Widok

Azymut

Azymut Temat dostępny też na forum:
Azymut powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego przystanku PKM Karwiny. Lokalizacja przy ulicy Wielkopolskiej zapewnia komfortowy dojazd do centrum miasta czy Orłowa, a jednocześnie szybki wyjazd w stronę trójmiejskiej obwodnicy.

Osiedle składać się będzie z siedmiu kameralnych budynków trzy-, cztero- i pięciokondygnacyjnych. W sumie znajdzie się w nich 196 mieszkań. Całość zostanie ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

" Z widokiem "

"tarasy z widokiem na pobliskie lasy oraz Zatokę Gdańską". Do czasu aż na terenie poniżej nie powstanie nowe osiedle które ten widok zasłoni. Tak samo mnie osiedle Azymut zasłoni widok ( mieszkam na Karwinach).
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

akurat tam nie powstanie juz nic wiecej

ale widok na zatoke beda mialy maksymalnie 3 niedoswietlone mieszkania w budynku D (ten najbliżej Lukoila). Widok na las..hmm nie wiem z której strony to osiedle ma jakiś las, ale jak dla mnie to z żadnej. Z jednej strony bedzie ul. Strzelców i tory i przystanek PKM,a z drugiej Wielkopolska i welki węzeł z Sopocką...cisza??też wątpliwa sprawa..jeden plus tylko za nazwe, że nie po "angielsku"..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

racja

Tak ale przecież widok na morze to nie jedyna zaleta takich osiedli, mi się na Bernadowo Park bardzo podoba las, pachnące drzewa, to też jest fajna sprawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tez myslalam, ze mi sie ten las podoba, dopoki tam nie pojechalam... Przeciez on zabiera CALE swiatlo. Osiedle jest tak zacienione, ze szok. Z budynki naprawde blisko siebie, takie nowoczesne blokowisko...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Architektura lata 60te

Konsekwencja z jaką Inpro propaguje te toporne kloce zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni nie przestanie mnie zadziwiać. Kto im to projektuje. Kupcie architektowi coś więcej niż linijkę, ekierkę chociaż dorzucić by się przydało.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 17

Mieszkam na Strzelcow

I ogarnia mnie lekkie przerażenie. Kolejne, budowane osiedle,a droga praktycznie jedna ( plus jedna dziwna dojazdowka z porozwalanymi płytami). Ruch już jest jak w Paryżu. na jedną zmianę świateł czeka zwykle od 10 do 15 aut. A teraz kolejne 200 mieszkań. Budować kolejne osiedla ,to owszem i zgarnąć kase,ale pomyśleć o rozbudowie dróg do tychże,to już nie.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 7

Bez paniki!

Otóż jedyny dojazd do osiedla Azymut będzie od strony Wielkopolskiej, przy Łukoil. Ulica strzelców w żaden sposób nie będzie bardziej obciążona.

natomiast, na "trójkącie", który jest obecnie niezabudowany, terenie najbliżej PKM, powstanie kolejne osiedle, z możliwą zabudową do 11 kondygnacji i to będzie dopiero moloch, który zablokuje Strzelców!

Na szczęście planowana jest również przebudowa skrzyżowania Wielkopolska-Sopocka-Strzelców, więc może nie będzie aż tak źle.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Który to deweloper niby ma na "trójkącie" wznieść 11-to kondygnacyjny wieżowiec ?:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

11 kondygnacji? A czytaliście mpzp? 11 kondygnacji to może będzie miał najwyższy budynek ale żaden nie będzie wyższy niż projektowany na azymucie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie będą mogli parkować znajomi lub rodziny, albo mieszkańcy, którzy nie kupili miejsc postojowych w hali garażowej? Kto w Gdyni dopuszcza budowanie osiedli z kilkoma miejscami postojowymi?, pytanie do prezydenta Szczurka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Azymut.

Nie rozumiem kupujących !!! Ludzie te bloki mają zbyt mało odległości względem siebie. Masakra!!!! Co mi po panoramicznym oknie jak będę widziała z niego sąsiada w piżamie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Albo sasiadke naga?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hałas i Drożyzna

Kto kupuje klatke 45m2 za 400tys w stanie surowym(100tys na wyposażenie mieszkania !) z oknem nad ruchliwą ulicą pod stacją paliw i naprzeciwko kolejki PKM? ...Boże ..na prawdę nie ma lepszych lokalizacji za te pieniądze ? Za 400tys buduje sie dom wille .
To ja już wole za te pieniądze Garnizon we Wrzeszczu..
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 18

Kurnik

Te budynki przypominają mi bloki na wsiach dla pracowników PGR (polskich gospodarstw rolnych) Za taki hajs otynkowana cegła...deweloper ładny hajs zrobi i otrzyże stado kupujących :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

Cena zawyżona o 30%

Mamy górkę jeżeli chodzi o ceny nieruchomości, szczególnie w Gdyni. Cena realna za takie mieszkanie to około 6400 zł/m2 - ale to za dobrze zaprojektowane mieszkanie. Tutaj mamy kwadraty bez tarasów. 8000 /m2 ??? Dopóki ludzie będą kupowali, a kupują raczej inwestycyjnie, więc cena jest sztucznie zawyżana. Trzeba poczekać około 1-2 lat, bańka pęknie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Pazerny deweloper podwyższył ceny o 100zł/m2 !!!

Co za bezczelność , w trakcie sprzedaży ceny zostały zawyżone.
Kto wam te klatki kupi, myśleć trochę w tych biurach sprzedaży !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Obok powstaje osiedle budimex u. Azymut - mimo, że bloki zbyt blisko siebie przysłaniają światło dzienne nie mówiąc o zasłanianiu słońca ( wiosną parter i 1 piętro go nie posiada), zero jakiegokolwiek widoku poza oknem sąsiada! Ha ha ha a czynsze? Ludzie kosmiczne ceny . Zastanówcie się zanim wdepniecie w bagno, z którego tylko bogaty sprytnie się ulotni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

I co z tego, ze obok powstaje budimex? To akurat osiedla to nie przysłoni. Jak widać flustratów nie brakuje - cokolwiek rozumiesz poprzez kosmiczne ceny - takie są realia dzisiejszego rynku i 7tys za m2 nie jest wygórowaną ceną.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

opóźnienie

Deweloper się nie przyznaje, ale ta inwestycja ma spore opóźnienie. Już raz przesunięto termin z końca czerwca na koniec sierpnia. Termin oddania musi być przesunięty po raz kolejny, ponieważ roboty budowlane idą zbyt wolno.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

skąd ta wiedza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper kończy budowę w październiku, a pierwsze odbiory mieszkań będą w połowie listopada. Wiem, bo sam czekam na odbiór i mam info z pierwszej ręki. Ceny są powiedzmy średnie, ale nic tańszego w tej okolicy nie ma i nie będzie przez kilka lat. Np 2-pokojowe mieszkania ok. 45m2 w Alvarium w Redłowie od Semeko to 500000 zł, więc wolałem Inpro za te 365000 zł. Ewentualnie zostaje Hossa na Chwarznie, Wiczlinie ale to już trochę zad*pie no ściany z karton-gipsu... Dla zainteresowanych, pewnie w przyszłym roku ruszy budowa osiedla Zenit na Karwinach, również od Inpro. Ciekawe jak tam będą się kształtować ceny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

I jak tma odbiory?

Ndal inpro nie dostalo zgody na wydanie mieszkań przez swoje bledy w konstrukcjach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inpro to co najwyżej Hossie może w dzyndzelek podmuchac. Szkoda, że te bloki nie stoją jeszcze bliżej siebie, wspolczuje nabywcom.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziś widziałam wycięta elewacje do samego pustaka

W już gotowym budynku :) słabe to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Elewacja nie jest "wycięta"

Prawdopodobnie chodzi o pozostawione miejsce na grafikę elewacyjną.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam przyszłych nabywców i mieszkańców do dyskusji na temat naszego osiedla na facebooka Azymut - Forum Mieszkańców
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapraszam do dyskusji na temat naszego osiedla na facebooka Azymut - Forum Mieszkańców
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda ze chętnych nie przyjmujecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ponieważ działa selekcja. Członkowie są przyjmowani w oparciu o sprawdzenie w księgach wieczystych. Ludzi z zewnątrz tam nie chcemy, bo to nie ich problem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie problem, budynki idą do poprawy. Nie dostaliście pozwolenia na oddanie, bo są duże zaniedbania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piętrzy się opóźnienie !!!

Inwestycja opóźniona po raz kolejny. Lokale wydawane będą na początku grudnia, czyli 5 miesięcy później, niż obiecywano kupującym.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam

Potwierdzam tą informację oraz ciągle kłamstwa na temat terminu oddania mieszkania dla kupujących.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm

od czasu jak pamiętam - a interesowałem się dość dawno - widnieje informacja, że 30 listopada 2019 roku. 5 grudnia to ledwo kilka dni opóźniej - raczej standard.
Powiecie coś więcej?

~~potencjalny zainteresowany mieszkaniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Również potwierdzam, że jest opozninie

W umowach zawartych w 2018 termin odbioru wskazany był do końca lipca 2019 więc opóźnienie jest kilkumiesięczne. Nawet na stronie internetowej wciąż przesuwają termin zakończenia budowy - w październiku była informacja ze budowa zakończona, potem że zakończenie 12 listopada, a teraz jest do 30 listopada... Nie polecam zakupu mieszkan w innych inwestycjach tego dewelopera...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tragedia

Wesoło - ale brak decyzji na użytkowanie budynków to problemy dla osób, które kupiły i wpłaciły pieniądze. Może znajdzie się kompetentna osoba w Inpro i szanując swoich klientów przekaże chociaż informację do kiedy zostaną złożone kompletne dokumenty w nadzorze budowlanym - chyba, że z tym też będzie problem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ostatnim czasie przesłaliśmy pocztą tradycyjną, drogą mailową informacje do Klientów. Wzięliśmy też udział w spotkaniu z mieszkańcami w celu przedstawienia aktualnej sytuacji. Aktualnie nadal jesteśmy w trakcie procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozpocząć przekazywanie mieszkań Klientom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inpro

Szanowni Panstwo

Prosimy o jasne publiczne stanowisko i rekompensate dla klientow, tak nie moze byc.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

rekompensata

tam powinny sie sypac niezle kary dla dewelopera..swoja droga jest jakis sposob na rozwiazanie umowy z deweloperem z jego winy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z 10 grudnia

Działania Spółki inpro sa związane z odmową wydania pozwolenia na użytkowanie osiedla Azymut

Zarząd inpro sa z siedzibą w Gdańsku ("Spółka") w nawiązaniu do treści raportu bieżącego nr 28/2019 z dnia 03.12.2019 r. w przedmiocie wydania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego dla miasta na prawach powiatu w Gdyni odmownej decyzji wydania pozwolenia na użytkowanie osiedla siedmiu budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą Azymut w Gdyni przy ul. Wielkopolskiej / Strzelców ("Decyzja") oraz raportu nr 29/2019 z dnia 05.12.2019 r. w sprawie zrzeczenia się prawa do wniesienia odwołania od Decyzji (art. 127a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ) informuje, iż w dniu 10.12.2019 r. został złożony ponowny wniosek o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynków osiedla Azymut. Wraz z wnioskiem została złożona dokumentacja (poświadczenia i dokumenty powykonawcze) poprawiona według wskazań zawartych w odmownej decyzji o wydaniu pozwolenia na użytkowanie z dnia 02.12.2019 r.

Szczegółowa podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (zwane też MAR).

Generalnie to mi tu pachnie niezla fuszerka..brawo INPRO...obyscie mieli udane swieta!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Ze mną jakoś nikt się nie raczył spotkać, nawet zawiadomić o rzekomym spotkaniu z klientami... Naprawdę było takie spotkanie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.

Nie było takich spotkań. Większość przyszłych lokatorów wszystkiego dowiaduje się z FB lub ze strony Money.pl - to oni jaki pierwsi pisali o opóźnieniu nim deweloper wydał oficjalnie oświadczenie. Jedyna możliwość spotkania była gdy wyraziło się chęć obejrzenia swojego lokalu w obecności pracownika biura sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Barański nie ma opcji żeby dał pozwolenie

Te kurniki nadają się do rozbiórki, błędy projektowe, amatorski pseudonadzor i partackie wykonanie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

pozwolenie

A dokładnie błędy czego dotyczą oraz partackie wykonanie? wydaje mi się, że klatki są bardzo ładnie wykonane, budynki również. Może ktoś wie czego dotyczy dokładnie problem odbioru budynków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbior

Podobno wszystko jest pozytywnie, pod koniec stycznia dostaniemy lokale:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Byloby super! A skąd takie info? Jakkolwiek potwierdzone?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Którego roku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

30.01.20 niestety nie jest tak, jak piszesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kończy się kolejny miesiąc, a Inpro dalej czaruje mieszkańców, że wszystko jest dobrze. Wszystko ciągnie się od lipca, a w lutym też nie ma nadziei na odbiory.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga na INPRO

Ostrzegam przed niezetelnym deweloperem. Na początku odbiór miał się odbyć 30 lipca, teraz jest koniec stycznia, a odbioru jak nie było tak nie ma. 1 Marca ma być kolejna kontrola PINB z Gdyni i nie wiem czy INPRO podola tym wszystkim wymaganiom . Przyszłych mieszkańców traktują jak piate koło u woza. Zapłacili i teraz nie udzielają nawet rzetelnej informacji
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do obsługi przez panią Karolinę z działu sprzedaży też można mieć wiele zastrzeżeń. Totalnie olewa klientów. Umawia się na kontakt zwrotny i nie dotrzymuje słowa. Nie oddzwania i nie odpisuje na Smsy. Porażka. Zero profesjonalizmu i zero kompetencji.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestrzegam

Niestety, dramat przyszłych mieszkańców ciągnie się od dobrych kilku miesięcy. Deweloper nie wywiązał się z terminu odbioru wyznaczonego w umowie deweloperskiej. Zdawkowe informacje o przyczynach odmownej decyzji przez PINB, ciągłe mydlenie nam oczu, mało profesjonalna komunikacja ze strony Inpro. Nie wiemy kiedy finalnie otrzymamy klucze, a kafelki dawno zamówione, problem z przetrzymywaniem zakupionych już materiałów budowlanych, bo przecież deweloper zapewniał o odbiorach jeszcze w ubiegłym roku! Ekipa budowlana przesuwana wielokrotnie, tak więc znaleźli sobie inne miejsce pracy :( Kredyt za mieszkanie trzeba spłacać, a mieszkania nie ma. Jesteśmy kompletnie zdegustowani obecną współpracą z Inpro. Przestrzegam i nie polecam!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zachowanie Inpro w sytuacji kilkumiesięcznego opóźnienia inwestycji #Azymut jest szczytem braku profesjonalizmu i braku poszanowania dla klienta. Brak wyjaśnień, brak informacji, brak terminu odbioru mieszkań, które miały być wydane mieszkańcom w czerwcu 2019.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwaga na Inpro

Jako nabywca mieszkania na osiedlu Azymut w Gdyni przestrzegam przed korzystaniem z usług Inpro S.A.
Deweloper nie radzi sobie z realizacją inwestycji i komunikacją z nabywcami lokali:
1.żaden z terminów opisanych w Prospekcie Informacyjnym nie został dotrzymany:
termin wydania lokalu był kilkukrotnie przekładany
termin przeniesienia własności również nie został dotrzymany
przyczyny opóźnienia na budowie zostały uargumentowane "kaskadową rzeźbą terenu" czego firma działająca na rynku od ponad 30 lat nie potrafiła przewidzieć
2.deweloper nie potrafi uzyskać pozwolenia na użytkowanie:
nie był w stanie dostarczyć dokumentacji do PINB, brakowało podstawowych dokumentów i podpisów więc Urząd wydał decyzję odmowną (więcej informacji do uzyskania w Urzędzie)
trwa kolejna próba uzyskania pozwolenia na użytkowanie a PINB zgłasza nieprawidłowości w wykonaniu osiedla i odstępstwa od projektu budowlanego
3.komunikacja z nabywcami lokali jest na zatrważająco niskim poziomie:
klienci są zbywani ogólnikowymi oświadczeniami zarządu
deweloper unika otwartej i szczerej komunikacji zasłaniając się wewnętrznymi procedurami i RODO
Od momentu podpisania aktu notarialnego jest tylko gorzej, straciłem nadzieję na to, że kiedykolwiek wprowadzę się do wymarzonego mieszkania.
Zdecydowanie odrazam #inpro #azymut, szkoda nerwów.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obsługa

Nie polecam, pani Karolina Zych obsługująca inwestycje olewa maksymalnie klientów, umawia się i nie oddzwania, nie odbiera telefonów, nie potrafi udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi. Nie wiem co trzeba zrobić, aby kupic tam mieszkanie. Szkoda bo byłem zdecydowany, ale pani skutecznie mnie od zakupu odwiodła.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe kiedy dział ds. komunikacji z klientem znajdzie nasze komentarze i tutaj zacznie wklejać gotowe na zasadzie "kopiuj-wklej" i nieprzemyślane odpowiedzi jak miało to miejsce na facebooku i ciekawe czy tutaj też nas zablokują ?? to jedyne na razie co potrafią !!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przestrzegam przed Inpro!

Pani pewnie nie oddzwania i nie udziela żadnej konkretnej informacji, bo Inpro nie zna konkretnych informacji. Mieszkania są wybudowane, na stronie internetowej jest informacja "gotowe do odbioru" a odbioru nie ma!
Osoby które kupiły mieszkania czekają już od pół roku na odbiór kluczy, a deweloper milczy zapytany o wynik kontroli PiNB i nie chce udostępnić protokołu z kontroli. Już raz to osiedle dostało odmowę wydania pozwolenia na użytkowanie z uwagi na braki formalne, których dopuściło się Inpro w złożonych dokumentach, a teraz wyszły na jaw niezgodności budynków i placów zabaw z przepisami prawa budowlanego. Osoby, które już nabyły mieszkania od kilku miesięcy zmuszone są płacić za najem mieszkań zastępczych oraz ponosić inne dodatkowe koszty, pokrycia których deweloper nie chce obiecać. Odradzam każdemu! #Azymut

Oczywiście problem z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nie powinien być wymówką dla pracownika aby olewał klientów i nie odbierał telefonów, ale widać niski poziom obsługi klienta to w Inpro standard :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

outpro to "firma z klasą" ;czy ktoś myśli inaczej?

podpisano: Cenzura
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zwalajcie winy na urzędy

Wyjaśnijmy parę kwestii:
- nie można zwalać winy na PINB za to, że dopilnowuje, aby osiedle było w dobrym stanie i funkcjonowało zgodnie z przepisami, ponieważ wychodzi WIELE niedoróbek i niedociągnięcia z winy dewelopera,
- brak rzetelnych informacji ze strony dewelopera oraz bardzo niski poziom komunikacji - najwięcej informacji można uzyskać wyłącznie z innych źródeł niż od dewelopera,
- ciągłe niedotrzymywanie wyznaczanych terminów, wielokrotne przekładanie i wprowadzanie w błąd poprzez podawanie nieprawdziwych terminów wydawania kluczy dla nabywców, gdy deweloper wciąż nie ma pozwolenia na użytkowanie - średnio co 2 miesiące - PO CO?
-,,Na odbiór mieszkań nie czeka się pół roku a może jakieś 4 miesiące, ponieważ ostatnie budynki były kończone jeszcze w październiku'' - deweloper zapewniał, że wszystko idzie zgodnie z planem. Nie każdy mieszka na miejscu, aby to bacznie obserwować i nikt nie musi tego robić. Dodatkowo wstępnie jedne mieszkania miały być wydawane szybciej, inne później.

Nie dajcie się zmanipulować zabiegom zwalania winy na innych, jest to deweloper z długim stażem w branży, który od 7 miesięcy nie jest w stanie uzyskać pozwolenia na użytkowanie i wpędza nabywców w koszta, stres i dezorganizację prywatnego życia.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widac ze zaczeli czytac komentarze

w koncu sie domyslili, przestali odpisywac jak automat "kopiuj-wklej" , lepiej pozno niz wcale ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciągle bez pozwolenia na użytkowanie

Odradzam zakup mieszkania przynajmniej do czasu, kiedy deweloper uzyska pozwolenie na użytkowanie. Nie wiadomo, jaka wada występuje, bo osoby, które kupiły mieszkania nie są w stanie wydobyć od dewelopera nic poza przeprosinami i marketingowymi gładkimi zdaniami. Fakty są takie:
1. W październiku deweloper podał na swojej stronie, że zakończył budowę, co nie jest prawdą.
2. W październiku wysłał do nabywców informację, że od 12.11.2019 rozpoczna się odbiory.
3. W dniu 3 grudnia z komunikatów do GPW nabywcy dowiedzieli sie, że Inpro pozwolenia na użytkowanie nie uzyskało z powodu braków formalnych w dokumentacji.
4. W dniu 12 grudnia deweloper wystąpił ponownie o pozwolenie na użytkowanie a już 16 grudnia uzyskał informację, że dokumentacja nadal nie jest wystarczająca.
6. W dniu 18 grudnia nabywcy zorganizowali spotkanie, na które zaprosili przedstawicieli Inpro. Uczestnicy spotkania usłyszeli, ze deweloper przeprasza, robi co może, dokumentacja jest w jak najlepszym porządku i w połowie stycznia nastąpią odbiory. A także, że zarząd rozważa dodatkowe rekompensaty.
5. W dniach 3 i 9 stycznia odbyła się obowiązkowa kontrola inspektoratu, jednak pozwolenia na użytkowanie nie wydał. Zlecił wykonanie dodatkowych robót budowlanych do 1.03.2020.
6. W dniu 20.01.2020 na zaproszenie Inpro 4 osoby z grupy nabywców skupionych na grupie FB spotkało się z członkami zarządu Inpro. Deweloper nie wydał do wglądu protokołu z kontroli, podtrzymał gotowość do wypłacenia rekomensat. Złożył obietnice, że do 15.02.2020 zalecane prace zostaną wykonane.

I jeszcze temat jakośc:
1. W ogródkach i trawikach ogólnodostepnych na terenie osiedla stoi woda, przelewa się na chodniki.
2. Pod stojakami rowerowymi jest czarnoziem.
3. Płot od ulicy strzelców nie pełni swojej funkcji
4. wideodomofon pozwala na obejrzenie brzucha osoby dzwoniącej
5. Tapety na klatkach są podarte
6. Walają się sadzonki roślin
7. Plac zabaw to 1 trampolina.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inpro tyle lat na rynku a:

- komunikacja z klientem tragedia, dbałość o wizerunek na bardzo niskim poziomie
- podstawowe błędy formalne niczym raczkująca firma
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Luty 2020 a pozwolenia na użytkowanie dalej brak

kiedy podpisywałam umowę kupna to z pełnym przekonaniem, że Inpro to doświadczony deweloper, który buduje super jakościowe osiedla i klienta traktuje z szacunkiem. Cóż, już tak nie uważam. Osiedle Azymut - 8 miesiąc po terminie, z odmową pozwolenia na użytkowanie, firma Inpro utrudnia dostęp do informacji, dokumentów, o ostatniej decyzji negatywnej PInB dowiedzieliśmy się z internetu. Bydynki stoją nieużytkowane a tapety w środku porwane - pomimo zgłoszeń - nie naprawione, pomimo że czasu na go mają sporo ?! Drenaż terenu - tragedia - woda stoi od miesięcy na trawnikach, bajorka błotne są.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

szacunek mają to prawda, ale do zysków nie widziałem aby do czegoś więcej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania miały być oddane w czerwcu 2019

Kluczy nie mam do dziś.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cierpliwość

Wielki szacunek za ogromną cierpliwość i spokój dla osób, które wpłaciły pieniążki za mieszkania a kluczy do dnia dzisiejszego nie otrzymały ciągle będąc wprowadzanym w błąd (opóźnienie- osiem miesięcy). Czy temat ten nie nadaje się do przekazania prokuraturze za wprowadzanie w błąd kupujących z narażeniem ich na duże dodatkowe koszty. Zastanawia fakt, że Inpro nikomu nie che pokazać ostatniego protokołu z kontroli nadzoru budowlanego - czyżby jeszcze były jakieś wielkie niespodzianki z odbiorem z powodu czy to wadliwego projektu ( dotyczącego może konstrukcji) a może wadliwego wykonania nie zgodnego z projektem. Z tego co widać Inpro dalej próbuje sprzedawać . Jeżeli istnieją błędy konstrukcyjne to Inpro a szczególnie nadzór budowlany powinni społeczeństwo o tym fakcie poinformować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla nabywców

Z powodu tak dużego opóźnienia w wydawaniu mieszkań, dyrektor z inpro zadeklarował na bezpośrednim spotkaniu z dużą grupą nabywców, że otrzymają dodatkowe rekompensaty oprócz tego co wynika z umowy. Mieszkania są już odbierane, więc czekamy na propozycję ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak się mieszka?

Chciałem zapytać mieszkańców jak się mieszka na osiedlu? Wiem, ze był problem z odbiorami ale chodzi mi o opinie już po zamieszkaniu. Jest jeszcze kilka mieszkań w ofercie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Mały Kack

Apartamenty Na Polanie - opinie i oceny (24 odpowiedzi)

Apartamenty Na Polanie to osiedle wtulone w las Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Lokalizacja,...

do góry