Widok

Budowa mojego domu może się komuś przyda

. dom stoi i bardzo przydała mi się biała lista, więc spłacam dług. Kilka firm, które zdecydowanie polecam wrzucam poniżej. Zaznaczam, że pod uwagę braliśmy również kwestię ceny, więc nie będę się powtarzał w opisach, ale każda z firm miała bardzo rozsądne stawki.

- architekt - projekt indywidualny - Pracownia Projektowa Jota: http://www.jota.gda.pl/ - duża wiedza i doświadczenie, możliwość korygowania projektu na każdym etapie w 3D. Pomoc przy załatwieniu formalności. Nasz projekt był bardzo wymagający - unikaliśmy kolumn wewnętrznych, trzeba było projektować tarcze żelbetowe i postawiliśmy na płaski dach. Kwestia gustu, ale powstał bardzo nowoczesny i minimalistyczny dom w duchu dobrego modernizmu. Bardzo konkurencyjne ceny!

- stan surowy - DomBud Jacek Szymichowski: http://www.dom-bud.net.pl/ - praktyczna pomoc na finalnym etapie procesu projektowego w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, bardzo sprawna ekipa, duży profesjonalizm i wykonanie dość skomplikowanej konstrukcji. Cena na poziomie innych firm w regionie, ale tu ryzyko poważnych błędów zdecydowanie mniejsze.

- dach płaski EDIT : niestety przeciek ciągle występuje, pomimo kilku prób naprawy. Miejscowe łatanie nie przyniosło efektu a nie zdecydowano się na pełne pokrycie dachu, chociaż zgodziłem się na takie rozwiązanie. Póki nie uda się usunąć usterki polecenie firmy muszę zawiesić, bo jej działania okazały się - póki co - bezskuteczne. Ciągle mam nadzieję, że wszystko się zakończy sukcesem.

- okna, brama garażowa i drzwi zewnętrzne - Megabud: https://megabud.krishome.pl/ - rewelacyjna jakość usługi, świetna współpraca i komunikacja. Okna Krispolu robią teraz furorę w moim domu - to są wyjątkowo ładne plastiki. Zamawiałem też dużego HS-a i wszystko wyszło świetnie. Dodatkowo pierwszy sezon grzewczy wyszedł taniej niż zakładaliśmy, czyli okna nam się udały Brama garażowa Krispol. Drzwi drewniane Art-Tom (też bardzo OK.), ale generalnie warto korzystać z polecenia Pana Michała i Bartka - idealnie doradzą pod wymagania.

- elektryk - firma Pana Krzysztofa Dombrowskiego: 698 128 722 - duża precyzja, pomoc przy wyborze rozwiązań do tego szybko i sprawnie. Firma z doświadczeniem większym niż tylko budownictwo jednorodzinne.

- przyłącze wody do budynku - Wodewil: http://wodewil.pl/ - zupełnie bezproblemowo. Wszystko OK. z wykonaniem i załatwieniem formalności z Saurem.

- wod-kan, hydraulika, CO, gaz: firma Pana Tomka: 798 198 919 - dużo było tych prac: całe ogrzewanie domu (ścienne)+wybór pieca, grzejników itd., kanalizacja, woda, instalacja gazowa. Pan Tomek i jego firma to prawdziwe gwiazdy tej listy: olbrzymia pomoc przy wyborze rozwiązań, urządzeń + rewelacyjna jakość usługi (wliczając w to np. rury renomowanego niemieckiego a nie chińskiego producenta jakich używa) i naprawdę doskonały kontakt.

- rekuperacja - Rekuwent Witold Kochanowski: http://rekuwent.pl/ - rozmawiałem z wieloma firmami z regionu i byłem już załamany. Rekuperacja to ciągle młody temat w Polsce i mnóstwo jest w tej branży szarlatanów. Projektują przewymiarowane instalacje (później polecą Wam nawilżacz powietrza, bo zimą powietrze zbyt suche), wciskają producentów oferujących najwyższe marże a nie jakość - po prostu dramat! Pan Witek był jedynym (!), który faktycznie wiedział co i jak zrobić. Poleciła go nawet konkurencja, producent z którego materiałów wentylacyjnych Rekuwent nie korzysta. Prawdziwy specjalista od reku.

- tynki wewnętrzne - firma Pana Tomka Chrupka: 603 127 696 - tynki cementowo-wapienne wyszły tak, że już nie gładziliśmy ścian. Doskonała robota.

- wylewki - firma Pana Adriana Brodziaka: 504 198 761 - po prostu profi, kilka osób przeżyło zachwyt podziwiając nasze wylewki

- elewacja - tynk - Solidex 601 076 465 - znajomy fachowiec stwierdził, że tak sprawnej ekipy od tynków jeszcze nie widział. Elewacja prezentuje się znakomicie!

- podjazd z kostki granitowej - GranBud: http://granbud-bruk.pl/ - przyjechali, popracowali kilka dni i ponad 100 m2 podjazdu gotowe. Jest i estetycznie, i solidnie.

- Dodaję cenny kontakt: wykończeniowka, kafelkowanie, malowanie - Pan Andrzej: 574 070 917 - świetny kafelkarz. Kładliśmy na ściany kafle 1.20x1.20 m. i kilku fachowców uczciwie ostrzegło, że mogą nie dać rady dociąć tak dużego formatu do geberitu. Pan Andrzej nie miał z tym problemu. Poza tym robił u nas prostą hydraulikę (montaże) i malowanie całego domu. Znakomita robota.

Poszerzę listę o kilka pozycji i wrzucę za jakiś czas. Na dzisiaj kończymy poprawki w podłodze żywicznej (nic poważnego, ale nie pochwalę póki wszystko nie będzie OK.), ostatnie regulacje przy montażu kuchni, obsadzamy ogród i nie zapeszając, powinienem mieć jeszcze kilku solidnych wykonawców do polecenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki bardzo! A czy możesz podać szacowany koszt budowy Twojego domu i jaki jest to metraż?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam wszystkie osoby zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli są tutaj osoby szukające sprawdzonego producenta najróżniejszych konstrukcji stalowych, w tym np. domków ogrodowych, to osobiście polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://blaszaki.com.pl/kategoria-produktu/domki-ogrodowe/ , gdzie znajdziecie wszelkie informacje o ich ofercie oraz kontakt. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za namiary, przydadzą się.
Od siebie mogę dać dodatkowo namiar na firme, która montowała mi rekuperację https://ultrawent.pl/ Firma działa na terenie całej Polski. Jestem bardzo zadowolony. Urządzenie zamontowane solidnie, sama rekuperacja rozłożona tak jak powinna no i wszystko działa dobrze. Myśle, ze w nowoczesnych domach jest to obecnie urządzenie obowiazkowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Usługi i wykonawcy

ile kosztuje szafa wnekowa? 1.9x2.55h (55 odpowiedzi)

witam, szukam kogos do wykonania szafy wnekowej o wymiarach 1.9x2.55x0.6 z drzwiami szklanymi...

Czy możecie polecić mi firmę ogrodniczą, która zaprojektuje i wykona ok 50m ogród, trawnik? (13 odpowiedzi)

Poszukuję w miarę niedrogiego fachowce od ogrodu. mam niewielki trawnik do zagospodarowania.

Remont łazienki - Ile to może kosztować i na kiedy?? (19 odpowiedzi)

Witam :) Szykuję się do remontu łazienki, więc szukam pomocy w kwestii wyceny prac i samych...

do góry