Widok

Co o tym sądzicie?

Byłam w Meblomaku przy Ikei, namawiali mnie na mebel ze skóry licowej, która jest droga ale bez porównania do tej "skóry ze spodu", którą ma każdy.
Ktoś wie o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę zamąciłaś kalia. Chodzi ci o skóry licowe i skóry dwoiny tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to za Różnica?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skora ze spodu, czyli druga warstwa, nie z wierzchu krowy? To sie nazywa DWOINA. Juz nie taka porzadna, jak licowa, bo trzeba ja sztucznie wygladzac, zeby nie miala klaczkow jak w rzemyku skorzanym. A to wygladzanie to po prostu naprasowanie tworzywa sztucznego, zeby nadac wyglad. Myslisz ze siedzisz na skorze a z wierzchu masz plastik. Sama wyczujesz jak posiedzisz z godzinke. A jak jest z plastikiem to wiadomo, wezmie i sie podrapie a potem idz, uzeraj sie o reklamacje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co w końcu kupiłaś? Weź, napisz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co - namówili mnie na nowy model Marino. Wszedł do produkcji w październiku. Jest wysoki, super miękki i ma wbudowany zagłówek. Mam dostać w grudniu - jak będzie, to coś napiszę. Już się nie mogę doczekać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To co z tym marino? Masz, skorzane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o skórach to też się już naumiałam.
Dwoina to jest taka skóra, co ma na wierzchu PCV, czy coś takiego. Skórzany jest tylko ten kawałek pod spodem, a na wierzchu plastik.
A licowa - to jest cała oryginalna skóra, jak ją krowa miała.
Zresztą - ważne, że kupię sobie w tym Meblomaku prawdziwą skórę, a gdzie indziej mnie robili w konia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No mam już to Marino! Ale fajne :D
Jak sobie trochę posiedzę na miękkim, to Wam napiszę, pewnie w weekend.
:)))))))))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiosna idzie, czas dom na swieta wyszykowac. Ile czasu ci dostarczali to marino? Zdaze na Wielkanoc? Bo tez chcialam marino.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kochani moi Przedmówcy :)

Skóra dwoina i licowa jest w identyczny sposób wykańczana, jedno i drugie ma natryskiwany kolor :), tak wykańczane są wszystkie skóry typu Madras. Różnica jest w gęstości, skóra licowa jest bardziej wytrzymała, bo gęstsza - i to się zgadza. Przy zadrapaniu w jednym i w drugim przypadku zeskrobie się lico!

Inna jest skóra anilinowa, której Meblomak nie ma w ofercie. Taka skóra są inaczej wyprawiana, nie korygowana i barwione w całości, ale to nie liga firmy MM.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry