Widok

Bezrobotni

Tyle się mówi o pomocy dla różnych grup społecznych, a co z bezrobotnymi? I nie mam na myśli tutaj osób, które świadomie nie pracują, unikają pracy. Co z osobami, które nie mogą znaleźć pracy, nawet tymczasowo w sklepie (potrzebna książeczka, nie można jej obecnie wyrobić...). Miałam podjąć pracę na dniach, jednak nie mogę wykonać badań wstępnych, bo przychodnia nie prowadzi badań, a lekarze z obawy przed wirusem są na L4. Myślałam, że zostanę zatrudniona chociaż na umowę zlecenie (tutaj nie potrzebne są badania), ale pracodawca przeszedł na pracę zdalną i nie jest zainteresowany podpisaniem umowy w tym terminie... (brak możliwości wdrożenia w obowiązki)... Składam CV już do wszystkiego, ale wiadomo nikt się teraz nie odezwie... a do pracy na magazynie nie przyjmują osób z wykształceniem i doświadczeniem w pracy umysłowej. Najgorsze, że na dniach kończy się zasiłek... a sytuacja na rynku pracy jest coraz gorsza...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 8

Mam podobnie. Zasiłek jeszcze mam, ale co potem? Przecież epidemia się nie skończy w miesiąc ani dwa. Już powinnam pracować, ale pracodawca zawiesił na razie nowe zatrudnienia - i wcale mu się nie dziwię.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nasz kochany GUP powiadomił mnie, że nie planuje przedłużać zasiłków :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też się zastanawiam, co z osobami które są bezrobotne (niestety nie z wyboru). Nikt nas teraz nie zatrudni, nikt nawet nie wspomina o pomocy dla osób, które poszukują pracy, zatem jak mamy żyć?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

tak jak do tej pory?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Też mnie to zastanawia, przedsiębiorcy są zwolnieni z płacenia ZUS-ów itp, a czy nas ktoś zwolni z płacenia czynszu, rachunków? Gdzie jest pomoc dla nas ? straciłam dwa miejsca pracy, bo pracowałam na półtorej etatu... A teraz nic...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Tak teraz znalezienie nowej roboty będzie prawie niemożliwe. Powinni chociaż przedłużyć te głodowe zasiłki o 3 mc minimum. Głodowe bo te 700 zł w porównaniu do wysokości zasiłków w innych krajach to tyle co nic.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Jakie 700 zł? :) Ok, przez pierwsze 3 miesiące prawie 700. Ale nie mam pracy od 4 miesięcy i obecnie dostaję około 470 zł zasiłku. I wcale nie uważam, że zasiłki powinny być wyższe, bo przecież nie chodzi o to, żeby ludzie zostawali na bezrobociu. Ale w obecnej sytuacji faktycznie powinni je przedłużyć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Na te głodowe zasiłki dla bezrobotnych ciężko pracują ci którzy chcą pracować. Ofert pracy jest dużo, wszędzie ogłoszenia, że szukają do biedronki. Wam się zwyczajnie nie chce pracwać!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 11

Mój mąż stracił pracę tydzień temu. Mamy tylko pensje z mojej dodatkowej pracy (600zl), bo tez straciłam moje główne źródło dochodu. Także mamy jeszcze mniej, niż ten zasiłek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja jako prywatny przedsiębiorca mam jeszze gorzej. Nie dość, że nie zarabiam to muszę jeszcze w tym czasie opłacać ZUS oraz dzierżawę za firmę. Bezrobotni nie mają więc tylko wypłaty. Ja nie tylko nie mam wypłaty, ale mam jeszcze dodatkowe niemałe obciążenia.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

Nie ma bezrobotnych z wyboru. To propaganda rządu aby płacić nędzne zasiłki.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

i tu się mylisz bardzo. Jest bardzo wielu bezrobotnych, zarejestrowanych tylko dla ubezpieczenia.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

31.marca kończy mi się 3 m-na umowa na okres próbny. W związku z aktualną sytuacją nie mogę liczyć na przedlużenie . Co dalej? Nie wiem...jestem bezsilna , bez środków do życia...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bożena zapraszam na naszego Gdańskiego Urzędu Pracy... nie zaproponują Ci nic, na staż za 1tys. zł. brutto się nie załapiesz bo za krótko na bezrobociu ;), przedstawią Ci oferty (te same co są na portalach w internecie), i powiedzą żebyś składa CV and good LUCK!!! ;)
Jedyny plus to ubezpieczenie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zasiłek jest na 6 mc, a jak jest z ubezpieczeniem zdrowotnym. Po tych 6 mc tracisz poza zasiłkiem też ubezpieczenie, czy samo ubezpieczenie zostaje i jak długo?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ubezpieczenie zdrowotne masz tak długo jak posiadasz status osoby bezrobotnej i obowiązuje również przez 30 dni po utracie statusu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na tam długo, jak długo jesteś zarejestrowanym bezrobotnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, że jest pomoc dla firm a co z nami bezrobotnymi bez prawa do zasiłku?Z czego żyć?My żyjemy teraz z pensji męża która jest niska,na utrzymaniu trójka dzieci?Gdzie po pomoc iść?Ja nie mogę podjąć żadnej pracy bo muszę z nimi być w domu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Przy trójce dzieci to chociaż 500+, inni nie maja NIC!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jacy inni?bo rozumiem,że bezdzietni mogą podjąć pracę jakąkolwiek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba jednak pamiętać, że aby dostać zasiłek, należy spełnić pewne kryteria.

Prze minimum 12 miesięcy w ciągu 18 miesięcy poprzedzających rejestrację uzyskiwać pensję w takiej wysokości, by była od niej odprowadzana składka na Fundusz Pracy (czyli minimalna krajowa).
Więcej szczegółów tutaj: https://gdynia.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/swiadczenia-pieniezne/zasilek-dla-osob-bezrobotnych

Byłam zarejestrowana w PUPie, trzy-, czterokrotnie i ani razu nie przysługiwał mi zasiłek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do roboty trzeba było pracować a nie na bezrobotnym siedzieć i kraj okradać a teraz pretensja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale masz niski próg inteligencji....brak słów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

do góry