dopóki nie ma twoich pieniędzy a potem to się chyba domyślasz gdzie ciebie ma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
JA też bym chętnie poczytał
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problemy z aktem są przynajmniej dwa:

- w akcie notarialnym jest napisane, że lokal posiada świadectwo charakterystyki energetycznej które zostanie przekazane stronie kupującej w dniu nabycia.
Nie wiem jak Wy, ja dostałem tylko przy odbiorze mieszkania ksero charakterystyki energetycznej budynku (całego bloku). Blok a mieszkanie to mała różnica :)
- w akcie notarialnym jest informacja, że ACTIVA będzie zwolniona z wpłat na fundusz remontowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, czy mogę prosic o informacje na ten temat? adres e-mail jest juz chyba nieaktualny...bardzo proszę o kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co to znaczy zly zapis w akcie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piotrek napisz na forum, niech inni też mają świadomość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dołączam się do prośby o więcej informacji na temat tego zapisu. Podpisanie aktu jeszcze przede mną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również proszę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy w budynku 2 ktoś Was miał taką sytuację, że mieszkanie w stosunku do projektu się zmniejszyło?
Przy rezerwacji była podawana cena za metr kwadratowy, nagle ubyło prawie metr mieszkania - a ACTIVA uznaje że skoro cena była X, to musi być X.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W budynku nr 1 płaciłem za rzeczywisty metraż...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mieszkanie zmniejszyło się niecały metr, a cena została stara...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich. Zaczęła się sprzedaż 3 i 4. Mamy lokal w 4. Jesteśmy po podpisaniu umowy dewloperskiej w obecności notariusza.Proszę mieszkańców 1 i 2 o informacje, co powinienem wiedzieć i na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze mieszkania. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Polecam sprawdzić szyby oraz drzwi wejściowe czy zamykają się poprawnie , oraz termostaty przy grzejnikach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oglądasz wszystko po kolei czy się zgadza z projektem (czy są wszystkie gniazdka, grzejniki w odpowiednich miejscach, przyłącza itp).
Warto wziąć ze sobą łatę 2m, poziomicę taką mniejszą i kątownik.
Jeszcze lepiej zaprosić kogoś kto zajmuje się odbiorami na codzień (kierownik budowy etc.).
Generalnie są w necie listy z rzeczami do sprawdzenia podczas odbioru, więc nie ma sensu tego tu wklejać.

A - najważniejsze - na odbiór umówić się w dzień (widziałem desperatów odbierających mieszkanie w grudniu po zmroku) bo w mieszkaniach nie ma prądu.

W moim mieszkaniu (budynek 2) większej lipy nie było (miałem kilka drobnych usterek do naprawy - porysowane jedno okno, podwinięta uszczelka w oknie, uwalone farbą grzejniki, brudne uszczelki w oknach, balkon do mycia, porysowane kafle na balkonie i krzywy szyld w drzwiach). Wszystkie usterki deweloper usunął i jest ok.

Kąty i poziomy były wszędzie (na jednej ścianie była troche odchyłka, ale machnęliśmy ręką).
Generalnie mieszkania są w niezłym standardzie i trudno tu wiele zarzucić deweloperowi, gorzej z wspominanymi już zapisami w aktach notarialnych, czy pani administrator jadącej po najmniejszej linii oporu i na korzyść dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co to za zapisy w aktach ? możesz opisać problem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
=> uwe

kilka postów wyżej jest mój wpis o zapisach w aktach notarialnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie, czy na Azaliowej 5 też macie dwie opłaty stałe za ogrzewanie?

Skąd wzięła się ta druga opłata?

Kilka osób pytało u nas o to, ale w odpowiedzi przychodzą jakieś banialuki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
planuje zakup mieszkania na tym osiedlu lecz zastanawia mnie sąsiedztwo Lidla - czy jest ono uciążliwe, czy dostawy odbywają się w nocy i czy bardzo utrudnia to komfort życia? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostawy sa w nocy, ale to jeden tir podjezdza raz raz i go nie ma. W ogole tego nie slychac. W ciagu dnia z Lidlem nie ma klopotu :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Magdalena

A w którym budynku planujesz zakup?

Jakiś czas temu rozmawiałem z ochroniarzem, jak budka była jeszcze obok lidla - mówił że dostaw praktycznie nie słyszy (a siedział tam kilka nocy).
Nie wiem jednak jak to wygląda w przypadku tych dwóch ostatnich budynków - tam może być najgłośniej.

Z tego co zauważyłem sam lidl też nie jest uciążliwy - gorzej z kościołem i naparzającymi dzwonami (po zamknięciu okien na Azaliowej 7 nie jest tak źle - w dalszych budynkach pewnie jest jeszcze lepiej) i ewentualnymi promocjami w centrum handlowym (przy otwarciu centrum zakorkowało się wszystko).

Z plusów - rano w kapciach można iść po świeże bułki :)

~Vanessa

Z tego co wiem na Azaliowej 5 też są dwie opłaty stałe. Dla mnie to jakiś absurd, bo druga opłata z niczego nie wynika, a jest to spora kwota całego czynszu.

Może zagląda tu ktoś z Azaliowej 5 i napisze o co z tymi opłatami chodzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Korki się robią jak w lidlu jest karp po 9.90 lub crocsy za 29.Czasami jak włączą niskie ceny w media to sie korkuje, ale jest ok. Polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale mega masakra z tym kościołem ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Da się przeżyć.

Przy zamkniętych oknach nie ma tragedii na Azaliowej 7.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Azaliowej 5 też dostaliśmy dwie opłaty: "energia cieplna opłata stała- 1.48 zł/m kw" i "c.o. koszty stałe- 0.46 zł/m kw". Obie liczone od metrażu mieszkania. Nie wiem jak było wcześniej, bo to nasze pierwsze rachunki. Mam pytanie odnośnie opłaty za nieruchomość wspólną- co się na nią składa? Fundusz remontowy i zarządzanie nieruchomością są liczone odrębnie, więc domyślam się, że w nieruchomości wspólnej będzie sprzątanie, utrzymanie windy. Co jeszcze? Bo to dość spora kwota wychodzi.
Co do Lidla- na razie widzę tylko plusy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dotarłam do wcześniejszych postów- już widzę co się składa na nieruchomość wspólną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz może z czego wynika opłata 1,48/m^2?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mam zielonego pojęcia z czego wynika ta opłata...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w jakiej wysokości płacisz czynsz ? i za jaki metraż ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszamy na Azaliowy Park Forum na facebooku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mam FB, wrzuć coś przykładowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za mieszkanie 60 m kw. (plus miejsce w hali i schowek) dostaliśmy chyba ok 450 zł (nie pamiętam dokładnie w tej chwili), ale w tym tylko po 1m wody ciepłej i zimnej, a to znaczy, że kolejne rachunki na pewno będą wyższe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak się mieszka na azaliowym ? Plusy minusy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mieszkam w bud 3 czyli Azaliowa 9. Jest fantastycznie, standard wykończenia robi wrażenie, klatki wykończone marmurem, windy, na scianach obrazy, na zewnatrz budynku klinkier... W mieszkaniach świetnej jakości okna (wcześniej mieszkałem w budynku gedbud z drutexami i był dramat), drzwi entra, grzejniki purmo, gniazda Legrand, tynki idealnie gładkie. Mucha nie siada.
Warto rozważnie wybierać piwnicę. Niektóre z komórek są dużo wyższe od innych, więc można dać wyższe regały i więcej zmieścić

w budynkach 3 i 4 myślę ze jest najlepiej 1 i 6 są przy głównej drodze czyli glosno, dodatkowo 1 blisko kościoła czyli głośne dzwony. Poza tym 1,2,5 i 6 są blisko lidla, przy otwartych oknach słychać jak klienci odstawiaja wózki, słychać metaliczne stukanie. Dostawy codziennie ok 22 podjezdza jeden tir, nie jest to uciążliwe. Nie wiem jak z czynszem, na razie nie płacę ale ogrzewanie cały czas chodzi mimo że połowa maja, budynek wciąż mokry, ale lato już wkrótce :-)
Jeśli cenisz sobie wysoki standard, nie zawiedziesz się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miło słyszeć, że sąsiadom się tak podoba - a może by tak zamówili sąsiedzi kontenery na odpady zamiast robić piramidę odpadów we wiacie - zapaszki okrutne a widok jeszcze gorszy ;)

A na Lidla nie marudzę, jak się mieszkało na Morenie z samolotami, to wóżeczki Lidl'owe to pikuś i sielanka - widoki bardzo ładne, widać Zieleniak, stocznie, Mariacki, z drugiej strony widoki na okolice Pruszcza.

Suma sumarum: gorąco polecam Azaliowy park - cena ciut wysoka, szczególnie jak na Pruszcz, ale warta każdego grosika!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To i ja dodam swoich pare groszy ;)
Mieszkam w budynku nr 3 od miesiąca i powiem krótko, cieszę się ze wybrałam Azaliowe, spokój, cisza , brak miastowego szumu. Jakość faktycznie robi wrażenie, zobaczymy jak będzie po zimie, słuchy dochodzą ze w budynku nr 1 zaczęli walkę z wilgocią.
Póki co nie narzekam na jakiekolwiek wady.
No może przydałaby się już sprzątaczka ogarniająca ten syf na klatce i w windzie , ale jakoś da się wytrzymać. Trochę się zaludni będzie lepiej ;) Ogrzewanie działa do dziś.
Co do opłat, wielka niewiadoma, nie zawiązała się wspólnota od lutego nie dostałam żadnego rachunku. Cóż poczekamy i pewnie dowalą za 6 m-cy ;)

Ze śmieciami niestety też ciężko, byłam w Urzędzie, oczywiście deklaracji nie przyjęli ode mnie bo musi zawiązać się wspólnota, więc drogi sąsiedzie pomimo szczerych chęci i uczciwości na razie Deweloper musi się zając tematem . I popieram , że Ci którzy wyrzucają odpady budowlane powinni wynająć sobie kontener. Otwierając drzwi dosłownie wypada na człowieka zawartość i robi się syf zamiast piękne osiedle. Wydaje mi się, że mieszkają tu ludzie na poziomie a nie TBSy więc prośba - pomyślcie o sąsiadach .

Jeśli chodzi o media, Vectra tv i internet śmiga bez problemu, zasięg Play LTE, więc też elegancko.

Komunikacja do Gdańska bez problemu. Na korki nie narzekam , jedynie na wysokości Sandomierskiej robi się gęsto , ale sprawnie.
ZKM też jest dobre połączenie , jeździ 200, 205, 207 do Dworca Gł.

Lidla i dzwonów kościelnych praktycznie nie słyszę, a po ciepłe bułki w kapciach można :) Jedynie czasem denerwujący są w weekendy klienci Lidla parkujący i zastawiający wjazd do hali garażowej. Może warto pomyśleć z czasem o słupkach.

Z czystym sumieniem mogę polecić zamieszkanie na tym osiedlu i mam nadzieję że to się nie zmieni.

Pozdrawiam nowych sąsiadów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A widzisz... wczoraj pisałaś lusioperko a już się pozmieniało. Ogrzewanie wyłączone a klatkę zmywała dzis sprzątaczka.
Co do śmieci - kontener na placu jest dla nas. Deweloper już zapowiedział że nas obciąży. Szkoda że nie jest w zamknięciu i każdy może do niego wrzucać.

Jest tylko jedna lipa z mieszkaniami na parterze. Podobno w budynku 1 były włamania w biały dzień. Złodzieje otwierali łomem drzwi tarasowe i wynosili sprzęty jak własne podczas gdy właściciele byli w pracy (zarabiając na spłatę mieszkania) Wspolczuję poszkodowanym. Zgroza
Choć Tobie pewnie nie grozi bo masz ogród na wprost stróża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie się zastanawiałem co to za kontener, znaczy stróżówka ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie osiedle powinno być strzeżone i okamerowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak u was na osiedlu z tematem robienia grilla w ogrudku lub na balkonie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam elektryczny, oczywiście z Lidla ;-) taki nikomu nie będzie przeszkadzał. Z resztą tak jest smaczniej i zdrowiej i w oczy nie gryzie. Ale widziałem że niektórzy używają węglowych nawet na balkonach. Wolnoć Tomku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kontener znajdujący się przy ul. Azaliowej (obok budynku 2) to biuro sprzedaży (ACTIVA), które wkrótce zostanie uruchomione.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kontener to takie duże blaszane i bez dachu. Stało na patio pomiędzy budynkami 2,3 i 4. Służyło do wyrzucania śmieci. Mam nadzieję że podstawią nowy.

To co stoi przed budynkiem 2 przy azaliowej to barak. Tymczasowe biuro Activa (nie służy do wyrzucania śmieci)

A stróż też jest w baraku ale przy budynku 3 przy lawendowej.

Bez hejtu sąsiedzi. Po porostu gwoli ścisłości. ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takiego mieć sąsiada to skarb... Nagrywasz też sąsiadów kiedy kto wraca do domu albo kto co gdzie i kiedy? Masakra gościu... NA osiedlu zawsze musi się znaleźć jeden odpał...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Monitoring osiedlowy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Typ z ciebie. Zrobiłem polewkę z tych którzy nazwali barak kontenerem a ty odebrałeś mnie za wścibskiego :-)
Albo masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo po prostu hejtujesz żeby się lepiej poczuć.
Przypominał mi się cytat Lema o internautach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedzcie lepiej jak to jest z tymi miejscami parkingowymi pomiędzy budynkami, bo widziałem że tam pojawiły sie słupki.
To są miejsca do wykupienia, przypisane do każdego mieszkania, czy ogólnodostepne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka będzie ogólnodostępnych a reszta przypisana do mieszkań, słupków będzie znacznie więcej. Chciałem sobie dokupić miejsce to Pan Radek powiedział że już niestety wszystkie rozpisane :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tiaa, proponowali miejsce za 5 tys, w sumie kto nie ma w hali albo w ogóle auta to moze wykupic i pozniej zbic interes.
Widze ze faktycznie cos zaczelo sie w koncu dziac, pojemnik na śmieci sie pojawil, pani sprzatajaca tez sie kreci, ale oplat ani widu ani slychu. Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie?
Sluchajcie mam pytanie z innej beczki. Mieszkancy z budynku 1, 2 juz pewnie wiedza jak wyglada podatek od nieruchomości? Wiem ze miejsce w hali garazowej traktowane jest jako luksus i stawka wieksza. Cos wiecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Macie już założoną wspólnotę / było jakieś zebranie?

Podatek za miejsce w hali jest rzędu podatku za mieszkanie. Najlepiej wziąć akt notarialny na mieszkanie i miejsce w hali i pójść z nimi do urzędu miasta. Panie pomogą wypełnić wniosek i skserują sobie akt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podatek za miejsce w hali to pół biedy. Natomiast bieżące opłaty to dramat. Niby opłata miesięczna za miejsce postojowe w hali garażowej to 14,56/MC ale takie pozycje w zestawieniu czynszowym jak nieruchomość wspólna, zarządzenie nieruchomością czy fundusz remontowy liczone są razem z miejscem w hali i wynoszą w sumie 2,53/m²
Takie miejsce ma powierzchnię ok 12,5m², po przeliczeniu przez 2,53 wychodzi nam ok 31,60 pln, dodaj do tego 14,56 i otrzymasz około 46pln/MC
Tyle faktycznie miesięcznie wynoszą opłaty za miejsce w hali.
Do tego podatek, prąd wspólny no i przede wszystkim 20 tysięcy które trzeba było dać za miejsce.
Dramat
Chce ktoś odkupić okazyjnie miejsce w hali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety jeśli chce się mieć luksus np w zimę w postaci niezaśnieżonego samochodu i komfort bez porannego skrobania szyb to trzeba ponosić jakieś koszty. Biorąc pod uwagę wynajęcie garażu to naprawdę nie jest duży koszt. Ja jestem zdania jeśli kogoś stać na samochód to i powinno go stać na daszek dla auta ;) ok zgodzę się że miejsce w hali tanie nie było, ale można kupić miejsce przed klatką za 5 tys i w zimę skrobanko :)
Co do wspólnych kosztów utrzymania, gdyby współsąsiedzi nie blokowali włączników i gasili światło chociażby w przedsionku piwnic czy pomieszczenia liczników ... byłyby może niższe....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do opłat za mieszkanie u mnie wygląda to tak:
Mieszkanie 46m2
Piwnica ok 3 m2
Miejsce postojowe w hali

Nieruchomość wspólna (61,54 m2) - 91,08 zl
Zarządzanie nieruchomością - 33,85 zl
Fundusz remontowy - 30,77 zl
Energia cieplna opłata stała - 1,30 m2 = 59,63 zl
Odpady komunalne 0,59 zl m2 - 27,06 zl
Co koszty zmienne 78,81 zl / GJ
Podgrzanie wody m3 - 23,64 zl (dziwie się bo w Gdańsku akurat koszt jest niższy)/ załóżmy zużycie 2 m3 = 47,28
Woda i ścieki m3 - 9,74 zl / założenie 2 m3 - 29,22 zł
Miejsce postojowe w hali - 14,56

Podsumowując koszt utrzymania mieszkania 46m2 z piwnicą i miejscem w hali ok 350 zł w sezonie letnim (nie wliczając prądu oczywiście :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przygladajac sie oplatom to:
1.ogrzewanie rocznie 1661,28 zl - baaaardzo duzo - ja tyle place za 60m2 w gdansku i to BEZ PODZIELNIKOW - kazdy grzeje jak chce
2. woda podgrzanie powinno byc max 16-18 zł - sam place 13,50
3 fundusz remontowy jak na nowe budynki STANDARD pozniej bedzie 1,50 od metra
4.zarzadzanie bardzo niskie oplaty zwykle sa 0,50-0,60zł od metra
5 odpady i woda i scieki - ustalane przez pruszcz NORMA

Walczylbym o cene energii cieplnaj bo sie nie wyplacisz lub bedziesz zyla w swetrach....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, energia cieplna jest odgórnie narzucona przez PEC i tu nie ma co dyskutować. Stawka nie negocjowalna i zaakceptowana przez dyrekcję energetyki czy coś w tym stylu.
Ewentualnie można by po manewrować opłatą stała za moc zamówioną...

A stawka za wodę ciepło wynika ze stawki za GJ, a jako że te 2gie jest wysokie to i podgrzanie wody jest droge.

Ale nie ma co się zamartwiać - po całej zimie nie nabiło aż tak wiele na liczniku, ok 17 GJ przy wygrzewaniu murów i praktycznie pustym bloku :) zobaczymy jak kolejne zimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli opłat za mieszkanie około 50 m można się zmieści w granicach 350-400zł ze wszystkim?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za ile te miejsce ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Między 20.000 a 30.000.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiliśmy, i nie polecam - szukajcie dalej gdzie indziej
standard wykończneia jako taki - mam porównanie z innymi deweloperami w kraju, niestety po odbiorze mieszkania - jak w przysłowiu znamy sie do bramy. kierownik budowy mikołaj nie tylko nie odbiera telefonu ale i nie oddzwania. tragedia, przekazali klucze do mieszkania i wchodzą sobie do mieszkania za pomocą swoich kluczy!!!!! bez uzgadniania czy im wolno czy nie. Zgłoszone uwagi w protokole nie zostały usunięte w ustawowym terminie i nic z tym sobie nie robią. Zastanawiam sieczy jest urząd nadzoru budowlanego który może ich za to ukarać bo jesteśmy bezsilni. Sufity są kiepsko wykończone, wszyscy na to samo narzekają. Rynny spustowe w garażu przeciekają i nikt z tym nic nie robi leje się woda na zaparkowane samochody. tragedia. a to dopiero początek. Pierwsze rozliczenia z deweloperem części wspólnych za 3 dni policzyli jakbym był właścicielem obiektu przez miesiąc, krany zakorkowane a wykazali zużycie wody. Ceny mieszkań są może na średnim poziomie jednak jak ktoś żąda za metr jak za wysoki standard to powinien ten standar utrzymywać. Niestety firma Szymichowski w moim prywatnym rankingu może budować ale obory - tam pasuje ich kierownik Mikołaj, stadard oraz odstępy między budynkami. Dodam że przy odbiorze mieszkania podsuwają dokument w którym albo sie zgadzamy n odstąpienie od kary umownej za nieterminowe oddanie mieszkania albo mieszkanie dostaniemy dopiero przy umowie notarialnej za ponad kwartał!!!! to jest skandal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...

Deweloperzy w Pucku (3 odpowiedzi)

Chciałbym się zorientować, czy w Pucku powstają jakieś ciekawe inwestycje? Chcę kupić mieszkanie...

do góry