Widok

Antykoncepcja po...

...Dość przykra sprawa :(((( Jest "lek", który można przyjąć 72h po tej nieszczęsnej wpadce. Czy ktokolwiek z Was, Forumowicze, orientuje się czy ten specyfik można uzyskać tylko na receptę czy bez niej też jest to możliwe? Jeśli wiecie, proszę o odpowiedź, dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdaje sie, ze tylko na recepte. problem w tym, ze nie kazde lekarz to przepisze z tak zwanych pogladow osobistych.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zajrzyj na www.wpadka.pl , jest tam lista rekomendowanych lekarzy, którzy wypiszą receptę (nawiasem mówiąć - prywatnie prawie każdy by wypisał, a "państwowo" to nagle robią się "moralni").
W ostateczności popytaj znajomych, czy nie odłożyli sobie kompletu na czarną godzinę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pierwszy raz słyszę o tej stronie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lek nazywa się postinor i jest na receptę, ale rozsadna Pani z apteki sprzeda Ci bez recepty, jeżeli obiecasz donieść później ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słowo "lek" chyba nie bardzo tutaj pasuje. Jestem za precyzją wypowiedzi.
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest LEK, LEK na przeczyszczenie... oficjalnie oczywiście ;)
...Remember the jester that showed you tears...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO JAK BYŚ NAZWAŁA POSTINOR RUT?? MYŚLĘ, ZE FIGURUJE W SPISIE LEKÓW WIEC JEST LEKIEM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja właśnie pisałem o Postinorze...
...Remember the jester that showed you tears...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wg PWN:
lekarstwo- <>
Postinor jest najdelikatniej mówiąc środkiem, preparatem na pozbycie się kłopotu, a nie choroby.
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja znalazłam taką definicję luku:
Lek to każda substancja niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego) stosowana wobec organizmów żywych (ludzi, zwierząt a także roślin) w celach leczniczych, diagnostycznych, profilaktycznych oraz w celu modyfikacji czynności fizjologicznych.
Postinor właśnie modyfikuje czynności fizjologiczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Według tego nazewnictwa i trucizna jest lekiem.
Wychodzi na to, że wszystko jest względne, bo definicje ulegają zmianom i dochodzi do tego interpretacja według własnego punktu widzenia.
Ja pozostanę przy swojej.
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rut napisał(a):

> Według tego nazewnictwa i trucizna jest lekiem.

Chyba nie, a przynajmniej ja tego tak nie widzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro ciągniemy ten temat, to jaką czynność fizjologiczną modyfikuje postinor?
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chetnie bym z tobą na ten temat porozmawiała, ale drażni mnie strasznie Flagon więc zmykam. Papa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co wiem postinor opóźniania proces owulacji i zagęszcza śluz w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
flagon, jeśli łaska.
Nomen omen...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powyższe adresowałem do gwisi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gwisiu!!!! dlaczego??????
Mordowanie drugiego człowieka od zarania dziejów, pasjonowało ludzi.
Ja też mam coś do powiedzenia i chciałbym się podzielić z Tobą swoimi przemyśleniami. Liczę też, że wiele nauczę się od Ciebie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rut....wszytsko jest względne...i dla jednej osoby dany lek może byc zbawieniem,a dla innej (uczulonej na taki lek)może ja zabić...a więc ta trucizna dla wrażliwej osoby jest własnie lekiem dla innej...

Taka sobie jestem Łatwopalna Czarownica...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Łodzi na przykład, modifikowano czynności fizjologiczne pacjentow, przy pomocy pavulonu. Chorzy, nie uskarżali się potem na żadne objawy uboczne, tego leku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są i inne równie skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu. Można na przyklad utopić nowo narodzone dziecko w muszli klozetowej, można roztrzaskać główkę dziecka o kant stołu lub umywalki (trzeba tylko mocno uchwycić za nóżki, ale uwaga, dzieci po urodzeniu sa bardzo śliskie i mogą wymykać się z rąk).
Jedna z mamuś, wrzuciła swoje nowonarodzone dziecko do pieca centralnego ogrzewania. Jak widać jest wiele sposobów usunięcia niepożądanej ciąży, nie tylko chemiczne, mechaniczne są może nawet skuteczniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacznę od "nowego wiersza", żeby było lepiej widać, na co się odpowiada.

Znam taki opis działania:
- opóźnianie proces owulacji (jeśli jeszcze do niego nie doszło)
- zagęszczanie śluzu w szyjce macicy, co utrudnia dostęp plemnikom.
- utrudnianie zagnieżdżenie zapłodnionej komórce jajowej (jeśli do zapłodnienia doszło)-działanie poronne. Mam nadzieję, że poronienie nie jest tym naturalnym
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niechcący mi się wysłało przed zakończeniem. Tak to jest, jak się robi kilka rzeczy równocześnie :(.
Oczywiście na końcu miało być zastanowienie, czy poronienie jest tą czynnością fizjologiczną. W końcu śmierć też nią jest.
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wydaje mi się żeby postinor doprowadzał do poronienia. Takie tabletki są w Polsce zabronione. A najlepiej spytaj o to swojego ginekologa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładny opis działania z indeksu leków:
"Działanie: D-norgestrel, lewoskrętny stereoizomer norgestrelu wykazujący działanie podobne do progesteronu, ale bardziej wybiórcze. Poprzez wpływ na endometrium, tworzy barierę dla migracji plemników w drogach rodnych. Wykazuje działanie przeciwestrogenne. Stosowany jako antykoncepcja postkoitalna blokuje zagnieżdżenie blastocysty, wywiera wpływ na skład śluzu szyjkowego. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. W dużym stopniu wiąże się z białkami osocza. Jest metabolizowany w wątrobie."

Blastocysta to wczesne stadium rozwoju zarodka.
Po polsku - blokuje zagnieżdżenie się zapłodnionej komórce jajowej.
lubię cyfry i litery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, a jeśli nie zablokuje to zawsze pozostaje, tzw "baba z szydełkiem"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak Rut, jest napisane na ulotce dołączonej do "preparatu". Zgodnie z moimi przekonaniami to jeszcze lek,ale każdy swoje zdanie ma. Kosztuje 56 PLN.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dołącze sie do waszych wypowiedzi i mam nadzieje ze nikt na mnie nie naskoczy.
Uważam ze jeżeli dziwczyna decyduje sie na wsp.ółzycie ze swoim partnerem to jest swiadoma tego iz moze zajśc w ciążę a jeżeli nie jest to nie dojrzała jeszcze do sexu.
Druga sparawa nie zyjemy przeciez w sredniowieczu a na rynku jest kupę róznych (do wyboru do koloru) srodków antykoncepcyjnych wiec jest w czym wybierac.I niech nik nie zasłania sie wiara bo to juz słyszałam tysiące razy i zawsze tweirdze że jeżeli wiara zabrania mu stosowania antykoncepcji to czemu chce ja stosowac po???????????/
I po trzecie to chciałam powiedziec że kobiety zbijające swoje dzieci (narodzone czy te dopiero poczete)sa niczym innym jak morderczyniami-ja osobiście oddałabym wszystko za to żeby mieć dzicko a staram sie juz kilka lat i nic wiec nie rozumiem dalaczego ktos broni osoby która chce zabic swoje dziecko.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak już jesteśmy świadomi, że można zajść w ciążę, to warto być świadomym, że: jeśli zapomniało się wziąść pigułki (tej zwykłej - "przed"), pękła gumka lub się w żaden inny skuteczny sposób nie zabezpieczyło, to istnieją jeszcze tabletki "po".
Świadomość - bardzo ważna rzecz (i trudne słowo, ale "konsekwencje" - jeszcze trudniejsze).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwazam ze nie masz prawa mowic ze kobiety ktore chca zastosowac antykoncepcje "po" sa jak morderczynie.ja jestem niepelnoletnia i to ze moge zajsc wciaze nie jest wina mojej nieodpowiedzialnosci tylko trefnej gumy:/i powiedz czy to moja wina?twoj post jest okropny...l;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O takich tabletkach możesz poczytać na blogu Klinika Stonava
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja również podrzucam link - https://www.gyneklinik-ostrava.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

chyba tylko dzień po
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najtaniej tutaj można dostać obecnie https://www.erecept.pl/tabletka-dzien-po-antykoncepcja-awaryjna. Online w kilka minut kupiłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Antykoncepcja awaryjna działa tylko w bardzo ograniczonym zakresie i maksymalnie do kilkudziesięciu godzin po stosunku bez zabezpieczenia. Po tym czasie należy użyć tabletek poronnych zawierających mifepriston takich jak te https://www.womenonweb.pl/
Na szczęście można je stosować w domu, nie trzeba iść do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzeczywiście zażycie tzw. tabletki dzień po działa tylko do kilkudziesięciu godzin po stosunku bez zabezpieczenia. Wtedy to jeszcze jest antykoncepcja, ale leki poronne to zupełnie coś innego. Warto mieć świadomość, jakie mogą mieć konsekwencje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

pies (50 odpowiedzi)

"Czym lepiej poznaję ludzi, tym bardziej kocham swojego psa". To słowa Marka Twain'a. Ostatnio...

a gdzie jedziecie na wakacje? (32 odpowiedzi)

no cóż ,pogoda za oknem fatalna,marzy nam się południe Europy ,ale powiedzcie gdzie jedziecie na...

samotność w małżeństwie (39 odpowiedzi)

Zacznę od tego, że nie oczekuję rad. piszę tu, żeby zrzucić z siebie ciężar wszechogarniającej...

do góry