Widok

Aura Island

Aura Gdańsk Śródmieście Temat dostępny też na forum:
Aura Island to kompleks, który powstanie w południowej części Wyspy Spichrzów - zaledwie kilka minut spacerem pieszo od Głównego Miasta. Budynki będą nawiązywać architekturą do dawnych spichlerzy. W pierwszym etapie powstanie ośmiokondygnacyjny obiekt z mieszkaniami, parkingiem podziemnym oraz lokalami handlowymi na parterze. Mieszkania o powierzchniach od 40 do 130 m kw. posiadać będą ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko super, oprócz nazwy.

Drogi dewloperze, z takimi nazwami jedź sobie do Islandii! W polskim mieście wypada władać językiem polskim!
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 29

nazwa

moim zdaniem nazwa trafna: Island z angielskiego wyspa, jest słusznym nawiązaniam do Wyspy Spichrzów.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 31

Owszem

Ale to nie można było użyć słowa "Wyspa" zamiast bezsensownego "Island"??!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

nazwa

Też uważam, że nazwa powinna być polska. Dbajmy o polskość i nasz język. Jeszcze trochę a uczniowie nie będą wiedzieli jak się pisze prawidłowo po polsku.
Należę do starszego pokolenia i diabli mnie biorą jak muszę coś kupić z dziedziny elektroniki, komputery , telefony komórkowe i inne.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 8
Po przetłumaczeniu nazwa wyglądałaby tak: "Wyspa Aura"... trochę głupio :)
A dla obcokrajowca chyba lepiej kiedy widzi bardziej znajomy zlepek słów (Aura Island).
W Polsce jest mnóstwo nazw własnych i marek w języku angielskim, np.
"Open Finance", "Money.pl", "Dom Development", "JW Construction", "eCard", "Getin Bank", "Noble Bank".
Żyjemy w czasach szybko postępującej globalizacji więc coraz częściej angielska nazwa marki okazuje się bardziej uniwersalna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Skoro mamy postępującą globalizację

To w takim razie czekam kiedy Long Island w Nowym Jorku zmieni nazwę na "Długa Wyspa". A poważniej, to każdy kto ma biznesowe jaja, promuje swoje nazwy i nie ogląda się na to jak będą postrzegane przez mistrzów poprawności słownej. Najlepszym dowodem jest Ikea, która na całym świecie oferuje swoje produkty pod nazwami, nad którymi większość nacji łamie sobie języki. I jakoś nie przeszkadza im to odnosić wielkie sukcesy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przyzwoity poziom

Niech pozostałe inwestycje reprezentują taki poziom architektoniczny, a będzie ok, bo nie mogę patrzec na większość budynków projektowanych przez pseudo architektów bez najmniejszego talentu !
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wrażenia

Bylem ostatnio na wyspie i to cudo juz stoi. Robi niezle wrazenie. Nie wiem jak w srodku, ale z zewnatrz wyglada na wysoki poziom. No i lokalizacja super. Gdybym mial troche zbednej $$$ to bym sie nie zastanawial :D Chatka w tym miejsce to n pewno dobra inwestycja... Ehhh...
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 1

to bedzie super miejsce

Ciekawa architektura, polozenie nad kanalem badzo ladne, okolica sie rozwija w duzym tempie. To bedzie bardzo fajne miejsce do mieszkania, i to bardzo szybko.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk !!!

Inwestor zmienił nazwę i z tego co wiem to Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk .... Jakość bardzo Ok i ceny też coraz bardziej przystępne...
Polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo ładne

podoba mi się jest na mojej liscie
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

charakterystyczne budynki

tak jak w tytule opinii. charakterystyczne budynki. pamiętam projekty, wizualizacje. miałem obawy jak to będzie wyglądało po wybudowaniu. wiadomo - materiały.
i traf chciał, że przypadkowo przechodziłem tamtędy kiedyś w czasie dni otwartych.

bardzo fajna inwestycja.
byłem w kilku dwupoziomowych mieszkaniach na ostatniej kondygnacji. dwa z nich wg mnie były rewelacyjne (potem okazało się, że najdroższe z całego budynku hy hy).

jestem zwolennikiem uporządkowania (przede wszystkim) wyspy spichrzów. zrobienia tam parku, ostatecznie zabudowania jej. ale jesli cokolwiek miałoby być wybudowane na wyspie spichrzów to projekt aura gdansk (czy park, sam już teraz nie wiem) mógłby być wzorem dla tej inwestycji. no może nie w takiej skali (budynki sa bardzo wysokie), ale realizacja jak najbardziej moim zdaniem godna pochwały.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bunkry w centrum miasta

Szkoda miejsca na takie g
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 31

dlaczego nie podajecie autorów inwestycji. Autorzy projektów nie powinni być anonimowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę koniecznie obejrzeć tą Aurę z bliska

Szczerze powiedziawszy uważam, że lokalizacja w Gdańsku super no i bliskość wody, jestem zdecydowanie na tak. Chętnie zamieszkałabym w takim miejscu, w jakimś wygodnym, niezbyt dużym, miłym mieszkanku. A na terenie Dolnego Miasta właśnie ma rozpocząć się rewitalizacja, poza tym blisko stąd na Fetę!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aura Gdańsk

Inwestycja nazywa się Aura Gdańsk, autor popełnił błąd w artykule (Aura Island to dawna nazwa, zmieniona jeszcze w 2011 r.)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawy Projekt

Byłem ostatnio nu ul. Toruńskiej, miło zaskoczyło mnie to ile sie dzieje w tamtej cześci Gdańska, Aura już stoi i wygląda imponująco, zdecydowanie rzuca sie w oczy i bedzie tam punktem orientacyjnym. Dodatkowo powstaje sporo innych inwestycji i są planowane nastepne.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Osiedle dla snobów

Snobów bez gustu i zwierząt.osiedle dla typowych szczurów z korpo..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 15

Podoba mi sie

Jeszcze sie taki nie urodzil, zeby wszystkim dogodzil. I to jest piekne. Ja kupuje
wlasnie na tym osiedlu mieszkanie. Brakuje mi tylko pare $$$.
Do zobaczenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3