Widok

Co zrobić ze starymi oponami?

Jak w temacie, gdzie można oddać stare opony od auta osobowego? Czy podlegają jakiejś utylizacji, płatnej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś nie kosztowało ale ostatnio jak wymieniłem na wulkanizacji skroili mnie 5 zł od sztuki za utylizacje. Jakbym wiedział wrzuciłbym do rzeki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Przeczytaj na portalu "czyste miasto" kiedy i gdzie w twojej dzielnicy bezpłatnie odbierane są takie odpady jak opony.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mój Mąż przy wymianie kompletu na nowy, zostawił "stare" w miejscu wymiany. Pan doliczył do rachunku 10 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ha ha :)
Jeśli już ktoś wyceni swój czas, paliwo, dojazd na mniej niż 10 pln to zawsze zostaje lokalny PSZOK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Za 10 zl chętnie je oddam, tylko gdzie? Mechanik nie przyjmie, chyba ze jak piszesz z wymianą ale mi nie chodzi o wymianę i utylizację zdjetych, tylko zalegają mi w garażu i chce je gdzies wywieźć.
Pobieżnie czytałam czyste miasto ale o oponach nic nie znalazłam, musze jeszcze poczytac. Kurczę wkurzające jest takie doszukiwanie informacji...naprawdę prowokują ludzi, żeby je "zutylizowac" na własną ręke.

Luna na poważnie do PSZOKu zawieź, do którego przynależysz.
Zatelefonuj wcześniej jeśli chcesz się upewnić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dzięki furia. Rzeczywiście można tam oddać opony lub poczekać na objazdowy odbiór w danych punktach.

Ja wiem gdzie jest za 20
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma jeszcze lokalnych PSZOKow. Tylko Szadolki.

Po takie odpady jak opony przyjeżdża co jakiś czas samochód ( miejsce i czas są publikowane na stronie o której pisalem). Jest to objazdowa zbiórka. Co za i**ota dal mi negatywną ocenę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

jaq tak, tak masz rację, to jest na tej samej zasadzie tyle, ze odbiór spod wiaty śmietnikowej dla danej ulicy.
A negatywna łapka...ja dostałam za samo pytanie...ludzie najwyraźniej mają problem sami ze sobą i tak sobie odreagowują!
Dzięki za odp. ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

jaq w Gdańsku jest PSZOK
http://zut.com.pl/przekazac-odpady-nietypowe/oddaj-odpady-w-zakladzie/pszok/
Można podjechać oddać gabaryty i niebezpieczne, gruz, opony.
Na czyste miasto nie znalazłam info zeby odbierali opony. Jest cała lista od opakowań po oleje po akumulatory ale o oponach nic nie ma...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taką liste znalazłam, opon nie wymieniają...
Nieodpłatnie, w ramach objazdowej zbiórki odbierane są następujące rodzaje odpadów:

• Termometry, lampy rtęciowe, świetlówki

• Środki ochrony roślin i ich opakowania

• Rozpuszczalniki, odczynniki chemiczne

• Farby, lakiery oraz opakowania po nich

• Smary, środki do konserwacji drewna i metali

• Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: komputery, monitory, niesprawne telefony komórkowe, roboty kuchenne, suszarki, żelazka itp.

• Zużyte baterie i akumulatory

• Przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki

• Przepracowane oleje

Sprawdziłem : opony są zabieranie razem z tzw gabarytach lub przyjmowane w pszok.sprawdź kiedy u ciebie będą odbierane gabaryty.wszystko o czym piszę jest dostępne pod tym adresem czyste miasto.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

"Nie ma jeszcze lokalnych PSZOKow. Tylko Szadolki"

Tak, tak...

U nas, we Wsi to i PSZOK jest i opony są na liście.
Nie wiem gdzie Wy żyjecie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Że też jakiemuś cymbalowi bez zwojów pod deklem nadchodzi ochota wstawiać w tej dyskusji ocenę negatywną. To musi być jakiś pisowski kołek lub stara baba bez bolca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Pewnie Twoja młoda, piękna wielbicielka, która preferuje kolor red a nie blue
Nie nerwujsja jaqszka :)))

Nie chodzi o to, że mnie to wkurza. Ale o to, że jakiemuś dewiantowi nie podoba się na przykład lista odpadów zacytowana przez Luna. Wyobraź sobie poziom frustracji takiej osoby, jej zaschniete w kacikach ust resztki piany, te zlogi żółci z których zrobiły się już kamienie w woreczku. Ten ustawiczne brak bolca lub braku możliwości jego użycia poza własną dłonią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Hm... nie wiem czy się w ogóle do tego przyznawać ale ja, zazwyczaj "wyobrażam sobie" jakieś zabawne sytuacje w tej sprawie.
Gdy ktoś ma wielkie palce i zamiast kciuk w górę wciśnie kciuk w dół. Jaki musi być zdziwiony ha ha i może nawet spanikowany co teraz i jak to się mogło stać.
Gdy ktoś jest wkurzony i postanawia pójść na całość i naklikać kciuków w dół :)
Okulary komuś spadły albo od 10 lat powinien je wymienić na nowe.
Komuś po prostu nie odpowiada energetycznie sposób przekazu, składnia czy budowanie zdań jakiegoś "interlokutora" ;) i bez względu na to o czym pisze, choćby nawet list miłosny to i tak czerwony kciukas w dół należy mu się.
Ktoś zna kogoś w realu, po sąsiedzku a nie może go sięgnąć w inny sposób jak tylko poprzez hejtowanie w sieci.
Ktoś bawi się w adwokata diabła i plusowaniem/minusowaniem mąci czytelnikom w głowie.
...
Przez kilka lat, odkąd przytulam się tutaj do kilku Słodziaków :), zapominam zupełnie o niebieskim i czerwonym kciuku.
Wyznaję, że zdarzyło mi się bezmyślnie punktować wpis tylko ze względu na sympatię do Kogoś.
Minusowanie nie kręci mnie. Lubię pozytywną energię i skupiam się na pięknie i wartości do niego dodanej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Abelard Giza, w jednym ze swoich materiałów pięknie opisuje zjawisko lajkowania i hejtowania :)
Dobre to jest.

Znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=I0Q3-2MKnXo

Piąteczka Halabard :)

Widać że i Ciebie Furia ta czerwona ręka Krzyża nie oszczedzila.

Hm... to jest nic w porównaniem z adminową ręką.
Kasuje mi wpisy jak najety/a :(((
Nawet taką Grażynę Łobaszewską w sąsiednim wątku.
Złośliwa Małpa, czyhająca w ukryciu i pilnująca by "coś się działo" na forum.

Wulkanizatorzy przyjmą. Ja płaciłem 2 zł/szt

co to za opony?
w sensie rozmiar?
ja mogę wziąć - albo do upalania albo do treningu
daj znać

Tez pale oponami w piecu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Motoryzacja

A6 C6 2.0 tfsi (16 odpowiedzi)

Witam, kupiłem niedawno Audi jak w tytule i mam problem. Słyszałem ze ten silnik bierze olej, ale...

Tanie Taxi w nocy - Gdansk - Gdynia (14 odpowiedzi)

Hej! Nie jest to moze watek dokladnie na to forum, ale w zasadzie zadne do konca nie pasuje,...

Wymiana rozrządu w Chevrolet Lacetti , Nubira - mechanik ? (5 odpowiedzi)

Poszukuję mechanika co wymieni rozrząd w Lacetti 1,6. Chodzi mi o mechanika ,który głównie...

do góry