Widok

Cztery łapy: lęk separacyjny u psa

Opinie do artykułu: Cztery łapy: lęk separacyjny u psa.
Artykuł z cyklu: Cztery łapy

Niektóre psy nie radzą sobie z rozstaniem. Bywa, że gdy właściciel wraca do domu po pracy, zastaje widok przypominający przejście tornada oraz niewinne spojrzenie swojego psa. Zdarza się, że do niszczenia dochodzi wycie, którym zwierzak stara się przywołać członka swojego stada, czyli właściciela. Jak nauczyć psa spokojnego zostawania w domu? Oto kilka praktycznych porad.

Zmęczony pies to szczęśliwy pies

Prawda jest banalna, ale pies musi pozbyć się nadmiaru energii i ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sposób

Od samego początku jak psa zostawialiśmy to dodatkowo kamera sportowa Lamaxa co mamy była tak nastawiona by nagrywała psa jak nas nie było. Jak coś się działo, to omawiałam to z behawiorystą. Szybko w ten sposób można było reagować i zapobiegać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

może od razu sudoku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kaganiec, łańcuch, buda

Sam poprobuj...kaganiec i lancuch! Moze i rozumu przybedzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A w co je ubieramy?

w stopy!!!! co to za roznica czy beda ubrane od wewnatrz czy z zewnatrz(idac tokiem twych niezrozumialych dywagacji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy chomik ma kółko do biegania,

nie qmam dlaczego pies nie może mieć takiego żeby se pobiegać i się zmęczyć.
a jak już się wybiega to krzyżówkę niech rozwiązuje i jest spokój
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tu nie ma co rozumiec, nie epatuj niezorganizowaniem,

jesli ty nie potrafisz to nie mozesz myslec, ze inni nie dadza rady
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka godzin dziennie na psa? Hahaha. W takim układzie psy musiałyby wymrzeć, bo nikt nie jest w stanie poświęcić psu kilku godzin każdego dnia, chyba że mówimy emerytach lub bezrobotnych. Ludzie nawet dzieciom nie poświęcają kilku godzin dziennie, ale rozumiem, że zmierzamy w tym kierunku w rozwoju naszej cywilizacji, że pies to najważniejszy członek rodziny, co widać po niektórych agresywnych komentarzach tzw. dobrych i uczynnych. Nie chcę być źle zrozumiana. Kocham pieski, dbam o swojego ile mogę, jest szczęśliwy i kochany, ale nie przesadzajmy z tą nadopiekuńczością. Kilka godzin dziennie... dobre
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

bardzo lubię...

psy lubię ale bloki i osiedla się nie nadają do hodowli psów...no i zajęcia z psem są , kupy trzeba zbierać , szczękania słuchać ,,, nie , nie ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sr*sz w krzakach na dworzu??

Niezle. Ale na grunwaldzkiej czy bardziej kameralnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

d**ilu

Żartujesz sobie !!! Pies to część rodziny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

lęki separacyjne

towarzystwo drugiego psa lub kota może załatwić sprawę no i nie zamykać psa, one też mają klaustrofobie czasem a i dobrze nakarmiony zwierz lubi spać i rzadziej panikuje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

wielu pewnie jeszcze rzeczy nie rozumiesz

dla psa dom to nie wybieg, choćby miał 400m to nie zacznie biegać po domu i nie będzie go to cieszyć, pies w kawalerce 25 m i domu 400m tak samo będzie przeżywał rozstanie z właścicielem i tak samo się nudził gdy nikogo nie ma, ilość ruchu też jest niezależna od powierzchni mieszkania ale od ilości spacerów poza nim
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Psy w miescie należa w wiekszosci do imigrantow ze wsi ktorzy uwazaja, że - podobnie jak u nich

za czasów dziecinstwa na wsi - pies powinien pilnowac obejscia i ujadać cały dzien pilnując dobytku na kredyt. Biedne psy siedza same po kilkanascie godzin w pustym mieszkaniu bo pan w tym czasie musi zarobic na ratę. Zwierzaki dostepuja zasczytu spaceru 3x dziennie, kiedy to pan wychodzi na patrol wokól bloku z nieodzownym kipem w ustach. Spacer trwa tyle co zjaranie fajki. Pan po swoim psie nie sprząta, bo "nie po to płaci podatki". Nie uzywa też smyczy i kaganca, bo "ten pies jeszcze nikogo nie ugryzł" i "on tylko chce się pobawić". Łatwo poznac psiarza po aucie - to w wiekszosci czarny SUV który ma ustawowe pierwszenstwo na drodze, poniewaz pan kierowca, regionalny sales manager w hurtowni rur, śpieszy sie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

No wiesz

Weźmiesz psa gdy masz robotę od 10 do 18, to cię stać aby rano pobiegać. potem zmieniasz na taką, że wstajesz o 4 i nie ma ciebie w domu do 20. I co? Zastrzelisz psiaka? Odwieziesz do schroniska? Przecież pies dla "normalnego" człowieka to nie rachunek zysków-strat, obowiązków-nakazów, to członek rodziny!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

W koło pasztet

To wszystko, to świetne pomysły, szkoda tylko, że dla posiadaczy napchanych kont, którzy nie chodzą do pracy a ich psiaki posiadają własne rezydencje.
Już widzę, co zastałabym w domu, gdybym posmarowała zabawkę pasztetem....Pies ma być dla nas, czy my dla psa? Nie dajmy się zwariować. To ma być fajny partnerski związek, a nie dominacja.
Jak trzeba spacer jest krótki, jak czas pozwala, to nawet godzinny w lesie z kijem. Ale " spacer z zabawami umysłowymi"? Mój pies o 5 rano wykazuje tyle chęci, że ledwo go z domu wyciągam :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nieraz sr*łeś ,szcz*łeś w krzakach i co posprzątałeś , to nie psy są winne tylko ich właściciele

prostaku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry