Widok

Co się staneło ?

Salamon, podzielił się dzisiaj na forum treścią przyszłego swojego wiekopomnego dzieła. Gdzieś ten temat zniknął. Gdzie on teraz jest ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oszaleć z Wami można. Gdzie moje oczy? Nic nie widzę.
Zalewam się łzami. Na szczęście zdążyłam liznąć co naszrajbował.
Darek nie poddawaj się.
http://youtu.be/vafLMt1c2oY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i nie podzieli się z nami tutaj swoją wiedzą. Podejrzewam, że specjalnie usunął temat na forum, by zainteresowani tematem czytelnicy, szukali go na jego blogu, nabijajac mu licznik wejść. Cwany gapa, ale nie docenia naszej intuicji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moderacja go wycięła.
Chyba mu zazdroszczą.

Na jego blogu można znaleźć przywoływany post - https://www.salon24.pl/u/salamon/1093941,ogolny-plan-ksiazki-religijnej-tematy-co-bys-chcial-jeszcze-w-niej-znalezc

Trolinka wygląda mi na kreta / moderatorka/.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dałeś się złapać w misternie utkaną sieć tego blogera. Jemu właśnie chodzi o to, by klikać na jego blog pod tym adresem w sieci. Salamon przestraszył się chyba także dyskusji na tym forum, a szkoda. Natomiast na swoim blogu może wypisywać co mu do głowy przyjdzie. Może nawet obwołać się mesjaszem, Trójcą Świętą Bis lub krasnalem sikającym do mleka. Tam, na swoim blogu, blokuje niewygodnych dyskutantów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tutaj nie ma możliwości skasowania swojego postu, nie licząc kilku minut na jego edycję.
Każdy bloger zabiega o odwiedziny swojego bloga..
Jak znam życie to za darmo nikt nikogo nie blokuje, musiałeś nachachmącić.

Trolinka, ten Jarmark wpierw "zamordowano", podobnie jak i letni, a teraz dogorywa w sieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszędzie marudzenie i smęcenie... i porównania do kreta.
Co za ludzie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja Wam dam kreta.
http://youtu.be/dcfl0R8bH9M
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pod kawkę, "przeszłam się" po tegorocznym Wirtualnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Wspaniała okazja do losowania "pary" i robienia drobnych upominków pod choinkę ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trolinka, czy zapamiętałaś jakieś tematy w tym zapowiadanym dziele Salamona ? Zapodaj proszę, bo chciałem coś na ten temat napisać. Na jego blog nie mam wstępu ze swoimi heretyckimi poglądami.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jarvis na kopię. Darek musiałby autoryzować dostęp do niej.
http://youtu.be/d8bQu4mT3UE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A zajrzyj Pani na ten jego blog na Salon 24.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

*Ogólny Plan Książki Religijnej - Tematy - co byś chciał-a jeszcze w niej znaleźć ?*

"Wypisałem tematy jakie powinny znaleźć się w książce, na pewno nie są to wszystkie zagadnienia jakie powinienem opisać, może Ty masz jakieś propozycje tematów, które powinienem poruszyć w planowanej książce? Jeśli tak to napisz co cię interesuje czy ciekawi.

Możesz uzyskać wiedzę o jaką zabiegali ludzie przez tysiące lat. Za Darmo.

1.Bóg

a. Kim On jest

b. Czy istnieje

c. Czego od nas chce

d.

2. Jezus Chrystus

a. Kim jest

b. Co nam nakazał

c. Co się z nim dzieje teraz

d. Czego dokona w przyszłości.

3. Wiara

a. Skąd ją wziąć

b. czy wiara sama w sobie jest wystarczająca do zbawienia.

4. Zbawienie.

a. Jak zostać zbawionym.

b. Co jest konieczne do zbawienia.

5. Chrzest

a co to jest chrzest

b Po co Jezus wziął chrzest

c jak powinien wyglądać chrzest by był ważny

6 Nowo narodzenie z ducha

a. Co to jest?

b. Muszę narodzić się na nowo

7. Życie zgodne z duchem a przeciwne ciału

a co to jest

b jak wygrywać z ciałem

7. Modlitwa

a. Jak się modlić by Bóg wysłuchał

8 Który kościół uznaje Bóg

9 Życie na co dzień

a miłość do Boga

b miłość bliźniego.

-----------------------------

Co Ty byś chciał/a by jeszcze znalazło się w mojej książce?"

to jest na https://www.salon24.pl/u/salamon/1093941,ogolny-plan-ksiazki-religijnej-tematy-co-bys-chcial-jeszcze-w-niej-znalezc

Opublikowano: 23 listopada 2020, 19:36 ; Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2020, 19:41
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wspaniała drzemka :) i jeszcze wspanialszy dżemek :)
http://youtu.be/gBw8Aj1Mwd4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytałem parę ostatnich tematów Salamona na jego blogu. No cóż, trochę nie na miejscu jest robienie sobie beki z tego jegomościa, a już tym bardziej angażowanie się w pogłębianie stanu w jakim on funkcjonuje. Zakładam, że on to pisze na serio, przynajmniej tak mu się wydaje, biorąc pod uwagę jego stan. Przyjmując takie założenie, że gość wierzy w to o czym pisze, a tym bardziej co chce napisać, pragnę zwrócić uwagę na jeden ważny rozdział jego Planu Książki : 1.b - " Czy istnieje". Zadanie tego pytania, poddanie w wątpliwość, zaprzecza wszystkim pozostałym zagadnieniom tam poruszanym.
Czym jest religia i do jakich dysfunkcji potrafi doprowadzić ludzi, widać to na każdym kroku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Aloha :] Chętnie przeczytam (i) tę pozycję. Kibicuję jej zmaterializowaniu się.
Interesuje mnie kilka punktów. O "wygrywaniu z ciałem", "miłości do bliźniego"...
Czekam też na topik o ogniwie najchętniej pomijanym ;)
"Łaskiś pełna. Pan jest z Tobą. To rzecz pewna".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

W skrócie. Jaq słusznie wyczuł, ze książka planowana jest od d*py strony. Kolejność rozdziałów jest dokładnie odwrotna niż być powinna. Najbardziej istotne sprawy ujęte są dokładnie w dwóch ostatnich podpunkcikach. Dariuszu przeczytaj uważnie Mt 22,34-40 oraz 1Kor, 13, 1-13.
O Maryi zaś nie będzie, gdyz Dariusz to protestant od Pawła Chojeckiego lub świadek Jehowy. Dwie rzeczy, których nienawidzą protestanci to kult maryjny i wiara w realną obecność Jezusa w NAjświętszym Sakramencie. Jest znamienne, ze są to zarazem dwie rzeczywistości, których najbardziej nienawidzi szatan. Zostawiam to pod rozwagę braciom odłączonym. Kościół ma również poważny problem z jednym i drugim, ale tutaj wkraczamy w obszar działania Ducha Świętego. Kula Alego Agcy została muśnięta ręką Maryi 13 maja, czyli w rocznicę objawień fatimskich. Papież jeszcze w szpitalu poprosił o tekst tajemnic fatimskich i przyjął motto Totus Tuus. Natomiast o kult Najświętszego Sakramentu zadbał Benedykt XVI przywracając Kościołowi szeroko Mszę Wszechczasów, tradycyjną liturgię łacińską, w której nie ma miejsca na podskakiwanie przy bembenkach czy śpiewanie sadomasochistycznego Hallelujah Leonarda Cohena. Następnie mafia sankt Gallen doprowadziła do wyboru heretyka Bergolgio, który realizuje bezpsornie masońską agendę NWO. Jednak nie trzeba rozdzierać szat i robić schizmy, trzeba wierzyć tylko i trwać przy Kościele. Moim zdaniem Franciszek jest papieżem III tajemnicy fatimskiej i poniesie śmierć męczeńską z rąk muzułmanów, którzy niebawem splądrują siedzibę wielkiej nierządnicy, jaką stał się Watykan opanowany przez pederastów i malwersantów finansowych. Ale to tylko moja przepowiednia, nie chcę być z niej rozliczzany, bo plan Boży wykracza nieskończenie dalej niż moje nędzne analizy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja do św. Mateusza, na marginesie.
Najsłodszy Mati, na zegarze 4 minuty do 12stej.
Odmrażam właśnie tyłek w zimnym aucie, by odebrać ciepłe gacie dla Wariata. Podgrzać się nie mogę bo mandat za "chodzący silnik". 3 minuty do poludnia, podjeżdża obok kto?
Tzw. "senior" i teraz, Skarbie, wpitoli się do jednego pomieszczenia, ze mną, bo od 12stej już mogę.
Czy Ty Misiu "miślisz" coś.
Wyglądać seksi w maseczce nawet Bestia moża.
"Miślenie" to już wiesz...
ps
love ya :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Salamon coś knuje i montuje przepowiednię o entym już końcu Świata. Odkąd pamiętam, jego ludzie schludnie ubrani, niczym sprzedawcy Biblii, pukali do drzwi i oznajmiali o nadchodzącym Armagedonie. Grzecznie wysłuchawszy ich preambuły, kończyłem ich ciekawą opowieść na różny sposób. Począwszy od podziękowania za wizytę i twierdzenia że nie interesuje mnie żadna religia, a na drugim biegunie mojej reakcji było sklecenie coś na wzór : Danke, ich bin ein orthodoxer jüdischer Sohn von Ejzachiel, geboren von Athena. Z reguły wizyta wieszczów się na tym kończyła. Teraz mamy kolejną próbę zamknięcia historii Świata przez Jehowych, bo coś ma pierdyknąć (według nich) w 2024 roku. Zastanawia mnie więć logika, albo jej brak, w działaniach takiego Salamona. Planuje napisanie kilku dzieł, konsultuje z przyszłymi czytelnikami zawartość, planuje następne dzieła, a z drugiej strony wieszczy łubudu i pierdut ze Światem. Nie rozumiem, doprawdy pokrętna logika wielu autorów na tym forum mnie zadziwia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trolina:

Nie pojął /chyba/, że miałaś na myśli krytyczny wpis o Kulcie MB.
Dla / Prawdziwych/ uczniów jest to temat tak oczywisty, że jak widać pomijany niczym ślimak na E-7

Krótko - Kult bałwochwalczy, m.in miała po Jezusie dzieci z Józefem, znamy imiona 4 braci oraz fakt iż także miał przynajmniej dwie siostry, każdy kto zna Pismo wie, że JEDEN jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus i nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przez niego - List do Tymoteusza 2:5 i Ew. Jana 14:6

Ergo - Tak naprawdę nie pośredniczka, nie dziewica na zawsze i nie poszła z ciałem do Nieba, ciało i krew nie mogą wejść do sfery duchowej jak czytamy w Biblii.

Jedna książka nie może być o wszystkim, ale może ich z tuzin - już tak.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i pleciesz te satanistyczne brednie sekty świadków Jehowy, powstałej całkiem niedawno temu w USA i zamieszanej w różne przestępcze biznesy. Korzystasz przy tym z ignorancji ludzkiej. Tak w skrócie to "braćmi" Żydzi nazywali kuzynostwo, jest to jedno i dokładnie to samo słowo. Jest pewien cień przesłanki, że Józef był wdowcem i miał dzieci przed ślubem z Maryją, ale to mało prawdopodobne. Na 99% te bardzo wątłe wzmianki w Biblii odnoszą się do kuzynostwa. Spójrz choćby na scenę na Golgocie, w której Jezus przekazuje św. Janowi opiekę nad Maryją. Nie robiłby tego, gdyby miała gromadkę innych dzieci.
Natomiast dogmat o wniebowzięciu jest tylko powtórzeniem tego, co Kościół wiedział już od i wieku. Jeszcze wtedy żyli ludzie, którzy pamiętali i widzieli na oczy i Jezusa i Maryję. I w prawosławiu ten fakt się nie zatarł i katolicyzmie. Dopiero w czasach nowożytnych protestanci zaczęli to podważać, nie wspominając już o żydach talmudycznych, którzy zaczęli z Maryi robić upośledzoną... nawet nie napiszę kogo.
Nie walcz zatem z Bogiem i Jezusem, bo On sam się Jej powierzyl całkowicie. Jako zupełnie bezbronne niemowlę na Jej ręce się położył. I tak jak pierwsze Jego przyjście odbyło się przez Maryję, tak też drugie w ten sposób się odbędzie, o czym jest wyraźnie mowa w Apokalipsie. No Jasne .ze sam Jezus wystarczy, ale... do Pacanowa też możesz dojsć przez Chiny i Afganistan
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ach jeszcze

https://www.youtube.com/watch?v=xJ27fEm_ZCA

Oczywiście, że Biblia nie tylko nie zaprzecza możliwości Wniebowzięcia, lecz je zdecydowanie i jasno potwierdza. Sprawdź sobie w wolnej chwili jak zakończył się ziemski żywot Henocha i Eliasza.

Zygu zygu, marcheweczka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Adelfoi - co znaczy brat, ale też - "z jednego łona".

Kuzyn to całkowicie inne słowo, poszukaj kim był Jan Zanurzający dla Jezusa - Kuzynem właśnie i zobacz sam jak brzmi to słowo.

"I nie obcował / zbliżał się do niej / z nią dopóki nie urodziła / Jezusa / "

" albowiem nawet jego bracia w niego nie wierzyli..."

"Panie twoi bracia i twoja matka są na zewnątrz...a kim są moi bracia - ci którzy słuchają słów Boga i je wypełniają..."
Tam znajdziesz słowo Adelfoi.
itd

Darius Salomon
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

I tam napisano, Że oni poszli z ciałem cielesnym do nieba? - i pewnie, ze tam tam sobie teraz chodzą po parkach i ulicach...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dobrze, że K.K nie jest w nic zamieszany.

- Pewnie to nie jego grzechy "urosły aż do nieba..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Biblia Tysiąclecia czyli katolicka 15 rozdział 1 Listu Pawła do Koryntian:

50 Werset: Zapewniam was, bracia, że CIAŁO i KREW nie mogą posiąść królestwa Bożego, / !!! /

i dalej: i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. 51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni18. 52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni 53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

O dzieciach Marii Kleofasowej piszesz. Siostra Maryi, różwnież trwała pod Krzyżem Temat rodzeństwa Jezusa jest dość dobrze zbadany. Nie widzę sensu przywoływania nieswoich odkryć. Polemiki z cyklu "muszę mieć ostatnie słowo" ciągnęły sie czasem po forum jak smród po gaciach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kanarek... śpiewa.
Dziękujemy bardzo :*

http://www.youtube.com/watch?v=Jj00dAxWmo0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Intencja była, by wpis mój wylądował pod Salomonem, nie tr-em :\
Sorki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopije kawę i zrobię Ci kanapki z ogórkiem.
Pisz tę książkę. Teraz wszyscy piszą książki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo dyskutujemy o planie księgi Salamonowej, albo o wcześniejszych wydaniach innych autorów? Salamon ma większą wiedzę i dysponuje nowymi technologiami, które dają mu dostęp do przeszłości I przyszłości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Ja mam większą I Lepszą wiedzę, dostałem ją z "Góry". - Zobacz koniecznie ewangelia Łukasza 24:45, TAM i o mnie napisano!

Sam z siebie nic w tej materii nie osiągnąłem, wszystko otrzymałem.

Niebawem każdy człowiek dostanie wiedzę, ale drzwi będą już zamknięte.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....

E-sport dlaczego gry online zostały uznane za dyscyplinę sportową? (5 odpowiedzi)

E-sport oznacza sport prowadzony w formie elektronicznej. Podobne rozwiązanie staje się oczywiste...

Jeśli dziś piątek, to czytamy Ziemkiewicza (43 odpowiedzi)

Dziś piątek, dzień postny, ale Ziemkiewicz nie zważa i daje czadu:...

do góry