Widok

Baby Shower? Kto świętuje ciążę? :)

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny! Słyszałyście o Baby Shower? Takim babskim przyjęciu dla kobiety w ciąży, w którym są różne konkursy i kompetuje się wyprawkę. Miałyście takie? Planujecie? Co myślicie? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11
ja miałam w zeszlym tygodniu to bylo mega fajnie, wspomnienie na cale zycie! i dostalam tyle prezentow ze już nic nie potrzebuje, dziewczyny zrobily przekaski, spedzilismy super czas, ktory szybko sie juz nie powtorzy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
Czemu nie. Ja akurat za każdym razem miałam taką imprezę 2-3 tygodnie po urodzeniu malucha.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kasia vel Ola... Jakieś rozdwojenie jaźni masz ? :D
Widać, że lubisz popisać sama ze sobą ;) Dobrze chociaż że się ze sobą zgadzasz ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha siostra z dołu mnie spamuje :D Jej robiłyśmy tydzień temu a ja mam 3 miesiące 'młodszą' córcie i się zastanawiam kiedy jest odpowiedni czas. Ola robiła w 8 miesiacu, nie uważacie że to za późno?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Wow po urodzeniu? Pierwszy raz się spotykam że po urodzeniu sie obchodzi :) A jak sie czułaś? Maluch nie przeszkadzał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A po co w ogole robic takie przyjecie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja mialam-prawie 7 lat temu jak byłam w ciąży. .. to nic nowego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Faceci mają pępkowe ,kobiety baby shower.

Nie rozumiem pytania -po co. Aby się spotkać, i cieszyć się faktem że za chwilę pojawi się nowy człowiek. Później już trudniej takie większe spotkanie z przyjaciółkami zorganizować.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Przesadzasz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kwiatki w ogródku. Ale to wiosną nie zimą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jakoś w ciąży się nie złożyło na taką imprezę. A jak urodziłam to każda koleżanka chciała przyjechać i zobaczyć. Tak więc ugadały sie wszystkie na jeden termin i wpadły do mnie na imprezkę. A że było już lato to i dzień dłuższy, i humor lepszy. Ja po porodzie świetnie sie czułam, nie potrzebowałam czasu żeby dojść do siebie, więc nie było problemu z takim babskim spotkaniem. I przynajmniej nie miałam co chwilę wycieczek, bo każdy chciał zobaczyć, tylko za jednym zamachem wszystkie baby miałam z głowy ;p Maluch i tak ciągle spał to był spokój. Jak się potem drugi maluch urodził to tak samo zrobiłam. To znowu było lato, więc impra na podwórku :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to po co? Jakie zaściankowe myślenie... Super się spotkać i poświetować razem, zwłaszcza że po porodzie bardzo ciężko znowu zorganizować coś takiego.

Dodatkowo dużym plusem jest uzupełnienie wyprawki, dziewczyny składają sięna to czego potrzebujesz i oszczędzasz pieniadze.

A korzystałyście z profesjonalnych firm?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
Kiedys to sie nazywalo odwiedziny, teraz baby shower ;)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pepkowe też możemy nazwać piciem wódki...
To jest spotkanie tematyczne. W naszej tradycji zazwyczaj się nie świętowało się przyjścia na świat dziecka "za wczesnie" -aby nie przywołać złego. Po urodzeniu dziecka jednak większość matek nie jest w stanie zorganizować większego spotkania -w sezonie jesienno zimowym tez dużo osób choruje.

Ja bym osobiście nie korzystała z pomocy firmy zewnętrznej -to już przerost formy nad treścią. Niewielkim wysiłkiem można samemu to zorganizowac-internet jest pełen pomysłów.
Ale jak ktoś chce i ma za dużo gotowki- to tylko jego decyzja.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też myślę, że samej można takie spotkanie spokojnie przygotować. Tym bardziej jak przed porodem, bez malucha. Zrób imprezę powiedzmy w 7 miesiącu ciąży, kiedy jeszcze będziesz na chodzie i nie urodzisz w czasie imprezy ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
No nie wam juz totalnie odwala kobietki . Po pierwsze zapominacie jezyka Polskiego ---a on taki ladny jest ...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Języka polskiego - piszemy małą literą - nie zapominajmy poprawnej pisowni, nawet jak chcemy zabłyszczeć na forum.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beka spadaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jak pięknie piszesz... idealną polszczyzną plus z wysoką kulturą.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
haha Aki gratuluje wyróżnienia się na forum i poprawnej polszczyzny :D

Tak, w necie jest dużo inspiracji aż do zwariowania :) Ale właśnie się zastanawiam czy jest sens samemu to robić: na takim profesjonalnym poziomie to czasochłonne i jednak troche kosztuje, same dekoracje, jedzenie czy upominki dla gości...

w sumie jak robiliśmy same to się składałyśmy po 110 zł plus każda jeszcze robiła coś do jedzenia, a z tego co się orientowałam to 70 zł kosztuje zorganizowanie tego przez firmę i już wszystko w tym jest a na dodatek jeszcze sesja fotograficzna.

No sama nie wiem, co myślicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
byłam na baby shower 3 razy.
Złożyłyśmy się po kilka (!) złotych na dekoracje - balony, serpentyny, serwetki, talerzyki i jakieś świeczki zapachowe.
Każda wybrała prezent z listy i kupiła za tyle na ile ją stać, zapakowała i prezenty włożyłyśmy w wielki kosz z którego przyszła mama wyciągała nie wiedząc od kogo to
Każda przygotowała 1 rzecz do jedzenia i oczywiście została tego masa bo ile można zjeść przez kilka godzin.
1 dziewczyna wzięła aparat i robiła zdjęcia, każdy ma w towarzystwie kogoś kto ma aparat lepszy i cyknnie pare fotek a jak nie to trudno.
ile nas to kosztowało? tyle ile każdy zaproszony chciał to wydał
polecam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiedziałam,że w Polsce i ten amerykański zwyczaj się przedostał.
Osobiście nie spotkałam się z jakimiś imprezami z konkursami i prezentami. Raczej po urodzeniu. Póki się dziecko nie urodzi...całe i zdrowe
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
tylko, że impreza ma na celu zrobienie prezentów które przydadzą się młodej mamie, np: wanienka, jakieś pieluchy, kosmetyki, teterki, śpiworki, już tam sama nie wiem co
to wszystko fajnie jeśli ma się przed porodem a nie po
Mamy XXI wiek, medycyna poszła do przodu dzieci zazwyczaj przeżywają poród, jeśli są chore to dowiadujemy się tego z badań. Jeśli miałyby się urodzić chore to pomoc w tej formie jeszcze bardziej potrzebna. Jeśli wiemy, że urodzi się umierające to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie organizuje takiej zabawy... przypadki, że 100% zdrowe dziecko nie przeżyło porodu to chyba jakiś promil w skali wszystkich narodzin.
wiec jaki problem w tym czy to zabawa chińska czy niemiecka i czy przed urodzeniem można ja organizować?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Uważam że na taką imprezę kupuje się rzeczy potrzebne dla dziecka ale również dla młodej mamy. Ja na przykład kupiłam swojej siostrze gdy była w ciąży laktator elektryczny który kupiłam w sklepie https://www.onoplus.pl/ . Laktator bardzo dobry jakościowo, sprawdził się i był bardzo pomocny. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Siostra zorganizowała mi baby shower. Przyznaję była to miła niespodzianka, bo nawet o tym nie pomyślałam. Przyszła cała najbliższa rodzina i przyjaciółki. Przyznaję, że siostra się postarała miałyśmy jakieś zabawy w stylu zmienianie pieluch na czas(niestety nie byłam najszybsza ), smakowanie słoiczków dla dzieci i odgadywanie smaków, a ogólnie to impreza z jedzeniem. Prezenty były miła formą dodatku, ponieważ znalazły się rzeczy do wyprawki dla dziecka, które kompletowałam. Jakby któraś szukała wyjątkowego wystroju dla siebie lub właśnie takiej wyprawki to dostałam prezent ze strony Smykołyki.pl. Teraz, gdy gdzieś idziemy na prezent dajemy te skarpetkowe babeczki, są ekstra.
A baby shower polecam jako formę relaksu, zdjęcia tego stresu przedporodowego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gorzej jak wspomnienia z baby shower zostaną, a dziecka nie będzie...
Zdecydowanie wolę swiętować jak już dziecko będzie całe i zdrowe na świecie. Znam dziewczynę co po takiej imprezie urodziła martwe dziecko jakoś na przełomie 8 i 9 miesiąca. Kurka i po co taka impreza jak potem był dramat??? Nie lepiej świętować jak już jest co świętować?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak to kto, rodzice maluszka chyba to jest logiczne. Wiem to mimo, że nigdy na baby shower nie byłam, ale na dniach to się zmieni. Wybieram się do przyjaciółki na imprezkę. Razem z koleżankami doszłyśmy, że jej kupimy iRobota, a dla dzidziusia kupimy wózek, który ona wybierze. Dostaną po jednym, ale konkretnym prezencie, więc chyba dobrze :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super kocyki są z lullalove, kocyk bambusowy z babyono też świetny. Najlepsze pieluszki jakie mamy to muślinowe Ega, nasze najstarsze mają już 5 miesięcy i wyglądają jak nowe Co do prezentu dla mamy ja miałam mega wzrusz jak dostałam złotą zawieszkę stópki z grawerowanym imieniem dziecka i datą narodzin. Myślę że ucieszyłabym się z porządnego olejku do ciała i szczotki do masażu Można też zastanowić się nad czymś zabawnym, na przykłąd nad wygodną bluzą z kapturem (szczególnie, ze po porodzie garderoba się nieco zmienia i młoda mama na pewno będzie wybierała ubrania komfortowe dla siebie).
Zerknij sobie na Admix:
https://admix.pl/bluza-z-kapturem-kigurumi-panda-l

Aktualnie mają sporo takich gadżetów.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja jestem zdania że każdy coś kupuje i tego się zbiera, a niekoniecznie wszystko się podoba przyszłej mamie, ma już to kupione albo nie będzie chciała tego używać. Więc polecam po prostu kartę podarunkową do galerii handlowej gdzie jest dużo różnych sklepów w tym dziecięcych, mamuśka sobie kupi to co potrzebuje dla siebie lub dziecka, a nawet karta może poczekać i dokupi sobie później jak coś będzie potrzebować.
Jeśli jednak chciałabyś podarować coś pamiątkowego, to zerknij sobie na przykłąd na stronę tej pracowni z ceramiką z Bolesławca: https://andyceramika.pl/ Jest tam ręcznie malowana ceramika Bolesławiecka.
Powinnaś znaleźć tam coś dla siebie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki wozek wybrac? (71 odpowiedzi)

Dziewczyny jaki wozek wybrac? 2w1, 3w1? Jakiej firmy polecacie? Rodze w wrzesniu :)

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

Puszczanie mleka nosem??? (9 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy któraś z Was karmiących piersia też tak ma? Jedna z bliźniaczek przy odbiciu -...

do góry