Widok

City House Karczemki

Karczemki Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś zna developera, z ich strony wynika, że budują głównie domy. Może ktoś słyszał o wcześniejszych inwestycjach. Jakieś doświadczenia City House?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
podlaczam sie pod pytanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
chyba nikt nie zna tego dewelopera :( na internecie cisza jak sie jego wpisze!!!

Jak moge się zapytać domek chcecie kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robilam rozeznanie ;)

firma - spolka jawna dziala od 2006 roku i wlascicielkami sa 2 panie architekt z firmy jota.gda.pl - Joanna Bochyńska i Izabela Marko-Kwitkowska

W srodowisku raczej pozytywne opinie. Mezowie Pan zwiazani sa z budownictwem. To maly developer - firma rodzinna.

Ogladalam aktualny KRS. Mieszkania i domy sa bardzo ladnie wykonczone , bo ogladalismy budowe. Jestem w trakcie dalszego rozeznania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
tosia napisał(a):

> ja robilam rozeznanie ;)
>
> firma - spolka jawna dziala od 2006 roku i wlascicielkami sa 2
> panie architekt z firmy jota.gda.pl - Joanna Bochyńska i
> Izabela Marko-Kwitkowska
>
> W srodowisku raczej pozytywne opinie. Mezowie Pan zwiazani sa z
> budownictwem. To maly developer - firma rodzinna.
>
> Ogladalam aktualny KRS. Mieszkania i domy sa bardzo ladnie
> wykonczone , bo ogladalismy budowe. Jestem w trakcie dalszego
> rozeznania.

Czy są jakieś opinie na temat zrobionych domków?
Można wejść na budowę?
A jaka inwestycja Was interesuje? Jaśminowy Park?
Bo nas właśnie ta :) Myślimy nad kupnem byliśmy oglądać okolice.
Bardzo nam się podoba tam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wlasnie Jasminowy Park. Jestemy umowieni na podpisanie umowy rezerwacyjnej.
Ogladalismy budowe i domy na Inzynerskiej i wygladal dobrze. Wykonczenie deweloperskie, wiec tynki i wylewki, sciany proste :),kontakty podlaczone :).

Ogladalismy zza plotu Jaminowy Zakatek, wykonczony z zewnatrz bardzo ladnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak możesz zdradzić który domek was ineresuje??


My mamy kilka opcji :) jednak skłaniam się ku pirwszym rzędom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podaj prosze maila, to sie skontaktuje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
iza.kowalczyk@orange.pl
GG 3995318
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
PANIE ARCHITEKT SĄ WŁAŚCICIELKAMI CITY HOUSE? ZABRAĆ IM DYPLOMY!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ja znam!!!! Tragedia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co jest nie tak?
Jaka inwestycja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Każda inwestycja City House to tragedia i nieprzespane noce dla późniejszych właścicieli domów. Budują byle jak i byle taniej. Ludzi biorą z łapanki z ulicy bo żaden fachowiec nie chce z nimi współpracować. Kilkuletnie domy nadają się do kapitalnego remontu bo odpada tynk i spadają dachówki po każdym silniejszym wietrze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja kilka lat mieszkam w domu od CH i żadnego kapitalnego remontu nie musiałam przeprowadzać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6


Kazda ich inwestycja to puszka Pandory. Projekty domow maja wady, buduja byle jak byle taniej a to sie odbija na olbrzymich kosztach eksploatacyjnych i nadmiernym zuzyciem. Kilkuletnie domy nadaja sie do remontu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to ja sugeruje pilnować projektów, Pani Bochyńska odpowiedzialna jest za koszmarne zaprojektowanie części jak nie całości osiedla Storczykowych, gdzie mieszkańcy nie mają miejsca w kominach/wentylację. Materiały użyte podczas budowy również kiepskiej jakości, nie oddychają dzięki czemu mieszkańcy mają wilgoć w budynkach.

Oferta ciekawa, ale warto bacznie przyglądać się projektowi.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
wilgoc w budynku nie wynika z tego, ze sciany "nie oddychaja", bo jak ściana ocieplona ma niby oddychac?? a raczej z braku dobrze wykonanej wentylacji mieszkan...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam zainteresowanych!
Próbuję zintegrować klientów CH obecnych i przyszłych, zapraszam na forum: www.ch.fora.pl
Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylam na tym forum i glucha cisza ;) moze tu sie bardziej rozkreci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej od okolo miesiaca mieszkam w Jasminowym Parku. Bardzo chetnie poznam sasiadow na forum i w realu. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam Asiu! I jak sie mieszka? jakies minusy zwiazane z wykonawstwem albo okolicą? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Magda. Mieszkasz w Jaśminowym Parku, albo planujesz w najbliższym czasie? Jesli chodzi o wykonawstwo domów, naprawde bez zarzutu. Okolica spokojna. potrzebne sklepiki są. ostatnio, spacerujac z wozkiem podziawiam przydomowe ogrody i ogródki na sąsiednich ulicach. Niektóre naprawde okazałe. Nasze osiedlowe jeszcze puste, ale mam nadzieję, że to się szybko zmieni.
Trochę blisko ul. Kartuska, ale mam nadzieję, że coś, co powstanie na sąsiadującej z osiedlem działce, osłoni nas od Kartuskiej. Szczególnie, że ul. kartuska będzie w najblizszym czasie rozbudowana. Ale na szczescie będą ekrany. Ogólnie myslalam, ze w ogródku bedzie troche ciszej, ale niestety kartuska słychac :(
A jak twoje wrażenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciesze sie ze Ci sie podoba:) Ja planuje zakup domu na pobliskim osiedlu. Ze wzgledu na hałas chyba zdecyduje sie na potrojne szyby w oknach..
A czy mozliwe jest dojscie "na piechote" do Auchan?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
podobno można dojść "na piechotę" do Auchan, ale jeszcze nie probowalam. Chyba nie jest to najbezpieczniejszy manewr. Ale... :) w ramach przebudowy Węzłą Karczemki, powstanie kładka pieszo-rowerowa dla mieszkańców Karczemek, żeby ułątwić nam pieszy dostęp do centrum handlowego. Ma powstac w ciągu najbliższych 2 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Acha, i w domu jest cicho, może to zasługa okien trojszybowych. Tylko w ogródku trochę słychać Kartuska. pozdrawiam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie ze w domu cicho, to najwzniejsze.... My tez myslimy o potrójnych szybach:)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
my też już niedługo pojawimy się na inwestycji c.h.
to znaczy na brzozowy park w pierwszym szeregu brzozowego parku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam serdecznie ewentualnych sąsiadów !!!! mam nadzieję na kilka informacji , nie wiem tylko czy ktos jest dostępny ? pozdrawiam ...wracając do sedna mam pytanie czy mieszkacie już i jak dewelpoer wywiązuje się z umowy, kiedy planuje przekazać aktem notarialnum inwestycję ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloper się nie wywiązuje z obietnic, zagospodarowanie terenu to porażka. 2 ławeczki na 44mieszkania i 30 domów, brak koszy na śmieci, oświetlenia terenów zielonych itd. PORAŻKA. ODRADZAM TEGO DEWELOPERA. W 2011ROKU BRAMA NA OSIEDLE MA BYĆ OTWIERANA RĘCZNIE. KPINA Z KLIENTÓW (MIESZKAŃCÓW)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
OCENY FIRMY C.H. NA PORTALU SĄ USTAWIANE, TROJMIASTO.PL KASUJE NEGATYWNE OPINIE BEZ PODANIA PRZYCZYNY. CITY HOUSE TO STRASZNA LIPA Z DOBRYM MARKETINGIEM
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
zapraszam na forum mieszkańców: moje osiedle brzozowy park, tam jest cała prawda o City House
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jako nabywca domu jednorodzinnego od C.H. podpisuję się pod umiarkowanie pozytywnymi oraz negatywnymi opiniami. Dobra reklama i dobra gadka. Ceny zawyżone, materiały nienajlepsze, wszystko na krawędzi prawa budowlanego. Stan deweloperski to u nich ściana pomazana tynkiem III kategorii - czyli odbierasz i zaczynasz od podstawowych prac typu cekolowanie itp, no to już po prostu wstyd. Projekty bardzo nieciekawe i z błędami, niefunkcjonalne małe pomieszczenia i brak zgody na przearanżowanie tychże. Uprzątnięcie terenu do wydania domu polega na wybraniu resztek pobudowlanych i śmieci, w efekcie otrzymujemy dom stojący w niecce, koszty nawozu nowej ziemi ponosi oczywiście klient... Za rzekomo lepsze elementy wyposażenia trzeba słono dopłacać, standardowych nikt nie rozlicza i nie zwraca kasy. Duża ściema krótko mówiąc.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1
zgadzam się ;) do tego nic ich od momentu wpłacenia całej kasy nie interesuje..DOSŁOWNIE,bramę na lubczykowej ( a kupilam jako jaśminowy stok)robili ponad rok...nie dopilnowali w umowach kwestii zagospodarwoania i teraz same kurniki pobudowali sobie ludzie na działkach ochydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
kurniki przecież tak wszystkie "domki" wyglądają które wybudował ten deweloper. Są po prostu brzydkie, ale jak ktoś takie coś kupuje to się jemu podoba. A niedopilnowanie dewelopera to przecież wina kupujących, nikt nikogo nie zmusza do kupowania od nich mieszkań czy domów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie polecam nikomu STOP
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znam dobrze ta firme bo pracowalem dla nich... Wlasciciel firmy ma dosc dziwne podejscie do budowanych przez niego domow, mam na mysli to ze stany surowe buduje z bardzo dobrych materialow i budowy powierza fachowcom natomiast gdy nastepuje etap wykonczenia do stanu deweloperskiego powierza prace ''kaszubom'' oderwanych od pluga nie znajacym terminu ''sztuka budowlana'' i tak w ten oto sposob budynki odawane przez tego dewelopera sprawiaja klopotliwe problemy i dreczoce remonty....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co do projektu to kwestia gustu. Jeżeli ktoś jest na etapie beżowych domów z półokrągłymi wnękami na stół w kuchni z lat 2000 to napewno Ci się nie będzie podobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Deweloper trwgedia. Unikajcie jak ognia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
po moim rozeznaniu na rynku budowlanym, u projektantów i architektów wykończenia wnętrz a także u niektórych mieszkańców- na City House trzeba uważać. Ładnie wydląda, gorzej z jakością. I "na ręce" trzeba patrzeć przy wykończeniu. Za cenę jaką proponują za bliźniaka- wolę dom wolnostojący na tym samym osiedlu u innego inwestora, o wyższym standardzie wykończenia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
To powiedz jak sie nazywa ten developer. Szukam domu na Karczemkach i myslalam wlasnie o City House
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja mieszkam w szeregowcy wybudowanym przez CityHouse i jestem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
a jaki to deweloper zaproponuje taką cenę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kupiłem od nich mieszkanie na Lubczykowej są ok wszystko w terminie małe opóżnienie ale była wtedy sroga zima
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
dzien dobry. pytanie do nabywcow/klientow - ile mozna wynegocjowac z prezesem City House od ceny wyjsciowej na stronie ? ;-) chodzi mi glownie o blizniaki na azaliowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bardziej celuj w uzyskanie dodatkowych bajerów w cenie np. garaż, rekuperacja, pompa ciepła, trójszybowe okna, rolety, piec kondensacyjny, alarm. Z zejściem z ceny będzie trudniej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Generalnie jak każdy deweloper City house popełnia wiele błędów i to bardzo świadomie, tylko dla mnie liczy się fakt jak załatwia się później sprawę jak klient się zorientuje. I tu okazuje się, że ta cudowna rodzinna firma ma gdzieś jakiekolwiek usterki i błędy, nawet te zagrażające życiu lub zdrowiu swoich klientów. Prezes Kwitkowski, Pani Beatka i Pan Karol sprawiają nawet wrażenie solidnych i przejętych zaistniałym problemem niestety jeżeli nie mamy ich zapewnien na piśmie to należy chodzić w kasku pod własnym dachem, bo nikt nawet palcem nie kiwnie choć będą zapewniać ze oczywiście oni wszystko naprwią. To są ludzie którzy nie biorą odpowiedzialności za to co wybudowali po zapłaceniu przez klienta całości pieniędzy. A lista rzeczy, które są niedopuszczalne przy oddawaniu klientom nieruchomości nie ma końca.Nnajgorsze, że wiele z nich widać dopiero jak wchodzą ekipy zatrudnione przez klientów, no ale cóż przyszłym klientom należy życzyć spostrzegawczości w wykrywaniu tego co City House sprzedaje z premedytacją, zdając sobie sprawę jak nikt z tego co jest wykonane tandetnie, z założenia błędnie i poniżej jakiejkolwiek normy budowlanej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Mieszkamy na osiedlu Azaliowa. Faktycznie nie obyło się bez usterek, jednak wszystkie byłby odrazu usuwane. Co do wykończenia to fakt, ze tynk nadaje się tylko do gładzenia (chociaż, czy to wada? w każdym innym mieszkaniu i innych deweloperów także trzeba gładzić jak się chce mieć ładnie).
Co do reszty to jest bardzo dobrze.
Także robiliśmy rozeznanie co do cen domów wolnostojących w okolicy i faktycznie gdzieś jeszcze trochę dalej (bez dobrej drogi itp.) można w podobnej cenie 'coś' dostać.... Jednak po późniejszych oględzinach okazywało się, że działka to naprawdę lipa. No i w końcu do City House przekonały nas ceny ale dopiero po negocjacjach cenowych. W naszym przypadku deweloper poszedł na ustępstwa cenowe dość znaczne.

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam, czy moze Pan zdradzic procentowo ile bylo upustu?
mamy zarezerwowany dom na cedrowej, jest jakis upust, ale nie wiemy ile to jest mozliwosci. dosc slono trzeba placic za prace dodtakowe.
mozna prosic o sugestie na co zwracac uwage podczas odbierania budynku?
bede wdzieczna!!!!
email:sikorgt@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
mam zarezerwowoany dom na olchowej, czy moze mi Pan zdradzis jaki procent zszedl z ceny Pan Prezes?
dostalismy upust, nie wiemy czy to wszystkie mzoliwosci prezesa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musiał mieć Pan/Pani strasznego pecha,

mieszkam na Azaliowa I już półtora roku, było trochę usterek, ale nic poważnego, dom był w atrakcyjnej cenie, a teraz jest tani w eksploatacji. Ogólnie nie mogę powiedzieć złego słowa. Obawiałem się przed kupnem problemów, ale rzeczywistoścć mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam,
Jakie koszta eksploracji ponosi się za domy w tej okolicy ?
Jak sie mieszka ?

Istnieje możliwość negocjacji ceny ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osiedle Azaliowa - kilka usterek odrazu usuwanych. Na prośbę nawet udało mi się że zbudowali mi kostkę przed domem szybciej.
Tynki do gładzenia, ale to chyba normalne, inni developerzy też nie wykazują się tutaj, zawsze musiałem gładzić.
Generalnie developer jet OK.
Faktem, jest, że trzeba negocjować i bardzo uważac na tzw. 'marketing' prezesa :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jakiego typu usterki znaleźliście w swoich domach od CityHouse ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze Pan rozwinac watek "marketing prezesa" ?
mamy zarezerwowany dom na olchowej, nie chcemy sie nabrac na dobra bajere...
jaki procentowy upust dal deweloper- mozna wiedziec?
dziekuje z gory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też zarezerwowałem dom na Olchowej. Mam nadzieję że wszystko będzie ok. Podobno od grudnia już mają ruszyć prace.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzien dobry
również zarezerwowałem dom na Olchowej. Czy może ktoś przybliżyć na meila bliżej niniejszego dewelopera?
kermitz@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,

jestem zainteresowany zakupem domu na Olchowej.
Jakie sa uwagi od osob ktore zarezerwowaly?
Jaki jest kontakt z deweloperem?
Jak przebiegaly negocjacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dołączam się do pytania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj podpisałem umowę rezerwacyjna na olchowej, jak pojechaliśmy na budowę jedno wielkie bagno i żona zwróciła uwagę na cmentarz w sąsiedztwie, szukam opini !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i jak sobie dobrze policzysz to ogródek jak będzie miał 50 metrów to wszystko będzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To podpisaliście umowę zanim pojechaliście na budowę ? I teraz dopiero opinii szukasz ? Ja wiem, że umowę rezerwacyjną można odwołać bez większych konsekwencji, ale gdzie tu logika z waszej strony ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
I nagle żona zobaczyła cmentarz hehe ;) a mówili w biurze, że będzie Bałtyk?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze jedna sprawa. Bo ktoś wyżej się chwalił że widział KRS tej firmy. Przecież to zwykła sp. z o.o. Odpowiada wyłącznie do kapitału, po nowelizacjach spółkę z o.o. można mieć z kapitałem zakładowym 5000 zł. I wy dajecie takim ludziom wszystkie swoje pieniądze za dziurę w ziemi ?

Gratuluję odwagi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
A mogę się dowiedzieć za co dostałem "minusy" ? Za napisanie prawdy ? 2 minusy dostałem, czyli pewnie te dwie Panie, z Zarządu, haha, City House mi dały :) Sorry Gregory ale prawda boli...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja kupiłem od nich dom. Powiem tylko że to nie sa oszuści. Domy buduja i wywiazuja się z obietnic. Reszta tak jak u pozostałych deweloperów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
bagno jak to na budowie. a cmentarza na mapie przy podpisywaniu umowy rezerwacyjnej nie widzieli? dziwne podejście do zakupu mieszkania które ma z reguły przez długie lata posłużyć. Z tego co wiem najpierw robi się rekonesans a potem podpisuje cokolwiek ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktoś ma informacje jak będzie wyglądała ulica Nowa Olchowa w kontekście tej inwestycji? Nie będzie tak, jak rozumiem z planów, że będzie ona przebiegała wzdłóż pierwszego rzędu domów? To pierwsze pytanie - drugie: czy ktoś wie jak będzie wyglądała okolica biorąc pod uwagę plan zagospodarowania obowiązujący bezpośrednio w okolicy tej inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja jak mantrę powtórzę ? Skoro masz umowę notarialną deweloperską, to jak to rozumieć że będzie ulica inaczej przebiegała ? To może też deweloper ci dom postawi pod Zakopanem a nie na "Nowej Olchowej" (co to w ogóle za nazwa jest ?) ?

Myślę, że pochwale posty piszą tu jacyś opłacani ludzi albo samo biuro wielkiej SPÓŁKI z o.o., a ci co logiczne pytania zadają dostaję w łeb za samą próbę myślenia...

Poza tym, kupiłeś inwestycje czy planujesz kupić dziurę w ziemi, to idź się pytaj dewelopera, a nie pytasz się na forum - jaja sobie robicie czy jesteście nieśmiali ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam, niedawno zakupiliśmy dom na Olchowej. Generalnie nie mogę nic złego powiedzieć na temat dewelopera. Kontakt z nimi bardzo dobry, oczywiście mam na myśli panią Beatę bo druga jakaś nierozgarnięta. Negocjacje trwały długo ale udało się że każda ze stron zadowolona. Jedyny minus jak na razie to mają straszne ceny prac dodatkowych. To prawie rozbój w biały dzień ;) Zmiany w aranżacjach bez problemu. Zobaczymy jak pójdzie dalej współpraca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a czy mogłabym prosić na maila o informacje szczegółowe jak wyglądały negocjacje i ew co udało wam się ugrać?
piotrowska.m.b@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie mieliście upusty od ceny na Olchowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno do okoła ma być cmentarz ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam również interesuje mnie wątek dotyczący tego dewelopera. Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na Osiedlowej, jak wygląda rezerwacja mieszkania (na jaki okres, jaka cena za umowę rezerwacyjną itp.)Ciekawa jestem również jak przebiegają negocjacje co do ceny.
Będę wdzięczna za wszelkie opinie.
Pozdrawiam
(w razie czego podaje maila gdyby ktoś nie chciał na publicznym forum :)
piotrowska.m.b@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę Państwa nie dawno odebrałam domek od powyższej Firmy. Jeśli chodzi o wykończenie muszę powiedzieć że bardzo słabo to wyglądało. Krzywe ściany, porysowane wszystko co możliwe lista usterek nie miała końca. Bardzo się zawiodłam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A reklamowała pani te usterki? Jak wyglądało naprawienie bądź zadośćuczynienie ze strony dewelopera?
Mam jeszcze pytanie nogocjacji z deweloperem czy takowe wogóle są możliwe i jak to wygląda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam podobne doświadczenie. Materiały dobre ale jakość wykończenia pozostawię bez komentarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, pan deweloper jest cwanym, szybko dorabiającym się człowiekiem w myśl zasady 'ja tu mieszkać nie będę", sprzedał nam wszystkim felerne mieszkania, słabe wykończenia, balkony psujące się po pierwszej zimie, ogrody pełne odpadów budowlanych, po obfitym deszczu ogrody i plac zabaw stojące w wodzie, bramy jako atrapy, cokoły w korytarzach odpadały jeden po drugim itd., itd. Trzeba było wejść do kogoś z nas - pierwszych lokatorów..., opowiedzielibyśmy więcej, póki na gwarancji chodzić do nich do bólu, muszą poprawić. My przeszliśmy przez to, aha, płoty mokną non-stop w wodzie z powodu obniżenia terenu, przechylają się w różne strony i tylko patrzeć jak znowu z funduszu remontowego wydane zostaną kolejne pieniądze. Mieszkamy niedługo, jak sądzę nie czas na takie remonty jeszcze, ale nie mamy innej alternatywy. Krawężniki zniszczone jeszcze z czasów budowy, nie zostały wymienione, mimo naszych interwencji. Pozdrawiam, mieszkaniec
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jak pisałem o faktach a nie o mitach to dostałem 8 minusów :)

Dużo się jeszcze ludziki musicie uczyć, zwłaszcza że połowa pytań w temacie mieszkania była na poziomie gimnazjalisty.

Ale, Kupujta, kupujta, bo "lekrama" każe kupować....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

REklamacje uwzgęldniaja na początku ale potem dalej wszystko odpada i przrestaja juz uwzględniać. Negocjuje siez nimi łątwo aż za łątwo i to jest zastanawiające...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy także mógłbym prosić o informację dotycząc negocjacji z tym developerem na maila - sebastianap@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zakupilem dom na Inzynierskiej, termin oddania zgodnie z aktem I kwartal 2016, w rzeczywistodci bedzie Iv 2016. Podciagne ich zgodnie z ustawowymi odsetkami :)
Zamowilem dodatkowe uslugi wykonczeniowe, niestety wykonali czesciowo, dlaczego - powod nieznany, odlicze koszta.
Cena zakupu do negocjacji, w zaleznosci od umiejtnosci lub zanajomosci :)
Do odbioru zabieram szwadron zawodowcow (takie zycie), wiem ze jest sporo mankamentow
Ogolnie ceny dosc atrakcyjne, jednak trzeba pilnowac wszystkiego
Gdy odbiore domek, opisze reszte atrakcji (na pewno beda)
Moja rada dla wszystkich przyszlych kupujacych, umowe ktora dostajecie od developera, oddajcie do weryfikacji swojemu prawnikowi
Zawiera wiele niescislosci (choc podobno zostala poprawiona po kontakcie z moim mecenasem)
Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych kupujacych, oraz zycze cierpliwosci developerowi przy odbiorze mojego domu (bede bardzo mocno przygotowany wraz z mecenasem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Nie bardzo rozumiem co ma na celu Panskie wywnetrznianie sie na tym forum. Od dawna wiadomo z jakim deweloperem ma Pan do czynienia. Czy teraz chce nam Pan pokazac jak wraz ze swoim mecenasem wywalczy (lub tez nie) cos dla siebie.
To prawde mowiac, tylko i wylacznie Panska sprawa.
Wydaje sie, ze nalezalo sie przygotowac zdecydowanie lepiej na poczatku a nie teraz - mecenas, armia pomocnikow etc.
To tak jakby Pan swiadomie popelnial pomylke a potem wzywal wszystkich do tego, by patrzyli jak sie z niej wyplatuje.
Poprostu nalezy przyznac sam przed soba (przypadkiem nie robic tego publicznie) - popelnilem blad.
A forum zostawic w spokoju, zas swoje problemy rozwiazywac w swoich (juz nowych) 4 scianach
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak to prawda. Ten deweloper oszukuje na wszystkim na czym sie tylko da. Uważajcie na pseudo kierownika budowy . Bo to cwaniak, kłamczuch i oszust. Nie wieżcie w żadne jego zapewnia. Wszystko trzeba sprawdzić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podłączam się do pytania do negocjację cen, interesuje mnie dom przy Olchowej, proszę o informacje na meila jeżeli ktoś zechciał by pomóc :) k.ludian@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Chcemy kupic mieszkanie na ul świetego Alberta i jestesmy ciekawi czy jest ktos tutaj jeszcze kto chce kupic tam mieszkanie.
Generalnie mamy umowe rezerwacyjna ktora sie konczy a kontaktu brak.
Ktos tez tak miał? Bede wdzieczna za odpowiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
witam, i jak ? Zdecydowaliście sie Państwo na zakup mieszkania ? właśnie tez sie zastanawiamy. Trochę sie naczytalismy na forum, przyznam ze mało pozytywnych opini...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam wszystkich.Kupiłam u nich dom z mężem. Niestety cena nie idzie w parze z jakościa. Usterka goni usterkę. Na początku niechętnie pan wielmożny kierownik budowy usuwał wady budowlane.Niestety z biegiem czasu wady sie powtarzają i już przestali nawet odpisywać na zgłoszenia. Pełna ignorancja, nie mają szacunku do pieniędzy klientów.
Zdecydowanie odradzam zakupu u nich mieszkania lub domu bo to będzie wasza droga przez mękę z usterkami.
Jedno trzeba im przyznać. Mają olbrzymi dar przekonywania. Mam tutaj na myśli kierownika budowy pana K.. Okazuje sie ,że osoba ta jest świetnym aktorem, pozorantem i leserem.
Jeśli już koniecznie chcecie u nich coś kupić to nie ufajcie w żadne zapewniena.Najlepiej każdy etap budowy odbierajcie z inspektorem lub osobą dobrze zorientowana. W przeciwnym razie oszukają was na wszystkim na czym się tylko da.
Chciałabym aby ta informacja uświadomiła was z kim macie do czynienia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Piszesz, że kupiłaś dom z mężem, a z Twojego komentarza wynika, że usterki dotyczą tylko domu.
Uważam, że i tak miałaś szczęście przy tego rodzaju zakupie, bo przynajmniej mąż okazał się produktem bez wad, .... albo kierownik budowy z usterkami męża radzi sobie na bieżąco :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Witam.To mnie Pani zmartwila -nawet bardzo!!!!!Z mężem kupiliśmy domek ;ktory bedzie do odbioru w nast roku.Budowy -ani śladu.. i nic sie nie dzieje.....Prosze o wiecej info odnosnie usterek i w ogóle wiecej info-bylabym mega wdzieczna😉podaje email:bfiolek@op.pl Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiłam dom 3 lata temu i nie mam żadnych problemów. Tamta wypowiedź wydaje mi się zbyt rozdmuchana. Mieszka się ciepło i wygodnie. A okolica jest bardzo przyjazna. Proszę spać spokojnie ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

tez chcialem kupic tam nieruchomosc... dokladnie przy kosciele, jednak sie nie zdecydowalem na zakup ze wszgledu na linie elektryczne ,ottnio jak b ylem w kosciele to zwrocilem uwage czy juz sie tam cos dzieje ale jak narazie cisza tak jak bylo..... napewno niedlugo cos sie zacznie dziac...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupowałam kilka lat temu od City House dom na Karczemkach i również stresowałam się kupnem pustego pola ale wszystko było ok, prace były wykonane w terminie. Co do linii energetycznych to nie wiem jakie mogą mieć wpływ na otoczenie. wydają się być w dosyć dużej odległości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki mogą mieć wpływ linie elektryczna??zdania są podzielone..jedni mówią ze to szkodzi inni ze nie... ale stan sobie obok kościoła w dzień kiedy pada... jest cisza iii syczenie nie wiem jak to dokładnie nazwać. ..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupilem dom od city house i wszystko ok. Wiadomo, ze kilka usterek sie zdarzylo ale bardzo szybko naprawiane. Deweloper w mojej ocenie solidny i wiarygodny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

hmm.......rozumiem, że odbierała Pani dom bez "swojego człowieka" a tylko na oko?
Jeśli przy odbiorze podpisała Pani protokół i odebrała dom z usterkami to na jakiej podstawie chce Pani aby je usunięto?
Ja zgłosiłem pisemnie ustarki przy odbiorze i egzekwowałem po kolei i bez nerwów. W końcu to dewelper ma na końcu problem bo jeśli nie usunie usterek (zgłoszonych przy odbiorze i później w ramach rękojmi , itp.) to nie podpisze ostatecznego aktu notarialnego więc nie zamknie inwestycji.

Jak widzę znajomych któzy kupili mieszkania w Hossie i Ekolanie , a wydawało mi się,że to dosć dobrzy deweloperzy to uwarzam że CH jest mało problemowy , choć usterki się zdarzają.

Grunt to czytać umowę( poprosić o opinie kogoś kto się zna), standard wykończenia , przyjść na odbiór z własnym inżynierem, który wypunktuje wady ( a trzeba dodać,że niektóe wady mieszczą się w standardzie ) i powoli i spokojnie , ale na piśmie egzekwować i będzie dobrze .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Umowa Deweloperska jaką obecnie stosuje City House zawiera m. in. punkty niezgodne z Ustawą Deweloperską. Próbują się np. wymigać od rękojmi (ta powinna wynosić 5lat -bezwzględnie) i gwarancji jeżeli jakiekolwiek prace nie będą przez nich zatwierdzane i realizowane przez zatwierdzonych przez nich fachowców. Jest ona jednak tak skonstruowana, że mimo , że nadrzędną powinna być ustawa deweloperska to wyegzekwowanie czegokolwiek może być bardzo trudne. Przed podpisaniem koniecznie dajcie ją do zweryfikowania prawnikowi, który miał do czynienia z umowami deweloperskimi (żeby być świadomymi tego na co się piszecie). Nie sądzę jednak by udało Wam się coś wynegocjować w tym zakresie (mimo, że w treści umowy jest zapis, że jest ona wynikiem negocjacji), mi się nie udało. Wygląda też na to, że już wcześniej City House było na bakier jeżeli chodzi o treść zawieranych umów, żeby nie być gołosłownym poniżej parę linków.

taki tam artykuł:
http://nieuczciwepraktykirynkowe.pl/?p=908

2014:
http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/24d145fa913911b1c1257ec6007ba563/$FILE/decyzja%20nr%20RGD.3-2014%20z%20dnia%2011.04.14.pd f

Raport UOKiK 2014:
http://bip.kprm.gov.pl/download/75/18680/zalnrI1-raportkonsumentnarynkudeweloperskim.pdf

2008:
http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/43104c28a7a1be23c1257eac006d8dd4/56da9a1b5137cfd5c1257ec6007b8a9a/$FILE/DEC-RGD.pdf

2011:
http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/05A02BA942C6A3E9C1257EC6007B91E0/$file/1_JM_ZIK_CITY_HOUSE_GDANSK_ZIK_PRZYJECIE_ZOBOWIAZA N.pdf
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak to jest....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co do klauzul niedozwolonych - są one tak samo powszechne jak u innych deweloperów ( nie łódźcie się że jest inaczej).
Jednak jak wypunktowaliśmy zapisy, które chcemy usunąć i zmienić to nie było problemu. A poruszaliśmy zarówno tematy zadatku/zaliczki jak i gwarancji i rejkojmi .

Tacy wszyscy uczeni w prawie a pamiętam że na naszym osiedlu np. było powszechne że umowę wstępną podpisywano bez udziału notariusza choć jak my spytaliśmy o to to deweloper problemu nie robił .Notariusz u reszty był dopiero obecny w trakcie procesu przeniesienia własnosci - podczas gdy już wszystcy mieszkali. A potem ludzie płaczą, że ich deweloper oszukał a sami o swoje interesy nie dbają.

Generalnie domy wybudowane na przyzwoitym poziomie, choć trzeba pamiętać że usterki i uwagi trzeba zgłaszać pisemnie bo wyegzekwować będzie trudno. Niby oczywiste , ale większosć sąsiadów na początku chodziło i "rozmawiało" w biurze a potem dziwili się,że nie było reakcji dewelopera.
Inna kwestia że ktoś wspominał że wieloletni ich współpracownik - tzw. kierownik budowy ( Pan Karol) podobno od nich będzie odchodził więc tę najnowszą inwestycję będzie nadzorował ktoś inny, więc jakość moze być też inna. Choć może to tylko osiedlowe plotki :)

Co do nowej inwestycji - to lokalizacja słaba,ale dewelopera bym się nie czepiała. o ile ktoś przeczyta umowę i standard wykończenia to powinien wiedzieć co kupuje. Inaczej można się zdziwić bo standardy się różnią na sąsiednich osiedlach a wszyscy myślą że jak kolega kupił to u mnie bedzie tak samo.A to duży błąd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam .Jaką "słabą lokalizacje" ma Pani na myśli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podpisaliśmy (razem z żoną) z tym deweloperem umowę rezerwacyjną na dom i wpłaciliśmy ok. 20% zaliczki. Zgłosiliśmy mailowo uwagi/pytania do umowy deweloperskiej, na które nie doczekaliśmy się odpowiedzi mimo kilkukrotnych próśb telefonicznych. Gdyby wszystko było w porządku to raczej nie powinni wymigiwać się od udzielenia wyjaśnień, odpowiedzi na pytania.
Ostatecznie na 4 dni przed terminem podpisania umowy deweloperskiej otrzymaliśmy maila, że prezes City House nie podpisze z nami umowy deweloperskiej. W rozmowie telefonicznej był bardzo arogancki i wciskał jakiś kit o rzekomo niekorzystnej dla niego umowie i że chce od nas więcej pieniędzy! Dodam, że mieliśmy już dogadany kredyt i dofinansowanie MDM więc jakakolwiek zmiana ceny nie wchodziła w grę.
Do podpisania umowy nie doszło, a kilka dni później (według informacji na stronie) dom był już sprzedany. Podejrzewam, że dostał lepszą ofertę po podpisaniu umowy z nami i postanowił nas wydymać (przy okazji robiąc sobie tani kredyt z naszej zaliczki). Zaliczkę oddali oczywiście po umownym terminie. Przez tego dewelopera straciliśmy szansę na dofinansowanie z MDM (sytuacja miała miejsce w momencie gdy kończyły się środki z MDM). Nie tak moim zdaniem powinna wyglądać współpraca z deweloperem, a kupując dom za około pół miliona zł wszystko powinno być jasno ustalone i bez niedomówień, co w tym wypadku okazało się niemożliwe. Odradzam interesy z City House.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Witam, z pewnością dostał większą kasę, radzę wszystkim potencjalnym chętnym na współpracę z City... omijać z daleka i wymazać z pamięci, że nie wspomnę o poziomie właściciel . Współczuję Państwu. Pozdrawiam " płotek"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A nie jest tak ze jak sie nie wywiazal z umowy to oddaje podwojna zaliczke ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zaliczka i zadatek a odstąpienie od umowy

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego strona, która odstępuje od umowy wzajemnej, zobowiązana jest zwrócić drugiej stronie wszystko, co otrzymała od niej na mocy umowy; może żądać nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.
W związku z tym, w przypadku dania zaliczki w razie odstąpienia jednej strony od umowy, strona, która odstępuje od umowy wzajemnej ma obowiązek zwrócić drugiej stronie wszystko to, co otrzymała od niej na mocy umowy. Może się także domagać odszkodowania za szkody wynikające z tego, że umowa nie doszła do skutku.
Nie stosuje się jednak wówczas zasad dotyczących zwrotu w podwójnej wysokości, bo stosuje się je tylko przy zadatku stanowiącym zabezpieczenie wykonania umowy.

Zobacz czy to byla zaliczka czy zadatek i teraz ty wyruchaj goscia jak on ciebie i po sprawie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Odstąpienie od umowy

Jeśli umowa nie zostanie wykonana przez jedną ze stron, wówczas strona, która nie odstąpiła od umowy, może dochodzić zwrotu zadatku w podwójnej wysokości. W jakich jeszcze sytuacjach konieczny jest zwrot zadatku?
W razie gdy umowa nie zostanie wykonana przez jedną ze stron wówczas strona, która od umowy nie odstąpiła może dochodzić nie tylko zwrotu zadatku w podwójnej wysokości, ale także odszkodowania z tytułu niewykonania umowy na zasadach ogólnych z Kodeksu cywilnego, czyli naprawienia szkody w pełnej wysokości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tez chciałem od nich kupić nieruchomość. .. ale zrezygnowałem. .może i dobrze...
Życzę powodzenia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ktoś kupił od nich dom przy Osiedlowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Ja i bardzo się cieszę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Do czasu :D Największe krętacze jakie są. Powodzenia
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przy domkach na św Alberta wisi ogromny billboard domy na sprzedaż- chyba sprzedaż na przeciwko kościoła nie idzie według planu.... zobaczymy jak będzie z mieszkaniami w bloku tuż obok, który już budują.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aaa niby wszystko miało być już sprzedane...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Info ze strony dewolopera
Są do sprzedaży 4 segmenty w szeregach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

o widzę, że wytworzyła się tutaj zacięta dyskusja. Jasne, nie wszystkim się dogodzi i zawsze można trafić na jakąś szuję, co Cie oszuka. Ja jestem zadowolony z inwestycji. Oddana o czasie, solidna robota, dzwonilem tez wielokrotnie z roznymi pytaniami (a wierzcie, potrafie byc bardzo upierdliwy) i za kazdym razem udzielano mi wszystkich informacji, drobne usterki naprawiono bez problemu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dwaj Panowie mają mentalność cinkciarza sprzed Pewex-u. Mniej więcej taki poziom intelektualny sobą prezentują i tak też należy ich traktować. Jakość obiektów przez nich budowanych to jeden wielki koszmar dla przyszłych właścicieli.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Dzień dobry,
czy można tutaj spotkać mieszkańców osiedla olchowa, którzy podzielą się opinią na temat jakości wykonania i mieszkania na osiedlu?
Pozdrawiam,bn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dzień dobry,
na początku tego roku udało się nam wraz z mężem zamieszkać na tym osiedlu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Deweloper wykończył drogi wewnętrzne i podjazdy do garażu. Podejście do domu zrobiono z kostki, skończono też ogrodzenia. Cieszy nas, że wszystko zostało zrobione na czas, bardzo nam na tym zależało, mieliśmy już dość gnieżdżenia się w bloku! Na całe szczęście, obyło się bez przykrych niespodzianek..
Pozdrawiam, Kasia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Rozwazam kupno nieruchomości od City House. Czy mógłby ktokolwiek powiedzieć mi coś o wykończeniu wnętrza? Mam na myśli stolarkę okienną i wylewke. Z góry dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzień dobry, jeśli chodzi o uszkodzenia itp. (tak rozumiem Twoje pytanie), to oglądałam z mężem okna, ramy i nie mamy do nich żadnych zastrzeżeń. Podłoga równa, mury suche. Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, wątpliwości, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam, Kasia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy mają opóźnienia w odbiorze mieszkań? Chyba niedawno oddawali mieszkania na Karczemkach. Zakładam, że zawsze jest jakieś opóźnienie, ale ile? Z uwagi na planowaną sprzedaż obecnego mieszkania, chciałbym wszystko jakoś zaplanować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opóźnienia są jak wszędzie, około 2 miesięcy :) Może mniej. Zawsze trzeba się liczyć, że termin może ulec zmianie. Pozdrawiam, Kasia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam. Skąd wnioskuję Pani że "opóźnienia są zawsze...", skoro pisała Pani że oddali Wam na czas?!? Jak mi wiadomo oddadzą inwestycje o czasie, tak jak w umowach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nam faktycznie oddano na czas, lecz zakładałam, że może wystąpić jakieś opóźnienie, chociażby ze względu na pogodę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

CityHouse jest podrzednym\rynsztokowym deweloperem majcym na celu wylacznie wyciagniecie od was klientow pieniedzy.Nie sa zainteresowani waszym zadowoleniem z mieszkania lub domu. Budowane przez nich nieruchomosci maja wytrzymac do do konca gwarancji a potem radzcie sobie sami z ogromna iloscia usterek. Unikajcie tego dewelopera jak ognia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

czy ktoś z sąsiadow ma świadomość jak wygląda stan hipoteki działki, na której jest realizowana inwestycja Osiedlowa II ?

pytanie mam do tych osób które już podpisały umowę przedwstępną, ja narazie podpisałem rezerwacje ale chyba zrezygnuję. Jest jakiś zapis w umowie, który mówi cokolwiek o stanie hipoteki?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli dobrze rozumiem pytanie - hipoteka jest określona w księdze wieczystej, a numer księgi wieczystej powinien być podany w Pana/Pani umowie rezerwacyjnej. Wystarczy wpisać ten numer tu: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=false - i tam poczytać sobie o stanie hipoteki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie tak. Poznałem stan hipoteki działki, na której jest realizowana inwestycja i ze względów ochrony danych nie ujawniam szczegułów. Każdy kto podpisał umowę z deweloperem w tej inwestycji ma wgląd do księgi wieczystej. stan hipoteki, zdziwił mnie mocno, choć to nie do końca oddaje moje uczucia. Stąd pytanie do osób, kyóre poszły o krok dalej i po rezerwacji podpisały umowę deweloperską... nie niepokoi was punkt 4 księgi wieczystej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szczerze mówiąc, nie jestem tak biegła w tym temacie, żebym się wcześniej zaniepokoiła (teraz mnie dopiero Pan zaniepokoił). Akurat jest przerwa techniczna, więc nie doczytam KW, ale zajrzę do niej przy najbliższej okazji. W każdym razie w umowie deweloperskiej nie było nic więcej niż to, co podano w KW (że jest hipoteka do dużej sumy zabezpieczająca to i owo, umowa kredytu z 2017 r. na rzecz takiego i takiego banku). Przyjęłam, że CH wziął zabezpieczony przez bank kredyt i że wpis ten przestanie być zasadny wraz ze zmianą właściciela (CH --> nabywcy). Niektóre banki wymagają podobnej hipoteki (oczywiście do niższej kwoty i na jednym lokalu) od kupujących mieszkanie na kredyt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

3/4 deweloperow tak robi ze daje hipotekę na działkę i ta hipoteka wędruje z inwestycji na inwestycje, jak skończą jedno osiedle to przerzucaja na drugie itp
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
również rozważam zakup domku na osiedlu olchowa. Czy ktoś z osób, które już tam mieszkają może odpowiedzieć na kilka pytań (byłabym bardzo wdzięczna)?
1. Gdzieś na forum czytałam, że jest problem z tymi dużymi oknami wychodzącymi na ogród - potwierdzacie ten fakt?
2. Pisali też, że po deszczu w ogródkach robią się baseny. Również jestem ciekawa czy faktycznie stanowi to jakiś problem? Nikt nie pisał, żeby był problem z wilgocią w domach czy też mokrymi ścianami, więc jeśli woda finalnie wsiąka w grunt, to chyba nie jest to poważna sprawa?
3. Czy jesteście zadowoleni z lokalizacji? Stoicie w dużych korkach, jak oceniacie bliskość sklepów, szkół, przedszkoli?
4. Jak przebiegała współpraca z deweloperem, dużo osób wiesza na tym forum na nim psy, ale jakie są wasze osobiste odczucia?
5. Jak oceniacie jakość samych domków i ich wykończenia?
6. Po jakim czasie od zakończenia budowy były przeniesienia własności?

Będę bardzo wdzięczna z pomoc.
Pozdrawiam,
Kasia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

1. Problem jest z oknami, u niektórych sąsiadów wypadało (dosłownie) okno, u nas i u kilkoro sąsiadów przy większej ulewie zalalo, zrobili jakieś wzmocnienia i jak na razie ok.
2. Jak sobie nie przekopiesz ogródka i nie zrobisz dobrego odprowadzenia wody to tak, masz basen. Pod cienką warstwą ziemi masz gline która jak wiadomo nie przepuszcza wody.
3.lokalizacja jak dla mnie ok, ale rano korki masakra
4. Deweloper to największej klasy cham i burak. Cwaniak jakich mało. Na pierwszych rozmowach był taki miły a gdy pojawiły się pierwsze problemy pokazał na co go stać a potem zamiast rozwiązać problem...milczy, nie odpisuje, nie odpowiada... Jako deweloper, jako człowiek kompletne dno...
5. Sama inwestycja ok, z kilkoma wadami
6. Przeniesie po wielkich bataliach...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaką inwestycje masz na myśli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego, co mi wiadomo, w przypadku wiekszosci inwestycji niezależnie od tego jaki jest to deweloper, pojawiaja się usterki. Ważne jednak, że naprawiają w porę, prawda?
Na miejsce narzekac absolutnie nie można, szczególnie za tak atrakcyjna cenę, bo umówmy się, gdybyś chciał mieć dom bliżej centrum, musiałbyś za niego zapłacić parę razy wiecej. A tu jest w zasadzie wszystko.
My osobiście z deweloperem nie mieliśmy większych problemów, rzeczowo i zgodnie z umową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Racja Kamil. Większość moich znajomych, ktorzy odbieraja teraz mieszkania zglaszaja rzeczy do poprawki, bo jak to na budowie...Szybe zarysuja, drzwi czy parapet okazuje sie do odmalowania. Tak zdarza sie w prawie kazdym przypadku i nalezy się na to przygotować. Wziac dobrego fachowca do odbioru, a naprawy przeciez sa obwarowane umowa, takze czlowiek ma pewnosc, ze zrobia, co trzeba.
Pamietajmy tez, ze w internecie pisza glownie ci, ktorzy sa niezadowoleni, co nie oznacza, ze tych zadowolonych nie ma w ogóle...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

albo wogóle nie naprawiaja usterek albo grają na czas odwlekając w nieskończoność. zwodzą...Pani Edyta P. jest w te klocki bardzo dobra.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Kasiu,

-z tego co mi wiadomo, były jakieś problemy przez duże drzwi balkonowe, ale serwis przyjechał, wyregulował je i jest już ok
-wystarczy zasiać trawę i założyć ogród, by nie było problemu z wilgocią
-lokalizacja super. Najważniejsze punkty blisko. W godzinach szczytu trzeba liczyć się z korkami, ale tak jest niestety wszędzie
-wykonanie domów ok. Typowy standard deweloperski. Fajne są poddasza, z którymi można coś jeszcze zrobić, jest tam dosyć wysoko
-zg. z umową 12 miesięcy od zakończenia budowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

małe wymagania to się ich chwali, większość ż, le wspomina moment wykonania pierwszego telefonu do nich, dno. Pozdrawiam, Płotek
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Partacze, cwaniaczki. Budują byle jak byle było. Nie mają szacunku do klienta. Kłamią i oszukują. Mieszkania nie są warte ceny za jakie je sprzedają. Napychają sobie kieszenie waszymi pieniędzmi.. To podrzędny deweloper ,ktory wykorzystuje luki prawne aby uniknąć odpowiedzialności za fuszerkę budowlaną. Uniakajcie ich i nie popełnijcie mojego błędu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przed kupnem mieszkania i tak trzeba je sprawdzić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

City House to rynsztokowy / podrzedny deweloper. Dwaj panowie wykorzystują luki prawne aby oszukiwać swoich klientów. Nie dajcie się nabrać na piękne opowieści pań w biurze sprzedaży. Stosują zabiegi socjotechniczne aby tylko podpisać z nimi umowe a potem jesteście tylko petentami. Jakość wykonanych budynków jest na niskim poziomie.Sam kierownik budowy powiedział ,że budynek ma stać do końca gwarancji a potem to nie ich problem. Dwaj panowie mają mentalność cinkciarza sprzed Pewex-u i w taki sposób należy z nimi rozmawiać. Zależy im tylko na napchaniu sobie kieszeni waszymi pieniędzmi. Zecydowaine odradzam tego tandetnego dewelopera.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mam negatywne doświadczenie z tym deweloperem. Nie mają szacunku do klienta, kłamią i wykorzystują luki prawne w umowach. Ma to na celu uknięcie odpowiedzialości za wady budowlane. Deweloper buduje niestarannie, byle było. Nie dajcie się nabrać na jakiekolwiek obietnice z ich ''ust''.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

City House to puszka pandory. Ciagłe problemy z deweloperem,błedy w projektach, niekompetentny kierownik budowy,którego zadaniem jest ''urabianie klienta'' a nie budowanie i nazdór nad inwestycją. Omijajcie ich szerokim łukiem. Zdecydowanie nie polecam tych partaczy.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam. Jestem zbulwersowana podejściem CityHouse do kupujących. Bezpodstawnie i bez uzgodnienia przenoszą termin podpisania aktu sprzedaży. Co więcej robią to celowo, dla określonych korzyści. Dosłownie w głowie się nie mieści, że ich umowy nie podlegają negocjacji! Chcesz u nich kupić dom, musisz zgodzić się na warunki na wprost niezgodne z umową deweloperską, co więcej dla realizacji nieszczerych intencji, zmieniają w akcie sprzedaży ustalenia z podpisanej umowy deweloperskiej!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Stara metoda, tak było od samego początku, jest Pani kolejną "ofiarą" tej nierzetelnej firmy, współczuję, my przeszliśmy przez to. Byli i są kiepską firmą deweloperską, każdy wolałby o nich zapomnieć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też kupiłam od City dom. Fakt, że mieli lekki poślizg z umowami sprzedaży, ale chyba u deweloperów to norma, bo kupiłam kiedyś mieszkanie od innego dewelopera i miałam 9 miesięcy opóźnienia. Nasza ekipa remontowa mówiła, że dom jest porządnie zbudowany, a koleżanka kupiła też od nich dom, już parę lat temu, ale na Karczemkach i sobie też bardzo chwali. Więc nie narzekajcie tak, bo domy są fajne, fajnie się mieszka i to jest chyba najważniejsze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Zobaczysz jak tobie dachówki zaczną spadać przy każdym silniejszym wietrze albo elewacja bedzie odpadać.. Jesteś kolejnym frajerem ,który dał sie im nabrać..
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Heh, mieszkam w domu od CH już przeszło 10 lat i żadnego z ww. objawów nie doświadczyłem.
Ale rozumiem, że konkurencja zrobi wszystko, żeby odstraszyć od danej firmy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

jeśli chodzi o mnie to też nie mam na co narzekać. Trochę już tu mieszkam, pogoda też bywała różna
i budowlanych usterek brak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2


CityHouse to pseudo deweloper liczacy na latwe pieniadze. Ludzie nie dajcie sie nabierac na socjotechnike. Domy przez niech budowane maja juz na etapie projektu wady ,ktore poglebiaja sie podczas eksploatacji. Puszka Pandory.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Heh oj, widać, ze konkurencji nerwy puszczają :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja osobiście nie znam tego dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
city house są bardzo mili do czasu kiedy nie podpiszecie umowy! schody zaczynaja się jak będziecie rzadać usunięcia usterek a zapewniam ze będzie ich wiele!!! szkoda nerow i waszego zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
city house są bardzo mili do czasu kiedy nie podpiszecie umowy! schody zaczynaja się jak będziecie rzadać usunięcia usterek a zapewniam ze będzie ich wiele!!! szkoda nerow i waszego zdrowia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

wymiana drzwi (8 odpowiedzi)

Będę potrzebowała wymienić drzwi do swojego mieszkania w bloku. Jakie drzwi polecacie? Chciałabym...

Sposoby ogrzewania domu (48 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Zastanawiam się jak to wygląda w...

do góry