Widok

Bóle nóżek u 2 latka

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Od jakiegoś czasu mój synek miewa bóle nóżek. Wygląda to tak, jakby dostawał skurczy łydek i stóp. Niestety nie mówi jeszcze więc nie wiem co to za ból. Wnioskuję, że to skurcze, bo jak mu rozmasuję łydkę albo stopę to przechodzi. Ale wiem, że go dość mocno boli, bo płacze. Czy kotś moze wie, co to moze być? Czy to są bóle wzrostu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proponuje isc do lekarza i podawac magnez
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wciągniej forumkę o niku: Kasia31 w tę dyskusję
kiedyś miała podobny probnlem


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Założyłam wątek do Kasi ale jak ktos cos wie, to proszę o rady :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Już napisałam w wątku "do mnie"
Dejwi, Amelia miała zupełnie co innego ( chyba )
Ola, podeślij maila, wyślę Ci na niego link do filmiku jak to wyglądało u Amelii

Czy dziecko może chodzić podczas tego bólu ?
Kiedy zauważyłaś, ze to się pojawia ?
Czy szczepiłaś dziecko niedawno na coś ?
Ile czasu to odrętwienie trwa ? ( w sensie ile ją trzyma )
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
( w sensie ile go to trzyma ) doczytałam, ze to chłopiec :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwszy raz jak go zabolało, to ok 10 minut płakał. I kulał. Wtedy myśleliśmy, że może coś sie stało jak schodził z krzesełka do karmienia.
Wczoraj sytuacja powtórzyła się 2 razy. Raz jak siedział na nocniku, zaczął płakać i prostowac nóżkę. Drugi raz w nocy. Raz jest to łydka, raz stopa, obie nogi na zmianę. Gabryś jeszcze nie mówi, więc ciężko mi dojść co sie dzieje. Wygląda mi to na jakis skurcz, bo po rozmasowaniu przechodzi.
Podeślij mi filmik na maila ollutka@wp.pl dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może to bole wzrostowe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MOZE MA ZASPOL NIESPOKOJNYCH NOG..WARTO ZAPYTAC PEDIATRE
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój synek też miał takie bóle w wieku 2-3-4 lata. Głównie w nocy, budził się z płaczem, po masażu ból ustępował. Kiedyś tak go bolało, że posmarowałam mu nogę maścią przeciwbólową chociaż podobno u takich małych dzieci nie powinno sie jej stosować ale wtedy nawet masaz nie pomógł. Potem w aptece polecili mi maść bursztynową, to taka bardziej rozgrzewająca i ją stosowalismy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u takich małych dzieci bardzo czesto takie bóle zwiazane są z szybkim wzrostem, czyli tak jak jedna forumka napisała wyzej bóle wzrostowe. Ból nasila się wieczorami i w nocy keidy dziecko odpoczywa.
najlepszą domową terapią jest masaż nóżek, rozluznienie, czasem cieple okłady.

Idz do pedisatry nich da ci skierowanie do ortopedy

bole tez moga pojawiać sie przy przeciązeniu nóżek- wieksza aktywnosc fizyczna (popularnie mówiąc zakwasy)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dodam że można poprosić o wykonanie badania krwi i pomiaru ASO, trzeba wszystko sprawdzić ja miałam bóle takie w późniejszym wieku miałam chyba 10 lat okazało się że mam reumatyzm i wyniki jak starsze Panie chorujące na tą przypadłość. Spędziłam 4 mce w sanatorium i jak na razie mam spokój pewnie wróci na starość. Niestety ta choroba dotyka nie tylko w starszym wieku, lekarz się za głowę złapał jak zobaczył moje wyniki, nawet powtarzał żeby się upewnić czy to możliwe. Mam nadzieję że u Twojego maluszka to szybko minie. Może to faktycznie bóle wzrostowe? Najgorsze że te maleństwa jeszcze nie potrafią powiedzieć co się dzieje :( Trzymam kciuki.
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no zgadza sie rematyzm pojawia się tez u dzieci...ale mysle ze nie ma co martwic sie na zapas...
bóle wzrostowe ma połowa dzieci...
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
idź do ortopedy bo każdy przypadek jest inny. ale do bardzo dobrego ortopedy ja z córką byłam u dwóch i ich lekceważenie tematu mnie ............. w końcu poszłam do dr Mazurka i w końcu zbadał córkę dokładnie i powiedział mi wszystko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej udaj się z tym problemem do pediatry, ja zrobiłabym również zwykłą morfologię, żeby móc różnicować czy to bóle wzrostowe czy coś o innym podłożu.
http://zuzanka-czaruje.blogspot.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Kasia31, witam od kilku dni u mojej córeczki robi się dziwna nozka jakby sztywniala jej stopa ,nie może wtedy iść stopkę ma wykrecona na zewnątrz i jest niespokojna w tym czasie jak by ja to bolało. Wiem że to już dawno temu było u Pani ale czy ma Pani jeszcze ten filmik jak to wyglądało u Pani córeczki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieliśmy wczoraj tak samo, córka 15mc pojechaliśmy nawet na pogotowie myśląc że skręciła kostke, skurcz trwał 3godziny lekarz nie mógl wytłumaczyc dlaczego ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

do góry