Widok

Cytologia wynik ASC-US

Dziewczyny, czy któraś z Was miała taki wynik cytologii? Kazano mi powtórzyć badanie za pół roku, ale to jest tak długi okres czasu, że chyba osiwieję..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ASC-US nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego (tego, który znajduje się w pochwie) o nieokreślonym znaczeniu są one zmienione najczęściej w wyniku przewlekłego procesu zapalnego,
Też miałam taki wynik, jakieś 4 lata temu. Ale moja gin zleciła kilka badań, szukała od razu przyczyny. Pomogło wymrażanie nadżerki, to ona zakłóciła wyniki, bo inne badania wyszły ok. Przy okazji zupełnie przez przypadek wyszło mi, że mam hpv wysokiego ryzyka onkologicznego. Dlatego też pobierano mi wycinek do dalszych badań histopatologicznych, ale okazało się, że to tylko nadżerka była winna . Po wymrożeniu i ponownej cytologii już wynik jej był zupełnie prawidłowy, badania histopatologiczne też nie wykazały żadnych zmian. Od tego czasu robię cytologię min raz w roku, czasem nawet dwa, ale nigdy więcej taki wynik ASC-US sie nie powtórzył.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za odpowiedź. Cytologię robiłam w Wojewódzkim Centrum Onkologii w ramach programu przesiewowego i przy odbieraniu wyniku położna kazała mi czekać "spokojnie" pół roku, bo często dochodzi do samozaleczenia i dopiero po powtórnym wyniku można podjąć dalsze działania. Ale dla mnie to za długo, naczytałam się w internecie i poszłam do lekarza z tym wynikiem, trochę, a w zasadzie bardzo mnie nastraszył, mówiąc, że jest to stadium przedrakowe, że raczej nieodwracalne i w zasadzie kierunek jest tylko w jedną stronę. Zlecił kolposkopię, mam w piątek 24.01. Myślałam, że zleci mi test na HPV, ale on założył, że ten wynik świadczy o tym, że ten wirus tam jest. Przeryczałam 2 dni. Ale poczytałam trochę publikacji o wynikach kolposkopii weryfikującej moj wynik i w wielu z nich było napisane, że w większości przypadków badania te nic nie wykazały. Jest to dla mnie na ten czas jakaś nadzieja, bo wychodząc z gabinetu miałam już przed oczami najgorszy scenariusz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tak miałam, strasznie się bałam. Po pobraniu wycinka do badania umierałam z nerwów czekając na wynik histopatologiczny. Okazało się, że nic nie było, zero jakichkolwiek zmian. A po usunięciu nadżerki wyniki wyszły już ok. No tylko ten wynik na HPV mnie załamał. Wiedziałam, że są wirusy hpv lepsze i gorsze, nie każdy grozi rakiem w przyszłości. Niestety nwyniki hpv nie zostawiły złudzeń. Wyszło mi, że mam hpv wysokiego ryzyka onkologicznego, to było prawie 4 lata temu. Jak ja wtedy żałowałam, że się nie zaszczepiłam na hpv, bo akurat szczepionka chroni przed tym typem, który ja złapałam. No cóż, czasu nikt nie cofnie. Jednak po rozmowie z 2 ginekologami i ich namowami, ze warto, zaszczepiłam się mimo wszystko. Tak żeby nie złapać jeszcze czegoś więcej. Wydałam 1350 zł i to były dobrze wydane pieniądze. Lekarka mówiłą mi, że czasem organizm potrafi zwalczyć takiego wirusa. CO jakiś czas robiłam kontrolne badania na obecność hpv. Wychodziły pozytywne. Ale parę miesięcy temu już nie. Okazało się ,że jestem czysta, wirusa nie ma. Morał dla mnie to podwójny dowód na to, że warto się szczepić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czyli organizm zwalczył sam tego onkogennego wirusa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam . A czy miałaś jakieś Objawy przy tej Cytologi Asc-us? Mi też wyszła . Trzy tygodnie temu robiłam cytologie. We wtorek ma Kolposkopie. Ogromnie Się stresuję. 7 miesięcy temu urodziłam dziecko. Kilka razy po stosunku miałam plamienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja objawów nie miałam żadnych, okaz zdrowia. Dopiero zwykła wizyta w ramach corocznego sprawdzenia samej siebie wyszły jakie wyszły. I pociągnęły za sobą dalsze działania.

PS. Czy tpo takie niesamowite, że organizm zwalczył wirusa??? To nie cud. Czasem organizm sam zwalcza wirusy, bakterie czy jakieś choroby w naszym organiźmie. Może nawet ktoś miał wirusa covida, a nawet nie wie, że przechorował. Organizm zwalczył i po wszystkim. Tak jak z wieloma innymi chorobami. Wirusa hpv miałam. Wiele razy na kontrolnych badaniach mi wychodził, w różnych miejscach robione badania. I zawsze był. A potem zniknął. Badania już go nie potwierdzają. No kurna cud???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam właśnie odebrałam cytologie i wyszedł mi taki wynik asc-us strasznie się boję.. Lekarz uspokaja że to nic złego, że to od stanu zapalnego i zalecił mi globulki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

gdzie rezonans magnetyczny? (73 odpowiedzi)

Dziewczyny czy możecie mi powiezdieć gdzie w Gdansku można zrobić szybko rezonans magnetyczny...

Najtańsza Apteka (71 odpowiedzi)

Dziewczyny podobno na Żabiance jest najtańsza Apteka, czy wiecie może o którą chodzi?

helicobacter i mdłości? (9 odpowiedzi)

Mam mdłości. Trzyma mnie trzeci dzień, apetytu nie mam, pobolewa mnie żołądek /uczucie...

do góry