Widok

Bojano drugie Banino

za chwile będziemy mieć tutaj drugie Banino :( dom na domku, bliźniak na bliźniaku, czworaka pogania...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 4

No te szeregowce to jest zmora. Niby gmina miała przyblokować możliwość budowania bliźniaków albo 2 budynków na jednej działce. Jednak nic nie słychać na ten temat. Z pięknej podmiejskiej miejscowości tworzy się tu zbiorowisko budownictwa typu "chów klatkowy"
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

To jest kwestia dobrego radcy broniącego interesu gminy, skoro brak takowego to nic się nie zmieni. Niedoprecyzowane przepisy wykorzystuje pseudo deweloper i buduje te gnioty. Podpowiem -gmina nie powinna wydać pozwoleń na budowę wskazując na wydajność infrastruktury, i tak można podpowiadać, tylko czy gminie na tym zależy....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli wykonawca pozostawiaja syf na budowie a deweloper to toleruje, jaką opinie mogą sobie wyrabiać potencjalni kupcy oglądając taki chlew na budowie. Kto tam zamieszka,chyba podobna mentalność. Kierowniku pogonić do sprzątania pracowników, budowa przy Sportisie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pozwolenia na budowę sa w gestii powiatu. Który swoją drogą wydaje je z kosmicznym opóźnieniem. Jednak da się zauważyć zależność, że jak ktoś występuje o pozwolenie na budowę np dwóch, lub więcej budynków mieszkalnych (czytaj, pseudo-deweloperzy) to jakoś procesowanie wniosków sprawniej idzie.

Patologia urzędowa, goni patologię urzędową.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście masz rację, tylko urzędy powinny ze sobą współpracować i wydawać pozwolenia w uzgodnieniu z potrzebami i możliwościami gminy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

By się przydało coś z komunikacją miejską zrobić bo to co jest teraz to jakaś porażka, a wszystkie pieniądze idą na obsr*ne Kielno
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Budują te bloki bez garażu, podwórka, a potem właściciele stawiają swoje samochody na ulicach, ciężko przejechać. Mają zwykle po 2 samochody, robią sobie parking z drogi. Powinny się sypać mandaty. To samo tyczy się szeregowców z ciasnym podjazdem. Ludzie powinni się zastanowić co kupują i jak będzie wyglądała ich rzeczywistość po zamieszkaniu
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak to jest jak ktoś chce sobie podarować odrobinę "luksusu" mieszkania na przedmieściach po taniości. Człowiek ogarnął kupno działki potem w pocie zorganizował budowę domu, obrobił przy nim, aby wyglądało to jakoś, a tutaj ponastawiają kurników a przed budynkami kongo. Zobaczycie jak to będzie za 10 lat wyglądało. Nie oceniam ludzi, którzy kupują te cuda. Ja bym wolał kupić mieszkanie niż mieć 200 metrów działki o szerokości 10 metrów. Jednak głównie gmina i starostwo nie pilnują ładu przestrzennego no i mamy to co mamy. Mam nadzieje, że działki na tyle pójdą w górę, że się ci "byznesmeni od budowlanki" wyniosą gdzieś, albo chociaż zaczną stawiać coś co nie wygląda jakby 20 pseudodeweloperów złożyło się na jeden projekt w Archonie.
Druga sprawa, to to że infrastruktura sanitarna, wodociągowa, energetyczna nie będzie w stanie udźwignąć takiego zagęszczenia ludności. Co innego jedna rodzina na 1000mkw. a co innego 3 rodziny na 500 metrach. To nie jest miasto tylko wieś.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 6

Skomentowal byznesmen z kredytem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ohoho, ale komuś w pięty poszło... Szczekacie to Wy używając argumentów jak 10 letnie dziecko podczas szkolnej kłótni. Bez merytorycznej wypowiedzi.
Nawet jeżeli bym miał ten kredyt, to przepraszam ale jaki to ma wpływ o troskę o ład przestrzenny miejscowości? Możesz mi podać ciąg zależności??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najwięcej szczekają ci co g...o mają. Kredyciarze, którzy od rolasa dzialka za bezcen wyzebrali a potem 40 lat w kredycie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

No ale w czym rzecz, bo zmieniasz temat pajacu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odezwał sie milioner, który pewnie sam g...o ma haha
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba wijeską a nie miejską. Hulajnoge se kup.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina tworzy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub przy jego braku wydaje Warunki Zabudowy. Za wydanie pozwolenia na budowę odpowiada powiat. Nie ma czegoś takiego jak dogadanie się powiatu z gminą, że ten projekt będzie zatwierdzony a kolejny nie - to by była skrajna uznaniowość. Jeśli projekt spełnia warunki MPZP lub WZ to powiat łaski nie robi - zgodę wydać musi.

Na tyle na ile orientowałem się w gminie, to planiści nie chcą dopuścić do zBaninienia Bojana, po prostu nie przewidzieli tego, że deweloperom nie zależy na wyglądzie czy komforcie a jedynie maksymalizacji ilości metrów użytkowych powierzchni mieszkalnej. Tutaj się kłaniają niedociągnięcia w prawie budowlanym umożliwiające budowę więcej niż jednego bliźniaka na jednej działce budowlanej i późniejszy podział tej działki, nawet jeśli kłóci się to z założeniami planu miejscowego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To tylko trzeba mieć nadzieje, że planiści ogarną temat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A tak z innej beczki. Czy nowe osoby, które wybudowały domy lub kupują od deweloperów nie powinny partycypować w koszcie dróg które otrzymali w prezencie ??? Za te pieniądze można by było porobić dalsze odcinki. W okolicach ulicy na Dambnik postawiono lub jest w trakcie budowy około 20 domów ?? Co o tym sądzicie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli to są prywatne drogi to jak najbardziej. Jeśli gminne, to należą do zadań własnych gminy i to nie problem nowych właścicieli, że część mieszkańców dała się ograć i dodatkowo zapłaciła za coś, co powinno być finansowane z podatków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Po to są podatki, żeby z nich organy państwowe mogły realizować swoje zadania. I tak w Polsce ponad pół roku pracuje się na państwo, więc dawanie dodatkowych pieniędzy na potrzeby gminy moim zdaniem jest czystą głupotą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To do dnia dzisiejszego nie mieli byśmy drogi na Dambnik jak byśmy na gminę czekali
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

osoby kupujące domy powinny zapłacić za już wybudowaną drogę? Ty jak jedziesz do Gdyni poruszając się po ulicy wybudowanej za ich pieniądze wrzucasz dychę do puszki przy wjeździe?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bardzo dobrze napisane
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze można sie wyprowadzić jak komuś nie pasuje...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wprowadziliśmy się na Wieś, budując szeregowce tworzy się namiastkę kolchozu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak mówił też poprzedni wójt "nie podoba się to wyprowadźcie się" Mieszkam tu od urodzenia, więc takimi tekstami to możesz się wypchać...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wlasnie widac, zero wyobrazni. Co sadziles, ze Bojano nigdy sie nie rozbuduje? Jak komus moze przeszkadzac ze ludzie sie buduja, czy to szeregi, czy domy? Trzeba chyba nie miec swojego zycia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Bojano się rozbuduję i to jest nieuniknione. Nigdzie nikt nie pisał o obawie przed rozbudową, tylko o ładzie przestrzennym i estetycznym miejscowości( a raczej jego aktualnym brakiem związanym z dziurą prawną w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego) oraz troską o to że infrastruktura nie wydoli.

Polecam zainteresować się tym co się dzieje w Baninie. Bojano zmierza ku temu samemu. Jak ktoś tylko traktuje swoje 4 kąty jak cały świat i go nic dookoła nie obchodzi, czy mu wybudują oborę,fabrykę, szeregowce czy blok pod nosem czy najbliższym sąsiedzctwie to niech nie krytykuje innych, że mają obawy o takie rzeczy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po co porownywac fabryke itd z szeragami? Jest w ogole co porownywac? Sama mieszkam w domu, dookola otaczaja mnie w wiekszosci szeregi i jakos nie mam z tym problemu. Dlaczego ci co mieszkaja w zabudowie wolnostojacej uwazaja sie za lepszych od tych co mieszkaja w szeregach? Zupelnie nie moge tego pojac. Ład przestrzenny nie byłby zachowany, gdyby w Bojanie wybudowano bloki. Nowe szeregi, ktore powstaja estetycznie wpasowuja sie w zabudowe. Nie raża barwy, wysokosci budynkow, ani tez odleglosci od sasiednich zabudowan. Najwyrazniej ktos szuka dziury w calym.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie każdego stać na duża działkę z domem wolnostojacym. Chow klatkowy? Zastanow sie co piszesz! Troche pokory...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

Szeregi lepsze niz bloki i to o wiele
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

może i lepsze, ale postaw się w sytuacji, gdy masz dom jednorodzinny a od strony południowej kilka metrów od twojego domu postawione są szeregowce i widok lasu zamienia isę na ścianę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Rozwiązanie proste, trzeba było albo wybudować dom bliżej lasu, albo kupić działki między swoim domem, a lasem. Las też najlepiej trzeba kupić bo mogą wyciąć. Ogólnie łatwo tutaj ludziom przychodzi zarządzanie nieswoim majątkiem.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgadzam sie. Jeśli ktoś nie bierze pod uwagę, że działki przy lesie, czy przy jego działce pozostana niezagospodarowane juz na zawsze to ma problem z wyobraznia i myśleniem. Tymbardziej, że Bojano jak widać wciaż sie buduje i przez najblizsze lata tez bedzie sie budowalo. Pozostaje tylko przestac narzekac i cieszyc sie tym co sie ma
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co powiesz na donosiceli..
?
Ja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja jestem innego zdania. Powinno się podnosić takie tematy. Bo za 10 lat, ktoś wpadnie na pomysł, usunięcia z MPZP zapisu o wysokości budynków i zaczną nam bloki stawiać, których de facto namiastka koło biedronki już powstaje. Jak ktoś lubi bezczynnie siedzieć i mu nic w życiu nie przeszkadza dookoła to jego sprawa. Jak inni troszczą się o swoją miejscowość to proszę nie twierdzić, że trzeba się cieszyć tym co się ma. To paplanina kogoś, kto ma ambicje na poziomie ameby albo traktuje miejsce gdzie mieszka tylko jako sypialnie i nic więcej go dookoła nie obchodzi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Psy szczekają a karawana jedzie dalej . Czekam na Pana / Pani działania tylko szybko co tych bloków nie postawili jeszcze .
Droga przebiegająca przez Bojano zła , maszty od operatora złe , bliźniaki złe . A prawda jest taka że 30 procent aktywistów Bojana to osoby dużo gadające a mało robiące . Polska wieś się zmienia szczególnie ta na przedmieściach dużego miasta tak po prostu jest. Swoją drogą nie mogę tego pojąć większość niepopularnych decyzji jest zwalane na gminę ( może i słusznie oni są mega skorumpowani) ale dlaczego nie ma realnego kandydata i ruchu który mógł by wygrać wybory z Bojana . No przepraszam Bojano jest wiele większe od Kielna i spokojnie mogło by zagłosować na kogoś "swojego" . A tymczasem pozostaje filozofowanie na temat bliźniaków i tego jak to one są tanim schronieniem dla biedoty .... żałosne . Jak ktoś coś buduje a ktoś to kupuje to dajcie spokój prawo rynku.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Każdy kolejny będzie taki sam jak nasz teraźniejszy wójt, niestety prawda jest taka że przy korycie z człowika wychodzą inne instynkty niż te które deklaruje on będąc daleko od władzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Mieszkancy Bojana najglupszyni w okolicy (10 odpowiedzi)

Potwierdza moj test na poziom IQ

Studnie Głębinowe (6 odpowiedzi)

Czy ktoś mógłby polecić mi firmę wiercącą studnie głębinowe na terenie Bojana? Z góry dziękuję

Drogi (10 odpowiedzi)

Czy Ktoś wie, kto się w Gminie zajmuje drogami. Podobno jest powołana w tym celu nowa spólka

do góry