Widok

Co roku mam to samo

Ja :
Szefie kiedy urlop ma szef do wyboru lipiec sierpień
Szef:
Ale ja nie mogę dać panu urlopu bo dużo roboty w zimę PAN pójdzie
Ja:
To dziękuje dowodzenia zwalniam się z dniem jutrzejszym

I tak co roku a buraki siedzą w takich guwnianych firmach ją mam 35 dwujke dzieci i zawsze daje radę miesiąc w roku biorę wolne bo się należy rodzinie a pendraki pracocholicy nie siedzą o dorabia ją firmy dziada dopiero jak kostucha zapuka z rozumieją że praca to nie wszystko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie szkoda ci życia na pracę w takich g*wnianych firmach ?
Zimą fajna opcja na zwiedzanie Azji, ale koszty takiego urlopu dla całej rodzinyjsą dramatycznie wysokie
do tego dzieci ze szkoły w listopadzie czy styczniu na cały miesiąc zabrać się nie da

coraz więcej firm praktykuje zamykanie całej firmy na 2-3 tygodnie w wakacje i nie ma problemu z urlopami
moja poprzednia firma tak miała i następna też tak ma - za tydzień zamyka się na całe trzy tygodnie i załatwione
tylko że to dunsko-norweska firma
p.s. polacy mają jeden z krótszych do tego najmniej płatnych urlopów w Europie a nawet czesci Azji
W krajach gdzie jest teraz duże bezrobocie pracownik nadał może liczyć na dodatki do wakacji, ekstra pensję wakacyjną, różnie to się nazywa.... kto zgadnie co to za kraj?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No widzisz, jakoś tak trafiam he he w lato chcą żebyś od rana do nocy siedział a w zimę masz dziękować że masz prace he he
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Produkcja i budowlanka już tak mają, gorzej że idą za nimi usługi czego wcześniej nie było
czasami zmiana pracy to jedyna możliwość zrobienia sobie wolnego w trakcie lata :/
pamiętam kiedyś szef chciał mi odwołać urlop 3 dni przed
jak mu podałam kwotę ile będą go kosztowały moje rodzinne wczasy to zbladł i zmienił zdanie
moja koleżanka prowadzi biuro podróży i wystawiła mi kwity na wczasy w Kambodży dla 5 osób
do tej pory pewnie koleś ma zagadkę skąd ludzie mają taką kasę :P
gdyby się interesował ludźmi to by wiedział że moja rodzina nie jest aż tak liczna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A nie jest tak w Polskim prawie że to szef decyduje o urlopie? Pracownik może tylko wyjść z zapytaniem i złożyć wniosek urlopowy ale to przełożony decyduje w jakim terminie. Ja w poprzedniej firmie też nie mogłem wziąć urlopu latem , szef pozwalał brać tylko pojedyncze dni a i tak krzywo patrzył, o tym że należą się 2 tyg bezwzględnego urlopu nawet nie chciał słyszeć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

2tyg musi dać bez łaski. Może nie zgodzić się, ale urlopy planujesz z wyprzedzeniem i jeżeli wiedział wcześniej to musi zwrócić poniesione koszta no i nie może narzucić terminu urlopu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

2 tyg. się należą, to prawda, ale szef może wyrazić zgodę na urlop wtedy, kiedy to jemu lub firmie odpowiada. Jeśli urlop jest zaakceptowany, to w przypadku jego odwołania ze strony firmy musi ona pokryć koszty wykupionych wakacji.
To jest niestety przypadłość naszych buraczanych wychowanych w czasach postkomunistycznego bezrobocia pseud managerów, że nie rozumieją, że pracownik też człowiek i ma prawo do urlopu a on ma obowiązek na ten urlop pracownika puścić, co najwyżej do ustalenia jest termin. Teoretycznie uparty burak może wysyłać pracownika na urlop tylko zimą, ale na to już chyba tylko zmiana pracodawcy może pomóc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Bezrobotna (4 odpowiedzi)

W tym kraju z moim wykształceniem nie ma dla mnie pracy.

Agencja pracy ? warto ? OPINIE (13 odpowiedzi)

Warto korzystac czy lipa ? zbior cv i tyle ? jakie dosw. ?

Ile zarabiacie w 2023? (388 odpowiedzi)

Ciekawi mnie ile zarabiają forumowicze, krótko: - wiek - zawód - zarobki miesięczne - rodzaj umowy

do góry