Widok

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto??

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Witam,

Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????

W zeszłym roku w lipcu lekarz rodzinna po przeglądzie wcześniej zleconych mi badań oraz przeprowadzonym wywiadzie odnośnie stanu zdrowia stwierdziła,że mam niedoczynność tarczycy.

w październiku udałam się do endokrynologa,który stwierdził,że wyniki mam dobre nawet bardzo dobre i to jest leciusieńska niedoczynność o ile to w ogóle można nazwać niedoczynnością.

Poprosił abym poczekała pół roku i jeśli stan zdrowia się pogorszy mam powtórzyć badania i przyjść ponownie.

Od kilku lub nawet już kilkunastu dni czuję się po prostu źle!

Gdy nagle podniosę się z krzesła mam delikatne zawroty głowy,ciężko mi się oddycha,jestem ciągle podenerwowana,czuję się tak,że ciągle mam kolokwialnie zwanego "doła" smutno mi itd.
Ponadto codziennie boli mnie głowa w górnej części nad czołem oraz z tyłu nad karkiem w tzw.zagłębieniu.

Chciałabym dowiedzieć się czy ktoś z Was ma podobne samopoczucie i jak u Was jest jeśli cierpicie na podobne samopoczucie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam niedocynnosc tarczycy biore leki euthyrox 25 na razie nie widze efektow biore 3 miesiące!!! ja miałam złe badania tsh i ft cos tam , mam także duzka tarczycy ,czekam na wynik biopsji!!!
u mnie objaw bardzo duza senność i zmęczenie a duszności mam bo jestem alergikiem i mam astme a czy z tarczyca ma związek to nie wiem ,bóle głowy mam często bo mam migrenę z aura
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na migrene kup ziola krwawnik i pierwiosnek , pij 2 razy dziennie i zapomnisz o migrenie .
Mialam stwierdzona migrene karkowa i lewostronna .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Diablico a te zioła to pijesz codziennie? Rozumiem że kupujesz te zioła osobno, i zaparzasz jakoś? W jakim sklepie najlepiej ich szukać? Moja córka ma straszne migreny i chciałabym jej jakos pomóc bo żadne leki na nią nie działają:( Neurolog nam nakazała pić zioła Klimuszki ale wycofali je ze sprzedaży:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mam też ten problem co ty mam 52 lata Narazie nie biorę hormonów staram się jak najdłużej z tym zaczekać. Biorę przez lekarza przepisaną witaminę D i K co dwa tygodnie do tego codzień zynk i selen lepiej się czuję. Powinnaś zbadać ile masz żelaza bo to jest też ważne, brak żelaza... brała mnie śpiączka. Jedź orzechy one mają dużo Omega 3 i białka również jądra orzechów Brazylinskich zawierają wapno, magnez, fosfor, zink, selen. Jeden orzech dziennie wspiera nasz system immunologiczny. Proszę nie za dużo ich spożywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam niedoczynność tarczycy zażywam euthorox 125 od 2 lat u mnie objawiało się ciągłym zmęczeniem i sennością.Do tego często miałam migreny.Teraz odkąd biorę leki jest poprawa.Ale migrena czasem mnie złapie.Jakie masz wyniki tsh bo ja miałam bardzo wysoko ponad normę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie endokrynolog stwierdził niedoczynność i wyypisał mi euthyrox 50 od razu. Trochę się zdziwiłam bo wyniki były nie aż takie złe a od razu na pierwszy rzut taka spora dawka. No ale tak to jest, do dobrego endo ciężko się dostać a Ci, do których można się zapisać przypisują leki taśmowo. Objawy wcześniej: wieczne zmęczenie, opuchnięta buzia, tycie, wypadanie włosów garściami, bolesne i bardzo obfite miesiączki. Po braniu hormonów przestały całkowicie mi wypadać włosy, schudłam (ale to też wynik wzmożonej aktywności fizycznej). Ale minusem było to, że bardzo bolał mnie brzuch po zażyciu tabletki rano i przestałam właściwie spać...Nie mogłam zasnąć do 3, 4 a o 6 wstawałam do pracy. Wracając z pracy byłam bardzo zmęczona ale to zaraz mijało i znowu nie mogłam spać. Byłam też mega zdołowana, wiecznie mi się płakać chciało! W końcu odstawiłam tabletki. Poszłam do ogólnego (bo nawet do takiego kiepskiego endokrynologa trzeba trochę poczekać), zrobiłam badania. Ogólny powiedział, że chyba za duża dawka to była i mam się zapisać do innego lekarza, żeby rzetelniej do mnie podszedł a wyniki nagle idealne i teraz jestem w kropce...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dawka 25 to jest dla dzieci .. i nie pomaga nawet
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dawka 25 to jest dla dzieci .. i nie pomaga nawet
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prosze o interpretacje wynikow tsh 0.093 ft3 4.33 ft4 1.66 atpo 1300 w tej chwili biore euthyrox 25 pol tabletki
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może masz depresję? Lub inną chorobę? Mam niewielką niedoczynność tarczycy, tak jak Ty, wyniki w normach, biorę najmniejszą dawkę Euthyroxu, ale nigdy nie miałam zawrotów głowy czy duszności.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Lekarz endokrynolog po przejrzeniu moich wszystkich badań (ft3 ft4 TSH oraz USG TARCZYCY) powiedział, że takich dobrych wyników u pacjentki już dawno nie widział.

USG tarczycy w opisie nie zawiera żadnych niepokojacych informacji.

Stwierdził, że niedoczynnosc mam tak lekką, że nie ma potrzeby aby zapisywać jakiekolwiek leki.

Dodał, że gdyby coś zmieniło się w moim samopoczuciu wtedy mam przyjść - no i tak oto mija właśnie pół roku a ja zaczynam się co raz to gorzej czuć. :-(

Umawiam wizytę i idę - w zeszłym roku miałam te same objawy być może coś tam zaczyna dawać o sobie znać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W zeszłym roku o tej samej porze? Ciemno, zimno, nieprzyjemnie... Może to nie jest zbieg okoliczności? A skoro potem, w lipcu, wyniki miałaś dobre, to może jednak nie ma Twoje samopoczucie żadnego związku z tarczycą?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przy tarczycy są właśnie takie objawy nawet jak wyniki są "w normie" .Lekarze zwalają ,że te objawy to Depresja nie umią leczyć , nie znają się na tym . Osoba, która nie ma tej choroby nigdy nie zrozumie jak ciało boli , jak ciało męczy się , ( zasypiałam pierwsza od dzieci , twierdzą że człowiek wymyśla). Nie da się przy tej chorobie normalnie funkcjonować , pracować nawet gdy jest niby w normie. Niedoczynność tarczycy powinna być wpisana na liście chorób by dostawać rentę .Cały organizm źle funkcjonuje, brak koncentracji, siły, bóle kości, mięśni, głowy, drętwienie dłoni , rąk , puchnięcie .
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam tak samo. Jak jedno przestaje boleć to zaczyna drugie. Czasem po wizycie u kolejnego lekarza myślę sobie że coś chyba jest ze mną nie tak bo oni nigdy nic nie widzą. Normalnie zdrowa jak ryba tylko czasem nawet odkurzyć siły nie mam. Nie zrozumie nikt inny.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ja mam podobnie też domagam się z niedoczynnością tarczycy ,zmieniać humorów raz śmiech a na drugi dzień już gorzej zawroty głowy bóle mięśni szumy uszne itp.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy zwala na depresję każdy a przede wszystkim rodzinny ! Ludzie z niedoczynnością tak się właśnie czują ..powinna być na to renta ja nie byłam w stanie 8 godz pracy wytrzymać ..gdy przychodziłam do domu po chwili już spałam .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie.wiekszosc endokrynologów nie ma pojęcia,że istnieje tzw choroba Orda czyli zanikowe zapalenie tarczycy przy dobrych albo nieznacznie zmienionych wynikach hormonów z krwi.Sa objawy takie jak piszecie a lekarze umywają ręce.
Miałam to samo i dopiero jak palcem pokazałam wynikiUSG tarczycy z kolejnych lat ,z których wynikało,że objętość tarczycy zmniejsza się z każdym rokiem i teraz jest tak mała ,5 ml jak u dziecka piecioletniego to lekarz wreszcie zajarzyl i dostałam euthyrox..kliknijcie sobie w google hasło " choroba Orda" albo " zanikowe zapalenie tarczycy" bo inaczej nigdy was nie wyleczą!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie odkąd pamiętam lekarka rodzinna podejrzewała problemy z tarczycą, więc przy każdej okazji zlecała tsh.Po kilku latach wyszło, że mam lekką niedoczynność (wynik lekko ponad 4) Na pierwsza konsultację poszłam prywatnie.Tam dowiedziałam się, że to przewlekła, utajona niedoczynność :/ Już wcześniej miałam spadki mocy i zmienne nastroje, zle z czasem potrafiłam zasnąć w pracy na siedząco, nie miałam siły mówić, byłam nerwowa.Zaczęłam brać euthyrox 25 i się unormowało, ale że staraliśmy się o dziecko, endo zwiększyła dawkę, bo sama norma to za mało.Teraz jestem w ciąży, dawka stopniowo i ostrożnie zwiększana (np. 2x tyg. większa dawka) Nie obyło się też bez problemów z utrzymaniem ciąży.Teraz jestem w 24 t.c. i na dawce 125, ale Letroxu (lepiej się wchłania) Co do objawów, to bez badań wiem kiedy mi lecą parametry. Na przemian jestem zmęczona i nerwowa, skóra robi mi się sucha, boli mnie żołądek, a nastrój jak przy depresji.Tarczyca odpowiada na funkcjonowanie całego organizmu, tak więc objawów może być więcej. Jeśli lekarz stwierdzi, że wyniki są wystarczająco dobre, a czujesz się źle to zadbaj o dostarczenie jodu w diecie i nie zapomnij o morskiej bryzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Problem z tarczyca jest taki ze ciagnie za soba inne problemy, np czesto wystepuja stanu cukrzycowe, wszystkie objawy zlej tolerancji cukru bez np skoow w badaniach krwi, ja mam do tego nawracajaca wysoka prolaktyne.
Szczescie mialam lekarza ktorzy nie trzymal sie kurczowo wynikow i dal mi leki na poprawe calego procesy trawienia i wchlaniania cukrow.
Prolaktyne zbijam sama ziolem dosc znanym, niepokalankiem pospolitym w postaci extraktu.

Przez pare lat bylam zbywana przez lekarzy
co lepsze raz poszlam do Ginekologa na usg, i przy okazji recepte, pana ociekajacego zaje b i s t o s cia Dr Cieplucha
nie dosc ze USG nie zrobil bo stwierdzil zen ie ma sensu
lekow nie zpaisal bo jak rzekl co za idiota pani to zapisal
zabulilam 150 zl za nic :)

na szczescie 'ten idiota' co zapisal mi leki sprawil ze dzisiaj czuje sie dobrze, chudne, wyleczylam stany cukrzycowe, prolaktyna niestety skacze ale to ciezko unormowac raz na zawsze.
A no i do tego biore Jodid, a jak nie mam recepty to kupuje KELP ktory tez ma duza dawke jodu. Tylko nalezy pamietac ze Hashimoto nie lubi jodu ponoc, ale to poczujesz, nadmiar jodu powoduje zle samopoczucie i sr*czke.
Ale nic innego zlego nie powoduje, takze jakpo tygodniu dwoch brania jodu pogorszy ci sie samopoczucie to po prostu nie bierz go.

Tendencja do tycia 2x szybiej niestety zostaje dlugo, ale przy dobrych lekach po 2-3 latach wraca mozliwosc utratuy wagi w jakims prawie ze normalnym tempie o ile sie cwiczy. Waga sama z siebie niestety nie spadnie nawet przy dobrym leczeniu.

Wolniejszy metabolizm to: klopoty z trawieniem refluksy, zaparcia, niestrawnosci, gorsza przezsuzona ceta, slabe wloski niestety
troche trzeba wiecej dbac :)

zycze wytrwalosci, po paru latach wchodzi to w krew i czlowke jakby spokojniej to ogarnia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a dodam ze dobrego lekarza pozajemu po SKUTECZNOSCI
a nie ilosci orderow

jesli jaks lekarz cie nie leczy - zmien lekarza, szkoda zycia na konowalow.
Do tego leczenie bedzie mialo efekt po 6-12 miesiecach jesli jest dobrze dobrane. Szyvbciej sie nie da i cudow nie ma.

Wiele problemow mozna leczyc nawet przy nieduzych odstepstwach od prawidlowego wyniku, mozna wtedy zatrzymac postep choroby.
Z drugiej strony nie jest dobrze sie faszerowac prochami.

Jesli sie zle czujesz to idz do lelarza ktory po prostu zacznie cie leczyc a nie jakiegos palanta kwitnacego madrosciami nikomu nieprzydatnymi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy mogę poprosić o namiary na dobrego endokrynologa.
mikulek.buziaczek@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już leczę się półtorej roku, teraz biore euthyrox n75, polecam zmienić dietę na zdrowszą, zbadać cukier - same leki nic nie dadzą, jak co po niektórzy niestety myślą, trzeba się zdrowo lekko odżywiać przy niedoczynności,pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mikronezja, ile płacisz za wizyte w endomedzie u swojej endokrynolog
( dr. Lisowskiej-Kmiec)?

usg tarczycy tez robisz w endomedzie? jesli tak u kogo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Usg robię w Medycynie Pracy na Grunwaldzkiej. A za ostatnia wizytę zapłaciłam 130 zł :/, wcześniej poniżej 100 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamętajcie o witaminie D3, gdy zaczęłam ją brać na osteoporozę, przeciwciała anty Tg znacznie się obniżyły i teraz są w normie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tez warto pamietac o jodzie, ktorego mamy za malo
sol jest jodowana minimalnymi dawkami i trzebaby jesc ja kilogramami

a na dodatek uzywamy wielu rzeczy ktore jod wyplukuja
Ja np co pol roku mniej wiecej musze 3-4 mcy brac dodatkowy jod bo inaczej sam euthyrox mi przestaje dzialac i tarczyca sie mocno powieksza, samopoczucie spada.

Jodid na recepte
KELP - teoretycznie ta sama ilosc aktywnego jodu - bez recepty.
Nigdy nei zalecam pochlaniania suplementow, ale tu nawet 4-5 krotna dawka to zadno wow, ludzie jedzacy duzo ryb, wodorostow pochlaniaja go parenascie razy wiecej i maja sie b dobrze. Nawet lepiej niz ludzie z EU.

W kazdym razie jesloi komus jod nie posluzy to co najwyzej dostanie sr*czki, tak tez sie moze stac gdy wezmiemy za duza dawke na start.
KELP - 1 tableta dziennie
JODID 100 - ja zaczynam od pol tabletki dziennie.
+ monitorowanie tarczycy i obserwacja samopoczucia

Nie wiem dlaczego lekarze tak unikaja przepisywania jodu, ale mialam szczescie ze jeden lekarz mi zapisal i faktycznie zaczelo dzialac z euthyroxem. Wczesniej dlugi czas samego euthyroxu i duzych dawek i nic, zero efektu.

Potem slynny juz konowal p. Ciepluch po 10 minutach pierwszej z nim rozmowy zaczal niegrzecznie i cynicznie negowac metody poprzedniego lekarza, ktory jest specem i wyciagnal mnie z totalnego dramatu niefunkcjonowania. I w sumie zaczal pierniczyc ze po co mi leczenie skoro wyniki nie sa az tak zle. Totalnie zignorowal b zle samopoczucie. Zaplacilam za 15 min pieprzenia okolo 120 zl czy jakos tak.

Takze dobry lekarz = efekty leczenia
zly lekarz = goowno nie efekty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od kiedy to endokrynolog-ginekolog, który wcześniej przez lata był tylko ginekologiem miałby się dobrze znać na tarczycy?
Tak samo odwrotnie - jak ktoś był internistą, potem został endokrynologiem, bo zrobił specjalizację, miałby się dobrze znać na leczeniu niepłodności?
Z tarczycą najlepiej iść do endokrynologa-internisty, a z problemami z miesiączkami czy problemami z ciążą - do endokrynologa-ginekologa. Po to się podzieliła ta endokrynologia.
To tak samo, jak w chorobach wewnętrznych: i hematolog i gastrolog znają się na chorobach wewnętrznych, bo są internistami , ale z wrzodem żołądka trzeba iść do gastrologa, a z anemią do hematologa, a nie odwrotnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Koleżanka ma niedoczynność tarczycy zażywa hormonyz tyroksynę zawartą w lekach o nazwie Euthyrox, Letrox i innych, w pojedynczej dawce rano, 20-30 minut przed posiłkiem. Podobną skuteczność mają leki zażywane tuż przed spoczynkiem nocnym,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zastanawia mnie dlaczego kazda z was pcha się do tych leków które trzeba brać do końca życia zamiast posłuchać swojego organizmu,wyciszyć się i zsuplementowac bo byc moze zle się odżywia albo żyje akurat w większym strefie co powoduje spadek aktywności całego organizmu. S co gdyby wybuchła wojna? Skąd weźmiecie leki na tarczycę i po co stać się kekobiorcą kredytowym koncernu farmaceutycznego???zadalyscir dobie kiedyś te pytania zamiast wymyślać sobie choroby jesli badania są w normie????
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 30
A tym, co mają cukrzycę poradzisz, żeby nie brali insuliny, bo ona nie wyleczy cukrzycy i w razie wojny tez jej zabraknie... Ciekawe...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jezeli masz cukrzyce typu 2 to mozesz wyleczyc dieta tak samo nadcisnienie i niedoczynnosc a nie od razu bierzecie garscmi tabletki bez jodu selenu zadne tabletki nie pomoga na niedoczynnosc, najprosciej wziasc tabletke lekarz ,ktory od razu ci przepisuje tabletki to go zmien bo moim zdaniem on wspolpracuje ....... ale nie z pacjentem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

tak, na pewno miałam dwa razy za wysokie tsh i kilkakrotnie za wysoką prolaktynę, bo akurat miałam stres w pracy. wiadomo, że to jak się odżywiamy wpływa na układ hormonalny i samopoczucie. ale ja się całe życie dobrze odżywiam i ruszam. jeśli chodzi o stres, to co? mam zmienić ukochaną pracę, bo haszimoto? nie brać leków i zrujnować sobie organizm uniemożliwiając tym samym w przyszłości zajście w ciążę? weź się...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dlatego ze aż tak mocno źle się czujemy ze łapiemy się czegoś co nam pomoże jak każdy chory człowiek szuka ratunku
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brak slow...widac ile rozumu na w glowie autorka wypiwiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może tak osoba poczyta o tarczycy a jeśli zna sposób jak bez niej żyć, to Nobel jak nic będzie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie sprawdź właściwości pierwiosnka :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam serdecznie
ja miałam również to samo złe samopoczucie ból głowy aż w końcu skontaktowałam się z dietetyczką jak dla mnie najlepszą w całej Polsce i do tego bardzo skromna specjalizuje się tylko i wyłącznie niedoczynnością jak i hashimoto opracowała mi dietę na 14 dni no i się do niej dostosowałam bóle odeszły, samopoczucie lepsze, więcej siły i energii ale to co najpiękniejsze to w końcu waga zaczęła spadać :D w ciągu 4 dni 1,5 kg mniej na samym początku byłam w szoku bo nigdy mi się nie udawało nawet kg zjechać... teraz wiem, że układa diety i wysyła drogą mailową i nie drogo! :D a z resztą podam Wam link mi pomogła więc i Wam pomoże
http://allegro.pl/ukladam-diety-dla-osob-z-niedoczynnoscia-tarczycy-i7188386671.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Schudłam dopiero na diecie…
Ci lekarze to porażka mi powiedzieli, że przesadzam i nie mam się tak tym przejmować bez przesady bo pani oszaleje! Ręce opadły jak źle się czułam tak ten stan się nadal utrzymywał.
Szukałam pomocy wszędzie aż w końcu zaczęłam szukać w necie i trafiłam na allegro pani układa diety podobno sama też choruje więc myślę sobie ta kobieta mnie zrozumie i tak było zrobiła mi dietę 14 dniową i faktycznie samopoczucie lepsze, schudłam co graniczyło się z cudem, wyniki też książkowe od razu więcej energii mam.Wpiszcie sobie na allegro taki tytuł ,, Układam diety dla osób z niedoczynnością tarczycy ” W ciągu 2 dni miałam dietę na maila i nie musiałam wychodzić z domu i płacić u nas 150 zł za 10 min. aby usłyszeć przesadza pani…
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja teraz chodzę do dietetyka, cały czas ale jesteśmy też pod opieką Invimedu bo staramy się o dziecko. Przeciwciała mi spadły, ale nadal nie mogę zajść w ciążę :) Chyba podejdziemy do ivf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mam haszi, też się staramy.. od 10 miesięcy. Ginekolog uspokaja, że do roku to norma, że zajście zależy od tylu czynników, że nie ma się co na razie martwić... Hormony mam w normie, jajowody drożne, ale jednak jakiś niepokój już się pojawia...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Długi czas nie mogłam skojarzyć, dlatego jestem ciągle zmęczona i senna, później zaczęły wypadać mi włosy, to był dla mnie znak ostrzegawczy. Wiecie co, bardzo trudno znaleźźc dobrego specjalistę, który przejąłby się naprawdę pacjentem i wysłałby człowieka na odpowiednie badania. W Warszawie w Psychomedic mają dobrych endokrynologów od takich skorzeń, umożliwiają rejestrację online, klinika działa też w w weekendy, także duża wygoda. Ja od dłuższego czasu nie leczę się na NFZ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tej klinice mają naprawdę dobrych specjalistów z wiedzą, doświadczeniem i dobrym podejściem do pacjenta. Nie bez powodu cieszą się w sieci tyloma dobrymi opiniami - o czymś to chyba musi świadczyć. Zawsze dbają o dobro pacjenta i chcą dla niego jak najlepiej. Można poczuć się u nich pewnie i bezpiecznie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coraz więcej słyszę o tym problemie - z czego to wynika?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to choroba powstająca na skutek błędu odpornościowego tzn, że organizm po prostu zwraca się sam przeciwko sobie. Najlepszym wyjściem z tej choroby jest odpowiednia dieta i dbanie o swoje zdrowie. Ja poprosiłam o przygotowanie diety moją zaufaną panią dietetyk z Poznania, którą serdecznie polecam bo jest świetnym specjalista, a mianowicie Pani Beata Ślebzak-Cebula. Przygotowała mi odpowiedni jadłospis, które oczywiście regularnie muszę się trzymać. Od momenty stosowania tej diety czuje się o niebo lepiej niż wcześniej. Nie odczuwam już takie zmęczenia, moja skóra nie jest już taka przesuszona no i ogólnie mam więcej energii. Także spoko z Hashimoto da się żyć.. bo kiedyś ktoś mnie spytał jak to jest ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

spoko dziękujemy za reklamę:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam
http://nplink.net/lgflsdPD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja biorę Thyrolin jest to suplement oparty na naturalnych składnikach wspierających tarczycę, nie lubię pchać w siebie chemii. Biorę zapobiegawczo ponieważ u mnie w rodzinie są osoby, które mają chorą tarczycę ale podobno pomaga również w trakcie leczenia. Jeśli chcesz zapoznać się z dokładnym składem to łap link ich strony nplink.net/er6pfIdU . Trzymaj się i nie poddawaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dużo objawów które opisujecie są także niedoborem witaminy d3. Sama zmagam się z niedoczynnoscią więc objawy wyżej wymienione nie są mi obce. Polecam zbadać poziom witaminy d3. Dużo osób ma niedobór. Też tak miałam. Ograniczylam także cukier i czuję się świetnie. Nigdy nie miałam tyle energi co teraz. Także główka do góry będzie dobrze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

pracy tarczycy pomoże tylko i wyłacznie wysoka dawka jonów ujemnych i odpowiednia suplementacja jodu, selenu oraz cynku i witaminy D3. Ale najważniejsza jest jonizacja ujemna której w naszym powietrzu gdzieś zabrakło. Zostało to zbadane naukowo i potwierdzone. Efemty poprawy TSH bez leków zaobserwowano już w ubiehgłym wieku a teraz potwierdził to dr medycyny naturalnej Wikarski Jacek w swojej komorze jonizacyjnej. Lekarze o jonizacji ujemneju nic nie wiedzą i tylko Naturopaci mogą tu cokolwiek pomóc. Zięba nie jest praktykiem tylko publicystą więc może to tylko opisać. Po pomoc do naturopaty takiego jak opisywał ktoś wyżej (tacy są kształceni w Niemczech i Kanadzie) Szukajcie w google komora jonizacyjna warszawa. Tu jest też jakiś filmik https://www.youtube.com/watch?v=lmzUMY55eJE&t=7s
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Witam. Przez niemal cały rok 2018 przyplątywało Mi się ,,zapalenie przydatków" ( rozpoczynało się grzybicą pochwy, następnie bakterie atakowały pęcherz- a w listopadzie i nerki) I tak znów na przełomie 2018/2019 zakończyło się zapaleniem nerek. Powiem, że: badań robiłam multum pod względem ginekologicznym , gdzie miałam nadżerkę usuwaną i urologicznym. Często jednak drożdżaki dopadają osoby z osłabioną odpornością- i tak jeden z 10 ginekologów doradził dopiero TSK I anty-TPO. wYNIKI:
T3, T4 w normie, TSH 9,95 ( norma: 0,27-4,2), czyli niedoczynność tarczycy, a co za tym idzie anty-TPO:185 ( norma OD 0-35). W końcu coś odkryłam. Lekarze niedowierzali, iż przecież ważę 53-54 kg ( ale przynam, że jestem niejadkiem), więc nie uwzględnili, że może przyczyna leży w tarczycy. A człowiek się męczy. Główne objawy, które przez ok. 1,5 roku to: masowe wypadanie włosów( myślałam że wystarczy skrzyp aby je wzmocnić), bardzo sucha skóra, bóle miesni, ciągłe uczucie zmęczenia, senność ( potrafiłam z piątku na sobotę przespać 13 godzin, myśląc że to zmęczenie lub stresie po pracy), stany depresyjne przez co dostałam leki uspokajające, drażliwość, osłabienie i zawroty głowy, przez które nieraz upadłam na szafki, nerwowość.... Lekarz, patrząc na Mnie zaśmiał mi się w twarz, bo stwierdził, że szczupłe osoby rzadko chorują na Hashimoto. Paradoks. Mnie wcale do śmiechu nie było/ A ile razy z bólu stół gryzłam. Teraz dieta bezcukrowa i zakwaszająca, aby nie powodować rozwoju drożdżaków i Euthyrox. Chciałam bym wiedzieć o skutkach niepożądanych?? Bo nie powiem ,,czym" wychodzą mi już wszystkie leki farmaceutyczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy da sie to w pełni wyleczyć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja. Niestety posiadam początki Hashimoto po moim tacie. Jest to niestety dziedziczne. Nie przejmuje się tym, chociaż może powinnam.. w Polsce ta choroba nie jest leczona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja cierpię na niedoczynność tarczycy kilka lat i regularnie chodzę na konsultacje do mojego dietetyka klinicznego Pani Beaty Ślebzak-Cebuli dzięki ktorej czuje się bardzo dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja na niedoczynność chorowalam ponad 5 lat. W grudniu trafiłam na suplementacje( z myślą o zrzuceniu wagi). Zabrałam się do jej stosowania razem z dieta i po 3 miesiacach zrobilam wyniki i niedoczynnosci i hashimoto zrobilam papa. Teraz tylko utrzymać się suplementow i diecie i problem zniknie na zawsze ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka suplementację i dietę stosowałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie miałaś TSH i jakie ft3 i ft4? Ja sama zrobiłam sobie TSH bo byłam wiecznie zmęczona. Z osoby bardzo aktywnej stałam się zmęczoną osobą niemającą czasem siły wstać z łóżka. Zrobiłam sobie TSH i miałam wynik 2.4 czyli w normie, ale że jestem naukowcem to zaczęłam studiować tematykę i okazało się, że nawet 100latkowie ale zdrowi (są tacy) mają TSH ok. 1.4-1.6 ... Kobieta, która planuje ciążę powinna mieć TSH poniżej 2 (takie są zalecenia nawet w PL). Także wiedziałam, że coś jest nie tak (moja Mama jest po menopauzie a ma 0.8). Studiowałam temat dalej, przerabiałam badania przesiewowe, czytałam publikacje naukowe i okazało się, że najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest niedobór jodu. Zamówiłam sobie jod. Brałam 150ug dziennie i po kilku dniach czułam jakby ktoś włączył światło. Fabryka ruszyła. To jest niesamowite. Biorę jod od 3 miesięcy teraz i zrobię sobie kolejne badanie. Jestem innym człowiekiem a brałam wszystko - probiotyki, magnez, żelazo. Zapomnij. Tarczyca bez jodu nie działa. Najlepsze jest to, że śpię i się wysypiam a nie jak wcześniej mogłam spać 12h i budziłam się zmęczona. Mam ostry umysł, skupić się w końcu mogę. Po pracy mam siłę sprzątać i iść na siłownię a uwierz mi, że to było już niemożliwe. Myślałam tylko o tym, żeby jakoś przetrwać w pracy i doczołgać się do domu i położyć a mam 33 lata. Jod zmienił moje życie a zauważ, że ft3 i ft4 miałam jeszcze w normie, jednak podwyższone TSH (też w normie, ale to normą być nie powinno). Czuję się mega dobrze. Moja skóra także wygląda o wiele lepiej. Włosy! Zapomniałam. Bardzo wypadały mi włosy a teraz mam pełno nowych włosków na głowie i coraz mniej siwych. Głupotą jest wciskanie pacjentom od razu hormonów skoro tarczyca sama w sobie jest dobra (w większości przypadków) a potrzebuje jedynie paliwa. Czytałam, że kiedyś głównym źródłem jodu była mąka, ale zmienili w niej jod na jakiś składnik z sodem, aby była sypka i pojawiło się wiele przypadków niedoczynności. O soli zapomnijcie, bo po pierwszym kontakcie z powietrzem, 100% jodu znika z soli w ciągu 4 tygodni. Dodam jeszcze, że zaczęły się u mnie migreny a mnie nigdy wcześniej w życiu głowa nie bolała. Wiedziałam, że jest ze mną coś bardzo nie tak. Jakbym się posypała całkowicie. Odkąd biorę jod głowa w ogóle mnie nie boli.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zalecenia w Polsce przy planowaniu ciąży/w ciąży mówią, że TSH powinno być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

poniżej 2,5; jod nie jest przyczyna najczęstszą a autoimmunologiczne zap. tarczycy. stare i nieaktualne publikacje czytasz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witaj Bianka, dzisiaj wpadł mi w ręce Twój komentarz..., jeśli możesz proszę napisz w jakiej formie bierzesz jod (w płynie czy tabletce). Bardzo ciekawy jest Twój komentarz. Mam niedoczynność tarczycy od ponad 5 lat . O 5 lat za późno muszę wziąć sprawę w swoje ręce, żeby wrócić do takiej formy jak Twoja ;) Pozdrawiam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

D3 jak poprzedniczki także polecam. Jest bardzo ważna. Zresztą jak magnez i flora bakteryjna (ja biorę 16 szczepów Swansona - nie wiem czy inne firmy też robią taki dobry probiotyk). Jednak jod to była najważniejsza rzecz dla mojej tarczycy. Dzięki D3 tej zimy nie byłam ani razu chora a u mnie w gabinecie nie otwiera się okno. Wszyscy byli w pracy chorzy po kolei a ja nie :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam dużą nadzieję, że lunazyna będzie rozwiązaniem dla wszystkich chorób autoimmunologicznych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Koniecznie udaj się do lekarza http://alkudia.pl/z-tarczyca-jezdze-do-endokrynologa-do-lodzi/ nie możesz tego lekceważyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
nie jestem lekarzem ale z takich ogólnych opisanych objawów wynika że może być to taki trochę "permanentny" stres i spięcie całego organizmu. Stad taka sztywność karku co przekłada się na ból głowy a stres taki długotrwały ma wpływ na stan flory w jelitach (drugi z czynników, po antybiotyku, który wyniszcza florę w jelitach) a jeśli flora jelitowa nie jest w najlepszej kondycji to i nastrój też nie jest najlepszy i może to być początkiem/wstępem do depresji. Wtedy te zawroty głowy, osłabienie, zły nastrój itp. mogą się nasilać. Dlatego dobrym sposobem aby zaradzić takiemu stanowi rzeczy jest picie probiotyków! Probiotyki regenerują florę w jelitach i spowodują że jelita zaczną lepiej pracować a co za tym idzie w konsekwencji, cały organizm. Wtedy i nastrój będzie lepszy i łagodzą się skutki tego ciągłego stresu oraz sam stres. A żeby picie probiotyków miało sens i było zadziałało długotrwałe to najlepiej wdrozyc probiotykoterapie tak na 4 do 6 miesięcy (pic 3 razy dziennie np. probiotyk joy day lub koncentrat joy day po posiłku) a później tak profilaktycznie (np. 1 dziennie). Pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, może tak być że probiotyki pomogą i dzięki nim poprawi się nie tylko flora w jelitach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

na pewno poprawi się flora i uszczupli portfel niepotrzebnie:)
dobra reklama.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też uważam, że dobrze by bylo zadbać o jelita.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

No i ekstra! Wiecie co to lunazyna? Mnie działanie tego sumplementu zachwyca i myśle, ze jelitom tez moze pomoc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I znowu ta reklama. Już trzecia osoba pisze o tym probiotyki z tego samego adresu IP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja szukałam ostatnio dla mamy jakiegoś dobrego suplementu i znalazłam Thyrolin. Skład i opis wydawał się spoko. Informacje znalazłam na tej stronie: https://suplementyinfo.pl/suplement/thyrolin/. Mama bierze go już miesiąc. Robiła teraz wyniki i są trochę lepsze. Zobaczymy co będzie później.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

od wielu lat mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. wyeliminowałam gluten, laktozę, biorę letroks. I trzymam wagę , nie chudnę. od tygodnia stosuję guam , błoto na ciało i żel guam. To rewelacja jeśli chodzi o zdrowie i samopoczucie! Zniknęły sztywność mięśni i stawów, zmęczenie i i inne dolegliwości. Jestem szczuplejsza. Nic dziwnego w guamie jest jod, inne cudne mikroelementy i morskie cudeńka. Czuję się tak jak przed chorobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zapraszam po informacje
Slon_48@wp.pl
Mogę ci pomóc ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czesc tez tak mam bol głowy bylam u laryngologa i stwierdziła ze to moze byc alergia niedługo mam wizytę u alergologa i zobaczymy wyniki TSH wyszły 3,37 niby w normie ale okropnie sie czuje i przepisał mi euthyrox25 zobaczymy czy bedzie poprawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko co napisałaś może wiązać się z niedoborem witami B12. Polecam sprawdzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

z hashimoto zyje się cieżko ale sa sposoby żeby złagodzic objawy . Ja biore takie tabletki hashima forte. Mi bardzo pomagają np przestały mi wypadac włosy, nie jestem juz taka nerwowa, nie mam problemu ze spaniem. Hashime można kupić bez recepty w każdej aptece. Polecam spróbować, u mnie s sprawdziła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Mecze się już ponad 1 rok biore Eutyrox 75 wirnik poprawiły się ale wraz jestem zmęczona Niestety ta choroba Niedoczynosc Haszimoto Najgorzej martwię się bo przybywa na wadze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto sprawdź czy mamy odpowiednia dietę... To jest też bardzo ważne.Ja sama trochę naczytalam się o tym i odwiedziałam wiele dietetyków. Nikt nie wymyslił mi nic cudownego. Warto przeczytać artykuł o diecie przy Hashimoto - https://doktorfit.edu.pl/dieta-w-hashimoto/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najważniejsza jest osoba, która to wszystko poukłada, nie tylko przepisze leki, ale tez ustali dietę i będzie kontrolować wyniki.
Leczę się u dr Rachonia, polecam szczerze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi w tym bardzo pomogła Pani dr n. med. Anna Szczurowicz z Gdańska (a dokładnie gabinet jest we Wrzeszczu) która jest bardzo dobrym specjalistą właśnie od problemów związanych z tarczycą i pośrednimi objawami. Dlatego jeśli zauważasz u siebie takie objawy jak m.in np. silny trądziki, bóle głowy, czy tak jak u mnie również zaburzenia miesiączkowania to warto jak najszybciej to sprawdzić i podjąć leczenie, aby znów wrócić do pełni zdrowia i sił bo rzeczywiście jest w stanie w tym sprawnie pomóc tak, aby problemy już nie powracały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nowy euthyrox zawiera mannitol! Tez sie bardzo zle po tym czulam. Znalazlam w necie informacje ze w anglii i feancji ludzie mieli to samo i sie domagali przywrocenia starej wersji leku i ja maja a w Polsce dalej nam to niemcy wciskaja! Nowy euthyrox jest po prostu niebezpieczny i bojkotuje ludzi zeby cos z tym robili a sama napisalam do glownego inspektoratu farmaceutycznego i zero odezwu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja biore letrokx
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem tu nowa. Starając się o dziecko dowiedzielam się że mam bardzo wysokie tsh 6. 68 i to jest przyczyną że nie mogę zajść w ciążę. Byłam na pierwszej wizycie u endokrynologa który kazał mi zrobić badania ft4 i ft4 i przeciwciała. Jestem osobą bardzo szczupłą. Lekarz powiedział że serce bije mi za szybko jak przy niedoczynność
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Może nadczynności
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


syf- https://forum.trojmiasto.pl/Antykoncepcja-PolaRing-t923970,1,50.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W przypadku problemów z tarczycą mi pomogła Pani doktor Anna Szczurowicz https://endokrynolog.com.pl/ która zajmuje się właśnie problemami niedoczynności tarczycy. Przede wszystkim szybka diagnoza i dobrze dobrane leczenie bo od pierwszych tygodni zaczęłam się czuć dużo lepiej i teraz jest w porządku. Oby tylko tak zostało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrzy lekarze sa na znany lekarz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może tam znajdziesz cos co cię zainteresujehttps://zyciehashimoto.blogspot.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No ja mam od wielu lat ten problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytam watek i nie moge uwierzyc ile w nim niescislosci :o

Moja przygoda z tarczyca zaczyna sie w okresie dojrzewania ale zdiagnozowana w wieku 20 lat. Tsh na tamten moment 11,5. Przeszlam nawet etapy spiaczki, spalam po 20 godzin na dobre przez wiele dni.

Anty tpo w normie tak jak i inne parametry.

No i teraz kwestia niescislosci co do wiedzy lekarzy i pacjentow...

Hashimoto moze ale nie musi miec podwyzszonego anty tpo. Ale wazne jest badanie usg tarczycy. Malo kto to robi. Teraz prawie kazda kobieta ma hashi choc nie ma. Albo raczej nie ma robionych wszystkich badan. Mam kolezanke ktorej wkrecono ze ma hashi choc ma tsh 3,5 i bierze authyrox 25 i od lat nie sprawdza wynikow.

Dieta jest w stanie pomoc jesli mamy komplet wynikow wlacznie z usg i wynika z nego ze tarczyca jest normalnej wielkosci. Jesli ktos, tak jak ja, ma kazdy plat o pojemnosci 1,5 ml a minimum i to takie zeby powiedziec ze tarczyca jest mala to 12-18 ml na plat to mozna powiedziec ze ja tarczycy nie mam.

A anty tpo zawsze mialam w normie. I pomimo tego mam stwierdzone hashimoto.

Choc na glos tego nie mowie, raczej trzymam sie ze mam niedoczynnosc tarczycy ;) badania robie raz na miesiac i bardzo sie pilnuje.
Fakt, wyeliminowalam z diety cukier i mieso bardzo ograniczylam. Dodam ze nigdy nie mialam nadwagi, wrecz przeciwnie, od lat walcze ze skrajna niedowaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej a jakie leki bierzesz ? Ja dzis byłam u endokrynologa i właśnie stwierdził ze mam niedoczynnosc tsh 3,54 jestem szczupła nie mogę przytyć... usg tarczycy idealne wielkość tak jak powinno być. Jedynie prolaktyna powyżej normy, cholesterol również...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Samo badanie anty tpo nie wystarczy , należy zrobić anty G mi dopiero w tym badaniu wykazało że mam również hashimoto. W zasadzie w leczeniu niczego to nie zmienia bo i tak leczy się tylko niedoczynnośc podając euthyrox.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo, może ktość z Państwa zechciałby poświęcić chwilkę i wypełnić tę anonimową ankietę do badania, które przeprowadzam w ramach pracy magisterskiej na kierunku kosmetologia. Wszelkie tego typu badania przyczyniają się do wdrażania działań poprawiających komfort życia pacjentów, zatem gorąco zachęcam do wzięcia udziału i z góry dziękuję za każdą wypełnioną ankietę.
https://docs.google.com/forms/d/1KsLUEgVkspZnUjFwQYVsf-YFxJK3MMpTDeF_9K-Xscs/edit
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi w walce z Hashimoto pomógł olejek z konopi
siewnych. Biorę 10%.Czuję się świetnie. Nie jestem senna. Poprawił mi się wygląd skóry. No i schudłam. Leczylam się na tarczyce 30 lat. Teraz dopiero po olejku widzę różnicę. Polecam.Kupuje olejek 10% że sprawdzonej polskiej firmy. :

https://sativalife.eu/register/PL0005200
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez 15 lat leczyłam się na niedoczynność tarczycy, brałam euthyrox po którym różnie się czułam.. Mimo niedoczynności nie miałam wysokiej wagi (56 kg? Ale może dlatego że dużo trenowałam i uważałam na to co jem aż do przesady bo ważyłam jedzenie, liczyłam makro i mikro... W tym okresie wyniki bardzo się wahały, po urodzeniu dziecka wiadomo.. Mniej czasu zaczęłam odpuszczać ważenie jedzenia i wyliczanie wszystkiego.. Dalej jadłam zdrowo ale zaczęłam jeść więcej tłuszczy zaczęłam nawet jeść trochę cukru i odstawiłam euthyrox.... Po 3 latach poszłam na usg tarczycy i lekarz powiedział że nie wierzy ze mam niedoczynność że on już dawno nie widzxial tak zdrowej tarczycy... Zaczęłam opowriadac mu o swoim żywieniu i potwierdził ze to zmiana nawyków żywieniowych, jedzenie wszystkiego z umiarem doprowadzilo do regeneracji tarczycy. Warto jest rownież wspomagać sie ziołami na tarczycę https://kredensziolowy.pl/produkt/eutroherbs/ Jak tutaj. Tak więc dziewczyny żadnych głodówek, żadnych koktaili cudownych... Tylko racjonalne odżywianie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najważniejsza przy tym schorzeniu wbrew opinii wielu lekarzy jest dieta. Żadne syntetyczne hormony typu euthyrox czy letrox. Po nich rozstroiłam sobie żołądek i przez kilka lat miałam zaburzenia żywienia. Problem z chorobami autoagresywnymi tyu Hashimoto tkwi głębiej. Proszę zainteresować się wirusem epsteina-barr. Polecam książkę Boski lekarz -Anthony William
Pozdrawiam ciepło :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi zapisał euthyrox 25 nie pomogło zalecono 75. dostałam po tym zapalenia żył. lekarz stwierdził, ze jestem dziwnym przypadkiem. Początkowo tego nie wiązał nawet z lekiem. Zmęczyła mnie zabawa w kotka i myszkę, wyczytałam czym można się leczyć samodzielnie, i tak oto trafiłam na te olejki: https://konopiafarmacja.pl/krople-cbd/13-olej-cbd-5-essenz-decarboxylated-15-ml.html zamiast codziennie łykac tabletki, to 3 razy do roku funduje sobie taki olejek ( średnio na miesiac mi starcza) i wyiki mam w normie, nie tyję nie zbiera mi się woda, nie mam wahania nastroju i p..ych wzdęć, nagle alergia na nabiał ucichła, nic więcej nie biore, nie zmeniłam diety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja mam niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wiele osób pisze ale trzeba tez pamiętać o wyrównaniu Omegi3 do omegi6 mogę to wytłumaczyć jak to zrobić mój kontakt samarytanka.basia@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja choruje na niedoczynność już 8 lat, poziom TSH cały czas mi skacze i spada. Na szczęście trafiłam na dobrego endokrynologa i prowadzi mnie juz przez 5 lat, przez ten czas udało mi się bez zadnych problemów zajsc 2 razy w ciaze, wiec to moj sukces. od roku korzystam tez z apki na telefonie która pomaga mi kontrolowac moje samopoczucie oraz objawy a takze wyniki badan. Nazywam ta aplikacje moim osobistym dzienniczkiem tarczycowym. Ta aplikacja to Comarch HealtNote, moge ja polecic bo naprawde pomogla mi przy pilnowaniu moich wyników i nie musze juz o tym pamietac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja z hashimoto walczę już drugi rok, a od kilku tygodni mam też aplikację Hashiona. Słyszeliście o niej? Mnie koleżanka powiedziała o tym, bo można sobie w fajny sposób monitorować chorobę każdego dnia, raportować i wyrobić sobie zdrowe nawyki, które pomogą nam w walce z chorobą. Ja ogarnęłam sobie kwestie żywieniowe, wdrożyłam trochę sportu i zaczęłam pić więcej wody. Okazało się, że piję jej bardzo mało. Nie zdawałam sobie sprawy. W każdym razie Hashiona mi się podoba, a ja lubię mieć przydatne apki na telefonie. Artykuły o chorobie przeczytałam na Hashionie już chyba wszystkie, dużo cennych porad. Tutaj mogę sobię pomóc w remisji choroby, do której dążę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam tą aplikację i bardzo polecam. Ja nawet sobie diety pilnuję z nią i widzę różnicę w samopoczucie. Poza tym wszystko masz w jednym miejscu, monitorowanie choroby i do tego fajne porady. Należę też do grupy Hashigang na Fb.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oooo dobrze wiedzieć, pobieram :) Do grupy już się też zapisałam. Może ogarnę sobie dietę z Hashioną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć :) od 19 lat lecze tarczyce i wiem o czym piszesz. Od 6 lat odkąd poznałam sposób na odżywianie lepiej sie czuję i panuję nad tym :) Zapraszam do grupy Tarczycowa Fit Babka, na której znajdziesz zrozumienie, wsparcie, porady i przepisy. Wiedząć, że nie jest się samemu łatwiej sobie poradzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam tą grupę należę do niej jaki do Hashigang by Hashiona, bo korzystam z tej aplikacji. Osobiście bardziej lubię grupę Hashigangu bo mogę się zawsze skonsultować z dietetyczkami klinicznymi, co przy moich zmianach odżywiania jest dla mnie bardzo ważne aktualnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam niedoczynność tarczycy.
Jakie masz TSH?
Ja mam 132!!!
Leki które biorę nie pomagają.
Dodatkowo choruje na serce.

A najlepsze jest to że mam wybór albo levze w 100% tarczycę albo serce.

Odezwij się jak chcesz

seweryncherek93@gmail.com

Pozdrawiam serdecznie
Seweryn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wpisz sobie w aplikację Hashiona wyniki i dostaniesz wstępną diagnozę.
Większość opcji w apce jest darmowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super ta aplikacja. Czekam na wizytę u endokrynologa - zaplanowana dopiero na połowę stycznia. Wyniki mam ale nie umiem rozczytać. Widzę, że coś mam za wysoko lub za nisko... Wpisałam sobie hashionę na telefonie i po chwili miałam już wstępną diagnozę. Mam hashimoto. No cóż muszę czekać z lekami do wizyty lekarskiej, a do tej pory poczytam trochę i po świętach zacznę już cos z dietą i ćwiczeniami kombinowac. Waga wzrosła mi o 5kg chcę to zatrzymać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od nowego roku przystąpiłam do programu "krok po kroku do remisji" z aplikacją hashiona. Chcę wreszcie wyciszyć chorobę i starać się normalnie żyć. Moja koleżanka od 2-3 miesięcy jest na tym programie, konsultację z dietetykiem też miała i widzę poprawę w jej wyglądzie. Ona twierdzi, że lepiej się czuje przy tym. Bardzo chciałabym mieć takie efekty, dlatego może na wiosnę już będzie poprawa zauważalna. Z lekami lekarz wreszcie trafił zwiększył mi Letrox z 25 na 50.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zerknij tutaj https://youtu.be/jpbE8D9BBYc sporo fajnych informacji o hashimoto. Warto w mojej ocenie edukować się na każdym kroku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam TSH 105. Mialam wtedy 13 lat. Teraz mam 19 i nie jestem w stanie funkcjonowac mimo wyrównanego juz tsh. Mam potężne zaparcia -7dniowe i to przy super diecie otrębach i mnostwo ruchu. Jestem otepiala ,senna , zmeczona nie mogę się na niczym skoncentrowac , od tego stanu juz mam depresje , bo jak tu nie byc smutnym jak nawet sie skupic na niczym nie możesz. A ty jak żyjesz? Pracujesz ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele osób moze nie wiedzieć, że ma taką dolegliwość...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli masz wątpliwości, nie możesz znaleźć terminu badania USG w sprawdzonym miejscu to próbuj gdzieś dalej. Może akurat wyjeżdżasz w konkretne miejsce i tam da się to załatwić? Tak było u mnie. Multimed w Wawie i dobrze, że nie zwlekałem, bo okazało się, że mam poważny problem z tarczycą. Radzę nigdy nie zwlekać tylko szukać jak najszybszej możliwości diagnozy. Nie wiem, jak u mnie by się skończyło takie czekanie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez się czuje źle, js mam straszne bóle kości i mrowienia ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moi drodzy: autoimmunologia wynika z nieprawidłowości związanych z przewodem pokarmowym, mikrobiotą lub pH żołądka. Wszystko jest ściśle ze sobie powiązane. Znajdź przyczynę choroby, pozbądź się jej a zdrowie wróci do normy. Leki leczą ale tylko objawy. pamiętaj z Hashimoto występuje wiele innych chorób autoimmunologicznych: RZS, Toczeń, autoimmunologiczne zapalenie żołądka. Do tego wszystkiego: sibo, ibs, zaburzenia ogólnie gastryczne (bóle brzucha, refluks, gazy czy wzdęcia, nadwrażliwość na gluten), zaburzenia psychiczne (depresja, zespoły lęku uogólnionego). Leczenie: holistyczne! leczymy całość: zioła, dieta, relaksacja, zakwaszenie żołądka, probiotyki, afirmacje. Naprawdę wracamy do takiego zrównoważonego życia, z aktywnością fizyczną, jedzeniem nieprzetworzonych pokarmów, świeżych warzyw i owoców. Zrozumcie chorobę, jej patomechanizm (autoagresja to po prostu przeciwciała-białka, które powinny być unieczynnione w żołądku, przez szczelną błonę jelit nawet nie powinny przedostawać się do krwi). Życzę Wam dużo wyrozumiałości i zrozumienia siebie, Życia zgodnie ze swoim rytmem.
Pozdrawiam Was serdecznie
Psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak
psychofarmaceuta@gmail.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam poczatkowe stadium tzw. Hashimoto i podwyzszone anty TG 198, na USG tarczycy widoczne tzw sito-masa malych gozkow. Po 2 misiacach okladow na noc cieplym olejem rycynowym po sicie na tarczycy zostały 3 małe guzki, a anty TG wyszło 86, czyli w normie. Maks powinno być 115. U mnie przyczyną prawdopodobnie jest kanalowo leczony ząb ktory zamierzam usunąć, aby nie nasilac stanu zapalnego w przyszłości. Polecam filmiki Barbary Kazany- leczy nieuleczalne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie moja historia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie wiele jest takich osób i bedzie coraz więcej niestety :(
Szukałam ziół na niedoczynność tarczycy - znalazłam na jednym forum jendą ciekawą wypowiedź Pani z Poznania opwowiadała że w Konopnej Farmacji na nadczynność dzięki ich wiedzy wprowadziła suplementy i zioła które jej pomogły ( Ashwagandę , Bacope , olej CBD 10% i selen ) Ja mam niedoczynność po operacyjną (po operacji po m-cu TSH
miałam 80), biorę Euthyrox N75. Zadzwoniłam do konopnej Farmacji z Poznania i biorę te wszystkie produkty z tej strony https://konopiafarmacja.pl/ od 5 m-cy. THS się uregulowało
(~2,5). Nie chcę eksperymentować i zdawać się tylko na zioła, dlatego regularnie
zażywam leki, ale myślę, że zioła pomogły mi - w końcu dawka Euthyroxu nie jest
taka duża. Do tego już w ogóle nie mam problemu z przemianą materii. Włosów kondycję też udało mi się polepszyć polecam wypróbujcie o nich też Szampon konopny z biotyną i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminę B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Szampon przyspieszył wzrost włosów! włosy zaczeły mi szybciej rosnąć mam pełno baby włosków więc polecam,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przechodziłam to samo. Mi bardzo pomogła zmiana diety i stylu życia. Szczegółową historię możesz znaleźć tutaj: https://moderncavegirl.pl/o-mnie/
Moim zdaniem najlepszym narzędziem do pokonania diety Hashimoto jest dieta ketogeniczna: https://moderncavegirl.pl/keto-dieta-a-hashimoto/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od jakiegoś czasu stosuję olej z czarnuszki na Hashimoto i muszę powiedzieć, że jestem niesamowicie zadowolona z rezultatów. Trafiłam do Konopnej Farmacji w Poznaniu, gdzie dowiedziałam się, że czarnuszka zawiera substancję o nazwie tymochinon, która poprawia pracę tarczycy. W aptece dobrane zostały mi dwa produkty: brahmi od Pharmovit i olej CBD 5% od Cannatopia, które razem z olejem z czarnuszki stanowią doskonałe wsparcie dla mojego organizmu.

Już od 2 miesięcy regularnie stosuję olej z czarnuszki - łyżkę dziennie, olej CBD - rano 3 krople, wieczorem 5, a brahmi - jedną kapsułkę rano. Oprócz poprawy pracy tarczycy, zauważyłam również wiele innych korzyści. Po pierwsze, mam znacznie więcej energii, a także zauważyłam, że schudłam, mimo że nie zmieniałam swojego sposobu odżywiania. To pierwszy raz, kiedy ktoś tak trafnie dobrał naturalną suplementację przy Hashimoto.

Dodatkowo, stosowanie oleju CBD okazało się być bardzo korzystne. Pomaga mi w redukcji stresu i poprawie jakości snu, co przekłada się na moje ogólne samopoczucie. Ponadto, olej CBD ma działanie przeciwbólowe, co jest niezwykle ważne dla osób z Hashimoto, które często doświadczają bólu mięśni i stawów.

Szczerze polecam wszystkim, aby poszukali tych produktów w swoim mieście lub skorzystali z możliwości zakupu online https://konopiafarmacja.pl/ Moje doświadczenia pokazują, że znalezienie odpowiednich naturalnych suplementów może mieć naprawdę pozytywny wpływ na codzienne funkcjonowanie przy Hashimoto. Nie wahajcie się skonsultować z profesjonalistami w Konopnej Farmacji, którzy pomogą dobrać odpowiednie produkty dla Waszych potrzeb.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale reklama:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

kolezanki z nerwica poszukiwane:) (670 odpowiedzi)

Może znajda się tu jakies kobietki które chorują na nerwice(rozne postacie).Ja niestety choruje...

jak schudnąć... :( (187 odpowiedzi)

Dziewczyny poradzcie cos bo juz nie mam sily... Byłam ostatnio na tym całym Dukanie ale nic waga...

Rozwod dobry adwokat (398 odpowiedzi)

Witam czy ktos moze polecic dobrego adwokata z Gdyni badz Sopotu? Mam zamiar zlozyc pozew wiem ze...

do góry