Widok

Bezpłatne warsztaty dla Pań "Marzec na obcasach"

"Marzec na Obcasach” to cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań dla kobiet, o kobietach i z kobietami. Organizowany już po raz piąty w trzynastu powiatach województwa pomorskiego. Do udziału zapraszamy panie, które szukają inspiracji do działania i potrzebują motywacji do podjęcia nowych wyzwań w obszarach zmiany pracy, rozwoju osobistego i zawodowego. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z zakresu planowania kariery zawodowej i rekrutacji, komunikacji interpersonalnej, wizerunku, profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.
Organizatorem warsztatów jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy.
Szczegółowy program:
http://wup.gdansk.pl/marzecnaobcasach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój boże! W jaki sposób dobrze dobrana bielizna ma pomóc paniom w znalezieniu nowej pracy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kocio, no jak to w jaki? w bezpośredni :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Samozatrudnienie i wolontariat jako formy aktywizacji zawodowej! o-O
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dlaczego tylko dla kobiet?
Bo kobiety tego potrzebują, bo potrzebują wsparcia z zewnątrz, bo są mało samodzielne, nieporadne?
A może to faceci są tacy zaradni i samowystarczalni, że nie potrzebują takich akcji?
To czy warto zatrudniać pracownika kobietę? Bo takie akcje sugerują, że trafiając na problem, facet sam odnajdzie rozwiązanie, a kobiecie będzie trzeba zorganizować serię szkoleń.

Dlaczego nie ma tego typu akcji tylko dla mężczyzn? Bo byłby to seksizm i zaraz feministki urządziłyby pikietę.
Czy to mężczyźni organizują tego typu akcję? Nie. Dlaczego? Bo uważają, że kobiety sobie świetnie radzą; są samodzielne, odważne i przedsiębiorcze.
Dlaczego więc organizują takie akcje kobiety? Bo nie wierzą w swoją płeć, bo organizatorki chciałyby, by ktoś dla nich to zorganizował?
A może żerują na naiwnych jednostkach ze swojej płci. Znają słabości i wykorzystują, by zarobić swoje potrzeby? Sprzedają im marzenia, ale w ostatecznym rozrachunku tylko one są zyskują?
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

> kobiety tego potrzebują, bo potrzebują wsparcia z zewnątrz, bo są mało samodzielne, nieporadne?

Nie
Da się na nich parę grosza zarobić :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

>by zarobić swoje potrzeby?

Miało być "by zaspokoić", bo to zwykle nie tylko o zarobek chodzi.
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobiety po prostu i zwyczajnie chcą się rozwijać, wspierają się, biorą sprawy we własne ręce a mężczyźni...cóż, często zostają daleko w tyle a pozbawieni pracy gubią się bezpowrotnie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fubu

Koleżanki, których mam w pip. jak się chciały rozwijać, to po prostu to robiły
Natomiast wszystkie "inicjatywy z urzędu" są głównie dla napełnienia kasy ich organizatorów. Bo to miasto dofinansuje.. albo Unia...
A najprościej wydusić pieniądze pod jakimś durnym celem. Byle było o "inicjatywie" i kobietach, gejach czyi nnych unijnych "przytulankach"

Podpisano: sa∂yl
Przegapiłem :D
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Żeby nie było:

Nie mam nic ani do kobiet ani do gejów
Ale robi się z nich jakieś ułomostwa, które niesamowitego wsparcia potrzebują.
Nie potrzebują. To tylko metoda na wyłudzenie pieniędzy z budżetu (naszego lub unijnego)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Sadyl,

Również mieszkam w Pollenie i wiem, w czym szum, nie w tym rzecz. Na szkoleniach dla mężczyzn nie da się zarobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie, bo by się to w sądzie skończyło, i by urząd musiał płacić odszkodowanie za stracony czas i wprowadzanie w błąd.
A na koniec jeden z drugim by napisał o tym w sieci i by się jakiś TVN przyczepił do tych wspaniałomyslnych organizacji niosących pomoc.
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fubu:

A ile widziałaś ogłoszeń o szkoleniach dla facetów?
Da sie zarobić na wszystkim... ale szkolenia dla "wykluczonych zawodwo" to świetny materiał na prazytulenie kasy.
Dlatego je widać
Jak facet chce sobie zrobić szkolenie np. na sztaplarkę czy MIG-a... to se je wygugla i zrobi.
Jak dziewczyna chce se zrobić uprawnienia księgowej czy jakiś np. kurs językowy.. też sobie to znajdzie bez problemu.
Albo odwrotnie, żeby nie było, żem seksista :D

Za tymi "szkoleniami", które są reklamowane, idą pieniądze.
Tylko głupiec tego nie zauważy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

> szkolenie np. na (..) MIG-a..

każdy normalny człowiek zajarzy, że miałem na myśli uprawnienia spawalnicze a nie pilotaż myśliwców.
Mogłem nazwę przekręcić... jeśli tak, to sorki ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po zobaczeniu programu tych warsztatów domniemam że chodzi o prace uliczne, bo żadne inne zawody mi do tego nie pasują
Zabrakło tylko jednego elementu -wspólnej mszy na zakończenie i form rozgrzeszenia
Zapewne okazało się że ksiądz faktury nie wystawia więc wypadł z programu warsztatów

Urząd ci pomoże znaleźć pracę i gwarantuje Wam że będzie to wolontariat ! (darmowy staż, tudzież samozatrudnienie )
W pupile mam taką "pomoc" i bardzo mi przykro że na to idą nasze podatki - na utrwalanie stereotypów i wspierania współczesnego niewolnictwa ekonomicznego kobiet
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ma takiego programu kierowanego do mężczyzn - bo oni to wyśmiali i wygwizdali.
A dziewczynom można wciskać taki kit
Warsztaty, programy unijne, programy z up - to wyciąganie unijnej kasy.
Dlaczego nie uczą konkretnych umiejętności, czegoś przydatnego - jeśli twierdzą, ze chcą pomóc wejść na rynek pracy.
T łatwe pieniądze dla prowadzących szkolenia z tego i owego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, drodzy Panowie, kobiety, geje i inne unijne przytulanki totalnie bezrefleksyjnie uczęszczają na bezsensowne szkolenia, dając tym samym milczącą zgodę na przepieprzanie unijnych bądź samorządowych pieniędzy. Aaa, jeśli komuś brakuje mszy, nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się po szkoleniu do przybytku miłosierdzia po rozgrzeszenie, tych też pod dostatkiem. Amen.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mieszkasz w Pollenie tzn. gdzie w pudełku po proszku do prania, czy fabryce?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taaak, z rozkoszą pomieszkuję w pachnącym i przytulnym kartoniku, widzę, że po drodze Ci ze współczesną gejowską polską literaturą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sporo ostatnio na Polskę hejtu w mediach, pomyliłeś jedną literę w słowie pewnie chodziło o goja. Jednym wystaje słoma z butów innym loki spod kapelusza
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Zygo,
Rzeczywiście, jednym wystaje słoma z butów...ale mniejsza z tym.
Zaczerpnęłam z Witkowskiego, polecam, zawsze masz szanse na poszerzenie horyzontów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Droga Fugo za chwilę zaproponujesz mi kolejny twój "autorytet" J.T Grossa. Przeczytałem Twoje teksty i jedno mi przychodzi na myśl, jesteś taką fugą w gaciach.Lewaków krytykujesz za liberalizm wobec gejów. Kościół, który jest jednym z filarów narodowej tożsamości, jak łaźnię, która każdy brud zmyje.Nie lubię kundelków obsikujących Mój Dom
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale mszy nie rozliczą z unijnej kasy, bo trzeba dać fak turę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę mi pokazać chociażby jedną z kompetencji które można za pomocą warsztatów nabyć a wymaga ich potencjalny pracodawca.
Oczywiście zgodną z prawem, ja takiej nie potrafię znaleźć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo nie ma żadnych kompetencji. To wyprowadzenie unijnej (lub innej), żeby organizator mógł zarobić. A czy ktoś znajdzie pracę po takim kursie to zupełnie nieważne. Nie o to chodzi w tych niby-szkoleniach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bez kompetencji nie ma pomyślunku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grunt to żeby nie mieć zbyt dużych kompetencji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to ciekawe, że urząd pracy chce pomóc w planowaniu kariery zawodowej bezrobotnym kobietom.
Wątpię w to, że urząd chce pomagać komukolwiek. Raczej sobie, bo słupki urosną.
Czy urząd pomógł komukolwiek znaleźć pracę? Wątpię.
Urząd niby organizuje tyle szkoleń, niby pomaga, niby coś tam dofinansowuje - ale komu???? Takim zwykłym bezrobotnym???
Czy są jakieś osoby, które skorzystały z tej szlachetnej pomocy urzędu???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Te warsztaciki to strata czasu. Zarządzanie sobą w czasie, planowanie życia, albo rozważania o kobiecości jako atucie na rynku pracy - to są warsztaty, które raczej pomagają w karierze prowadzącym niż uczestniczkom.
Dlaczego za publiczne pieniądze nie można zorganizować prawdziwych warsztatów, które naprawdę pomogą bezrobotnym - np. nauka programów komputerowych, finansowych lub jakiekolwiek umiejętności znalezienia pracy . To byłoby ważne i przydatne dla bezrobotnych, a nie bajki o zarządzaniu sobą w czasie i asertywności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Dlaczego za publiczne pieniądze nie można zorganizować prawdziwych warsztatów, które naprawdę pomogą bezrobotnym - np. nauka programów komputerowych, finansowych lub jakiekolwiek umiejętności znalezienia pracy ."

Bo wtedy zarobili by na tym nie ci, którzy mają zarobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie @cross
ale dopóki nikt za rękę nie złapał to możemy sobie gdybać
I nikt chyba nie ma w interesie gonić tej ręki
dlatego nie zostałam urzędnikiem, robienie fikcji na papierze nie jest moim ulubionym sportem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wygląda na to, że obecność bezrobotnych w życiu urzędu pracy jest bardzo ważna - bezrobotni muszą pozostać bezrobotnymi, bo wtedy urzędy pracy mają podstawę bytu.
W tym douczaniu bezrobotnych z pewnością nie chodzi o to, żeby ludzie poszli do pracy, nauczyli się czegoś ważnego, matki i niematki wróciły do pracy - to najwyraźniej chodzi o biznesy tych ludzi, którzy mają zyski z organizacji podejrzanych szkoleń "gdzie można znaleźć inspirację do działania i motywację do podjęcia nowych wyzwań w obszarach rozwoju osobistego".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za bezpłatne warsztaty przecież KTOŚ płaci.
Ciekawe kto i komu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobiety to samolubne, narcystyczne, egoistyczne, nieporadne, durne, nieinteligentne i zakompleksione istoty. Facet Ci prost w twarz powie "Ale dziś źle wyglądasz", a Twoja "najlepsza przyjaciółka" powie Ci "Pięknie wyglądasz", a parę minut później w rozmowie z inną kobietą mówi "ale ta szma*a wygląda źle"... Albo pierwsza zakabluje szefostwu, że coś się stało... Nienawidzę swojego gatunku. Na szczęście jestem hetero.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieee. Znaczy po części tak, ale nie do końca. To są istoty bardziej pierwotne. Szybciej dojrzewają i przez to mają mniej czasu na prace nad sobą i wyparcie cech atawistycznych za pomocą rozumu. Instynktownie działają. A że podświadomie się tego wstydzą, to pojawiają się u nich kompleksy, przewrotność i hipokryzja. Ale to nie jest ani celowe ani zamierzone. Chciałyby być idealne, chrzanią te swoje farmazony o prawdziwej miłości, a tak naprawdę są interesowne i instynktownie szukają najlepszego genotypu. Mogą zapewniać, ze im chodzi o miłość, czułość i takie tam, a podświadomie to oceniają tylko, czy samiec będzie dobrym ojcem dla ich potomstwa czy nie. To działa zresztą w dwie strony, mężczyźni patrzą przecież i na cycki i na biodra. Tylko, ze mężczyźni mają więcej czasu i dlatego są mniej histeryczni i potrafią powolutku, metodycznie i z pełnym zaangażowaniem poświęcić się swoim pasjom. Co do donosicielstwa, to nie analizowałem tego jeszcze w kontekście płci. Myślę, że jeśli kablowanie postrzegamy jako wypaczoną formę rywalizacji i wzajemnego wygryzania się, to powinno bardziej facetów dotyczyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jest właśnie wszystko co urzędy pracy mogą zrobić dla bezrobotnych.
Spotkania w powiatach - jak to pięknie brzmi.
No i ten rozwój osobisty! Urząd pracy myśli, że bezrobotni są niedorozwinięci.
Komunikacja interpersonalna, wizerunek, profilaktyka zdrowotna i zdrowy styl życia - tego właśnie potrzeba bezrobotnym.
Świetny pomysł niby-warsztatów i niby-pomocy bezrobotnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ciekawe czy jest już program na kwiecień na obcasach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajna inicjatywa, mam nadzieję, że będzie organizowana po raz kolejny w przyszłym roku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...

Kącik zdrowo Infantylnych cz.2 (2440 odpowiedzi)

https://forum.trojmiasto.pl/Kacik-zdrowo-Infantylnych-t991133,1,30.html

Matematyka dla leminga (21 odpowiedzi)

No, nie, Nie wiedziałem, że na portalu trójmiasto mamy taką błyskotliwą elitę. Że lemingi mają...

do góry