Widok

Badania na pasożyty - lamblia?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Witam serdecznie

Czy któraś z Was robiła badania w kierunku wykrycia pasożytów? Mam na myśli lamblie? Byłam ostatnio u gastrologa i ten stwierdził na podstawie moich dolegliwości że mogę mieć - przepisał mi leki, które wziełam ale niestety nic nie pomogło. Teraz zrobiła test z krwi i zastanawiał się czy mam też zrobć badanie z kału? Moje objawy to ból pleców, mdłości i czasami ból brzucha, przelewanie i gazy...Badałam wcześniej trzystke i wątrobę , 2 usg i tk, badania z krwi - nic nie wykazały. Lekarz stwierdził że mogą to być pasożyty - lamblia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Testy z krwi są bardziej miarodajne niż badanie kału. Poczekaj może na wyniki.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwiaagnieszka a miałaś te pasożyty lub ktoś z twojej rodziny ? jakie są objawy
?
bo mam małe dziecko synka 3 letniego i mam nadzieje że on nie ma ja za to mam te same odbjawy od października i cały czas szukam przyczyn swoich dolegliwośći ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, podejrzewałam Maćka, że je ma. Częste choroby, wzdęty brzuszek, sińce pod oczami, gazowanie. Okazało się, że cała nasza trójka ma. Z mężem nie mieliśmy żadnych objawów. Odrobaczaliśmy się wszyscy + kot+pies. Ponowny wynik wyszedł dosłownie "wątpliwy", lekarz zalecił ponowne odrobaczenie ale ja zaszłam w ciążę i nie zrobiliśmy tego. Z synem idę w środę do Brodzickiego zobaczymy co powie.
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Twój synek też je ma, ale niekoniecznie ma objawy.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaki jest koszt badan?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W diagonostyce, jesli dobrze pamiętam, 80zł w zeszłym roku.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
domownicy, którzy mają psa bądź kota powinni przechodzić terapię odrobaczania przynajmniej 2razy do roku, nie ma siły, że się nic nie złapie, taki los posiadania zwierzaków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
albo po wizycie na aquaaerobicu na małych nieckach na basenie w dzielnicy południowej Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mąż się z tym boryka, ciężko wytępić to dziadostwo. Tu masz ciekawe forum: http://tiny.pl/q32h7
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rina a jakie mąż ma objawy? Ja też trochę schudłam - teraz czekam na wyniki ....z krwi nie wiem gdzie dalej pójść jeśli wyniki potwierdzą te robale?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bad kału w kierunku lambli to osobne badanie, w takim standardowym na pasożyty nic nie wyjdzie. Ale z krwi i tak wydaje mi się, że pewniejsze. Nie wiem jak lamblie akurat, ale ja widziałam na własne oczy owsiki u moich dzieci a w bad kału nic nie wyszło. Dostałam skierowanie na 3 badania: ogólne, lamblie i pasożyty 3x. Nic nie wykazały...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie gdzie mozna zrobic badanie na pasozyty z krwi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w brusie na przeciwciała lamblii, innych pasożytów chyba nie ma...ja robiłam lamblię z krwi - na wynik czekałam ok 8 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co robić żeby się nie zarazić? Skuteczny będzie płyn bactefort http://www.nauczyciele.org/forma/bactefort ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry