Widok

Chirurg zębowy - wyrwanie 8-mki na NFZ

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej, muszę wyrwać korzeń ósemki, szukam chirurga na NFZ Gdańsk, możecie polecić kogoś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra wyrywałą ostratnio w przychodni na Morenie - nazwiska nie pamiętam , ale poleciła ją nasza dentystka
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
We wrzeszczu koło galerii, po drugiej stronie ulicy, bodajże Almed się nazywa, ja tam wyrywałam dwa miesiące temu.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miladent na Rajskiej polecam, 2 tyg temu mialam wyrywany tam zab
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W Almedzie mają termin na maj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja też miesiąc czekałam, ale dobrze tam robią, a nie wiem czy na NFZ dostaniesz szybciej termin. jak ja szukałam miejsca to właśnie oni mieli najszybszy termin

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak się wjeźdza na traugutta, nie od strony studzienki tylko grunwaldzkiej ( alei zwycięstwa chyba :D ), to na rogu jest chirurg stomatolog. Ale nie wiem jak z terminami, sama się szykuję, żeby się zapisać...
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też tam byłam w Almedzie, lekarz baaardzo cierpliwy i uśmiechnięty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dr Krupski- na chrobrego
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, w którym dokładnie miejscu jest ten Almed? Na Grunwaldzkiej? Tam, koło sklepu Hand Made i tej jakby stacji benzynowej na której jest przystanek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Almed jest chyba vis a vis wysepki, koło sukien ślubnych. Ale pani mi powiedziała, że dłużo się czeka w kolejce, także jak ktoś ma sporo wolnego czasu, to warto. Zapiszę się jednak vis a vis Medisona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gabinet na przeciwko Medisona to jest Miladent?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zaspa jak byś wysiadła z tramwaju na moście to idziesz w kierunku szpitala na zaspie jeszcze przed kościołem budynek piętrowy , tam jest chirurg facet jest świetny , jeśli z bólem to przyjmuje od ręki na fundusz nawet zdjęcie i znieczulenie bezpłatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miladent, 8 rwałam w lutym. Szybko poszło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze ktos polecic kogos dobrego na NFZ ale w Gdyni??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z doświadczenia polecam GUM (akademia medyczna), a odradzam Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną (WPS) na rogu Traugutta i Al. Zwycięstwa. Pierwszą ósemkę wyrywałam w WPS i skończyło się krwotokiem i nocnym pobytem na pogotowiu. Dwie następne wyrywałam u studentów w GUM bo były bezproblemowe. A teraz idę 16 maja do GUM na dłutowanie już ostatniej ósemki (dłutowaniem zajmują się już tylko lekarze, studenci ewentualnie mogą tylko popatrzeć).

Polecam ze szczerego serca GUM. Na początku byłam przerażona jak studentka mi oświadczyła, ze mój ząb będzie pierwszym jaki wyrywa :) ale 3 minuty i po strachu. Obyło się bez tabletek i woreczka lodu na poliku. Lekki pulsujący ból. Krwawienie ustało po około 1 godzinie. Dodatkowe zalecenie studentów: po 2 godzinach od wyrwania zjeść lody :D

Jeżeli chodzi o terminy to są dosyć długie (od 1 do 2 miesięcy). Najpierw trzeba iść do studentów i tam jest lekarz, który stwierdza czy należy przekazać ząbek chirurgom. Do studentów można zapisać się od pon. do pt. osobiście. http://www.scs.gumed.edu.pl/6510.html Najlepiej być z samego rana, czyli tak około godziny 7. Wtedy jest szansa, ze zostanie się przyjętym tego samego dnia.

Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przychodnia Burzyńskiego 1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
o właśnie to ta przychodnia o którą mi chodziło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krzysia dobrze, że piszesz! Ja byłam na rogu traugutta kilka lat temu, ale wyrywałam 6 i nic mi nie było ... Więc jak mnie teraz nastraszyłaś, a ja się ogólnie boję dentystów, to ze swoją 8 chyba wcale tam nie pójdę :D
imageimage
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja wlasnie prywatnie dzis wyrywałam.................mysleli ze nie da sie tak bylo :/
image[/url]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam na Burzyńskiego z 10 lat temu wyrywać ósemkę. Pewnie ten lekarz już tam nie pracuje (nawet nie pamiętam nazwiska), ale omijam to miejsce szerokim łukiem. Trauma chyba do końca życia:/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia_ nie chciałam straszyć :)

Dziewczyny chcę jeszcze Wam powiedzieć/napisać, że wyrywanie ósemki dolnej jest zazwyczaj gorsze od ósemki górnej. Górne mają korzenie ułożone w stożek co umożliwia łatwe wyjęcie zęba, natomiast korzenie dolnej ósemki są rozwidlone i niekiedy każdy jest wygięty w inną stronę.

Ale nie ma się co bać! Troszkę cierpienia i spokój na całe życie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mam jeszcze dłutowanie do robienia, przerażona jestem
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to tak jak ja :) W maju idę, jak będę już po to Wam napisze co i jak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to ja już nie wiem. Naopowiadali mi, że każdą 8 się dłutuje, rozcina dziąsło itd...
Czyli to nie prawda? :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nieprawda, mi ósemkę wyrwali w 3 minuty jakimś morderczym narzędziem. żadnego szwu, krwotoku, nic. Ale to chyba zależy od korzeni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też miałam minute dosłownie, bez szwów i zero bólu po zejściu znieczulenia, ale to górna ósemka, jeżeli faktycznie je sie latwiej wyrywa....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja mam właśnie górną ... tzn. mam wszystkie więc pewnie prędzej czy później będzie trzeba się ich pozbyć, ale póki co jedna mi się złamała i mnie boli, więc muszę iść ...

Trochę mnie uspokoiłyście :]
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam wyrywaną dolną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia_ nie każdą ósemkę dolną się dłutuje. Wszystko zależy od ułożenia zęba. jeżeli jest on ładnie, prosto wyrżnięty to po protu go wyrywają. A jeżeli jego ułożenie jest skomplikowane to wtedy dłutują. Ja na przykład mam ósemkę tak ułożoną, że rośnie ona w siódemkę, a część która mi się wyrżnęła jest bokiem zęba a nie koroną. Dlatego też muszą dłutować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak jest z wyrywaniem ósemek przy karmieniu ,mam do wyrwania "tylko" 2 i z jednej strony nie chcę iść bo boję się że przestanę karmić a z drugiej PANICZNIE boję się dentysty ,w ciąży chodziłam z chęcią ( a miałam 2 razy kanałowe) a teraz mnie cykor obleciał :( i każdego dnia mówię sobie jutro pójdę i tak już od dwóch miesięcy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zadzwoń najlepiej do GUM i się dowiedz. Powinni Ci doradzić co robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że podczas karmienia możesz iść. Gorzej, że nie będziesz mogła wziąć później jakichś silniejszych leków przeciwbólowych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy do miladentu to na nfz i ile czekałas??????????????????????

co to jest to dłutowanie????
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dłutowanie to jest usunięcie zatrzymanego, zniszczonego zęba, zazwyczaj korzeni/korzenia przy pomocy wierteł, dźwigni. Z założeniem szwów. Zabieg powinno stosować się w osłonie antybiotykowej
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam dzisiaj W GUM na dłutowaniu ósemki. Sam zabieg nie jest zły, może nie należy do najprzyjemniejszych, ale ogromnym plusem jest to, że nie czuć bólu :) Jestem już 1,5 godziny po i jak tylko wróciłam do domu od razu wzięłam ketonal oraz antybiotyk, który mi przepisano :) na chwilę obecną jestem w stanie normalnie funkcjonować :) tylko mam nieprzyjemny szczękościsk :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mam miec dlutowane wszystkie 4 osemki, rosna mi na 7 i reszte zebow i juz tam bola ze wytzymac sie nie da, slyszalam ze koszt takiego zabiegu wynisi 500 pln (zatzymana 8 ) czy taki zabieg jest refundowany przez nfz ?? .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni mogę polecić na Wrocławskiej w przychodni - dr Kasia... (nazwiska nie pamiętam ale jedyny chirurg szczękowy, który tam przyjmuje). Babeczka wycinała mi chirurgicznie wszystkie cztery ósemki, które były perfidnie ułożone w szczęce.
BARDZO JĄ POLECAM!!! Wszystko było na NFZ, na pierwszy zabieg czekałam ok. miesiąca, potem tyle, ile było potrzeba przerwy między kolejnymi zabiegami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej do akademickiego ,jak dzwoniłam na Burzyńskiego na Zaspę to najbliższy termin na NFZ jest 20 października.......Prywatnie szybciej i od 150 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miladentwypadł super, profeska, i na nfz
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
terminy są na pół roku do przodu aktualnie. odesłali mnie z bolącą ósemką i bólem promieniującym do ucha bo wymaga dłutowania, a dłutują tylko po zapisaniu się na ten masakrycznie długi termin. jak dostanę gorączki czytaj: jak infekcja pójdzie do przodu to wydłutują mi zęba od ręki. nie rozumiem zupełnie tej idei i przyznam, że jestem przerazona tym, na co idzie moje 248 zł miesięcznie..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z wrażenia zapomniałam - piszę o GUM w Akademii Medycznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakby chcialo ci sie do gdyni przyjechac to przychodnia srodmiescie, czekasz okolo 2 tygodni i masz za darmoche:) ja usuwalam osemke i naprawde polecam babke ktora tylko w poniedzialek przyjmuje:) super kobitka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
GUM w Akademii Medycznej- czy ktoś wie jak tam wygląda zapisywanie- czy mozna iść prosto z ulicy z bólem- mam 7 do wyrwania i bolii chciałabym się jej pozbyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie jest takie proste, chociaż nie wiem jak przy Akademii Medycznej ..
2 tygodnie temu dentysta kazał mi wyrwać zęba, poszłam na róg traugutta a tam Pani chirurg stwierdziła, że ząb nie do wyrwania, proszę leczyć, do widzenia ;)

także, nie zakładaj, że jak Cię boli ( a mnie bolał okrutnie) i Ty chcesz się go pozbyć, że oni też będą tego chcieli ;). Na życzenie chyba nie wyrywają :D
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sylwia mi wczoraj usuneli koronę - część żęby mnie mniej bolało- i kazali mi iść do chirurga go wyrwać - a ja pól województwa już obdzwoniłam i nigdzie nie przyjmują na nfz- dziewczyny ratujcie bo zwariuję - dodam żę jestem w 30 tyg ciąży...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na rogu traugutta przyjmują na pewno na nfz
tylko ostatnio coś pomieszali i przyjmują mniej osób, ja byłam w czwartek 3 tygodnie temu i facet mi powiedział, że tylko jedną osobę przyjmują, przy rejestracji okazało się, że 2 ..
ale to trzeba być gdzieś koło 5 rano :(, żeby załapać się jako pierwsza/druga osoba i zarejestrować się ..

może spróbuj znaleźć numer, ja nie wiem jak to się nazywa niestety :/ i zadzwonić tam?
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 tygodnie temu ..



i z tego co mi mówiła babka w rejestracji to ciąża nie jest problemem, bo ja też w ciąży ;), tylko akurat miałam opryszczkę więc dostałam z***ki za to ..

ale no, zęba i tak mi nie wyrwali ;)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmmm... a mnie 8 bolala przez ok 2 miesiace. promienialo do oka, glowy, ucha. bylam w odpowiedniku AM tylko ze w poznaniu i nic nie mogli zrobic (poza oczyszczeniem woda utleniona). bylam tez w punkcie pomocy doraznej i tam to samo... NIKT nie chcial zrobic rtg.
I skonczylo sie 10 dniami leczeniem antybiotykiem, ktory na szczescie pomogl.
A teraz dowiaduje sie ze jednak mozna cos zrobic. Bylam wciazy przez 2010 rok :[
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja korzystam z tego chirurga dentystycznego http://lux-dent.com.pl/chirurgia-dentystyczna-wroclaw/

Jak szukałam chirurga dentystycznego, to moi znajomi nie mieli nikogo zaufanego do polecenia mi. Musiałam zdać się na wyszukiwarkę google i wolny termin u chirurga. Udało mi się dobrze trafić. Moja koleżanka z Wrocławia miała kiedyś problem i poszła do jakiegoś lekarza. Był miły, nawet i tani. Niestety musiała ciągle do niego chodzić na reklamację, bo... nie umiał leczyć. Umiał być tylko miły. No ale ja trafiłam na dobrego.
docieplenie budynków w całej Polsce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapisz się http://hord.net.pl/profesjonalni-chirurdzy-dentystyczni/ nie będziesz długo czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Zapchany nos, zatoki?? 3 latek, co do inhalacji?? (74 odpowiedzi)

Witajcie. Moja córka (3l) ma od tygodnia "zawalony" nos, może zatoki nie wiem. Chcę "poruszyć"...

do góry