Odpowiadasz na:

Re: Co-dzisiaj-szykujecie-na-obiad-Forumki-cz-14

dzięki Dziewczyny :))) teraz już mi trochę świta o co biega ;)

dzisiaj na obiad zupa... hmmm... właściwie to jakby rosół (ale ze startą na tarce włoszczyzną) z ziemniakami :P a jutro z... rozwiń

dzięki Dziewczyny :))) teraz już mi trochę świta o co biega ;)

dzisiaj na obiad zupa... hmmm... właściwie to jakby rosół (ale ze startą na tarce włoszczyzną) z ziemniakami :P a jutro z reszty zrobię cytrynową z pulpecikami :]

Mąż dostał do pracy ziemniaczki + pieczone skrzydełka i sos boloński (z mielonym i warzywami) - wyciągnięte z zamrażarki ;) nie chciało mi się robić 3 obiadów ;)

dla nas młode ziemniaczki - jeszcze nie wiem :P może je upiekę dla odmiany? do tego pieczone filety z łososia - w naszej ulubionej wersji :] + surówka z czerwonej kapusty (Gabryś taką wybrał)

a nasz ulubiony łosoś pochodzi z przepisu Ja-dwisi :] sprzed prawie roku :] (daję rozmaryn i tymianek, posiekaną pietruszkę, czosnek, sól, pieprz, sok z cytryny)

http://forum.trojmiasto.pl/jak-mozna-przyrzadzic-lososia-norweskiego-w-piekarniku-t259174,1,16.html
"Zmieszać oliwę z sokiem z cytryny (mniej więcej 3/4 oliwy, 1/4 soku), do tego wcisnąć 3-4 ząbki czosnku, dać 1-2 łyżki posiekanej pietruszki, sól+pieprz oraz zioła: tymianek lub bazylię lub rozmaryn. Ja najbardziej lubię z rozmarynem.
Łososia pokroić na kawałki, włożyć do zalewy i zostawić na 2-3 godziny w lodówce.
Potem zawijać w folię i piec ok. 20 minut w piekarniku.
Pyyychaaaa!"

od tamtej pory nie robię innego :))))

zobacz wątek
12 lat temu
AgusiaGda

Odpowiedź

Autor

Ogłoszenie
Polityka prywatności
do góry