Widok

Chicco czy maxi cosi

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny który fotelik leprzy chicco key czy maxi cosi priori?i do jakiego wieku mniej wiecej starczają te foteliki 9-18 kg?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy chicco kay plus, rozważaliśmy jeszcze maxi cosi tobi. W testach wypadają podobnie. Priori nie brałam pod uwagę, bo nie ma zagłówka, a moim zdaniem to ważne. Chicco polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też polecam chicco key 1. Mała jeździła od roku do 3 lat i 4 miesięcy (w kombinezonie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam maxi cosi priori nie polecali w mama i ja właśnie ze względu na brak zagłówką, jak już to lepszy chocco.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chicco :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam keya kumpela priori(dokupiła zagłówek) i obie jestesmy zadowolone;)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mielismy Maxi Cosi Priori i nie narzekam, bylismy bardzo zadowoleni, przy rozlozeniu do pozycji polezacej, mlodemu nie wisiala glowa, tylko ladnie opierala sie o fotel.
Kuba teraz powoli przestal sie miescic w niego (w kombinezonie) a ma 2 lata i 4 m-ce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To sie chyba skusimy na ten chicco:) dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie zdecydowanie MC, ale Tobi - sprawdził się świetnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tobi albo mobi - chicco to szajs!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez ogladam crash testy z chicco - wypadaja najgorzej, cale pasy potrafia sie urwac podczas zderzenia. gdybym miala wybierac miedzy tymi dwoma, z pewnoscia wybralabym maxi cosi. choc my zainwestowalismy w besafe.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mamy maxi cosi tobi i mala bardzo lubi w nim jeżdzić ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"chicco to szajs!" bez przesady !!!! nie każdego stać na drogi fotelik, a chicco nie wypada najgorzej w testach, jednak trzeba uważać i najpierw przymierzyć go sobie do samochodu, bo do nie każdego pasuje, my mamy i jesteśmy póki co zadowoleni :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wiadomo, ze najgorsze sa foteliki "no name" z tesco czy innego hipermarketu. wiadomo, czasem sa ludzie, ktorych nie stac na nic firmowego, wiec z dwojga zlego lepiej byle jaki niz zaden.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zgodze sie z opinia ze Chicco to szajs !
Kazda firma w swojej karierze fotelikow ma gorsze i lepsze produkty i zalicza pewne wpadki - np. wpadka Maxi cosi z wadliwa baza family fix.
Te foteliki ktore przeszly testy sa ok.
My mielismy Chicco 0-13 i mial identyczna ocene w bezpieczenstwie co chwalony maxi cosi cabrio a kosztowal o polowe mniej. Co do wykonania itp niczym sie nie roznily.
Czsami zupelnie nie warto przeplacac za marke jesli inne firmy w niezaleznych testach (np. na stronie foteliki.info) maja taka sama ocene i sa tak samo bezpieczne.
A tak z ciekawosci to czemu znana marka maxi cosi nie robi testow dla fotelika Mobi (wogole nie puszcza go na rynek niemiecki gdzie sa robione testy - troche to dziwne ze u nas on jest a u naszych sasiadow juz nie ??)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie Maxi Cosi, Chicco Key wypadł fatalnie w testach, była afera w programie typu UWAGA czy jakimś podobnym, po zderzeniu testowego auta przy prędkości 50km/h odleciała głowa fantoma, w ogóle wypadł z fotela, fotelik w częściach dosłownie!! ale mimo tego sprzedaż gwałtownie nie spadła, więc ludzie jakoś nie bardzo to biorą do siebie. Ja jestem za Maxi Cosi Tobi albo Romer King Plus!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam fotelik Chicco Seat4fix, który będzie odpowiedni dla dziecka od urodzenia do 12 lat. Nie jest on tani, w sklepie https://edzidzius.pl/foteliki/75215745-chicco-seat4fix.html kosztuje prawie 1500 zł, ale jest to zakup na lata, posłuży do przewożenia dziecka od urodzenia nawet przez kilkanaście lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie kilkanascie lat, jak fotelik powinno sie uzytkowac maksymalnie przez 5 lat od daty produkcji, bo tworzywo jest poddawane eksploatacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
IMHO chicco to firma, która robi fajne wózki. Nie mam do nich zaufania w kwestii fotelików i nie kupiłabym fotelika tej firmy.
Wybraliśmy MC Tobi i mała jest super zadowolona. Mam zamiar pojeździć z nią w tym foteliku do następnej zimy, więc będzie miała 3,5 roku.
Oczywiście oceniam względy praktyczne fotelika (łatwe wypinanie, szybki montaż, łatwa do zdjęcia tapicerka, wygoda dziecka), bo nie mam możliwości (i obym nigdy nie miała) ocenić jego faktycznego bezpieczeństwa. Dla mnie spełnił swoje zadanie na 5+ i córek lubi w nim jeździć.

Najlepiej zrób sobie listę oczekiwań jakie masz względem fotelika i wyszukaj takie, które pasują do profilu. Potem oceń, który z wyszukanych ma najlepsze wyniki w crash testach i porównaj ceny.
I nie polecam kupowania fotelika bez mierzenia w samochodzie. Ja pierwotnie chciałam fotelik obrotowy i już bym go kupiła, gdyby nie to, że wsadziłam do auta i okazało się, że przy moich profilowanych siedzeniach nie da sie go zamontowac stabilnie. w takiej sytuacji wyniki crash testów można dobie wsadzić w 4 litery, bo fotelik nie zapewnia żadnej ochrony w tym momencie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Natalia czytaj uwazniej. Chodziło o foteliki Chicco proxima a nie Key Plus1.
Fakt ze firma na tym napewno straciła w oczach wielu klientów ale akurat Chicco Key wypada tak samo jak maxi cosi priori w testach.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na temat chicco się nie wypowiem bo nie użytkowaliśmy ale jeśli chodzi o maxi cosi to mamy w jednym samochodzie tobi, w drugim priori i mimo, że priori nie ma zagłówka to jest o wiele szerszy od tobi i ma większy kąt odchylenia, ogólnie polecam oba
image

image
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam key1 i wystarczył u nas do ok. 3 lat - a wzrostu ok. 110cm
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy romera i nie zamieniłabym na żaden inny - a kupilismy w promocji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam ich fotelik i jest spoko.
Dzieci są zadowolone. Jeśli polujecie na coś tej firmy, to Empik daje dzisiaj dodatkowy rabat na ich produkty. Nie wiem, czy to tylko dzisiaj, czy później będzie również dostępne.
Ale przynajmniej teraz można to ogarnąć taniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

otworzyć firmę ?? (34 odpowiedzi)

Hej! Pewnie część pomyśli, o co ona pyta na tym forum, ale... jedno z drugim ma wiele wspólnego....

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

do góry