Widok

Co i co ile jedzą Wasze 5-6 miesięczne dzieci karmione MM?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej,

co jaki czas jedzą Wasze 5-6 miesięczne dzieci?

Mój syn skończył 5 miesięcy tydzień temu.

Je co ok 5h zastaniawiam się czy to nie zbyt długi czas miedzy posiłkami.

Zjada tak:

8 - 180ml mleka
13 - obiadek
17.30 - kaszka (kolacja)
ok. 24- 180ml
ok.4 - mleko 180 ml

Próbowałam częściej mu dawać ale nie chce.
chciałabym wyeliminować mu nocne karmienie - czy wtedy powinnam to nocne gdzieś dać w dzień??

Będę wdzięczna za rady.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się ze 5h to dosyć duża przerwa. Mój synek jadł co 3,4 h ale na piersi. Z drugiej strony jeśli twój maluszek normalnie przybiera na wadze i ma dobra wagę wg siatek centylowych to nie masz się o co martwić, widocznie tak potrzebuje. Jakiego mleka mm używasz?? (Jedne są bardziej sycące i tłuste od innych).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
uzywam zwykle bebiko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje było na mm ale też w tym wieku jeszcze karmione co 3-4 h.
8-mleko
11-kaszka
13-obiad
16-podwieczorek
20-mm z kaszką
Nie słyszałam o różnej sytości mm,karmione Nan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nika a w nocy jeszcze je??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje to już duże dziecię ale pamiętam, że już jak miała 2 mc to nie jadła w nocy,nie chciala,próbowalam w nią przez sen o 24 h pakować ale wypluwała.A pamiętam,że jeszcze do 6 mc po obiadku dopajalam ją 90 ml mm bo głodna była ,później w miarę rozszerzania diety zeszłyśmy z 90 mm przy obiedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja podaje bebolon, mój syn właśnie skonczy5 m-cy.
Nasz schemat :
8,00 mm 180ml
9,00/10,00 sok z marchwi + woda razem 60ml
12,00 mm 180ml
13,00 woda 60 ml
14,00 obiadek ok 120g
woda
17.00 mm 180ml
20,30 mm+ łyżeczka kaszki 180 ml

czasami się godz lekko przesuną jak nam drzemka za długo wypadnie :)

PS. powinnas oduczyć jedzenia dziecka w nocy, mały żołądek powinien mieć co najmniej 8 godz przerwy. Mój synek od 3 m-ca nie je w nocy.
Możesz spróbować za miast mm dac cos do picia wode albo herbatke jak wody nie pije
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Dodam też, ze niezależnie od ilości wypitego mleka trawi się ono ok.2,5 h, wiec może spróbuj dawać mniej np. po 150ml i myslę, ze na początek powinnaś zacząć od dawania małemu ostatniego jedzenia tak o 22 i przetrzymać go do 4. Jak się obudzi to daj mu pic a po paru dniach się przyzwyczai.
Mój mały nauczył się nie jesc w nocy jak skonczył 3,5m-ca, zajęło nam to 4 dni, po tych dniach już nawet na pice się nie budził i do dziś spi od 21,00 do 7,30
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
tylko, że ja kładę syna o 18 spać na noc. Do 18.30 zwykle juz śpi.
Mam mu dać "na spiocha" o tej 22?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
po 2h od 180ml mleka dziecko zjada Wam obiadek?? Rany...U nas to nie przejdzie.

Zaznaczę że syn dobrze przybiera, jest nawet większy niż na swój wiek. Wcześniej jadł dużo teraz mu się jakoś tak unormowało...

Z tym nocnym to wiem, że powinnam oduczyć.Ale jak pisałam, on idzie spać o 18 więc nie wiem czy da radę wytrzymać 12h bez jedzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No jak kładłam zawsze o 19.30-20h to najwcześniej dostawała o 7.30-8h,dziecko 5-6 mc juz spokojnie powinno dać radę wytrzymać 12 h bez jedzenia,a nie możesz kłaśc o 19-19.30?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Podstawa zywiwnia do 12 miesiaca jest mleko!!!! U ciebie widac bardzo ubogie menue
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A nie próbowałaś włączyć między tymi głównymi posiłkami jakiegoś owoca lub jogurciku? Jeśli dziecko naje się za dnia, to (teoretycznie) w nocy nie będzie się budziło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będę kładła później, bo niezależnie o której go kłade budzi się o 5-6. Więc jak go kładę szybciej-śpi więcej godzin i jest bardziej wypoczęty:)

Właśnie dziś tak zrobiłam-o 10.00 dałam deserek owocowy.
Zobaczymy.
Dzięki za informacje i rady:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro kładziedz o 18,30 to daj mu mleko z kaszka i do pobudki o 5 rano już nic, no chyba,że wode.
Dziecko spokojnie 12 godzin bez jedzenia wytrzyma mój syn już jak miał 3,5 miesiąca dawał rade 11 godzin bez jedzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
U nas 5,5 msc
8.00 piers
10.00 kleik z owocami
12-13 obiadek (okolo 120ml)
15.00 piers
16.30 polowa deserku
19.00 150ml mm, ale nigdy nie wypije calego
22.00 180ml mm
3.30 150ml mm
Okolo 6 piers

Generalnie z piersi zjada malo, raczej pije. Od tygodnia dostaje mm, bo jak byla na piersi budzila sie co godzine i juz nie dalam rady.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
jhfhf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moj maluszek je 5 razy dziennie i całą noc przesypia :) 4xMM i raz przeciery i to mu wystarcza:) Każde dziecko jest inne :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

lepiej zaczynać rozszerzanie diety od warzyw, nie owoców i słodkich jogurcików...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co Wy piszecie. 5-6msc dziecko moze jesc w nocy ile mu sie podoba :]
Moj pije mleko 8-10:30-13-15:30-19:30-24-3-5/6. Kaszke je przed 18. Obiad i owoce daje narazie dodatkowo po mleku i max pol sloika.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Droga autorko. Proszę uważniej czytać posty. Cztery lata temu prowadzono inne metody rozszerzania diety. Kobiety nie wiedziały co to WHO. Zapytaj swojej mamy, na pewno w wieku 5 miesięcy jadłaś już kaszki.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie sa wasze priorytety na swieta? (66 odpowiedzi)

Zastanawiam sie jak ludzie teraz spedzaja swieta... Czy faktycznie najwazniejsze sa...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

ksiadz nie chce doposcic mnie jako chrezstnej!!! (98 odpowiedzi)

witam wszystkich! i prosze o rade,bo juz sama nie wiem co mam robic:(moja siostra poprosila...

do góry