Widok

Co z organistą?

Co się dzieje z organistą? Ktoś wie kiedy wróci, o ile wróci. Bo te zastępstwa ciężko brzmią.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podobno nie wróci.Takie chodzą słuchy ale czy to prawda nie wiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby proboszcz był normalny to by pewnie wrócił. A ten dziad każdą złotówkę liczy! Nie liczy się człowiwk tylko forsa
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ty jesteś dziad bez żadnego szacunku do ludzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Z całym szacunkiem ale czy proboszcz szanuje swoich parafian zadłużając parafie kosztem swojego dobrobytu?Czy proboszcz szanuje organiste rzucając mu ochłapy z "pańskiego stołu" o ubezpieczeniu nie wspomnę? Jak uważasz?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i wszystko rozchodzi się po kosciach. Jak zwykle... niestety...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd takie wieści?Ja słyszałem co innego.Obstawiam,że skończy sie u prokuratora bo ksiądz ma ostrą amnezje i puste konta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co wiadomo jest juz nowy organista. Ludzie czy wy nie macie sluchu???? To jest żenada. Ten człowiek nie potrafi grać ani śpiewać. Porażka. Jak pan Marcin zagrał to kościół żył. Z kościoła się nie chciało wychodzić. To był organista z jajem. Tylko dla tego tUtah chodziłam do kościoła. Posłuchać normalnej oprawy muzycznej na mszy. To było to coś. Ps. Wielki szacunek dla Pana Marcina za tak piękny śpiew. Ps. Słychać to było, ze robi to od serca. A wam ludzie powinno być wstyd,ze jeszcze plotki puiszczania, ze był za drogi. Idzie do miasta to zobaczycie ile organista kosztuje i to byle jaki,a mieliscie tak wspaniałego i docenic nie umieliscie. Wstyd wam powinno być. Z tego co się orientuje to nie tylko ja jeździłam na mszę do kielna aby posluchac tak wspaniałego śpiewu. Coś pięknego dla uszu. A teraz co w parafi macie to barachlo.WSTYD!!!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czy nie jest ci wstyd "Gościu" tak oczerniać człowieka. Nic nie mam do byłego organisty ale nowy organista dobrze gra (zgodnie z nutami i rytmem), ma ładny głos. Łatwo zauważyć, że ma doświadczenie w zawodzie. Może przyzwyczaiłeś się do stylu dawnego organisty albo coś nie tak z twoim słuchem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Widocznie nasze wiejskie uszy nie przywykły do muzyki wykonywanej przez artystę na tak wysokim poziomie.My jednak wolimy tę prostą wiejską muzykę.Tyle lat grał u nas śp.pan Korneliusz Treder.Prowadził tez chór "Kaszubia" który odnosił spore sukcesy nie tylko w naszej parafii.Potem pałeczkę przejął jego uczeń.I całe lata nikt nie narzekał.Dopiero teraz słyszy sie co rusz negatywne opinie o nowym organiście. Może się nie znamy na super, wielkiej artystycznej muzyce ale wiemy co nam do ucha pasowało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie oczerniam człowieka. Wstydzić się nie mam czego. Napisałam to co słyszałam. Doświadczenie w byciu przydu*asem proboszcza nie świadczy o umiejętnościach (procesja na cmentarzu 1 listopada 2017). Żal było na to patrzeć. Skoro ładnie gra (zgodnie z nutami i rytmem) to czemu tak źle się z nim śpiewa??? Ja nie słyszę tego śpiewu co był kiedyś w tej parafii. Taki fachowiec powinien pociągnąć kościół do śpiewu bez problemu, no przecież ma "doświadczenie". Wasza Parafia, wasz problem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Potwierdzam 1 listopada była masakra i na pewno nie grał zgodnie z nutami
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

O rety... pewne jest, że ten co stracił pozycje przydu*asa to pisze hi hi... ( kto inny by to wymyślił ;) ?)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Może to on a może nie ale racja jest.Dziś naprawde bardzo się starałem ale śpiewać się nie dało a i słuchać ciężko było.To nie żadne śmichy, chichy ,my byliśmy przyzwyczajeni do organisty,który potrafi śpiewać wspólnie z ludźmi.Przecież w całej parafii nie wszystkim słoń na ucho nadepnął.Dobry organista potrafi tak podać melodię, że można wspólnie śpiewać a i sam powinien brzmieć jak należy nie jak koza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze tylko dodam,że widać było, że jest normalnym,serdecznym człowiekiem. A nie jak inni. Głowa wyżej drzew,bo pan organista. To był przykład dla innych organistów. Wielki szacunek.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
Skoo masz taką odwagę to podpisz się z imienia i nazwiska, bo coś tu śmierdzi...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Skoro ja mam się przedstawiac to równie dobrze każdy powinien. Jedyne co śmierdzi to niepokojąca sytuacja w waszej parafi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gościu drogi my wiemy co boli naszą parafie i nie potrzeba nam takich "kibiców" jak ty.Może zajmij sie swoją parafią jeśli jesteś wierzący lub czymś innym. No chyba,że żaden z ciebie gość tylko tutejszy co lubi robić zamieszanie.Tego zresztą też nie potrzebujemy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Prawda boli. Gość napisała tak jak jest, a teraz jest atakowana za to. Bardzo to smutne. Nie wstyd wam?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Do licha przecież wiemy jak jest!!!Nie trzeba tego ciągle wytykać.Nie leżymy i nie czekamy na cud.Zaręczam,że sprawa naszej parafii leży nam na sercu i nie zostanie bez rozwiązania.Może lepiej zacząć sie też udzielać w tej materii a nie wymądrzać się na forum!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sprawa jak narazie utkneła w martwym punkcie. Proboszcz tuszuje swoje błedy w zarządzaniu parafią załatwieniem u biskupa wikarego pasującego mu czyli "przydupasa". Przychodzi teraz jakiś organista co myśli, że umie grać i śpiewać i parafia za to płaci konkretne pieniądze. Czyli paranoja parafii się rozwija, a psychiatra nic nie robi w tej sprawie, chyba że choroba jest tak zaawansowana i stwierdził, że nie ma szans na ratunek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest jeszcze spotkanie z biskupem Głodziem. Wciąż zapracowany i czasu nie miał pogadać.Jednak podobno udało sie ustalić termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ludzie kochani. Skąd wyście wzięli tego organiste? Co tydzień inny horror . Nie możecie się dogadać z poprzednikiem??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Faktycznie ten organista to porażka. Wczoraj sie nasłuchałem że aż dziś jeszcze szumi mi w uszach. Nie rozumiem tego.Przecież ten gość skądś dojeżdża i kasuje nie małą forse za to.To nie lepiej dogadać się z tym 'który był na miejscu i dorzucić mu grosza? Przynajmniej tego można było słuchać i razem zaśpiewać.Z tym nowym "wirtuozem" tak się nie da. A swoją drogą śp.Pan Treder w grobie sie przewraca słysząc to granie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Miałam szczęście w sobotę. Grał poprzedni organista. Kościół huczał. Aż się chciało słuchać. To była msza. A w środę tragedii ciąg dalszy.
To jest masakra co ten głupi proboszcz wyprawia. Poprzedniemu skąpił, a temu płaci ile chce, bo ten nowy na pewno za parę groszy nie przyjdzie. To jest nie do pojęcia co się w tej parafii się wyprawia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Hehe... a ja myślę, że te pochlebne komentarze pisze sam sobie poprzedni organista albo jego rodzina. Jakoś na innych forach nie ma tak obszernych wątków dotyczących organisty!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

A to nie jest wątek co z organistą??? Trzeba dobrze czytać a potam komentować.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja nie wiem kto to pisze ale wiem co słyszę i wyraziłem swoją opinie.To wszystko.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jasne, że tak, a te pomyje na nowego organistę wylewa "towarzystwo wzajemnej adoracji" byłego organisty...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wy durnie! ! Dostaliśmy to na co zasluzeliście. Sluchajcie sobie te berdymaly nowego przydu*asa! !! Słyszałam poprzednika w innym kościele. Z dnia na dzień rozkwita,a nie jak kielno zakwita!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja myślałam, że średniowiecze się skończyło, ale widzę, że trwa w najlepsze w zapiziałym Kielnie. Proboszcz parafię okrada w najlepsze i się śmieje a owieczki przytakują na wszystko no bo to nic takiego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A może to proboszcz i jego nowy organista piszą o "wzajemnej adoracji " byłego organisty. Ludzie to nie jest ciemna masa i słysza ten spiew o ile można to nazwać śpiewem. Poprzednik bardzo dobry zrobił krok odchodząc z tej parafii. No chyba nikt by nie cchciał uczestniczyć w tych kradziezasz proboszcza. A zwłaszcza, że sam był okradany przez proboszcza,skoro mu płacił marne 500 zł. A miliony na kacie. Wstyd powinno być proboszczowi!! A wracając do poprzedniego organisty to się tylko niszczył przy proboszczu. Jak byście ludzie nie zauważyli to proboszcz nikogo nie szanuje,ma ludzi za śmieci tylko wasze pieniądze widzi nic więcej. A zwyklego człowieka ma za nic.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ten nowy organista został wywalony chyba z Opery Leśnej.Masakra tego się nie daje słuchać.Rok temu to się nie chciało do kościoła chodzić bo ksiądz cyrk odwalał teraz organista.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Równowaga w przyrodzie musi być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Równowaga w przyrodzie musi być a tak poważnie to jest problem z synchronizacja organista - reszta
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proboszcz siedzi cicho, bo mu list napisali i teraz udaje że jest normalny. Można? Jak się chce i to normalnego można udac będąc wariatem w obawie o ciepłą posadke.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry aktor z niego a te babcie wpatrzone w niego jak był samym Bogiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co prawda to prawda.Nie da się tego słuchać a śpiewać tym bardziej.Pamiętam kiedyś byłem na mszy w parafii w Redzie.Tamten organista tez sobie nie radził a śpiew przypominał beczenie kozy.Współczułem parafianom ciesząc się ,że w Kielnie mamy pana Tredera.Teraz inni nam współczują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak Pan Treder to był dobry organista. Bardzo dobrze grał, chor tez wspaniale prowadził. Chciało sie słuchać. A teraz nowy chor tragedia, nowy organista porażka. Tego się nie da wytrzymać. Najpierw poziom duchowy sięgnął bruku przez proboszcza, teraz śpiew zamordował organista.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Marcin też pieknie grał i gra do dziś tylko że w innej parafi już niestety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A gdzie gra?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wg mnie nowy organista jest o wiele lepszy. Sluch i wyczucie organów nie do porownania. Spiewa po prostu inaczej niż dotychczas, wprowadza nie znane nam dotychczas pieśni, trochę inny rytm, ale uwazam że jest to dobra zmiana. Po prostu dinozaury nie mogą zrozumie, że to do czego sie przyzwyczaili nie zawsze musi być dobre, a to co nowe i nieznane, wcale nie musi być złe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Takich "dinozaurów' jest większość w naszej parafii.Wyczucie organów rzeczywiście ma idealne.Jak przyciśnie to kościół drży w posadach .Strach bo kiedyś te nasze antyki (organy) od tego wyczucia sie rozlecą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prosze nas nie obrazac. Panicze z miasta przyszli i dobrą zmiane chca wprowadzać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja tu mieszkam od urodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To na innym temacie sie pytasz o wozenie proboszcza jak wygląda i jestes z tej parafii od urodzenia. Robi wrażenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze ,że orkiestra umilała nam dzisiejszą pasterkę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pytam, bo w każdym obszarze kolęd wygląda to inaczej. Poza tym każdy ma inne zdanie na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziwne. Skoro tu mieszkasz to powinnaś pamiętac pana Tredera. I z tego co widzę i pamiętam co było to własnie pan Treder mial dobre wyczucie i był organista z krwi i kosci. A ten co teraz jest to zwykły rzempol jakich wiele w okolicy i dziwie się czym sie tu zachwycasz.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale po co piszecie o o organiście ktury już dawno nie żyje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja do organisty nic nie nam. Może zagra czasem coś źle ale to nic nie wytrzymacie godziny. Podobał mi sie popszedni organista ale go niema. Do księdza proboscza też nic niemam pasterke poprowadził super zamówił orkiestre i chór i jescze ten piękny koncert i jak dzieci przepięknie śpiewały
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

,,niema, popszedni, ktury, niemam". W Kielnie jest szkoła?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kim ty jesteś, że masz czelność pisać i obrażać? Skoro tak się znasz to może sam zaprezentujesz swoje umiejętności wokalno-organowe skoro w okolicy same "rzempole"! Troszkę pokory cwaniaczku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

To do Stela Maris
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Z całym szacunkiem ale jeśli to wpis pana organisty to warto może pomyśleć dlaczego większość opinii o panu jest negatywnych? Przygrywanie do mszy to zupełnie coś innego niż recital organowy.O ile w tym drugim można pokazać swój artyzm i swoje aranżacje utworów o tyle w pierwszym przypadku trzeba umieć dostosować sie do śpiewających.Dobrze podać muzykę żeby wspólnie można było śpiewać. No i nie wyciskać z tych organów ile Bozia dała bo nie słyszymy niekiedy nawet śpiewu organisty. To tyle jeśli chodzi o opinię amatora ,który jednakże coś tam kiedyś miał wspólnego ze śpiewem chóralnym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Panie "Muzyk" skoro pokory nie ma w waszym kosciele w Kielnie to czego oczekujesz od zwykłych ludzi???? Wy dajecie ludzia przykład, a skoro grać nie potrafisz to oszczędź ludziom nerwów! !! Ludzie idą do kościoła się pomodlić, odpocząć. A ty swoją gra i śpiewem wszystko psujesz. I z tej modlitwy parafianie nic nie mają, bo nie mogą się skupić. A skupienie w modlitwie to podstawa. Skoro nie potrafisz grać po skończeniu tylu szkół to odejdź z honorem z tego stanowiska,a nie trujesz ludzi!!!! Szkoła szkoła, a wiedza na temat muzyki liturgicznej to już inna para kaloszy. Sorry,ale z książki się wykuc to nie żaden problem i zdać. Ale trzeba także coś ze sobą reprezentować. Przykro mi bardzo,ale Ty nic ze sobą nie reprezentujesz!! Poprostu żal tego słuchać! !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Cóż. Jestem parafianinem, którego serce boli jak patrzy na swoją parafie, do ktorej chodzę od dziecka. I dobrze pamiętam kunszt i profesjonalizm wielkiego organisty pana Tredera. To co jest teraz to jest tragedia i dno totalne. Dziwie sie, że obecnego organisty nie zamknieto jeszcze za nekanie swoją gra parafian. Proboszcz tez byl kiedyś zupelnie innym księdzem, teraz to tylko dusigrosz, pseudobiznesmen i zwykły złodziej. Serce mi peka jak na to patrze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

A dla mnie organista jest w porządku, no a Treder za przeproszeniem to nam już raczej nie zagra
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Treder pewnie nie ale mieliśmy pana Marcina,który znakomicie sobie radził . Szkoda,wielka szkoda, że odszedł.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro mu się nie spodobało,to odszedł.Proste!!!Jego wybór.Jak nie ksiądz to nawet organista przeszkadza.Nie macie się już czego czepiać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

A ten obecny niby organista to co za szopki odwala w kościele? Tego się słuchać nie da i tyle. Kielno zeszło na psy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ludzie przestańcie się nakręcać.Rownież uważam że obecny organista nie jest wcale taki zły.Poprostu gra i śpiewa inaczej niż poprzedni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tak zgadzam się. Śpiewa inaczej. Śpiewa masakrycznie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Kielno

Jak tam mieszkańcy Kielna? (8 odpowiedzi)

Przy najbliższych wyborach będziecie głosować na Waszego Wójta czy dacie Gminie Szemud trochę...

do góry