Widok

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

Mam problem z kregosłupem w odcinku lędźwiowym.Czy może ktoś również miał takie problemy? Doradzicie jak sobie z tym radziliście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam dużo problemów z kręgosłupem lędźwiowym, pomogła mi zmiana trybu życia na bardziej aktywny. Jednym słowem więcej ruchu / ćwiczeń / jogi, mniej siedzenia. Wymieniłam materac też na twardszy. Konsultowałam to wszystko z neurologiem i fizjoterapeutą.
Także może warto najpierw udać się do specjalisty, żeby nie zrobić sobie jeszcze większej krzywdy :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, warto wzmocnić mięśnie kręgosłupa. Zwłaszcza jeśli prowadzi się tryb życia siedzący, to warto o tym pomyśleć, bo naprawdę pomaga. Basen, joga, ćwiczenia "zdrowy kręgosłup" na niemal każdej siłowni prowadzone, pilates albo chociaż 30 min ćwiczeń co drugi dzień w domu na karimacie z youtubem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób je ma. Idź do neurologa, ten da skierowanie na badania i ew rehabilitację.
Na rezonansie wyszły mi zmiany zwyrodnieniowe, wada postawy i przepuklina odcinka L-S, w moim przypadku konieczna jest rehabilitacja aby spowolnić postęp problemu i skutki z nim związane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Joga jest szkodliwa. Wszystkie badania medyczne obaliły tą metodę ze wsi z lepianek
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam,
bóle odcinka lędźwiowego są plagą w dzisiejszych czasach... 80% osób doświadczyło lub doświadcza bólu lędźwi w jakimś okresie swojego życia. Stres, siedzący tryb życia, nieergonomiczne zachowania, nieodpowiednia dieta (tak, to też ma znaczenie), zbyt mało lub zbyt dużo sportu....
Nie znam dokładnie Pana/Pani historii, ale generalna wskazówka innych formumowiczów jest słuszna- umiarkowana aktywność fizyczna pomaga- polecam zajęcia typu Zdrowy Kręgosłup albo Pilates- tym nie można sobie zaszkodzić. Joga też jest bardzo dobra, ale nie dla każdego.
Bardzo polecam udać się również do dobrego fizjoterapeuty. Wszystkie wyżej wymienione czynniki powodują nadmierne napięcie mięśniowe które wywołuje ból. Fizjoterapeuta rozmasuje napięcie i dobierze odpowiednie ćwiczenia, to znacznie przyśpieszy leczenie.

pozdrawiam ciepło i polecam swoje fizjo-usługi :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam Panią serdecznie.
Czy są nadal aktualne te fizjo-usługi.?
Od kilkunastu lat już męczy mnie ból pleców w okolicach lędźwi. Spowodowane ześlizgiem kręgu. Masakra.
Jeśli można, to bardzo bym prosił o jakiś kontakt. Pozdrawiam Piotr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Joga, akupunktura, może basen, dobry fizjoterapeuta też potrafi zdziałać cuda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rezonans pokazał wiele. Proponowałbym rehabilitację (ale tylko fachowiec, który czyta wyniki badań, później rehabilituje). W żadnym wypadku nastawianie kręgosłupa ! Przepuklina może się przesunąć. Fajne są zastrzyki z komórek macierzystych, ale to koszt +/- 7000 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja na początku wybrałam się do znajomego fizjoterapeuty, który powiedział, że to przez długotrwałe siedzienie w pracy. Po prostu kazał mi się więcej ruszać, więc chodzę na pilates, a czasem biegam. Choć na początku, kiedy mocno mnie bolało, to ratowałam się tabletkami gardan. Teraz już nie ptrzebuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam tylko dobry fizjoterapeuta , polecam fizjoterapeutki z Centrum Medycznego Medi-Medic mi bardzo pomogły a najważniejsze że jak nie dasz rady dojechać do Centrum Medycznego to w swojej ofercie mają dojazd do pacjenta do domu z całym potrzebnym sprzętem do fizjoterapii . Gorąco polecam !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Znowu reklama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na 6 pozycji jest reklama Bogna Listewnik Fizjolistek a czy wątła babeczka na kręgi cokolwiek pomoże- reklamy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Jakie tabletki na libido działają (33 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

Chirurg stomatolog dobry (3 odpowiedzi)

Muszę usunąć parę zębów na raz. Jestem panikarą. Kogo Państwo polecacie najlepiej Gdańk Oliwa -...

do góry