Widok

Badania prenatalne PAPPA + USG cena Trójmiasto?

Rodzina i dziecko Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Bardzo proszę o podanie ceny za test pappa+USG i gdzie takie badanie wykonywałyście. Z góry dziekuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
invicta 250zł usg+ 156 badanie krwi- razem 406zł
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki..drogo:(

a może ktoś robił taki zestaw gdzieś taniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dr Leszczyńska na pewno robi taniej, nie pamiętam dokładnie-300/350zł?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polmed: usg 250zł + testy pappa 175zł
Jeśli masz pakiet medyczny w Polmedzie to na usg masz zniżkę i kosztuje ono wówczas 120 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja takie cos znalazłam http://www.profemina.pl/cennik na pl kaszubskim gdynia,moze akurat Tobie podpasuje cena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
usg u lekarza prowadzacego 150 PLN plus krew w brussie 156 PLN (ze zniżką chyba 10%)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To jak to jest już z tymi badaniami prenatalnymi? Warto robić przykładowo testy Panorama MediStore, czy nie? Jedni piszą, że nie chcą wykonywać żadnych badań. Inni zaś, że takie badania są naprawdę ważne i powinno się je wykonać. Sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Jestem w pierwszej ciąży i mam skończone 28 lat. Czy takie badania powinno się wykonać w jakimś konkretnym wieku? Kiedy przykładowo jest większe ryzyko powstania u dziecka wad lub zaburzeń? Jak to jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej, ja myślę że nie ma co przesadzać. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma żadnych wskazań to nie ma co robić. Niestety u mnie dziś( 12 tydzień trzeciej ciąży) badanie usg prenatalne wyszło źle od razu miałam robiony test PAPPA i muszę robić amniopunkcję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cześć, jaki wynik wyszedł ci na badaniach prenatalnych? Czy amniopunkcja wykluczyła wady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

podstawowym badaniem zalecanym jest niezaleznie od wieku ( chociaz ponizej 35 roku zycia nie jest refundowane przez NFZ) jest usg genetyczne (wykonane przez lekarza z certyfikatem FMF w tym zakresie) plus test PAPPa. Jest to badanie ktorego wynik zaszereguje cie w grupie ryzyka 3 najczesciej wystepujacych wad genetycznych. jezeli jednak okaze sie ze jestes w grupie duzego ryzyka, zalecane sa badania inwazyjne m.in. amniopunkcja ( czulosc 100%- jak sie myle niech mnie ktos poprawi prosze). w wynikach posredniego ryzyka, zalecic mozna wykonanie badania typu panorama, harmony, serenity itp, czyli badania wolnego plodowego DNA z krwi matki. sa one czule, daja wyniki czulosci 99%, jednak sa bardzo drogie, ok 2000zl, wiec nie kazdy ma taka mozliwosc finansowa.
Jednak przede wszystkim porozmawiaj z lekarzem prowadzacym Twoja ciaze, on wam na pewno dobrze doradzi.
Tutaj tez masz info:
https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-sa-dla-kazdego/

https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy od tego co zrobisz po teście. Ja mam dwoje dzieci, nie robiłam dodatkowych testów, tylko usg. Teraz znowu jestem w ciąży. Również nie będę robić testów. Nie usunę dziecka więc nie widzę potrzeby. Jakie będzie takie urodze i będę kochać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A ja sie z tym nie zgodze, uwazam ze wykonanie badan prenatalnych nie ma nic wspolnego z tym czy urodziloby sie dziecko chore czy tez nie. Celowo podeslalam powyzszego linka, zeby pokazac, ze to samo powie Ci lekarz. to nie jest jednoznaczne, a robiac komplet badan mozesz wychwycic schorzenie u dziecka, i zaczac je leczy nawet w zyciu plodowym, wybrac szpital ktory bedzie gotowy na przyjecie porodu i chorego dziecka, czesto takie dzieci operuje sie bardzo szybko po urodzeniu. wady genetyczne to nie tylko inny wyglad dziecka, to cala masa wad, a czesc z nich mozna leczyc. takze inaczej prowadzi sie taka ciaze. wiec wiedza ktora daja badania prenatalne tak naprawde zwieksza szanse chorego dziecka na przezycie, a nie sa jak to niekotrzy pokazuja, argumentem do przerywania ciazy.

A tutaj cytat z artykulu spod linka ktory wrzucilam wyzej, https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-sa-dla-kazdego/ napisanego przez dr Nicole Sochacki-Wójcicką :

"Samo USG – nawet najlepiej wykonane wykryje maksymalnie 60-70% dzieci z zespołem Downa i innymi wadami chromosomalnymi – robiąc razem z USG „test pappa” – zwiększamy współczynnik czułości do 95%!

Pan prof. Wielgoś – porównuje to do obiadu.

„Nie można powiedzieć czy dziecko jest zdrowe na podstawie samego USG, tak samo jak nie można powiedzieć czy obiad był dobry jedząc tylko zupę.”

Aby zrobić „pełne badanie” w pierwszym trymestrze – każda kobieta powinna mieć solidnie wykonane USG oraz pobraną krew na „test papp-a”.

Co więcej badanie białka papp-a – nie mówi nam tylko o ryzyku wad chromosomalnych – jest to niezwykle dobry marker funkcji łożyska. Na podstawie białka pappa można ocenić ryzyko wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą, preeklampsji (dawniej zwanej zatruciem ciążowym) oraz późniejszego wzrastania płodu.

Co więcej, jeżeli w 11-13 tygodniu białko papp-a jest nieprawidłowe, możemy pacjentce podać ASA (kwas acetylosalicylowy), który w dużej mierze zapobiega tym powikłaniom.

Nie robiąc badań – nie możemy niczemu zapobiec!

Na koniec chcę napisać to, o czym tak naprawdę ten artykuł miał być – jakie zalety daje nam badanie prenatalne – jeżeli (nie daj Boże) mamy nieprawidłowy wynik.

1. Ciążę możemy „świadomie” kontynuować – możemy przygotować siebie, rodzinę i bliskich do przyjęcia na świat chorego dziecka. Ten aspekt psychologiczny jest bardzo ważny.
2. Możemy zasięgnąć porad innych rodziców, którzy mają dziecko z podobną wadą.
3. Lekarz prowadzący ciążę – może dostosować badania do konkretnej wady płodu.
4. Lekarz prowadzący ciążę – może zdecydować się skierować Was do bardziej specjalistycznego ośrodka, który ma większe doświadczenie w prowadzeniu ciąż z daną wadą, zwiększając tym samym nasze szanse na brak kolejnych powikłań.
5. Szereg wad wrodzonych lub powikłań wad wrodzonych – można leczyć już w czasie ciąży. Począwszy od odbarczenie wielowodzia przy wadach, które to powodują skończywszy na wysublimowanych metodach chirurgii płodowej.
6. Mamy czas, aby znaleźć idealny szpital do porodu chorego dziecka. Nie wiedząc, że dziecko ma daną wadę a rodząc je np. w szpitalu powiatowym, który nie ma nawet oddziału neonatologii – możemy niechcący bardzo pogorszyć start w życie i tak już choremu dziecku.
7. Przyspieszenie diagnozy – to jest niezmiernie ważne. Często dzieci, u których nie wykonano badań prenatalnych – borykają się latami, chodząc od specjalisty do specjalisty zanim zostanie postawiona trafna diagnoza. Jeżeli już w trakcie ciąży jakąś chorobę podejrzewamy – to dziecko po narodzeniu ma bardzo szybko ją wykluczoną lub potwierdzoną – sprawiając, że opieka medyczna będzie dla niego dużo lepiej dostosowana.

Pewnie można by przytoczyć jeszcze więcej zalet wykonywania badań prenatalnych. Ale myślę, że tyle wystarczy. Czy ktoś jeszcze jest nieprzekonany?"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do kiedy (w którym tyg ciąży) należy wykonać te badania ?
Czy przysługuje mi refundacja NFZ jezeli mam skończone 35? Które badania są refundowane? Skierowanie daje lekarz prowadzący (nawet prywatny)? Z góry dziękuję za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Invicta mają program prenatalny, w którym - jeśli spełnione są konkretne kryteria - to badania można przeprowadzić bezpłatnie(35 lat jest chyba jednym zn ich). Najlepiej będzie jeśli zadzwonisz i spytasz o to u źródła.

Robiłam USG i Pappa w Invicta odpłatnie. Wynik okazał się być nieprawidłowy, więc "wpadłam" w program prenatalny, w którym kontynuacja czyli amniopunkcja, konsultacje lekarza genetyka oraz USG połówkowe są robione bezpłatnie. Warto dopytać. Przy czym np o USG połówkowym, że jest częścią programu, nikt w Invicta mi nie powiedział, dopiero mój lekarz prowadzący spoza placówki dał mi taką informację, że jeśli jestem w programie prenatalnym w Invicta, to również USG połówkowe jest bezpłatne. Trzeba się o nie dopomnieć.

(Jakikolwiek wynik dostaniesz, program jest dobrowolny, pacjentki nie muszą robić amniopunkcji ani konsultować się z genetykiem - to jest zawsze decyzja indywidualna)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyżej jest link do artykułu mamyginekolog , gdzie jest pełna informacja o tym badaniu, w którym tyg itd. W kwestii refundacji nie pomogę, sama się nie łapię i robiłam prywatnie . Koszt 240+196 , w Evimedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

także wypowime się w temacie-jako iż w tym roku robiłam badania preantalne-łącznie z amniopunkcją, jak dla mnie test PAPA -to..hmmm nie powinno określać się 'badaniem' -co to za badanie które informuje Ciebie o prawdopodobienstwie wystąpienia wady- wprowadza to tylko neipotrzebny niepokoj i zmaet, wyniki liczy 'program' -wiec juz na stacie masz punkty za np wiek + 35 lat...ja w tym tescie mialam kiepski wynik 1% -to juz jest podobno duzo -usg-wszystko ok, amniopunkcja takze wszytsko ok, mam juz 2 zdrowych dzieci, w rodzinie brak 'problemow' genetycznych-poki co jeszcze dziecko w brzuszku-ale wierze ze jest wszystko ok, test PAPA niepotrzebnie mnie wprowadzil na droge'niepokoju'- a komentarz genetyka: no to gratuluje, jest pani w tych 99% kobiet których dzieci są zdrowe :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po co się wypowiadasz, nie mając o tych badaniach większego pojęcia ? Badanie test Pappa , jest badaniem polecanym każdej kobiecie. Nikt nie robi profilaktycznie amniopunkcji! Jest większe prawdopodobieństwo poronienia zdrowego dziecka przy amnioponkcji niż tego że jest chore, dlatego pierwszym badaniem jest właśnie test PAPPA (usg i badanie z krwi , interpretowane wyłącznie razem) i na nim się kończy kiedy wszystko jest ok. Warto dodać , ze przyszłością badań prenatalnych (zamiast amnioponkcji) jest test nifty, który nie niesie za sobą żadnego ryzyka dla płodu, a jego jedyną wadą jest cena ok 2,5 tys zł. Osobiście wykonałabym właśnie to badanie, jeśli pappa wykazałby większe prawdopodobieństwo, a nie amniopunkcję... ale rozumiem , ze nie każdy może sobie na to pozwolić , natomiast każdy musi być świadomym ryzyka. Warto w ogóle trochę poczytać o tych badaniach, jak się jest w ciąży, a zwłaszcza chcąc się wypowiadać publicznie ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

po to-ze temu własnie słuzy forum- do wypowiadania się - a nie jest to forum eksperckie -takze kazdy moze sie wypowiedziec-jezeli tylko ma ochotę, byleby pamiętał o 'kulturze wypowiedzi' bez obrażania innych-miłej niedzieli :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale jesli wykryje się wady u dziecka, to niektóre można leczyć już w łonie. Może to zapobiec dalszym komplikacjom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej mam mieć badania prenatalne I trymestru w swissmed. Jak dzwoniłam do rejestracji to Pani powiedziała mi że test PAPPA mogę zrobić u nich w laboratorium albo w jakimś innym. Stąd moje pytanie jeśli np w Luxmed nie ma konkretnie testu Pappa, tylko jest wyszczególnione w laboratorium Wolna beta HCG, białko ciążowe Pappa. To mogę to zrobić tak oddzielenie i z tym iść do lekarza wykonującego USG ? Wie ktoś może coś na ten temat?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie lepiej wykonać test NIFTY? Gdańsk ma na pewno punkty pobrań, na stronie https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/gdansk/ polecam sprawdzić. Badanie bardzo czułe, dokładne i bezpieczne, pobierana jest tylko próbka krwi od mamy. Zero zagrożenia dla dziecka, mnie to przekonało. A i badanie jest z ubezpieczeniem wyniku, na przykład jeśli będzie dodatni to zwracają koszty dalszej diagnostyki prenatalnej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłam bardzo dobre badania w Medicoverze. Nazywają się Veragene i są nieinwazyjne. Rozpoznają około 500 mutacji w tym około 50 jednogenowych. to doskonały wynik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kosztuje gazowe ogrzewanie? (47 odpowiedzi)

Eksploatacja miesięczna, przy 70m?:). Z góry dziękuję :)

przychodnia Hipokrates na Niedźwiedniku - czy ktoś może polecić pediatrę? (19 odpowiedzi)

Dziewczyny, Może wśród forumek jest któraś z Niedźwiednika i okolic i mogłaby nam polecić...

Lek, med ALEKSANDER PANOW - proszę o opinie. (13 odpowiedzi)

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa. Może któraś/ktoś z Was był u...

do góry