Widok

Cała ta sytuacja śmierdzi niezłą recesją. Wszyscy niby o tym mówią ale jak to będzie

w praktyce nie wie nikt. Zastanawiam się gdzie trzymać pieniądze czy w bankach czy w skarpecie czy kupić np złoto i zakopać. Mniejsza o to, na pewno część gotówki trzeba by mieć przy sobie gdyby banki z jakiś powodow przestały by nagle wypłacać pieniądze. Teraz jak widać jest dyktatura, jedna niby ustawa i robia co chcą. Nie ma pewności czy w razie jakiejs mega zapaści nie zaczna robic wyplat po 100 złoty dziennie. Nie wiem co przewidywac chyba pierwszy raz w zyciu. Moze ktos ma jakies pomysly co z pieniędzmi robic w tych czasach ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje kupić waluty chf usd euro mimo że są w tej chwili na górce raczej będą rosły a po drugie są duzo bezpieczniejsze niż złotówka. Odradzam fundusze inw giełdę oto to tylko dla lubiących ostra jazde ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

> Moze ktos ma jakies pomysly co z pieniędzmi robic w tych czasach ?

Kupuj zapasy i broń.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wybrać pieniądze z konta,zostawić jedynie na bieżące opłaty.
Wystarczy jakaś jedna ustawa uchwalona w nocy (kiedy my będziemy sobie smacznie spać, tak jak było to z ustawą o 5g). I będzie po naszych oszczędnościach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Narazie tak właśnie zrobiłem. Wypłaciłem na samym początku zanim ludzie przeprowadzili szturm na ryż i papier bo sie spodziewalem wtedy ograniczeń ale tych nie wprowadzono. Obawiam sie jednak ze moze to byc bomba z opoznionym zapłonem i mam pewne obawy przed lokowaniem gotowki spowrotem na kontach. A jesli juz na kontach to na jakich jesli cały świat jest pozarażany i sytuacje z ewentualnym zablokowaniem wystapic mogą dokładnie wszędzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo masz 19 lat i rozmawiamy o oszczędnościach na poziomie kilku tysięcy wtedy idź sobie kup rower albo się filmów si-fi naogladales za duzo, mimo że zgodzę się z Tobą że władza jest nieobliczalna ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pieniądze są z wygranej w Lotto. Kwota 7 cyfrowa. Stąd trzymając gotówkę dosyć spore mam w tej chwili straty odsetkowe.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Potwierdzam, byłem tą gotówką.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście gdybym miał odpowiednią wiedzę finansową, to nie pisałbym tu na forum, tylko pił wino patrząc na marinę w Cannes z pokładu mojego jachtu. Ale spróbujmy. Dywersyfikowałbym oszczędności, część można puścić w obligacje 10letnie waloryzowane inflacją. Część puścił w tanie ETF - proszę prześledzić odbicia cen np z poprzednich kryzysów typu Internet Bubble 2000, nieruchomości 2008, SNB przestaje wspierać franka w 2011. Odbicia były b. duże. Może nawet w ETFWig20tr. w etfsp500 przeszkadza trochę drogi dolar. Nie kupowałbym kompulsywnie najdroższych teraz aktywów typu złoto czy waluty. Poczytałbym specjalistyczne blogi typu appfunds, independent trader, 10 procent rocznie. Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Koronawirus

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

Gdzie bezpieczniej trzymać oszczędności (9 odpowiedzi)

Czy na kontach czy powypłacać i schować gdzieś w domu ? Obawiam się, że podczas recesji mogą...

W szczepionkach znajdują się nanoroboty. Koniec człowieka analogowego. (24 odpowiedzi)

To już nie jest teoria spiskowa tylko coraz bardziej wyjawiający się opinii publicznej fakt. W...

do góry