Widok

Cuda nie wida

Na nic się nie zda wklepywanie do internetu hasła "odśnieżać". Nie sprawi ono, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, z chodników zniknie śnieg. Trzeba wziąć łopatę, wiaderko z piaskiem i solą i wykonać swoją robotę. Jeżeli popatrzymy na wysprzątane przystanki autobusowe i tramwajowe, to okazuje się, że można. Dlaczego nie można zrobić tego metr, dwa metry dalej ?
Cuda nie wida,żeby śnieg spadł w litopadzie.

Wiara w technologiczne cuda towarzyszy także dziennikarzom.
O 9.00 parlament uchwalił ustawę, o 9.15 grono dziennikarskie w studio zajmuje się oceną realizacji ustawy. Płynie strumień słowotoku. Fale radiowo-telewizyjne niestety nie mają takiej mocy sprawczej, żeby ustawa realizowała się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Obywatele narzekają, jak najbardziej słusznie, na stan demokracji. Ale jeśli za demokrację uważają oddanie głosu raz na cztery lata na kogoś tam, to są niestety w błędzie. Każdy obywatel musi praktycznie niemal codziennie działać w wielu rozmaitych organizacjach na raz w spółdzielni albo wspólnocie mieszkaniowej, w parafii, w lokalnych stowarzyszeniach, w radzie szkolnej przy szkole, do której uczęszczają lub uczęszczały jego dzieci. Jeżeli tego nie robi, to ma to co ma. Dopiero gdy spełni ten warunek, będziemy mieli do czynienia z realną demokracją. Demokracja to coś nie dla krasnoludków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Widzę, że wieczór na jednej coronie nie zakończy się... ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twierdzisz, że jestem niewolnikiem i pewne prawa przynależą się mojej osobie bez mojej woli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przeciwieństwie do Mansona uważam, że JAKIŚ zamordyzm państwowy powinien być.
Choćby dla egzekwowania podstawowych praw, w tym i prawa do wolności.
Ale spis tych praw można by zmieścić na formacie A4 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kto będzie o tym decydował? I według jakich pryncypiów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mówimy o tym samym różnymi definicjami. Jeśli przyjmujesz pewne prawa, z których korzystałeś i korzystasz nadal w mniejszym czy większym zakresie, powinienieś stosować się i do tych, które niezbyt Ci odpowiadają. To kwestia ponoszenia konsekwencji za dokonane wybory.
Ps. Pewien Major mi się przypomniał, jak Ciebie czytam... Dawne dzieje...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie korzystam. Jestem krasnoludem i ma w poważaniu ludzkie prawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@BMtF:

Możesz odłączyć się od systemu prawnego.
Możesz sam wymierzać sprawiedliwość... jeśli wiesz komu.
Ale w sytuacji, kiedy ktoś w nocy wyrżnie Ci Sforę... i nie wiesz kto, wygodnie skorzystać z pomocy psiarni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W krainie krasnoludów też obowiązują prawa - nawet jeśli Ón krasnolud ów żyje jak eremita i sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
Prawo pierwsze - kołderka z merynosów należy do krasnoluda. A jak ktoś ukradnie? Złamie prawo? Czyje? Krasnoludzkie? Eee tam, on czyli kradziej np. górski troll jest i jego krasnoludzkie prawa nie interszą;) No chyba że świt zaskoczy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro myślisz jak niewolnik już jesteś niewolnikiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Krócej - na Twoim terenie nie obowiązują żadne zasady i prawa? Czyli każdy może tam wejśc i zrobić z Tobą i Twoją własnością, co mu się żywnie podoba... jeśli zdoła? Pełna anarchia, pełna (do)wolność.
To ja chcę to zobaczyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wejdż i zrób. Nie bardzo kochamy elfy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@BMtF:

W innym wątku przywoływałem kwestię wychowania dzieci, w którym Państwo przejęło nad nim pieczę.
Jestem zwolennikiem dowolności i wolności, ale w pewnych ryzach.
I jeśli przybiera to rozmiar patologiczny (typu maltretowanie) to Państwo powinno zaingerować.
W Twoim świecie nie byłoby komu tego zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pfff... nawet byś nie zauważył;) Jak to leciało:... oko sokoła, słuch coś tam coś tam, a na końcu Haldir gasi te przechwałki krótkim tekstem i strzałą wycelowaną w zadarty krasnoludzi nos...
Dobranoc, merynosie;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam Twoje chore poglądy, szanuję, nie podzielam. Chętnie dam Ci następną flaszkę pigwy, bo Cię lubię. Ale nie chciałbym żyć w Twoim świecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed elfami nie pękam.
Jak ktoś mię popieści strzała to będzie to driada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Driady to potomkinie elfów między innymi, zatem uważaj na nagłą zieleń tej jesieni;) Idę - właśnie wyobraziłam sobie minę Łowcy na widok tak beztroskiego strasowania jego tematu... Kolejnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@BMtF:

Też szanuję Twoje poglądy.
Nie uważam, że są "chore". Są inne.
Na szczęście... jakoś się dogadujemy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
@Wiewióra:

Akurat ten wątek.. a przynajmniej wpis założycielski, był jednym z sensowniejszych popisów Zetjota.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wie wioora;)

Ale i tak w momentach płodnosci pisarskiej Łowcy lepiej rozumiem anarchistyczne zajawki Mansona. Przekora bywa... przekorna;)
Dobranoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Sadyl:
Pytanie mam niezwiązane z tematem - de facto nie wiem o czym jest temat...

Dlaczego piszesz do Mansona per "BMtF"?
Kojarzy mi się to z pewnym portfelem z klasyki kina ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Grajdołki (245 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

do góry