Widok

B - opinia

Niestety nie mogę polecić - dom wybiera sobie do opieki "zdrowszych" pensjonariuszy, a resztę odrzuca. A takie tradycje w opiece, tyle sprzętu i fachowego personelu. Za ponad 5 000 zł / miesiąc można byłoby się jednak postarać.
Moja ocena
opieka: 1
 
oferta: 1
 
jakość usług: 1
 
przystępność cen: 1
 
ocena ogólna: 1
 
1.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź obiektu

Z dużą uwagą i rzetelnością pochylamy się nad każdą osobą i jej rodziną, która powierza nam swoich bliskich. Kierujemy się przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem naszych przyszłych Mieszkańców, aby móc zapewnić im wysokie standardy opieki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam mieszane odczucia jeśli chodzi o ten dom opieki.
Budynek jest nowy, ładny, pokoje przestronne, ale....
Dałem chorego ojca na kilka dni do tego domu opieki (alzheimer, ale dużo chodzi i jest aktywny), niestety już po 4-5 dniach miał odparzenia i widoczne były efekty braku sprawowania opieki w zakresie utrzymania higieny.
Dwa lata temu, gdy w tym domu przebywała moja ś.p. Babcia (Serenus był pod poprzednim zarządem) wszystko wyglądało o wiele inaczej, lepiej. Opieka i dbanie o higienę pacjenta były na wyższym poziomie. Obecnie zauważyłem, że pracownice dużo czasu spędzają klikając w ekrany smartfonów, a pacjentami opiekują się, gdy jest jakaś "awaria". Ojciec miał założoną pieluchę, nikt nie sprawdzał, czy jest umyty.
W domu nie używa pieluchy, rozumiem, że opiekunowie w Serenusie nie mają czasu pytać co 30 min pacjenta z alzheimerem, czy potrzebuje skorzystać z wc, ale w takim wypadku powinna być min. 2x dziennie kontrola higieny.
Więcej nie dam ojca do tego domu opieki, dopóki w internecie pojawiać się będą negatywne opinie o Serenusie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pacjent z chorobą Alzheimera to pacjent wymagający szczególnej uwagi (też mamy w rodzinie taką osobę i wiem o czym mowa). serenus ponoć specjalizuję się w tego typu pacjentach. Natomiast w większości domów opieki (czy prywatne czy państwowe) bardzo chętnie zakłada się pampersy dla wygody personelu no i potem nie dba o higienę, bez względu na to czy pacjent zgłasza potrzeby fizjologiczne, a jest niesprawny ruchowo i sam nie korzysta z WC czy też nie zgłasza bo właśnie jest z nim utrudniony kontakt (demencja czy Alzheimer). Opłaty są wszędzie wysokie, natomiast standard opieki już niestety nie. Ten dom faktycznie wygląda ładnie i nowocześnie- ale opieka jest taka sobie przy opłacie ok 5000 zł na miesiąc.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

No nie do końca aż tak, ponieważ nastąpiła tam zmiana zarządzającego ośrodkiem i na pewno nie pozwoli na takie podejście do przyszłych mieszkańców
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawa świeżutka - więc pewnie nowy zarząd ma taką politykę. Dziwne to bardzo, bo po złożeniu tego samego zaświadczenia lekarskiego do innych ośrodków z zapytaniem o miejsce nie było żadnego problemu z przyjęciem. Czyli jednak senior nadaje się do tego typu ośrodków. A kiedy nastąpiła ta zmiana?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry