Widok

Angielski dla dorosłych

Chciałabym pójść do jakiejś szkoły językowej na kurs angielskiego.

Mogłybyście polecić jakiegoś sprawdzonego lektora w szkołach językowych w Gdańsku?

Wiadomo, że zależy też od grupy na którą się trafi, no ale lektor chyba najważniejszy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie znam żadnej dobrej szkoły, bo uczyłam się sama. Jeśli chcesz, możesz połączyć naukę na kursach z nauką w domu. A do samodzielnej nauki mogę ci polecić bardzo dobry, jasno napisany kurs Hello Angielski. Przerobiłam cały cykl i książki bardzo dużo mi pomogły. Jeśli masz trochę samozaparcia to dodatkowa nauka duuużo pomoże.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi tez Hello angielski bardzo pomógł. Troche sie nauczyłam i jestem zadowolona
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie podobają te kursy które sprzedają na stronie internetowej, właczam sobie je bardzo czesto zeby nie zapominać i to jest bardzo fajna sprawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zdecydowanie Speak Up. Najbardziej efektywna szkoła do jakiej miałam przyjemność chodzić. Mają zróżnicowane metody co jest mega plusem, bo nie ma nudy. Serio polecam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
w centrum gdanska jest british school, chodzilam kilka lat, ale przestalam, bo zdalam CPE i zrobilam sobie przerwe. pewnie wroce na jakis kurs konwersacyjny, bo jezyk szybko ucieka z glowy jak sie go nie uzywa. ale z britisha bylam bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ciezko polecic konkretnego lektora, bo kazdy specjalizuje sie w innych poziomach,
ja chodzilam do british school i mialam super lektorke na poziomach poczatkujacych, a pozniej na wyzszych certyfikatowych poziomach mialam juz lektora i tez byl super,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko tylko nie SPEAK UP w Manhattanie. Najgorsza szkola w 3miescie i na świecie, najgorsi lektorzy, poza tym panie konsultantki powiedzą Ci wszystko co chcesz uslyuszec a potem jak podpiszesz umowę wszystko okaze sie inaczej.
DRAMAT, omijaj z daleka !!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może spróbuj nauki sama? Zobacz na stronę http://www.angielskihello.pl napewno znajdziesz coś dla siebie,a jeśli nie będziesz wiedziała co wybrać napewno pomogą CI coś dobrać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sklep bardzo fajny jak dla mnie więc tak jak jest wspomniane na pewno coś tam wynajdziesz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mi sie przydało, super;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to nie wierzę w takie czary mary. Za dużo pieniędzy na coś takiego wydałam z absolutnie miernym rezultatem. Pamiętacie kursy ESKK-- szkoła uczenia korespondencyjnego? Uczyłam się i angielskiego i hiszpańskiego z nich. To może być dodatek do prawdziwych lekcji, a nigdy nie baza. Po prostu nie działa!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam fajną lektorkę. Mogę podać jej numer telefonu jeśli chcesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja poprosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jeśli masz na to czas to ci nie powiem do jakiej...
zaś jeśli nie masz albo też inni nie mają tego czasu, to tak jak już ktoś poleciłbym ci kursy z hello. mają przejrzyste materiały, można dość szybko ogarnąć podstawy języka (są jedynie dla początkujących). ale to już sprawa każdego z osobna. dla mnie prezentują dobry poziom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja miałam b.długą przerwę w angielskim i w sumie nie wiedziałam, jak się znowu zabrać do języka :/ w efekcie zpisałam się na taki dłuższy kurs i jakoś poszło :) miałam meeega super lektorkę w szkole językowej Oxford (na ul. Hallera) i chyba to dzięki niej sie nie zniechęciłam, bo początki miałam mega słabe...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Daruj sobie szkoły w Polsce, w większości po prostu przerabiają podręcznik i nic poza to. Ja uczę się w sama w domu, w sieci jest sporo darmowych materiałów, poza tym słucham angielskiego radia, oglądam angielskie seriale w oryginale i gadam z obcokrajowcami przez Skype. Mogę tez polecić wyjazdy na kursy angielskiego np. w Anglii, bo tam się mówi po angielsku, a nie tylko trzepie ćwiczenia gramatyczne. Tego rodzaju oferta jest np. tu: http://www.asenglish.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A słyszeliście moze o Akademii Językowej? Bo mój angielski potrzebuje konkretnego odrdzewienia. Jeśli tak - dajcie znać jak to u nich wygląda, bo się nad nimi zastanawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście polecam, chodziłęm do nich przez 1,5 roku i nauczyłem się naprawdę dużo, dobra kadra, to przede wszytskim. To mój mały faworyt jeśli chodzi ot akie szkoły :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mogę ich zdecydowanie polecić, uczę się u nich od niecałego roku, wcześniej byłem w dwóch innych szkoach, ale nie byłem z nich zadowolony - teraz nie chcę już nic zmienaić :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja teraz w wakacje chodzę na zajęcia activity clubs, miałam taką możliwość to poszłam do speak up rozwijać swoje zainteresowania, zwłaszcza w kółku podróżniczym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kółko podróżnicze to super sprawa w speak upie. Dla mnie bardzo przydały się zwroty, których się na zajęciach nauczyłam, a podczas pobytu w Londynie mogłam swobodnie porozumiewać się po angielsku w sklepie i restauracji. Mogłam pytać o ceny, spokojnie korzystać z menu, a jak nie mogłam trafić do hotelu to dogadałam się na ulicy z przechodniem i nie trzęsłam się z nerwów jak ostatnio :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z kolei zaczęłam naukę w empik online, chce zmienic pracę a teraz bez angielskiego to ani rusz, mam też sporo zajęć po pracy dlatego wybrałąm metodę online, co onzacza że zajęcia mam z lektorem kiedy chce i októejgodzinie, siedzę sobie w domu i się uczę, rozmawiamy sobie a ja się nie sresuje bo jesteśmy sami na słuchawkach, czuje się swoboedniej więc ławiej i chętniej rozmawiam niż w grupie, bo nauczyciel skupia się tylko na mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też tam mam kurs, ale nie brałam indywidualnego tylko mam w grupie pięcioosobowej. Jakoś tak mi raźniej, że nie jestem sama, ale wiadomo że każdy dopasowuje kurs pod siebie i to jest piękne :D A jakie masz wrażenia z platformy? Bo ja byłam pełna obaw, ale jest tak intuicyjna i prosta, że nie miałam z nią żadnych problemów. No i uwielbiam tą interaktywną tablicę na której na bieżąco wszystko jest sprawdzane i robione :) Też zaczęłam się uczyć, żeby odejść z mojej pracy do lepszej, bo już nie mogę zdzierżyć tego mojego szefa :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od kilku miesięcy chodze na kurs w Speak up. Tak wieć mogłam już wyrobić sobie o nim zdanie. Co mi się w nim podoba:
1. można sobie dopasować zajęcia do swojego czasu
2. Nacisk na dyskusję ( można rzeczywiście nauczyć się mówić)
3. Jesli się chce to mozna wyciągnąć z kursu naprawdę sporo ponieważ jest tam wiele możliwosci nauki
4. Możliwośc wykonania wielu rzeczy przez internet
5. Rozmowy z nativ speakerami
6. Jest również niedrogo, dostałam 3 miesiące za free jak się zapisywałam ( musielibyście się zorientować czy jeszcze jest ta promocja).
Tutaj jest strona szkoły : https://speak-up.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt nie wspomniał o kursie od http://biznesmamy.pl/viewtopic.php?f=133&t=5407 a jest on jednym z topowych w obecnych czasach, bardzo dobrze przystosowany nawet dla początkujących
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to jakie szkoły polecacie dla takich osób 50+? Wiem ze speak up coś takiego organizuje, czy ktoś wie jak to wygląda u nich? Przydało by mi się do pracy, pracuję na uczelni i coraz większe wymagania żeby znać język, część przedmiotów chcą po angielsku a u mnie z językiem bez rewelacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może kurs języka angielskiego będzie dobrym pomysłem?
Zerknij sobie tu https://speakingo.com/ to świetnie opracowany kurs i naprawdę można się sporo nauczyć. A poświęcasz
czasu tyle ile chcesz i kiedy chcesz. Każdy kto by dostał taki prezent naprawdę będzie zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ze swojej strony polecę Tutlo. To szkoła, która naucza wyłącznie za pośrednictwem internetu. Zajęcia są prowadzone prze native spekarów (łączymy się z nimi przez profesjonalną platformę). Zajęcia domyślnie trwają 20 minut i nie trzeba na nie zapisywać się wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A słyszałeś o szkole Berlitz? :) Mają swoją szkołę w kilku miastach, także w Gdańsku i Gdyni, więc sobie sprawdź ich ofertę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę polecić szkołę, tutaj pełny wykaz kursów: https://www.elite.edu.pl/kursy mają małe grupy i dość dobre godziny pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byl ktos moze juz na obozie Angloville? widzialam ich reklame. podobno sa swietni, ktos sie wypowie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam Toddler British Centre i panią Karolinę, która też jest właścicielem. Uczę się z nią już 3 rok, podciąga mnie z czego tylko trzeba, widzę efekty a to dla mnie jest najważniejsze, a do tego wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja uważam, że najlepiej człowiek uczy się w otoczeniu anglojęzycznym, najlepiej jak można wyjechać na jakiś czas do Anglii, \wtedy jest najłatwiej! powstały też kursy, bazujące na podobnej metodzie, gdzie kursant czuje się jakby był w Anglii, ma również w otoczeniu native speakerów, takim kursem jest np Angielska Wioska organizowana przez Angloville
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę polecić szkołę w Gdyni - Toddler British Centre, zajęcia są bardzo ciekawe, można się dużo nauczyć. Oprócz angielskiego mają też japoński - warto się zainteresować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

znasz już trochę angielski? jeśli tak, a Twoim największym problemem jest rozmowa, to polecam Angielską Wioskę - 6-dniowy kurs angielskiego skoncentrowaniu właśnie na mówieniu i przełamywaniu barier :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

polecam wyjazd na Angielską Wioskę, obóz dedykowany dorosłym - native speakerzy, którzy opiekują się kursantami sprawiają, że rozmowa w języku angielskim staje się przyjemnością i czymś automatycznym! przełamują swoje bariery, a to bardzo dużo daje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też byłam na ich obozie i muszę potwierdzić - Angloville strzeliło w dziesiątkę z odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i ludzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest tak, że nauka języka nie jest dla każdego. Tylko często większość z nas trafia na swojej dordze na nieodpowiednich nauczycieli bądź nieodpwoiednie techniki czy metody. Nie istnieje super metoda, która jak czarodziejska różdzka nas nauczy języka, ale świadomość nauki można już zmienić.
To naprawdę dużo da chociaż z pozoru może się wydawać, że nauka języka jest czymść sztucznym wymuszonym to może zamienić się w zabawę.
Mnie do nauki w domu i nauki zwrotami zainspirował ten wątek https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/zwroty-po-angielsku-zainteresowania/ myślę, że warto taką metodę przetestować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Angloville organizuje obozy językowe dla dorosłych, polecam zapoznać się z ich ofertą, szczególnie w okresie wakacyjnym, bo moim zdaniem jest wtedy najlepiej (piękna pogoda sprzyja nauce na powietrzu) ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Nauka

Monika Marciniak - ocena (3 odpowiedzi)

Skończyłam już jeden kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia i ze względu na podejście do...

Czy nauka chińskiego jest trudna (5 odpowiedzi)

Jak w temacie. Czy język chiński jest bardzo trudny do nauki?

Jakie rozwiązania płatnicze wybrać dla przedsiębiorstw finansowych? Odpowiedzi tutaj. (3 odpowiedzi)

Witam wszystkich! Zależy mi na platformie do wygodnych operacji finansowych. Czy ktoś poleca...

do góry