Widok
Czy istnieje technologia ''odlania'' domu z betonu ? tak jak partery blokow ???
Czy jest mozliwosc ''odlania ''domu z betonu bo skoro partery blokow i pietra odlewaja to i dom mozna szybko ''odlac' z betonu . Deweloperzy do tego uzywaja specjalne ''stelaze '' i w to sie z gruchy leje beton i sciany gotowe . Szybko i tanio ! Czy ktos slyszal o czyms takim jezeli chodzi o dom jednorodzinnny ?
-tak istnieja ,http://www.peri.pl.pl/info/kontakt.cfm,jak to wyglada cenowo przy domku ,poderzewam ze drogo.
Zgadza sie ! to ze to jest ''zelbeton'' to wiem . ale fachowcy pewnego dewelopera jak ich kiedys zapytalem powiedzieli ze co prawda domow nie stawiaja ale jest to super szybka metoda a wiec oszczednosc czasu juz jest . Mysle ze maly domek mozna by w tydzien postawic . Jasne ze w bloku to yzw. sciany nosne ! jasne ! ale skoro caly parter i mieszkanie jest z betonu to tymbardziej np. parterowy domek mozna taka metoda postawic . A co do stali to chyba na sciany domku moze by troche mniej bylo tego ! nie wiem . Napewno metoda jest superszybka , dokladna i solidna i wcale to nie musi przypominac ''bunkra'' bo sie to pozniej ociepla a koszt mysle hipotetycznie ze chyba jak by nie liczyc to chyba o polowe taniej by wyszlo , tak sadze bo wbrew pozorom te sciany wcale grube nie sa . Sama metoda gdyby ja upowszechnic to by mozna szybko i masowo stawiac tanie domy . To by bylo super , dwa dni stelaz ustwiaja i tylko gruchy sie zamawia i prawie jest stan surowy.
Koszt wykonania ściany żelbetowej to 1400zł m3 a murowanej 140-160 m2wiec myslę ze wcale taniej nie będzie , jeśli chodzi o dokładność to też gorzej niż murowanie .Czasowo też nie tak szybko ponieważ gotowe zbrojenia są drogie a ręcznie robione zajmuja czas.Deweloperzy wybierają żelbety ze względu na konstukcjie a nie koszty. Trwa to szybko bo firmy żelbetowe maja dużo ludzi
moze ''mateusz'' masz racje ! moze ! bo fakt ze nie mam pojecia ale slyszalem ze sa juz firmy ktore buduja z betonu i wychodzi to o polowe taniej. Moze na dom parterowy nie potrzeba zelbetonu tylko beton z tzw. ''groszkami'' plus gotowa specjalna siatka zbrojeniowa . Napewno w dzisiejszych warunkach ...wichury i mocny wiatr zrywajacy dachy .. warto o takim domu pomyslec bo mozliwosc na zdrowy rozsadek mysle ze jest . Jest to dosyc prosta metoda i skoro w Gdyni przy dworcu stawiaja pawilon handlowy tymi metodami to co za problem czy pawilon postawia czy dom . Na morenie ta metoda jest przedszkole postawione plus ''plyty betonowe '' wiec problem zaden. Napewno oszczednosc czasu jest ogromna . Wiadomo ze nie musimy calego domu duzego stawiac ale np. 50 - 60 metrow po obrysie i mysle ze gdyby zastosowac inny beton do lania niz zelbeton to taniej napewno bedzie. Ale to dopiero hipotetyczne przypuszczenia choc widuje juz domy gdzie np. prawie dwie sciany sa z betonu plus pustaki wiec gdyby sie uparli to by calosc odlali .
i tu sie mylicie baklazany i inni ! bo jest fabryka domow z tzw. betonu , poszukajcie w necie co prawda wykorzystuja technologie iz sciany z betonu odlewja w fabryce a pozniej je tylko montuja na dzialce . Malo wiecie o budowie domow . To ze domy sie dzis zaczyna budowac podobnymi metodami nie jest juz nowoscia . Chodzilo mi tylko o inna technologie zeby tych ''odlanych betonowych ''elementow nie zwozic tylko zrobic to na miejscu. Bo to ze jest fabryka domow z tzw. betonu to zadna nowosc ,,, beton plus zbrojenie - siatka specjalna i nie zelbeton tylko mieszanka betonu z tzw. groszkami . A ubaw to z was moze byc skoro tak malo wiecie , przeciez dzis stoi duzo domow z samych betonowych pustakow bo dwadziescia lat temu samemu na dzialce ''odlewali '' pustaki do formy z betonu i sa zbudowane cale domy z tego i to nic rowniez innego jak caly dom z betonowych pustakow wiec rowniez sam beton .
pytajnik '' musisz poszukac firm w necie bo sa budujace takie domy z tzw. gotowych odlewanych elementow - scian betonowych . Przywoza na dzialke i montuja te sciany . To jest mieszanka betonu i tzw. groszku ... musisz poszukac tych firm . Jak narazie te firmy przygotowuja te sciany w fabryce ze wzgledu na to iz odrazu robia w scianach kanaly na instalacje i wygladzaja sciany od wewnatrz do takiego stanu aby nie trzeba ich w srodku juz tynkowac . A co do samych scian z betonu w domach to nie myl ich z tzw. wielka plyta z zelbetonu bo to co innego i mozna spokojnie wiercic , kuc, mocowac wszystko szybko i sprawnie. Poytaj ludzi ktorzy mieszkaja w domach w calosci zbudowanych z pustakow betonowych , zyje sie normalnie i jest cieplo nawet bez ocieplania budynku co wiecej betonowe pustaki wlasciwie przez lata nie ulegaja zadnej degradacji atmosferycznej
Mój dom się ciągle buduje. Nie byłbym w stanie od razu postanowić gdzie będzie jakie gniazko, kran czy inne przyłącza. Dlatego bardzo sobie cenię ytonga.
Betonowe ściany kojarzą mi się z deweloperami (czyli źle), którzy budują systemowymi szalunkami bo tak szybciej i pewnie z efektu skali wynika im, że taniej. Ale czy zdrowiej?
Tutaj oczywiście można polemizować czy ytong to najlepszy wybór, pewnie nie, ale jak wspomniałem mnie przekonuje łatwość obróbki i przyzwoita dokładność bloczków (mam równe ściany) tego producenta.
Betonowe ściany kojarzą mi się z deweloperami (czyli źle), którzy budują systemowymi szalunkami bo tak szybciej i pewnie z efektu skali wynika im, że taniej. Ale czy zdrowiej?
Tutaj oczywiście można polemizować czy ytong to najlepszy wybór, pewnie nie, ale jak wspomniałem mnie przekonuje łatwość obróbki i przyzwoita dokładność bloczków (mam równe ściany) tego producenta.
mam wrażenie, że dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej materii. Fascynacja technologia to jedno a milion zalet i wad to drugie. Zastanów się nad przenikalnością cieplną lanego betonu i betonu komórkowego. Fabryki domów były i u nas w Gdyni czy Gdańsku już za Gierka (lata 70) to jest dobre na skalę masową, projekt indywidualny wcale nie będzie ani szybki ani tani. Nie wiem czym się zafascynowałeś bo np budowa donu z Ytongu i Silki na klej też jest bardzo szybka, mnóstwo rzeczy masz prefabrykowane, nadproża, stropy Teriva, systemowe kominy Schiedl, Leier, Bolesławiec. Wydaje mi się, że postawienie domu w stanie surowym przy sprawnej (!!!) i rzetelnej (!!!!) ekipie to w każdej technologii jest najszybszym etapem budowy. Kłopoty i morze czasu to wykończeniówka. Instalacje elektryczne, sanitarne, cieplne, wentylacyjne tynki, rynny, dach tu jest klucz do szybkości. Stan surowy to śmiech na sali w porównaniu z wykończeniem.
Żenujące jest to ze nic nie wiecie, nie macie gustu, nie znacie trendów... Dach z betonu? Ależ oczywiście! Podczas gdy polska wieś buduje jakieś badziewia, na świecie dom schowany jest w ziemi, na dachu rośnie trawa a najważniejszy w domu jest piękny widok i wylany również z betonu prysznic pod gwiazdami. Buractwo proszę o nie wypowiadanie swoich głupich teorii niskich lotów.
to nie bunkier atomowy tylko normalny dom przy tych anomaliach pogodowych jet to technologia godna polecenia dom tak zrobiony wytrzyma nawet trzęsienia ziem wiem to bo pracuje na islandi i wszystkie domy są robione w tej technologi . ściany są idealnie równe wymagają tylko przeszlifowania i troszkę szpachli odpada tynk . wszystkie gniazdka elektryczne są mocowane do płyt szalunkowych ustawione są w odpowiednim miejscu połączone one są plastikowymi rurkami i zalane są betonem po zdięciu szalunków elektryk przychodzi rozprowadza przewody w rurkach łączy to wszytko w puszkach które są tez zalane betonem wszytko szybko i sprawnie bez kłucia bruzdowania i gipsowania .tak samo jest z rurami wodnymi i co rynny też są od razu montowane w ścianach i zalane betonem . przy silnych wiatrach nic się z twojm domkiem nie stanie . ściany są ocieplone wełną 20 cm elewacja zależy co się komu podoba mogą być panele blaszane drewniane co przyjdzie do głowy wszystko mocowane na kołki do betonu albo tynk tradycyjny z mojch doświadczen polecam panele blaszane dach możesz zrobić do tego tradycyjną więzbe mocowana murłatami do śrub które kotwisz od razu przy zalewaniu i żaden wiatr nie straszny albo możesz zrobić dach płaski na dach membrane i przykrywasz to warstwą luznych kamieni tak się buduje szybko trwale i solidnie polecam tą technologie wrazie macie pytania to mój mejl wito@op.pl
Wy nie macie pojęcia jakie to są koszty, co z tego że wszystko macie rozprowadzone jak zawsze są jakieś zmiany...a mało tego beton szybciej przemarznie od ytonga... I tu dochodzi grubsze ocieplenie i wszystko...zero pojecia. Taniej wychodzi parę słupów i mamy praktycznie to samo a koszty dużo mniejsze...
Może coś takiego jest, ale ja znam system w którym można budowle budować z bloków betonowych, tak jak tutaj http://adz-system.pl/img/katalog/hale/0033_hala-sortownia-betonowe-elementy-systemowe-szybko.jpg duże bloki układa się jeden na drugim poprzez swobodne układanie elementów. Stosowany głównie w takich budowlach, jak składy, hale, mury. Można je rozbierać i układać w nowe miejsce.
Pewnie, że jest taka możliwość. Tylko domy z betonu raczej nie będą optymalnym rozwiązaniem w polskim klimacie. Jeśli chodzi o odlewanie z betonu "na miejscu", mamy nawet polskie firmy, które się tym zajmują, chociażby bostabeton.pl. Z tego co czytałem to takie rzeczy też realizują. Nie wiem jednak jak to wychodzi cenowo, ponieważ z gotowego betonu zamawiałem jedynie pod pokój kilkanaście metrów jak zmieniałem ogrzewanie na podłogówkę.