Widok

Czy jest tu ktoś, kto dbał o starą i niedomagającą świnkę morską?

Moja świnka rok temu straciła brata (umarł ze starości, rano wcinał natkę pietruszki a po południu zasnął na zawsze). Potem chorowała, jakoś ją wykurowałam. Ale teraz chyba postanowiła się zagłodzić. Nie je i nie pije. Oczywiście zęby ma skrócone i pielęgnuję ją, żeby dobrze się czuła ale widzę, jak... gaśnie.
I teraz pytanie. Czy ktoś z was o taką świnkę dbał? Co można robić, na co zwrócić uwagę? Dokarmiam świnkę przez strzykawkę, podaję wodę, ale ona już słabo trawi, chuda jest przeraźliwie... Czyszczę świnkę bo nie chce chodzić i załatwia się pod siebie. Wkładam jej na noc butelki z gorącą wodą do klatki, żeby miała ciepło... Długo to potrwa? A może jest szansa, żeby jeszcze nabrała wigoru? Ma ktoś jakieś doświadczenie?
Nie umiem też zrozumieć dwóch zjawisk, niby prostych. Świnka nawet czasem podbiega do jedzenia, jest głodna, chwyta je i porzuca, nie próbuje zjeść. (W pozostałym czasie poddaje się.) I druga rzecz: świnka zaczęła dziwnie pachnieć. Jest czysta. Zniknął jej normalny zapach. Pojawił się taki ckliwy, przykry. Mam skojarzenie że to jakieś procesy chorobowe i zapach z wnętrzności.
Może to to samo, co u starszych ludzi, gdy organizm nie produkuje już pewnych hormonów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może kiedyś komuś przyda się przynajmniej ta moja relacja, bo widzę że sama raczej odpowiedzi nie dostanę. Świnka chuda, trzyma się jeszcze, nawet sama coś je i się rozruszała (ale przed końcem i tak podobno bywa, taki zastrzyk wigoru) ale cuchnie bardziej. Zajmuję się nią w maseczce na twarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie miałam świnki, ale pozdrawiam Cię serdecznie. To bardzo smutne, kiedy odchodzą nasze zwierzaczki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zwierzaki

Wojciechowe wzgórze - zna ktoś taką hodowlę? (19 odpowiedzi)

j.w zna ktoś tą hodowlę, warto kupić tam pieska? bardzo proszę o pomoc bo ja się kompletnie na...

Weterynarz dla buldoga francuskiego (3 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś może polecić weterynarza, który specjalizuje się w leczeniu buldogow francuskich

Zaginął pies Doberman 02.02.16 (10 odpowiedzi)

Pies zaginął w Koleczkowie w okolicy szkoły, pies zachipowany, na uczciwego znalazcę czeka...

do góry