Widok

Czy golicie się do...ginekologa?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
No właśnie, oto moje pytanie. Czy w dzisiejszych czasach, gdzie wśród młodych kobiet ciężko jest spotkać niewydepilowane nogi, czy pachy, rzeczą naturalną powinny być wydepilowane miejsca intymne szczególnie przed wizytą w gabinecie ginekologicznym? Pytam, bo ja tego nie robię, a zastanawiam się czy powinnam. Na innych forach dziewczyny pisały, że depilacja intymna jest oczywistą sprawą, bo włoski świadczyłyby o braku higieny. Teraz zastanawiam się, czy mój lekarz kiedykolwiek pomyślał o mnie jak o kobiecie niezadbanej. Czy lekarze ginekolodzy zarówno mężczyżni, jak i kobiety wogóle zwracają uwagę na to, czy pacjentka poddała się depilacji, czy nie. Dla mnie higiena polega na dokładnym umyciu się i czystej bieliżnie, ale może się mylę? Ciekawa jestem waszych opinii.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja tak. Nawet w zaawansowanej już ciąży miałam lusterko bo przez brzuch nie widziałam :) Chodziłam do kobiety ale mimo wszystko bym się źle czuła. Jednak jeśli Tobie to odpowiada, włoski są zadbane, przycięte chociaż i ''nie ma buszu'' to chyba ok. Nigdy nie goliłam się całkowicie bo wydaje mi się to niekobiece. Paseczek musi być, zebym sie nie czula jak mala dziewczynka.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A znam jeszcze przypadek że kobieta przygotowywała się do ginekologa, umyła się i jeszcze się popsikała na dole no i zaczyna sie badanie a lekarz pyta : Co się Pani tak wystroila? A ona nie wiedziala o co chodzi. Wróciła do domu, opowiada córce, umyłam się psiknęłam się, ubrałam zwyczajnie a lekarz że się wystroiłam, a córka na to: No ale czym się wypsikałaś? No na półce stoi. I sie okazało, że to był brokat w sprayu :) Musiał być efekt przy tych ich lampach. Także ginekologa to chyba nic nie zdziwi :P Nie martw się.
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 6
To stary kawal z tym brokatem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja do tej pory dbałam jedynie o to, by wydepilowane były okolice bikini. Nigdy lekarz uwagi mi nie zwrócił, ale słyszałam o tym, że włosy w intymnym miejscu są wskazane gdyż chronią przed infekcjami, bakteriami itp. Czym należy golić miejsca intymne, bo od maszynki mam mega podraznioną skórę mimo, że robię to na mydło, a potem wklepuję krem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
spróbuj depilacji woskiem albo żelem do golenia dla kobiet, chyba podrażnienia nie wystąpią, tak mi sie wydaje..:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn po żelu nie powinno ich być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mogłam się powstrzymać, żeby nie napisać

A jak w ogóle można łazić zarośniętym, bez różnicy, czy przed wizytą u gina.
Co za problem podczas codziennej toalety ogolić częsci intymne, nogi, pach :/

Sorry, ale fuj
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 45
Zaintrygowana, miałam kiedyś podobne wątpliwości, ale teraz, jak u ginekologa jestem niemalże co 2 tygodnie to nie robię z tego "święta" i sie jakoś specjalnie nie szykuję.

Też sie zastanawiałam, czy ogolić się tuż przed wizytą czy nie, żeby sobie nie pomyślał, że specjalnie się "wystroiłam", ale zeby też nie pomyślał, że się zaniedbuję i nie doprowadzam do porządku nawet przed wizytą.

ale chyba ciężko o przypadek żeby ginekolog zrył za nieprzyciętą "czuprynkę" ;)

Golę doszczętnie i raz ginekolog mi powiedział właśnie, ze skoro mam tendencje do infekcji to powinnam coś zostawiać, bo owłosienie chroni przed bakteriami z zewnątrz.

Także myślę, że ginekolog podchodząc do sprawy czysto zawodowo bierze pod uwagę sprawę zdrowia a nie urody tych miejsc i "woli" jak są włoski.
image
image
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wyobrażam sobie iść do ginekologa niewydepilowana, jestem w ciąży i jest mi cięzko ale zawsze dzień przed wizytą muszę się ogolić, z resztą otaczam się w gronie kobiet, które też zawsze przed wizytą sie golą :). Ale myślę że to kazdego indywidualna sprawa ja po prostu bym sie nie czuła iść "zarośnięta" :P, ale jeżeli Ty w tym nic złego nie widzisz i lekarz nie zwrócił Ci uwagi to nie depiluj się :)
image
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 10
a na mnie ostro podniosła głos pani ginekolog jak zobaczyła ogolone miejsce, stwierdziła, że jak to zrobiłam dziś to będzie piec (psikała czymś do odkarzania), faktycznie było nie przyjemnie. Oczywiście nie obyło się bez wykładu, pt. "czemu nie wolno tego robić", mnie jakoś nie przekonała ale mam nauczkę i następnym razem zrobię to dzień wcześniej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Sorki ale nie wyobrażam sobie żeby tam coś mieć :)
Dla mnie owłosienie to brak higieny, no przecież jak się ma okres to tam jest to brudne i poklejone....
image
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 22
Nic nie jest brudne i podklejone jak się dba odpowiednio !!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja na codzień się golę, ale tak żeby został symboliczny pasek. Czuję się wtedy bardziej komfortowo i higienicznie. Niestety podczas ostatniej wizyty przed porodem nie udało mi się golenie i poszłam na wizytę lekko włochata :) A stwierdzenie wypowiedziane na głos przeze mnie na temat mojej nieudolności lekarz skwitował krótkim zdaniem: "Nie interesuje mnie twój zarost, tylko stan zdrowia twój i dziecka". Od tego momentu przestałam się przejmować czy jestem świeżo po goleniu czy nie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja się depiluje chyba od 15 lat, golenie mnie denerwuje bo szybko odrastają i szoruja, depilacja jest lepsza
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hmmm, jak to się depilujesz? znaczy sama? jakimś kremem?

Ja sobie nie wyobrażam chodzić zarośnięta...zawsze się golę, chociaż ostatnio trochę mniej systemetycznie bo przy dzieciakach brak mi zawsze czasu:)) ale do ginekologa to obowiązkowo musiałam być zawsze "gotowa", bo bym się źle czuła...ja się golę wszędzie na zero, jedynie na górze zostawiam paseczek...problem z tym, że mam twardy, czarny zarost i musiałabym to robić często no i często robią się podrażnienia...

A czym się golicie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze laski, takie szczegóły na publicznym forum? Serio?!? ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
ja nawet do porodu się ogoliłam...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorki,że tak trochę poza tematem,ale rozbawiła mnie ta wypowiedź Novia8,cyt."Sorki ale nie wyobrażam sobie żeby tam coś mieć :)
Dla mnie owłosienie to brak higieny, no przecież jak się ma okres to tam jest to brudne i poklejone." to znaczy,że główkę też golisz,bo to też owłosienie.No bez przesady he he :) po coś "matka natura"te włoski tam umieściła,jakby były niepotrzebne to by nie rosły.Pozdrawiam.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 8
a fuj...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Asiuniab73 - fajnie że mogłam humor poprawić :))
Mnie też śmieszy teksty w stylu o matce naturze:))) czyli żelu pod prysznic też nie mam używać a szorować się piaskiem? hehe
A jak tak obstawiasz matkę naturę to rozumiem że pach, nóg też sobie nie golisz/depilujesz? WoW :))))))) no przeciez po coś te włoski też tam rosną no nie?
image
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6
mi matka natura dała wąsy, mam ich nie depilować?:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
nogi i pachy też w gratisie włochate...
chodzić z takimi chaszczami wszędzie???
Modne to było, ale w latach 80-tych :P
teraz nawet faceci się golą wszędzie
image
image
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nigdy nie goliłam, nie golę i nie będę golic i jest mi z tym dobrze.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7
dla mnie jest to obrzydliwe jak kobieta ma GDZIEKOLWIEK włosy prócz na głowie.
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 11
Nie czytałam wątku,ale ja jestem ogolona zawsze i wszędzie,ginekolog to żaden powód by się wydepilować.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Novia8 hello a co ma żel do owłosienia,bo ja tak ciężko jarząca jestem,ale może tak jak Ty nie wyłapałam sarkazmu ;P .
I w pełni popieram czekoladę-chili-ginekolog to nie powód do depilacji.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czyli ogólnie kobiety mają przerąbane ;-) Trzeba znależć czas, bo zawsze TRZEBA być wydepilowaną wszędzie oprócz głowy, a jednak taka depilacja czy to nóg, czy pach, czy tam na dole trochę czasu pochłania, do tego makijaż, fryzura, nienaganna sylwetka i uśmiech na twarzy obowiązkowo. Co za czasy, chyba też zacznę, jak mus to mus, by nie odstawać od normy, to w latach 80 faktycznie było lepiej ;-) Aż strach pomyśleć co mój ginekolog myślał o mnie. Nie wiedziałam, że z tak błahego powodu mogę mieć problem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zaintrygowana,jezeli dobrze Ci z tym,ze hmm jestes zarosnieta to ok,ja czuje sie swietnie gdz jestem gladziutka jak niemowle,Tobie moze odpowiadac zarost i nie neguje,kazdz jest innz,natomast robic cos pod publike,bo ginekolog,bo inni nie jest zdrowe,ja nie wzobrazam sobie miec jakies wosy.Od wryesnia ide na depilacje laserowa wszstkiego,bz miec spokoj na cale zycie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
kurcye mam cos y klawiatura,jak to cofnac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi się przypomniało jak rodziłam poprzednią córkę to pojechałam do połowy ogolona, bo w innym wypadku mogłabym urodzić w łazience ;)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
czekolada-chilli ctrl+shift :P
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki PM.kurcze zapomniałam co do ctr,ale to utrudnia pisanie,upsss.\Dziekuję!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eh... jakbym miała kasę też bym poszła na laserową depilację wszystkiego... i problem z głowy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale wy jestescie zacietrzewione z tym ze owlosienie to brak higieny i syf

niewazne co sie tam ma wazne zeby czyscic, a ja sie czuje bardziej brudna jak jestem tam na zero(poza wzgorkiem, bo tam zawsze cos jest, nie mam meza pedofila) jakos tak wszystko zaraz jest bardziej fe i bardziej spocone, a jak sie zapuszcze(i nie mowa tu o bikini) to jest przyjemniej i nie trzeba uzywac wkladek, tylko w miesiaczke roznie, ale jak uzywam tamponow to nie ma znaczenia , a i tak w te dni myje sie kilka razy dziennie.
a najwygodniej miec bidet.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 11
ahahahahaha nooo to ja w drugą stronę nie wyobrażam sobie nic tam nie mieć!!!!! oczywiście ładna fryzurka wskazana ale żeby nic takie zeeeerrrooooo /golenie do zera only do porodu/??????? o fuj dorosła goła p.... blech jak to wygląda takie łyse nieseksowne /wg 99% płci męskiej;p)
czekam do 90 wtedy naturalnie się przerzedzi
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7
"a jak sie zapuszcze(i nie mowa tu o bikini) to jest przyjemniej i nie trzeba uzywac wkladek"

- nie trzeba używać wkładek, bo sie wszystko na włochach osadza :P

Mi jest lepiej bez owłosienia, po prostu lepiej. Pomijajac różne wady i zalety posiadania czy nieposiadania włosów w różnych miejscach wolę być ogolona i tyle.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
do porodu nawet nie trzeba na zero tylko tam gdzie bedą nacinali, czyli tam całkiem z tyłu :P Z przodu można sobie zostawić nawet afro ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pieczulka - dobrze się czujesz???? piszesz że się nie golisz całkowicie bo nie masz męża pedofila? sorki ale normalnie ciemnogród
To może zapuść sobie włosy pod pachami, żeby mąż niepedofil był też zadowolony...
image
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8
ale skrajności: jak nie goli to brudas a jak goli to pedofilia hehe
ja golić nie mogę bo mam zbyt delikatną skórę i od razu czerwone krostki ktore nie wyglądają ładnie - to już wolę moje włoski.
Ostatnio chodzę na robienie woskiem bikini ale wiadomo - do wosku trzeba zapuścić trochę i nie uważam się wtedy za brudną.
Ja brudaską nawzwę laskę co majtki zmienia raz na kilka dni albo nie myje się przynajmniej raz dziennie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dla mnie czystość i higiena to mycie, mycie i jeszcze raz mycie - biorę prysznic rano i wieczorem.
Nigdy się nie goliłam i nie będę golić - ani na nogach, ani pod pachami ani na łonie. Jest mi z tym wygodnie i dobrze się czuję.
Mimo, że jestem brunetką i mam bujne owłosienie.
Jeszcze ani razu gin mi nie zwrócił uwagi, że się nie ogoliłam.
Jestem czysta i mam czystą bieliznę.
Znam takie co się golą pod pachami , a walą potem na metr, ja wolę wodę i mydło.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 15
No to kwestia gustu, chociaz mnie to się nie podoba po prostu. Moze to skutki cywilizacji i lansowania ogolonych babek ale cóż, ja depiluje wszystko ( i sama i u kosmetyczki, zalezy czy jestem w Gda czy w domu) ciepłym woskiem, plastrami, mam maszynę do wosku wosk we wkladach i sobie robie, chociaz nie tak dobrze jak kosmetyczka.

Jestem brunetką i też mam bujne owłosienie i robię wszystko, nogi do kolan, co drugą depilację z biodrami, ręce do łokci, co druga depilacja całe, pachy robię depilatorem, bo szybciej i nie ma problemu z woskiem, bikini całe, az do pleców ;) woskiem, i wąsik też woskiem, brwi normalnie reguluje.

Tez jestem zwolennikiem całkowitego braku owołsienia u kobiet poza głową....

Tylko jak pewnie niektóre wiedzą, trochę często przesadzam z higienicznością więc pewnie dlatego to robię, jak pomyślę o jakies bakterii z moczu która zostaje na włosku....bleeeeee, strasznie mi wyboraznia chodzi ze tam to cały już cyrk wirusów i bakterii tańczy i śpiewa :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
emenems - dobre z ta bakterią z moczu :) ale to i męża powinnaś wydepilować gdzie niegdzie hehe aby było zawsze sterylnie :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
No nie wyśmiewałabym tej matki natury, wiadomo teraz owłosienie kojarzy się źle i nawet mężczyznom przestaje to "wypadać" słyszałam, że w jakimś kraju (nie pamiętamw w jakim a nie chcę zmyślać) mężczyźni golą nogi! i jak zobaczyli naszego polaka mamuta to byli oburzeni ;)

Ja chyba aż takiej przemiany nie przeszłam bo wydepilowany facet to dla mnie z deko za dużo ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
W odpowiedzi na pytanie w temacie: ZAWSZE. I nie tylko do gina.

Obrzydlistwo tfu !

:p
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
jenyy co za wątek? Przecież to jest indywidualna sprawa każdej kobiety i na tyle intymna i osobista że chyba nie powinna być wyśmiewana przez innych.
To tak jak by kogoś zapytać czy uprawia seks analny ze swoim partnerem? I co to kogo obchodzi????? Jedni uprawiają inni nie. Dla jednych to cudne przeżycie dla innych ohydne i niemoralne. Ale nie widzę powodu dla którego trzebaby się z tym uzewnętrzniać, tak jak i w tym temacie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
No tak.
Ale skoro
Pani zapytała i znalazły się osoby które odpowiedziały to widocznie nie jest to dla nich tak zamknięty temat. I tak intymny że nie można się wypowiedzieć.

:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziś wszyscy się uzewnętrzniają.
Wystarczy zadać beznadziejnie głupkowate pytanie, a cała masa chętnych się otworzy.
Niczym za sprawą magicznej różdżki :D
Czyż nie zadziwiające?

Nie znam Was, a wiem co macie między nogami :D
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
ależ się uśmiałam przez ten wątek:)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mnie nie sam wątek jest intrygujący, ale fakt, że autorka chce golić sie dla ginekologa, bo coś sobie pomysli... niż sama dla siebie.... dziwne... skoro jej to pasi, po co robić 'na pokaz'? nie sądzę, aby gin nad każdą 'fryzurą' swojej pacjentki się skupiał.... on już swoje widział i tyle :))))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
odpowiadając na pytanie - uważam ze obie płcie powinny usówac owłosienie pod pachami i w miejscach intymnych - to nei sredniowiecze ze włosy stanowiły zabezpieczenie, bo terazludzie bardziej sbają o higiene i to nei jest potrzebne
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7
wystarczy że ktoś ma bujne owłosienie na nogach albo pod pachami i już sie uzewnętrznia, nie trzeba do tego forum :P

A można zapytać panie żyjace w zgodzie z naturą czy depilują sobie brwi? Czy chodzą z jedną brwią? Czy z krzaczorami jak Rewiński?
A ewentualny wąsik?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bimka...a co Cie to obchodzi? :D
Nie wypowiadam sie w tym watku, uwazam, ze to sprawa osobista kazdej kobiety,a nie temat do omawiania na forum, ale ta rozmowa zaczyna nabierac tonu - co jest prawidlowe, a co nie i kto jest brudasem :D rany... Co to kogo obchodzi co druga laska ma miedzy nogami? :) a niech sobie ma warkocze, koki, loki, ja tam zagladac nie bede :D
A lekarz tez ma raczej gdzies jak wygladaja Wasze miejsca intymne. On bada Was wewnatrz (!). To tak jakbyscie sie zastanawialy, czy dentysta bedzie zwracal uwage na Wasz makijaz :>
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Nie wypowiadam sie w tym watku"

- he???

Prawdę mówiąc brwi to można sobie obejrzeć na ulicy albo na FB ;)
ale dawno już nie widziałam kobiety która choć troszkę by sobie nie regulowała (chyba że nie ma takiej potrzeby)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
"To tak jakbyscie sie zastanawialy, czy dentysta bedzie zwracal uwage na Wasz makijaz :>"

- no właśnie! A zwraca???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dla mnie i tak najlepszy jest maz pedofil ;D
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wypowiadam sie w tym watku...na temat tego gdzie mam wlosy, a gdzie nie :) ... Lol :) sam fakt ze taki temat ma tyle szczerych i jakze obrazowych odpowiedzi bawi mnie niezmiernie:))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
zawsze jestem wydepilowana a nie tylko na specjalne okazje np. ginekolog.

chodze na paste cukrowa i zawsze na 0 sie depiluje. po tylu zabiegach co przeszlam to malo wloskow mi odrasta. a i meza pedofila nie mam :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
maz pedofil wygrywa!

wspolczuje tej pustej dziewczynie i jej mezowi- co za pataologia! zeby tak myslec o mezu!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
to ja jestem chyba pedofilem w naszym związku :D hahahah
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
co ma lekarz, do fryzury? osobiście chodze raz na miesiac /dwa do kosmetyczki na depilację cukrową i na pewno nie dla ginekologa hehe:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktos napisal bodajze kasia31 ze nie ogolic sie w tym miejscu to fuj! fuj to moze byc wtedy kiedy sie smierdzi, ma brudne majtki i jest flejem ! gole sie standartowo pod pachami i nogi , okolice bikini zazwyczaj w okresie letnim kiedy wychodze na plaze, moj ginekolog dawno temu powiedzial mi - a bylam wtedy wygolona w tym miejscu - " moze facetow to kreci ale napewno nie sprzyja to zdrowiu gdyz to owlosienie stanowi bariere ochronna przed infekcjami " i mial racje . Mojemu mezowi to nie przeszkadza , zreszta nie obnazam sie przed nikim innym procz niego a to czy sie gole czy nie to moja osobista sprawa i stwierdzenia ze takie cos to fuj to troche nie na miejscu.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2
nikt nie lubi włosów z zębów wyciągać w sumie...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
oj tam wtedy nie potrzeba już nitki dentystycznej ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dalej uwazam ze to fuj jest
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
Szkoda ,że wasze mamusie nie zaglądają na to forum.
W tym wątku by z wami pojechały na maxa.
Nie wiem czy wiecie iż jakieś 15 lat wcześniej funkcjonował model
iż golenie jest FFFFFFFuuuuuuuuuuuujjjjjjjjj.
Stąd łysy wzgórek , to mąż pedofil.
Teraz trendy jest depilacja wszystkiego.
Co do brwi też ,przecież można zrobić sobie kształtne barwnikiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
A i rozumiem ,że 15lat wcześniej dla 25/30 latki jest średniowieczem
,ale jesteśmy w różnym przedziale wiekowym.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A niech zagląda !!! moja mam ma 60 lat, i razem z iostrami ją pilnujemy zeby się nei zpausciła :D sama mowi, ze fajnie ze ma 3 córki to przynajmniej nie pozwolą jej zrobic z siebie pośmiewiska
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10
Moja mama ma 65lat i męża ,ja się do niej nie wtrącam. Ani się nie zapuszcza ,ani robi pośmiewiska z siebie. Czasami lepiej się ubierze niż
40latka. Zawsze elegancko ,nie ekstrawagancko. Kobiety które mają
stałych partnerów lub mężów w tym wieku jakoś umieją obyć si ę bez
rad 3 córek.
Ostatnio jedna z forumek szukała sukienki dla mamy i wybrała propozycję dla 40 latki ,a nie osoby lat 60 . Chyba wybrała pod swój gust.
Jako że ja jestem starą mężatką ,wiem że mody się zmieniają.
Niektóre z nas mają partnerów którzy wygolenie łona u kobiety traktują
jako pedofilię i jest to spowodowane wychowaniem w trochę
innych kanonach.
Można się wydepilować wszędzie ,tylko po co?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4
jeszcze raz, po co ? dla wygody i higieny, jak mam jeszcze raz dosłonie tłumaczyc, to jezeli masz okolice intymne zarośnięte to zostawiasz zarazki po kazdym sikaniu i podczas meisiączki chyba ze po kazdej wizycie w toalecie się podmywasz - mało dosadnie ??

MOja mama ma meza od 35 lat tego samego i co z teog ? jakby go słuchała w co ma się ubrac albo jaka miec fryzurę....matko, masakra by była.

a powtórzę za forumkami, jezeli ogolona kobieta kojarzy się z dzieckiem, to taki facet ma problem, i tak, jest pedofilem skoro w dorosłej kobiecie widzi dziecko - kazdy widzi co chce....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
p.s. a oprócz owłosienia intymnego, które podobno słuzy ochornie i mozna się zgodzic lub nie - czemu służa włosy na nogach rekach pod pachami i pod nosem ?? hmmmm....ochornie przed mrozem ? to chyba działa jako neizastapiony środek antykoncepcyjny...masz 100% pewnosci ze nikt Cie nie tknie ...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
Emenems - zgadzam się w 100% :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wy tak o tym częstym podmywaniu. A każdy ginekolog oprócz tego, że całkowita depilacja nie jest wskazana powie również, że zbyt częste mycie okolic intymnych może również przyczynić się do łapania częstych infekcji. Częste to mam na myśli kilka razy dziennie. A nie rano i wieczorem, by było jasno.
Tak samo jak nie są zwolennikami płynów do higieny intymnej itp...

A jednak golimy się, myjemy kilka razy dziennie oraz używamy płynów...i żyjemy...
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emenems masz racje :P

"A jednak golimy się, myjemy kilka razy dziennie oraz używamy płynów...i żyjemy..."

- i każda kobieta musi mieć pod ręką Clotrimazolum ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mi sie wydaje że to sprawa indywidualna czy sie kobieta w ogole goli czy sie nie goli ( mówie tu o okolicach intymnych) Pachy to już w dzisiejszych czasach chyba norma chociaż .... teraz w lecie zdażają sie panie z bujnym owłosieniem pach :)))) w ciąży mi sie nie chciało gimnastykować ale sie nie przejmowałam buszem:))) nogi tez miałam owłosione bo nie dawałam rady sie wyginać a męza pod ręką nie było. życie no :))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przepraszam,ale nie chcę być złośliwa."Emenems" przy takim podejściu,jak i z innych wątków nie dziwię się,że nie możesz dać mężowi potomka i tylko pomagasz w wychowaniu pasierbicy.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 15
http://demotywatory.pl/3426315/Pier*ole-nie-gole-

xy to żeś pojechała - głowa w piach i m...a w kubeł na twoim miejscu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
xyz super ten link hehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za bardzo nei rozumiem całej wypowiedzi ?? co ma piernik do wiatraka ?/ poprosze łopatologicznie, bo słabo mi idzie golenie się między nogami do wychowywania córki męża
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
xyz-"wal" się,nie zrozumiałaś to spoko,nie mój biznes.Mam już napewno sporo lat więcej niż Ty i jakoś od ponad 20lat tego samego męża,4 dzieci i nie ulegam szaleństwu,golę się jak czuję taką potrzebę i nie ma to nic wspólnego z podobaniem się jakiemukolwiek mężczyźnie.A odnośnie "emenemes" nie chciałam być złośliwa,ale jak ktoś ma takie podejście do życia to "sorry Winnetou" ale nie dziw się pewnym trudnościom-wiadomo każda chciałaby mieć figurę modelki,niestety po porodzie bywa różnie i chyba Ona sama wie do czego "piję".
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
niesety to ze ty się pogodziłas z tym ze 4 porody cie zniszczyly z wygladu nei znaczy ze inne kobiety powinny przestawac chciec dobrze wygladac tak samo przed jak i po porodzie - mozliwosci posiadania dziecka biologiczne nie mają tu nic do tego - wiec jak sugerujesz ze nadmiernie dbam o wyglad i higiene i przez to nei mgoe zajsc w ciaze to sie mylisz - mam problemy bo przeszłam zabig usunięcia guza jajnika, i on nie pracuje z drugim sa problemy wiec tu masz odpowiedz, jak to mowisz "czemu nei moge dac potomka" a zwalanie wszystko na to ze chce dbac o siebie, zawsze to jest usprawiedliwienie dla Ciebie, ze masz 4 dzieci i dlatego juz nie jestes atrakcyjna i nie dbasz o depilację czyli w moim mniemaniu o higienę
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10
emenems nie sledze Twojego życia i nie znam Twoich problemow(o ile takie są) ale TAK nadmierna higierna moze utrudniac zajsciew w ciazem, bo moze powodowac zle pH w pochwie w ktorym plemniki nie przezywaja(po przez nie taka ekipe flory , te dobre wyczyscilas a te zle ktore sa odporniejsze na czyszczenie siedza i tworzą złe pH, ale np nie sa to szczepy chorobowe wiec teoretycznie jestes zdrowa tylko nie to hodujesz)
uplawy to nie jest rzecz normalna - wiadomo w niektorych dniach cyklu sa , ale pozatym powinno byc sucho - i zadne wlosy nie powinny byc obklejone w zdrowym ciele- nawet krzaki na 10cm,a czym innym jest jeszcze naturalny puder wytwarzany przez gruczoly waginy ktory takze tworzy zdrowe srodowisko.
no i mocz jest jalowy, ewentualnie jest pożywką.

co do wloskow na rekach i nogach , jest to minimalna ochrona ale jest tworzy strefe buforowa jak jedna cienka warstwa ubrania, nie daje dojsc bezposrednio powietrzu do skóry, przy samej skorze z wloskami ok 2mm taki pas,i nie jest odrazu zwieiwany przez powietrze.

a tak z ciekawosci zjadasz jogurty i kefiry?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie, ani jogutrów ani kefirów, mleka prawie wogóle, z mlecznych to czasami serek wiejski. tak wogóle jadam :warzywa, ryz i kasze, czasami makaron i ziemiaki (bardzo okazjonalnie) miesko, wołowina, schab i kurczak, chleb pełnoziarnisty no i wędlina i ser zółty do kanapek. to własciwie wszystko - zadnych :pudełkowych " :0 typu własnie jogurty kefiry
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jenyyy jakie niektore z Was sa okropne. Dziewczyna napisała co myśli na temat depilacj a Wy od razu że przez to nie może zajść w ciąże? Masakra!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dla mnie w ogóle śmieszna jest ta dyskusia.... Że jak się nie goli to fujjj a jak goli do pedofilia. Dyskusja na poziomie podstawówki! A pomyslałyście o kobietach które mają problem z nadmiernym owłosieniem?? Jak macie trzy włosy na krzyż na nogach to sobie możecie je golić codziennie bo żadna czerwona krosta Wam nie wyskoczy! Zresztą nie o to chodzi - kuźwa każdy robi jak lubi! Ważne żeby nie śmierdzieć (o ile się pracuje i przebywa z ludźmi bo jak siedzisz sama w domu to proszę bardzo - nic mi do tego) i wyglądać czysto i schludnie. A co mamy między nogami to już chyba kwestia każdego z nas. A ta która pisze że z gąszczem między nogami zaraz się śmierdzi to chyba takiego gąszczu nigdy nie miała (no tak, dla takich to te dwa włosy to jest gąszcz) bo nie wie co pisze! Wpadacie ze skrajności w skrajność!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3
Pytanie jest proste. Do ginekologa się golimy czy nie?
Dziś byłam u mojego i serdecznie się uśmiał ,waszymi wywodami.
Prawda jest taka ,że mój gin nie zwraca na "czuprynkę" lub jej brak
uwagi. Twierdził iż czasami panie golące(cały czas) do zera ,mają najczęściej złą cytologię z powodu "usunięcia powłoki ochronnej" czyli owłosienia,oraz problemy z odpowiednim PH w pochwie ,by jajeczko się
zagnieździło , a więc utrudnienie zajścia w ciążę .
Jedynie do porodu jest to ważne by kobieta była ogolona.
Jak napisała basiula, wpadacie ze skrajności w skrajność.
Ważna jest codzienna zmiana bielizny, mycie się i dbanie o higienę.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 5
i amen
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla zwolenniczek niegolenia się i naturalizmu :

image
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
weź jaki celulit!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie no w dzisiejszych czasach nie golić się przed wizytą u ginekologa mają prawo tylko nasze babcie;-) ty choć o jednym oku ale powinnaś gruntowanie przystrzyc się ;) Ahoj
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Babcie już nie muszą się ;tam; golilic.
Co za wygoda :-))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj nie wiem aż tak nie wnikam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przepraszam jestem facetem,mam 55 lat.Moja żona od kiedy się znamy raczej się nie goliła.Obojgu nam to nie przeszkadzało,wszak chodzi o mycie i zmianę bielizny,a nie to czy pod ubraniem są krzaki lub nie.Według tego co tu opowiadacie,to włochate to be,grube to be i wszystko co odbiega od przyjętej normy to be.Mam pytanie co za asiory te normy ustalają ? A czy nie wydaje wam się , że chore może być reklamowanie płynu do higieny intymnej dla dzieci od 2-ch lat.Wszędzie gdzie się obrócimy widzimy kult piękna,jak ktoś ma trochę więcej tłuszczu to źle, jak ma kudły to źle, jak jest mały źle, jak garbaty źle itd. W takim razie otwórzmy jakiś zakład i tam utylizujmy tych wszystkich odmieńców. To jest według was demokracja i poszanowanie praw drugiego człowieka? On lub Ona tylko się masowo nie obrzezają z kudłów i z tego powodu taka mowa nienawiści i wytykanie ? A może, to was należało by wysłać na Marsa- ale w jedną stronę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wiem czy golic miejca imtymne czy nie i do radci mi ja mam lat 24 i chce wiedzieć czy powinna golic czy nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie golic. Nawet do porodu. Polecam blog mamaginekolog.pl. Ona dokładnie opisuje co jak i dlaczego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

do góry