Widok

Czy jest jeszcze jakaś normalna praca ? W małym trójmieście ?

Mieszkam w Rumi pracuję w Gdańsku. Z wielu czynników po kilku latach chce zmienić pracę i branżę. Chciałbym też pracować bliżej domu .
Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia,rozsyłam CV . Byłem na kilku rozmowach. Wszystkie kończą się przy finansach . Oferty od 1500 do 2500 . (Jedna była tylko "taka wysoka") . Czy nie ma normalnej pracy w okolicach Rumi? Redy ? Wejherowa ? Gdyni ?
Powoli w to powątpiewam. Każdy by chyba chciał pracownika za darmo :( Może ktoś wie gdzie facet może jeszcze uczciwie zarobić ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Weź się za rolnictwo
dopłaty z unii będziesz miał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Też mam takie same spostrzeżenia :)
Im dalej od Gdańska tym mniejszą kasę proponują,
Ja mieszkam na obrzeżu Gdyni więc podobnie z dojazdem
tak samo im większa firma tym mniejsza była proponowana kasa, mało elastyczni w negocjacji
Mam wrażenie że bardzo bogate firmy jadą tylko na marce a najchętniej zatrudniały by za sam fakt pracy w tak prestiżowej firmie
Mi bez różnicy czy robię dla wielkiego światowego logo, czy dla rodzimego Janusza, naprawdę wisi mi to
I szukam czegoś fajnego dla siebie, bliżej domu i bez stresu, bo mogę :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Lidlu w Rumii - na start minimum 2400 brutto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oczywiście że można znaleźć pracę w Rumi czy Redzie lub bliskiej okolicy zależy tylko co umiesz robić i jakie masz wymagania. Jeżeli jesteś np. inżynierem budownictwa drogowego z 10 letnim stażem i oferują Ci 2500zł to wiadomą jest że to żart ale jak jesteś po 4 klasach podstawówki i jedyne co robiłeś w życiu to nosiłeś piwo majstrowi na budowie do tego zbliżasz się do 60-ki to nie ma co wybrzydzać, bierz tą robotę za 2.5. Napisz najpierw trochę o sobie może wtedy będzie można coś więcej doradzić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wykształcenie średnie,27 lat Od 5 lat pracuję w jednej firmie w branży stoczniowej . Mam doświadczenie przy montowaniu,budowaniu,konstruowaniu. Głównie w stali. Lubię coś robić rękoma że tak powiem. Mam też doświadczenie w fotografii. Podstawowy angielski, prawo jazdy kat B . Minimum muszę zarobić 3000 netto na początek, z możliwością rozwoju . Jestem otwarty na wszystkie branże. Chciał bym w życiu wszystkiego się nauczyć :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siedem lat pracowałam w firmie od konstrukcji stalowych, w tym stocznie, może się nawet znamy. Rok temu zamieniłam branże, wiedziałam że będzie źle ale nie aż tak. Robiłam rozeznanie w pokrewnych firmach i one też są na skraju rentowności. Brak zleceń, długie terminy płatności czasem na kasę czeka się więcej niż 90 dni...małe firmy pouciekały po europie , średnie poobcinaly wszystko co się da i szukają desperacko nowych rynków a duże się restrukturyzuja i liczą na dopłaty bo inaczej grozi im upadłość. Branża styczniowa to obecnie trup, ciekawe że nikt jeszcze tego głośno nie mówi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja firma daje zawsze kasę na czas . 90czasu mamy zlecenia . Ale już się wypalilem w tym . A co robisz teraz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodziło mi o coś innego o czas od wykonania zlecenia i wystawienia faktury do czasu wpłynięcia kasy na konto. To co jest jest ale zamówień na duże statki/platformy nie ma. I nie ma perspektyw zeby sie pojawily. Nie chodzi mi o drobnicę np od dewelopera bo takie zlecenia zawsze wpadną....
Od zeszłego roku robię w technicznym utrzymaniu nieruchomości i może robota sama w sobie fajna to kasa tragiczna. Jakbym chciała być o 4 rano w niedzielę budzona telefonami od klientów i negocjować o tej porze jeszcze koszty podwykonawcow to bym własną firmę założyła. Szukam uczciwej pracy za uczciwą kasę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Załóżmy firmę :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo osób mi to ostatnio mówi :D :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Całymi dniami o tym myślę :) Ale nic konkretnego nie mogę wymyślić :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi też mówią żeby założyć , może fotografia skoro coś tam lubisz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakoś dużo tego i ciężko chyba było by wyżyć :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam do wypełniania formularza i udziału w naszej rekrutacji w dniach 4-5.04.2017 r. Hotele Sofitel, Mercure, Novotel i ibis w Trójmieście rozpoczynają rekrutację! U nas sezon trwa nawet do 6 miesięcy... a może zechcesz zostać z nami na dłużej? Szczegółowe informacje na profilu Orbis na Facebooku. Serdecznie zapraszam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://www.facebook.com/hotelriverstyle ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Jak chcesz zmienić branżę - to znaczy że w nowej branży jesteś totalnie zielony - więcej nie dostaniesz :)
Jak pracowałeś 2-5-10-30 lat jako spawacz, a teraz chcesz pracować jako programista, to dostaniesz MINIMALNĄ pensję początkującego programisty - i to tylko wtedy jeśli sam się nauczyłeś i DOBRZE ZNASZ jakiś język programowania :)

No więc moje standardowe:
2. Co potrafisz DOBRZE robić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ponoć doświadczeni spawacze wcale tak dobrze nie mają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo u nas nie ma stoczni ;)

Firm (dla uproszczenia) komputerowych jest multum, a ludzi nadających się do tego zawodu brakuje.
Dlatego programiści zarabiają krocie - bo dobry pracownik jest na wagę złota.

Dobry pracownik KAŻDEJ branży.
Dobry spawacz jak najbardziej również - ale co ma spawać w Polsce?
Deski?
Pustaki na budowie?
Może te nowe drukowane w tech. 3D domy?

Nie ma stoczni - nie ma roboty dla spawaczy. Do Norwegii / Danii trzeba jechać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest taka firma Aic w Gdyni kacze buki jeśli jesteś dobrym spawaczem to na pewno Cię przygarna. Z tego co wiem to cały czas szukają ludzi, bo otworzyli nowa placówkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem monterem nie spawaczem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie mówiłem o Tobie tylko podawałem przykład.

Równie dobrze możesz tam wstawić "hydraulik" i "glazurnik".
Jak jesteś dobry i wiesz co robisz i masz doświadczenie - praca jest i to za DOBRĄ kasę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

o śmieszek się znowu wypowiada - ale teraz jak gdyby bardziej sensownie...
pozdrów mamusię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapomniał podać adresy firm i stawki żeby można było aplikować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co nie masz rączek i googla?

Zresztą nikt nie odpowiedział póki co na moje pytanie - wnioskuje więc, że nie umiecie absolutnie NIC porządnie zrobić ;)
No to powodzenia, świetlana przyszłość Was czeka :D

Odnoszę wrażenie że większość ludzi wypowiadających się w sprawie pracy i stawek idzie do 5 firm i biorą prace taką gdziekolwiek najpierw ich przyjmą - a potem narzekają ;D

Myślący człowiek z dobrymi umiejętnościami natomiast idzie do 50 firm, przez miesiąc zbiera oferty i wybiera kilka najlepszych, potem idzie do tych które mu najbardziej pasują na rozmowę drugi raz i pyta jak bardzo mogą ofertę przebić bo ofert pracy ma wiele.
No ale, co ja tam wiem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Po co mają na twoje pytania odpowiadać skoro i tak odsyłasz ludzi do googla
Żadnej przydatnej informacji nie posiadasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak zwykle mylisz sufit z podłogą ;)
Odsyłam do googla bo nie dostałem odpowiedzi na pytanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Praca

SELGROS Gdańsk Osowa-czy warto? (11 odpowiedzi)

witam, na dniach mam rozmowe w SELGROS w Gdansku (stanowisko asystentka dr, nie kasa/hala etc)...

gdzie ta praca (9 odpowiedzi)

Jakaś masakra z ta praca szukam juz od miesiaca intensywnie pracy rozsyłam cv.sledze portale zero...

Wieczni poszukiwacze pracownika (312 odpowiedzi)

Ogłoszenia, które od kilku tygodni pojawiają się a mimo to odpowiedniego pracownika zatrudnić się...

do góry