Widok

Czy Donald Tusk to faszysta?

Witam szanownych forumowiczów, rozważam kto jest kto na scenie politycznej. Zaczynam się zastanawiać, czy Pan Donald Tusk nie jest przypadkiem faszystą. Moją uwagę przykuwa postawa wobec wybranych mniejszości religijnych i kulturowych. Zauważyłem, że to nie jest tak, że on jest liberałem. On jest liberałem wybiórczym. A ktoś kto jest wybiórczy, nie jest liberałem. Wiem, masło niemaślane, liberał nie będący liberałem. Ale tak to wygląda, gdy go słucham. Tusk dąży do wysublimowania konkretnej poprawności a gdy ktoś się w tę poprawność nie wpisuje, to jest wykluczany. Proszę o argumenty, które go wytłumaczą, dlaczego wyklucza pewne grupy w faszystowski sposób.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Póki co, nie słyszałem o tym by Tusk stygmatyzował ludzi tworząc strefy wolne od LGBT, nie wiesza na szubienicach portretów swoich oponentów, nie pali flag państwowych i portretów, nie maszeruje pod hasłem "śmierć wrogom narodu". Jeżeli nie wiesz czym jest faszyzm, zapytaj kogoś starszego od siebie. Nie dowiesz się tego na Tik toku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

> tworząc strefy wolne od LGBT,

A kto stworzył takowe strefy i gdzie one konkretnie się znajdują?

PS: Donek nie jest faszystą. To zwykły, bezideowy, cwaniaczek i dorobkiewicz.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Dorobkiewicz, no cóż. Czy to dobrze czy źle ? Podobnie brzmiało kiedyś określenie prywaciarz. A jak byś nazwał takiego np Obajtka ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7

Póki co Obajtek wygrywa wszystkie sprawy o pomówienia a Gazeta (szmatława gazeta) ponosi jedyne koszty - sprostowania swoich kłamstw.

Ale ciekawe, że taki TVN o tym już nie powie. Przypadek? Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Póki co to Obajtek przegrywa procesy. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/obajtek-przegral-w-sadzie-wyborcza-nie-musi-publikowac-sprostowania/8kz2gvs,79cfc278
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mylisz sprawy sądowe. Widocznie celowo, bo nie przypuszczam, że jesteś aż taki niekumaty.

A co do głównego wątku, pamietasz takie powiedzenie:
"A rudy to zdrajca, bo ma rude jajca".

Rudy okrada Europę.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polemika z jołopem skażonym pisowską retoryką jest bez sensu. Odmów zdrowaśkę za swoich idoli i niech Ci się bardziej w głowie ......I.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Cóż za dojrzały "samodzielnie" myślący obywatel. Nadal oglądaj tvn.. buahahaha...

Są tacy, co oglądają i tvn, i polsat, i onet, i wp, i trwam, i mają uogólnione pojęcie. Weryfikują fakty. A ty pozostań karzełkiem poglądowym.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Oglądaj co chcesz, ważnym jest jedynie to, co z tego zrozumiałeś. A jak widzę z twoich komentarzy, oprócz retoryki obowiązującego nurtu PIS w rodzaju "Rudy ukradł" , nie wykazujesz oznak własnego spojrzenia na rzeczywistość. Posługując się Twoją retoryką ( patrz wyżej) zadam pytanie : jeżeli Rudy to złodziej, to jak nazwać tych którzy mieli takich "złodziei" rozliczyć, a tymczasem każdego niemal dnia dają dowody swojej złodziejskiej działalności ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A co ty rozumiesz z tego, czego ty nie oglądasz? Manipulujesz tylko półprawdą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do jaq:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27878415,afera-z-udzialem-sedziow-tsue-anna-zalewska-trybunal-powinien.html

Poczytaj, zamiast się wymądrzać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Założyłeś wątek o rzekomym faszyzmie Tuska, a dla poparcia swojej tezy cytujesz materiał dotyczący TSUE ? Może coś mi umknęło, ale jak dotąd, nie spostrzegłem by ktoś z "Twoich" zaliczył to do win Tuska. O Panie medialny omnibusie, oświeć mnie, bo błądzę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do jaq:

Zmieniasz temat, a gdy ktoś ci odpowiada, to narzekasz, że ktoś odpowiada nie w temacie posta. Cóż za błyskotliwa manipulacja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pokaż mi w proszę, gdzie ja według Ciebie zmieniłem temat tego wątku. Bo parę wpisów powyżej, jest dokładnie Twój o Trybunale Stanu Unii Europejskiej i co jedna z pisowskich Aniołków z tym chce zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

jaq, tak, ty nie błądzisz, ty manipulujesz, poczytaj o języku żyrafy i szakala
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Orlen, zysk 2007 - 2015. 2.800.000.000.zl (Dwa miliardy, osiem milionów zł) Zysk 2016 - 2021 30.000.000.000.zl (30miliardów zł)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście do zysku Orlenu wliczasz inflację i te wszystkie spółki, spółeczki włączone w międzyczasie na siłę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aha, czyli faszysta, to ktoś kto tylko tworzy strefy wolne od LGBT? A jak stygmatyzuje inne grupy, to już nie jest faszysta? Ciekawe, bardzo ciekawe.

https://sjp.pl/donald+tusk
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

"Moją uwagę przykuwa postawa wobec wybranych mniejszości religijnych i kulturowych." Jaka to postawa Tuska zakwalifikowała go według ciebie do faszystów ?
Casus Obajtka i innych "fachowców" w spółkach państwowych, synekur dla miernym ale wiernych, jest chyba oczywisty. To są PiS owskie słupy. W twoich kategoriach też bym go zaliczył do dorobkiewiczów.
Nie zamierzam Ciebie przekonywać do mojego postrzegania rzeczywistości. To się jeszcze nikomu nie udało na forum.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

zero faktów, naoglądałeś się tvn-u
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ty, anonim. Co nie jest faktem z tego co napisałem ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Obajtek wygrał procesy o pomawianie go, ale zaklamany tvn ci tego niepodaje, to nie wiesz, a więc zero faktów piszesz
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dla przypomnienia : Na Danielu Obajtku ciążyły trzy zarzuty prokuratorskie. Pierwszy związany z okresem, gdy działał w samorządzie. Obajtek miał przyjąć 50 tys. zł łapówki. Pozostałe dwa dotyczyły jego pracy w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Prokuratura zarzucała mu, że naraził firmę na stratę niemal 1,5 mln zł i wyłudził niemal 800 tys. zł.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jaq, podaj link do artykułu, który ci napisał takie kłamstwa, będzie powód do pozwu. A jak nie podasz, to zamilcz kłamco.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oglądasz, przynajmniej tak napisałeś, TVPis . Czy mówią tam coś o lokalizacji budowy polskiej elektrowni atomowej ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jaq, odleciałeś od niewygodnego dla ciebie tematu tematu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Podpisz się, bo anonimów na forum jest wielu. Nie widać ich IP w wersji forum na IPhone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaq, z czym masz prolem? opowiedz... wysłuchamy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jołopie, jak mam ci napisać byś "wysłuchał" ? Z równym powodzeniem możesz mówić drukowanymi literami, bo o pisaniu ze zrozumieniem to chyba ci nie po drodze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aha, już się zaczęło wyzywanie, bo brakuje argumentów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedyne co mogę powiedzieć o tak zwanym Tusku to to że jest rudym wstrętnym obrzydliwym folksdojczem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

...ale jaki ma głos i chaRyzmę. Szaleje na hulajnodze i wygląda bosko w kominiaRce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

TVN - Faktycznie, niewiele możesz powiedzieć. Dokładnie tyle, ile twój rozum jest w stanie przyswoić. Nie liczę że jesteś w stanie zrozumieć ten wpis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak. Tusk to faszysta. Poznaj definicję i prześledź jego życiorys. Zrozumiesz. Np. słynne powiedzenie - "Polskość to nienormalność" - Tusk neguje istnienie narodu polskiego, a to jest faszyzm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Bzdura. Zacytowane powiedzenie, jak i zresztą całokształt jego wypowiedzi i działań świadczą jedynie o silnej ojkofobii rudego.
Z faszyzmem nie ma to związku a wręcz stoi w sprzeczności. Faszyzm kładzie nacisk na silną (wręcz wszechwładną) rolę państwa. W domyśle: własnego państwa, nie cudzego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A to tylko LGBT atakują faszyści? A innych grup faszyści nie atakują? Cóż za ignorancja!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faszyści, jak można o tym łatwo przeczytać, segregowali ludzi ze względu na a. rasę, b. orientację seksualną, c. pochodzenie. Wszystkie te przesłanki spełniają pis i konfederacja, którzy rozpętali gigantyczną nienawiść ws użytych instrumentalnie migrantów czy uchodźców (o czym sami szumnie opowiadali, ze łukaszenka traktuje tych ludzi przedmiotowo) do podbijania słupków poparci. Jednocześnie przeczą sobie sami w każdym zdaniu - łukaszenka instrumentalnie traktuje ludzi i grozi wojną, ale w następnym zdaniu ogniskują złość w stronę ludzi trzymanych między dwoma kolumnami żołnierzy. I nienawiśc, nienawisc nienawiśc, stereotypy, uprzedzenia, stereotypy i masa sloganów, wśród których żadny nie jest prawdą. Ale tak jest, jak sie wycina rzeczywistość i zakazuje pomocy humanitarnej, która działa nawet w Afganistanie, gdzie jest wojna domowa, tylko nie u nas, u nas zabrania się pomocy, zmusza sie ludzi do patrzenia na śmierć drugiego człowieka, którego dałoby sie uratować. I ten hejt i te brednie o idiocie łukaszenki, którym jest kaczynski mydląc oczy ludziom.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

W piaskownicy jeden brzdąc do drugiego powiedział: głupi jesteś.
To zapewne początki segregacji na mądrych i głupich, jednym słowem faszyzm :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pomyśl, zanim coś napiszesz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Ta rada dotyczy ciebie w 100%.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

"....a gdy ktoś się w tę poprawność nie wpisuje, to jest wykluczany."... i tylko na tej podstawie można kogoś nazwać faszystą?
Mieszkańcy sąsiedniego bloku wybudowali sobie parking, odgradzając się od reszty osiedla. Tym samym wykluczyli pozostałych z korzystania z tej części terenu. Czy to już faszyzm? Mieszkańcy grodzonych osiedli, to faszyści?
Wyższe uczelnie rekrutujące studentów poprzez egzaminy wstępne, uniemożliwiają głąbom studiowanie na tych uczelniach. Czy to nie jest segregacja?,... a może już faszyzm?
Ludziom pomieszały się pojęcia i z braku merytorycznych argumentów co i rusz przywołują Hitlera i III Rzeszę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie mam czasu już zajmować się polityką, lecz czyż nie jest tak że Angela Markel ukorzyła się przed panem prezydentem Aleksandrem Łukaszenką, tak jak niegdyś przed panem prezydentem Erdoganem i na granicy najbiedniejszego landu IV Rzeszy i jej rezerwuaru taniej siły roboczej, czyli naszej poczciwej Restpolen zapanował już spokój? Coś tak słyszałem. Ogólnie sprawa uchodźców znad Buga ma takie samo znaczenie jak sprawa pytona znad Wisły. Cała memowo-obrazkowa wspólnota plemienna Restpolen bardzo się emocjonowała. Może nawet ktoś dostał od kogoś w nos i popłakał się ktoś. Tymczasem pan prezydent Łukaszenka został oficjalnie zatwierdzony przez panią Merkel cierpiącą na demoniczne drgawki i przez Macrona, biedną ofiarę kobiecej pedofilii na suwerennego władcę suwerennego kraju. Pewnie jeszcze wywalczy spory haracz, ale tego typu gentlemańskich umów nie upublicznia się. Ma on zacnych przyjaciół, w przeciwieństwie do administratorów naszego umęczonego obszaru Wisły. Bo Chiny właśnie prześcignęły oficjalnie USA. Poproszony o komentarz prezydent Biden spierdział się w obecności jakiejś kochanki angilsiego księcia i poszedł zbadać swoje jelita. Przez kilkadziesiąt minut zastępowała go moja ulubiona czarnoskóra i**otka, ale też nei uzyskamy od niej komenatrza bo głupkowato śmiała się tylko, jak to ma w zwyczaju. No i tyle do mnie doszło z bieżącej polityki. A czy Donald Tusk jest faszystą? Nie ma znaczenia kim jest Donald Tusk albo Jarosław Kaczyński. Ludzie, o naszej granicy decyduje pani Merkel/ Jak potrzebujecie się kłócić o pytona albo o Madzie z Sosnowca to coś wa zaraz najdą. Nie bójcie żaby. Albo o aborcję. Chociaż nie. Sprawa aborcji zostanie kiedyś, jakoś tam, w ostatecznym rozrachunku, nam policzona
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Raven, jak zwykle dopada Cię jesienna depresja. Rysujesz te swoje swiatowe spiski niczym foliarz. Macron - zdrajca, Merkel -zdrajca, Biden - geriatia. Legitymizowanie Łukaszenki przez Merkel. I dobrze, wszak zawsze to lepiej rozmawiać niż tkwić w klinczu. Do tej pory jakoś nikt z wielkich tego Świata, nie legitymizował Kaczyńskiego jak de facto przywódcy. O czymś to świadczy. Popatrz przy okazji utyskiwania na USA, jaki pieniądz ma się teraz najlepiej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Faszysta, faszysta... i wariat! Bo to wariat! Wczoraj zabrali mu prawko, bo jeździł jak wariat. Ja mu nie ufam. Normalny człowiek tak się nie zachowuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Uuu! W Polsce to ewenement, który przekroczył prędkość?
Wychodzi na to, że w Polsce jeżdżą sami wariaci i... faszyści hi hi :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przekroczyć prędkość w polu i o 20km/h, a przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50km/h więcej niż dopuszczalna, i przypadek mógł najprawdopodobniej pozbawić kogoś życia. To JEST różnica. Naucz się myśleć, bo widać, że jesteś podobny do tego faszyst
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że teren zabudowany, to nie zawsze jest osiedle gęsto zabudowane, ale czasami pojedyncze chałupy, oddalone o 50m od osi drogi. Przyznaję, że czasami muszę spojrzeć na nawigację, żeby upewnić się jaka jest dozwolona prędkość na danym odcinku drogi. Niestety zdarza mi się przegapić białą tablicę (np. podczas wyprzedzania ciężarówki), a topografia zupełnie nie przypomina terenu zabudowanego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdajesz sobie sprawę, że w tvn nie pokazali ci miejsca? Tam był dom przy domu, środek wsi. Tam normą jest że dzieci pomagają rodzicom np idąc po zakupy. Pomyśl więcej ssmodzielnie a nie tylko posilkujesz zubożonymi faktami rodem z tvn, w którym niewygodne fakty się przemilcza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jasne. Należy oglądać tylko TVPis, gdzie pokazują prawdę, tylko prawdę i samą prawdę.
Nawiasem mówiąc, niektórzy widzieliby najchętniej osobny kodeks karny dla Tuska :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

robisz błąd, gdy oglądasz tylko tvn, bo masz skrajne poglądy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

TVPis nie da się oglądać.
Informacje przekazywane są jednostronnie, w tak prymitywnie manipulacujny sposób, że mimo woli wstydzę się za prowadzących.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

anonimie z Suwałk, to że ktoś ma inne zdanie od Ciebie, nie czyni go faszystą, uzupełnij swoje braki edukacji w tym zakresie. Tu nie Podlasie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

aha, czyli jak tu nie podlasie, to nikomu niezgodnie z poprawnoscia medialna nie wolno sie wypowiadac? zrozumialem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

anonimie z końcówką ID .....27. Przyjmij jakiś pseudonim na forum, tak nakazują zasady.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaq, przestań być roszczeniowym malkontentem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

> Bo to wariat! Wczoraj zabrali mu prawko, bo jeździł jak wariat

Mam o rudym jak najgorsze zdanie, ale akurat za wariata go nie uważam. A sama kwestia jego "piractwa drogowego" to bzdet, kompletnie niewarty jakiejkolwiek uwagi. Ot... przytrafiło się. Nie znam topografii miejsca, gdzie to się stało, zatem nie mogę ocenić, czy jego prędkość (poza tym, że była niezgodna z przepisami) była nadmierna, czy było to typowe "łowisko" dla psiarni, jakich wiele.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Twoje życie, to bzdet. Niech wszyscy jeżdżą 140km/h w zabudowanym, niech trafiają ciebie, twoją mamę, i dziadka z balkonikiem przechodzącego mozolnie po pasach. Bo silni nie myślą o tym, że istnieją słabsi i po to wymyślono przepisy.

Też jesteś faszystą? Od tego się zaczyna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

Oddychaj głęboko
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy kończą się argumenty, zaczyna się chamstwo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Masz na myśli odpowiedź dla sadyla, szczególnie pierwsze zdanie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jest obraźliwego w słowie fetyszysta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

co jest złego w tym, że ciebie ktoś nazwie faszystą? nic złego nie ma, gdy ty kogoś nazywasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet finansista może być fetyszystą i faszystą. Tylko co to ma do rzeczy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Same anonimy, trudno się połapać z kim się gada i który to ten pierwotny, a który wtórny. Trudno mi zrozumieć dlaczego ktoś może czuć się obrażony, gdy został nazwany fetyszystą. Nic w tym złego, podobnie jak bycie weganem.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeczytaj komentarze poczynając od sadyla. Fetyszysta został wtrącony chyba przypadkowo i zaburzył sens konwersacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli ktoś nie szanuje czyichś uczuć religijnych, to kim innym może być jeśli nie faszystą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Może być np. zwyczajnym, bezideowym, chamem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wygląda na to że tak. Jarek popełnia błędy gospodarcze ale nie nawołuje do niszczenia przeciwników. Za to Donald, oj tam jest szaro buro w nastawieniu do tych, którzy są inni niż oni (głównie do tych, co są nie niemieccy)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

masz Jarka na myśli ? a to tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Polityka

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

do góry