Widok

Czy jest tu ktoś, kto dbał o starą i niedomagającą świnkę morską?

Moja świnka rok temu straciła brata (umarł ze starości, rano wcinał natkę pietruszki a po południu zasnął na zawsze). Potem chorowała, jakoś ją wykurowałam. Ale teraz chyba postanowiła się zagłodzić. Nie je i nie pije. Oczywiście zęby ma skrócone i pielęgnuję ją, żeby dobrze się czuła ale widzę, jak... gaśnie.
I teraz pytanie. Czy ktoś z was o taką świnkę dbał? Co można robić, na co zwrócić uwagę? Dokarmiam świnkę przez strzykawkę, podaję wodę, ale ona już słabo trawi, chuda jest przeraźliwie... Czyszczę świnkę bo nie chce chodzić i załatwia się pod siebie. Wkładam jej na noc butelki z gorącą wodą do klatki, żeby miała ciepło... Długo to potrwa? A może jest szansa, żeby jeszcze nabrała wigoru? Ma ktoś jakieś doświadczenie?
Nie umiem też zrozumieć dwóch zjawisk, niby prostych. Świnka nawet czasem podbiega do jedzenia, jest głodna, chwyta je i porzuca, nie próbuje zjeść. (W pozostałym czasie poddaje się.) I druga rzecz: świnka zaczęła dziwnie pachnieć. Jest czysta. Zniknął jej normalny zapach. Pojawił się taki ckliwy, przykry. Mam skojarzenie że to jakieś procesy chorobowe i zapach z wnętrzności.
Może to to samo, co u starszych ludzi, gdy organizm nie produkuje już pewnych hormonów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może kiedyś komuś przyda się przynajmniej ta moja relacja, bo widzę że sama raczej odpowiedzi nie dostanę. Świnka chuda, trzyma się jeszcze, nawet sama coś je i się rozruszała (ale przed końcem i tak podobno bywa, taki zastrzyk wigoru) ale cuchnie bardziej. Zajmuję się nią w maseczce na twarzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zwierzaki

Gdzie kupić tanią i dość dobrą karmę dla kotów? (38 odpowiedzi)

Od nieodpowiedzialnego właściciela odebrałam 3 małe koty. Maluchy są zabawne i słodkie. Szkoda...

Sucha karma (48 odpowiedzi)

Hej. Mam pytanie czy znacie markę Mills Farm? Karmię moją sunię suchą karmą, do tej pory...

pseudohodowla z ŻUKOWA (14 odpowiedzi)

PRZESTRZEGAM! Nie kupujcie tam psa!Trzymają psy w klatkach, jest brudno... psy zaniedbane. Masakra.

do góry