Widok

Airedale terrier - prosze właścicieli o opinie nt rasy

Witam,
chce zakupic do domu psa rasy airedale terrier, prosze osoby, ktore posiadaja takie psy o opinie nt charakteru, zachowania, życia.
Pracujemy, wiec pies musialby byc sam w domu lub ogrodzie 8 godz dziennie. Czy sa z tym trudnosci? Czy samotny niszczy ?
A jak ze spacerami? - słucha sie podczas chodzenia, moze spacerowac przy nodze bez smyczy?

Bede wdzieczna za wszelkie informacje.
polecacie jakas sprawdzona hodowle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ! JAko 10 cio letnia dziewczynka dostałam pieska tej rasy, są to prze miłe pieski. Bardzo ale to bardzo spokojne, nie agresywne. Szybko się uczą i są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Teraz mam yorka- ta rasa jest bardziej dominująca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
a prosze napisac jak wygladaly spacert, slyszalam ze te pieski nie moga chodzic luzem,tylko na smyczy, bo uciekaja za ... zdobycza :)

A jak znosza samotnosc - kilka godzin dziennie?
Niszcza ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza nic nie niszczyła i uważam że każdy pies może uciekać , wszystko zależne od wychowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do spacerów, pewnie zależy od wychowania; mi się nie udało nauczyć mojej spaceru "przy nodze", natomiast stosunkowo się pilnuje, nawet w lesie pozostaje w zasięgu wzroku, jakieś 10 metrów mnie wyprzedza ale "ogląda się", a jak każę poczekać, to zwalnia lub się zatrzymuje, żebym "nadgoniła".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zniszczenia przez pierwsze półtora roku pewne są, jak pies jest młody. U mnie jedne drzwi (głęboko podrapane), jeden tapczan (wygryziona gąbka), niezliczone psie poduszki (najwyraźniej nie służą do spania, tylko do sekcji w celu wydobycia wnętrzności) i niezliczone psie zabawki (ponownie - wnętrzności), niezliczone maty do sikania (zamiast sikania - sprawdzanie wnętrzności). Do tego celowo przeznaczane na zmarnowanie tekturowe pudełka i plastikowe butelki. Plus zniszczenia wynikłe z sikania na podłogę, zanim się nauczył robić na dworze. W ogrodzie trochę kopania, ale niedużo; gorsze było nadgryzanie gałęzi niektórych krzewów - najwyraźniej niektóre to patyki, i nie da się tego wyperswadować. Generalnie oceniam to jako znośną skalę zniszczeń (tylko tapczan mnie trochę załamał). Szkodzi tylko jak był sam w domu, przy mnie nie (poza sikaniem). Gdy starszy większość rzeczy przechodzi i jest dość bezszkodowy, nawet jak siedzi w domu przez standardowy dzień pracy sam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znosi dzień pracy czekając sam w domu; jak starszy, to głównie przesypia. Ale jest to rasa towarzyska, więc sto razy bardziej niż samotność woli towarzystwo ludzi - nie wymaga znaczącego "zajmowania się", ale lubi to że jest jakieś towarzystwo. U mnie stała praca wymusza żeby siedział sam, więc jest to dowodem że się da, jeśli trzeba - choć nie lubi tego, to na pewno.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co? Gdzie? Kiedy?

Gdzie jest plaża nudystów na stogach? (58 odpowiedzi)

Konkretniej które numery wejść i w którą stronę co jest? Bo wiem, że w prawo od głównego...

kluby gay'owskie (64 odpowiedzi)

poszukuje dobrego klubu gay'owskiego w 3city, enzym, szpilka... co dalej? help niezbedna...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (14 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry